Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

Netflix krijgt partygames die met tv en smartphones werken

Netflix krijgt partygames die te streamen zijn naar een tv en smartphones als controllerinput krijgen. De gamemodus krijgt onder meer LEGO-, Pictionary- en Knives Out-games. Amazon kondigde recent een vergelijkbare functie aan.

De games zijn bedoeld voor groepen mensen, zoals vrienden of families die samen een game willen spelen. Het gaat om vijf spellen die per direct te spelen zijn: Boggle Party, LEGO Party, Party Crashers: Fool Your Friends, Pictionary: Game Night en Tetris Time Warp. De zesde game, Dead Man's Party: A Knives Out Game, komt 'later' beschikbaar.

Netflix gaf eerder aan cloudgaming te onderzoeken, maar het bedrijf suggereerde toen ook grote AAA-games naar de dienst te willen brengen. Vooralsnog heeft het bedrijf alleen smartphonegames uitgebracht die gedownload moeten worden. Amazon kondigde vorige maand een vergelijkbare partygamemodus aan.

Door Hayte Hugo

Redacteur

14-11-2025 • 15:00

26

Reacties (26)

Sorteer op:

Weergave:

Doe maar de vroegere Buzz games..
Kunnen ze daar bij Netfix niet een apart abo voor gaan maken? Denk dat velen niet op de uitbreiding zitten te wachten, maak liever hier een aparte te betalen abo voor, en houd de prijzen voor de series en films een stuk betaalbaarder! Nu ook weer alles minimaal 2 Euro per maand duurder.

Als we toch bezig zijn, waarom ook niet een abo met 4K (UHD) HDR (DV) en Dolby Atmos voor slechts 1 of 2 schermen? En dan een betaalbare prijs, cirka een 12,50 Euro voor 1 scherm, en of 15,- voor 2 schermen?
Eens. Ik zit hier totaal niet op te wachten. Mijn Netflix app zit vol met games.

Heb liever dat ze de prijs optimaal houden en focussen op flix.

Of ben ik gewoon een oude dino en worden games zoveel gebruikt?
Precies dit. Maar zolang niet genoeg mensen hun abbo opzeggen zien ze het gewoon als iets dat gewenst is...
Komt ook alweer 2 euro bij, las ik in mijn mail.

Voor sommigen is het wel handig, hoeven ze geen playstation of iets dergelijks aan te schaffen voor af en toe een game.

[Reactie gewijzigd door Tourmaline op 14 november 2025 16:12]

En de playstore / app store heeft niet genoeg andere (gratis) spelletjes? Ik zie het dus niet als voordeel dus voor de groep waar jij het over hebt.
En iedereen gaat spelletjes spelen via de app/playstore?!
Hier sluit ik me helemaal bij aan, leuk dat games bij het Netflix gedeelte zitten, en hoewel ik een gamer ben, speel ik zelden tot nooit games op mijn telefoon. Voor mij en ook mijn gezin loont zich deze games dan ook niet, dus liever een abonnement van 4k voor 2 schermen en dan zonder games, en inderdaad dan voor een €15,00 per maand ofzo.
Uiteindelijk zullen ze bij Netflix alles doorgerekend hebben en erachter zijn gekomen dat dit meer winst oplevert en dat is het enige wat telt.

Door steeds met 2 euro te verhogen is het ook voor genoeg mensen net geen reden om op te stappen, want het is maar 2 euro.

Trap er zelf net zo hard in hoor, maar zo simpel is het allemaal wel.
Dit is natuurlijk precies de reden dat ze er geen apart abonnement voor maken. In de praktijk zal lang niet iedereen erop zitten te wachten, maar door het in de bestaande abonnementen te gieten, kun je mooi de prijs opkrikken.
Van mij mag het ook weg. Maar het probleem van de games is alleen dat het waarschijnlijk te duur als ze het los gaan koppelen. Dan zal het wel 5 tot 10 euro extra gaan kosten en mensen vinden het nu al een hoop geld. Ik voorzie dus weinig mensen die dit doen, vooral omdat er genoeg andere spellen zijn. Voor Netflix is het dus beter om de kosten te verspreiden over iedereen. En waarschijnlijk verdienen ze dan ook nog eens meer. 1 miljoen mensen die 1 euro betalen of 100,000 mensen (als het überhaupt 1 op de 10 zou zijn die wil spelen) 5 euro extra laten betalen.
Het kan zijn dat ze hierdoor meer inkomsten krijgen, waardoor de serie- en filmprijzen omlaag kunnen gaan. Maar het zou wel mooi zijn als ze het kunnen scheiden, bijvoorbeeld in een Netflix Games-app, zodat mensen die geen games willen er niet mee overspoeld worden en vice-versa.
Kan netflix geen apart abonnement maken voor hun films? Ik kijk alleen series.

Kan netflix geen apart abonnement maken voor hun reality series? Die vind ik poep en kijk ik nooit.

Het antwoord hierop is hetzelfde als op jouw vraag. En ik vermoed eigenlijk dat de kosten voor deze simpele games lager zijn dan voor seizoen 3749 van Love is Blind, dus de hogere kosten komen niet hier vandaan ;)
Vind dat eigenlijk een heel goed idee.

Een aparte abonnement voor bijv. Alleen de games van netflix en dan eventueel ook nog een aparte all inclusive abonnement (games, series en films) en dan de normale abonnementen voor alleen series en films. En de prijzen daarop afstellen. Ik denk dat ze op die manier zelfs meer mensen aantrekken omdat je dan in "categorieen" werkt en dus voor elke groep iets aanbiedingen, nu gaan veel mensen (zoals ik) weg omdat alle abonnementen elke keer stuk duurder worden.

En oom wat jij zegt een 4k abonnement voor gewoon 1 of 2 schermen, heb echt geen 4 nodig😅.
Ik zie dan graag ook Jackbox games hierop terug komen :)
Ik zie in het rijtje niet echt iets wat met Trivia Murder Party of Fibbage kan concurreren, dus dat mag er van mij ook wel bij ja!
Ben benieuwd hoe dit op gaat boksen tegen bijvoorbeeld Airconsole. Ook kwa soepelheid en reactietijd etc.

Ps: Drawing evolution blijft een geniaal spel.
Jackbox lijkt me een hele goede om hier aan toe te voegen, beide voor Netflix en het Jackbox team. Zou hier perfect mee werken!
Dat klinkt best tof :) Vroeger had je nog leuke PS4 partygames, maar die doen het allemaal niet meer op de PS5
Hoezo, die doen het niet meer? Wij spelen hier nog regelmatig zo'n spelletjes op de PS5 in combinatie met ieders smartphone.
Ik doelde specifiek op Playstation PlayLink games, die doen t allemaal niet meer. In dit geval : Knowledge is Power bijvoorbeeld
En toch lees ik hier regelmatig dat alle PS4-games compatibel zijn met PS5-games, en dat dat juist zo'n groot voordeel is.
Ik vroeg me altijd al af hoe jackbox zo populair kon zijn maar dat er bijna geen concurrentie is.

Ik heb zelf de afgelopen 6 jaar aan een spel gewerkt(intoxico.com) wat je speelt in de browser. Soort van marioparty meets jackbox met 22 minigames zoals tekenen, trivia, grappigste antwoord etc.
Heb nu net de eerste spelers. Ben benieuwd wat de concurrentie gaat zijn van Amazon en Netflix.
Misschien een faq opzetten wat je juist aanbiedt? Iets weerhoudt me om blind te registreren.
Will do! Ben ook nog bezig met de trailer.
Idd niet handig dat er nog niks te zien is, behalve de belofte van een spel 😇
Spelletjes in Netflix vanuit de marketing visie dat uit onderzoek zou zijn gebleken dat de klant er om vraagt zeker pfffff. Ik geloof er niets van...


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn