Upgradeversies van Nintendo Switch 2-games gaan tien of twintig euro kosten

De upgrades voor Nintendo Switch 2-games gaan tussen de tien en twintig euro kosten. Nintendo heeft vier games in de eShop gezet waarvoor bezitters een upgrade kunnen kopen, die dezelfde euro- als dollarprijzen krijgen. Afhankelijk van de nieuwe features is dat 9,99 of 19,99 euro.

Nintendo heeft in zijn digitale winkel vier games staan waarvan gebruikers een upgrade kunnen kopen als ze de originele Switch-versie al hadden. De Nintendo Switch 2 Editions van de twee Legend of Zelda-games Breath of the Wild en Tears of the Kingdom kosten tien euro. Dezelfde upgradeversies van Super Mario Party Jamboree en Kirby en de Vergeten Wereld kosten twintig euro.

Het was al bekend dat Nintendo geld zou vragen voor upgrades voor de originele Switch-games, maar niet precies hoeveel. Onlangs bleek dat de upgrades tien en twintig dollar zouden kosten. Nu bevestigt Nintendo dat de europrijzen gelijk zijn. Het is niet bekend of ook toekomstige upgradegames dezelfde prijzen krijgen.

Het verschil tussen de prijzen zit in de extra content. De Legend of Zelda-games krijgen alleen een grafische verbetering, maar voor Mario en Kirby zitten er nieuwe opties in de spellen. Bij Super Mario Party Jamboree gaat het om nieuwe minigames, bij Kirby en de Vergeten Wereld komt een nieuwe verhaallijn genaamd De Sterrenwereld. De upgrades van de twee Zelda-games komen op 5 juni uit. Super Mario Party Jamboree komt 24 juli uit en Kirby en de Vergeten Wereld op 28 augustus.

eShop Nintendo switch 2

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

25-04-2025 • 10:46

154

Submitter: rneeft

Reacties (154)

154
154
77
2
0
69
Wijzig sortering
Er zijn al meer games aangekondigd die een update krijgen. In dit geval gratis:
- ARMS
- Big Brain Academy: Brain vs. Brain
- Captain Toad: Treasure Tracker
- Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics
- Game Builder Garage
- New Super Mario Bros. U Deluxe
- Pokémon Scarlet & Violet
- Super Mario 3D World + Bowser's Fury
- Super Mario Odyssey
- The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom
- The Legend of Zelda: Link's Awakening

Bij third party games zal het weer anders zijn. Zo las ik van de week dat Sonic X Shadow Generations voor de Switch 2 geen upgrade mogelijkheden heeft, die zal je dan opnieuw moeten kopen ook al had je de game al voor de Switch 1.
Ik had toch wel verwacht dat de update's gratis zouden zijn, maar heb ook geen idee hoeveel werk er aan zit om games te upscalen naar een hogere resolutie.

Ik denk sowieso niet dat ik games als Zelda opnieuw weer ga spelen en wacht ook nog even met de Switch 2 tot er een oled versie uitkomt over 2 jaar :)

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 25 april 2025 11:08]

Weinig tot geen werk. Emulators doen het voor heel wat games zonder aanpassingen aan de game zelf. Gewoon wat constanten een andere waarde geven in het geheugen.
Je vergeet de prijs van het testen of de game met al die wijzigingen nog steeds uitspeelbaar is en geen glitches of game breaking bugs heeft. Dat garandeert geen enkele emulator, maar van Nintendo mag je dat wel verwachten.
De Switch 2 emuleert de Switch 1 games niet, maar vertaalt ze on-the-fly. Bovendien is het geen simpele kwestie van "gewoon wat constanten een ander waarde geven". De games zelf zijn geoptimaliseerd voor de Switch vanuit de basisversie (meestal voor de PC), waarbij een hele hoop hoge kwaliteit data verloren gegaan is. Denk aan textures en shaders die niet nodig zijn. Je kan die verloren informatie niet zomaar terug toveren. De game moet opnieuw gecompileerd worden met deze data, en menig zichzelf respecterend ontwikkelaar doet dan ook de nodige optimalisaties voor de nieuwe console. Echt geen simpele kwestie in de meeste gevallen.
Zouden ze uit service gewoon die update moeten geven of anders met extra levels / DLC uitbreiding. Het is dan denk ik logischer dat je 10 of 20 euro betaald.
Dit is niet hoe het werkt. Een switch 2 versie van een game is een emulatie. Wel kan je de zelfde game zonder switch 2 upgrade spelen, in dat geval is het wel emulatie.

In het 't geval van zo'n upgrade wordt het spel opnieuw gecompliceerd voor de nieuwe hardware en worden er veelal nieuwe dingen toegevoegd, Zelda totk krijgt integratie met je telefoon voor het delen van designs, Mario party krijgt een volle dlc, kerby krijgt extra dlc, sommige gaan naar 60fps met misschien wel 4k. Ofwel er moet best nog wat gebeuren om dit voor elkaar te krijgen. Testen komt daar nog boven op. Dus ze doen dit niet allemaal voor niets, voordeel is, je kan altijd de emulatie gebruiken dus je bent niet verplicht om een upgrade te kopen
Ik heb er ook wel mijn meningen over. In het geval van Kirby en de Vergeten Wereld vind ik het met de Sterrenwereld DLC erbij op zich een prima prijs wat ze vragen. Vraag me wel af of Sterrenwereld DLC in principe niet gewoon op een Switch 1 kan draaien, dus ben benieuwd wat de DLC dan meer laat zien los van de 30 naar 60 fps upgrade voor de gehele game.

Breath of the Wild ga ik ook niet binnenkort nog een keer spelen, maar met Tears of the Kingdom heb ik gewacht en moet ik nog aanschaffen. Dus Tears of the Kingdom Switch 2 editie heb ik wel interesse in.
De Switch 1 versie van TOTK is sterk onderhevig aan lag in bepaalde scenarios, voornamelijk met explosies. Je doet er goed aan om de Switch 2 versie aan te schaffen. Best ook de digitale variant voor de snelste laadtijden (al is dat met de nieuwe generatie cartridges niet meer zo'n verschil).
Niet zo gekke verwachting en gezien ik op de PC ook geen nieuwe versies nodig heb over te gaan naar 4K en Xbox gratis backwards games een 4K upgrade kon geven zou het ook gewoon gratis moeten zijn zo lang er geen textures ge-update worden dan wel extra content geleverd wordt.

Maar ja bij Nintendo accepteren mensen nu eenmaal sneller om voor alles te betalen en zijn dan nog dankbaar ook :+

[Reactie gewijzigd door Beakzz op 25 april 2025 15:24]

De games op een hogere resolutie renderen moet geen probleem zijn maar je zit wel met het upgraden naar nieuwe Switch 2 API's, vervolgens mag QA de hele game weer gaan testen. Er zullen weleens wat shaders kapot gaan omdat GPU's gevoelige beestjes zijn en dit compleet nieuwe hardware is.

En sommige games zijn geprogrammeerd om op een bepaalde framerate te draaien (wat natuurlijk niet hoort maar het is wel zo) en dat is bij sommige van deze games ook gefixt.

Al met al, tja, niet super veel werk maar het is ook niet niks.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 25 april 2025 14:49]

En sommige games zijn geprogrammeerd om op een bepaalde framerate te draaien (wat natuurlijk niet hoort maar het is wel zo) en dat is bij sommige van deze games ook gefixt.
Waarom hoort dat niet? Ik dacht dat je bij consoles programmeert voor de ervaring. Als een Switch spel optimaal te spelen is op de Switch, dan hoef je je toch niet druk te maken of hij met andere hardware ook optimaal presteert? Dat lijkt me vooral een probleem voor de PC-spelontwikkelaars.

Natuurlijk, met de kennis van nu... Maar als je een Switch-spel ontwikkelt kun je je geld beter steken in die generatie dan een potentiële volgende die misschien een totaal andere architectuur en besturing gaat hebben.
Zelfs als de hoeveelheid werk gering is, is dat natuurlijk niet meteen reden voor een commercieel bedrijf als Nintendo om zulke updates gratis aan te bieden. Ik denk dat er genoeg zijn die dit soort bedragen zullen betalen om op een hogere resolutie hun Switch 1 collectie te kunnen spelen. En wie dat te veel vind zal niet van gedachten veranderen wanneer Nintendo er wel heel veel werk in heeft gestoken.
Best veel werk. Het punt is dat de versies voor de Switch 1 zodanig 'afgetakeld' zijn om goed te kunnen runnen, dat het niet een simpele kwestie is van deze versie upscalen en klaar. De hele game moet opnieuw geoptimaliseerd worden voor de Switch 2 vanuit de echte base game voor de PC. Dat kost tijd en geld.

Overigens is het niet de norm dat games gratis upgrades krijgen wanneer ze opnieuw aangeboden worden voor een volgende generatie consoles. Dat is iets wat Nintendo hier met sommige titels doet, maar zo vaak komt het niet voor.
Gaaf! Heb je hier een bron van voor meer informatie?
https://www.nintendo.com/...game-updates-2786093.html

Het is alleen nog niet helemaal duidelijk wat al die gratis updates per game inhouden.
" you can download free updates to improve resolutions, frame rates or add support for features such as GameShare in selected games."

Nintendo heeft bij de aankondiging van de Switch 2 al aangegeven dat de games die jij noemt voorzien worden van een gratis upgrade waarbij de focus hoofdzakelijk ligt op verbeterde performance. Verwacht dus bijv. geen Pokemon die opeens met 4k textures te spelen was, maar ik vermoed bijv. eerder een stabiele 30 fps met increased draw distance.
geld dit alleen voor digitale games? zo heb ik Pokémon Scarlet fysiek en als dat fatsoenlijk draait is dat voor mij een overweging om de switch2 te halen
Voor fysiek en digitaal.
If you already have the original Nintendo Switch game—as either a physical or digital version—you can upgrade to the Nintendo Switch 2 Edition by purchasing the game's upgrade pack from Nintendo eShop, My Nintendo Store, or retailers. After you upgrade, the original Nintendo Switch game can still be played on Nintendo Switch, though the features and content of the Nintendo Switch 2 Edition can only be played on Nintendo Switch 2.
bron: https://www.nintendo.com/...d-games/switch-2-edition/
Het geldt voor zowel fysieke als digitale games. Er wordt een apart stukje software gedownload die het spel omtovert in de Switch 2 versie.
Klopt, dat staat er bij. Zoals ik aangeef weet ik niet wat al die gratis updates per game inhouden. Sommige games zoals Super Mario Odyssey krijgen bijvoorbeeld GameShare. Verder geen verwachtingen, ik zie het wel.
Een "mooie" toevoeging is dat de Zelda upgrades zijn inbegrepen bij het Nintendo Switch Online + Uitbreidingspakket en dus "gratis" zijn.
Wat wel € 39,99 per jaar kost ;)
https://www.nintendo.com/...r-inbegrepen-2060571.html

Leuk als je sowieso al dat abo hebt / overweegt. Om het enkel voor Zelda te doen, ben je toch beter af met eenmalige aankoop.
Helaas staan die uitbreidingspakketten niet op de Switch 2 cartridges. Met andere woorden: je mag alsnog voor de DLCs betalen, want de Switch 2-versie (alsook de upgrade voor €10) bevatten enkel de grafische verbeteringen.

Die €10 upgrades van Nintendo first-party games zijn enkel voor grafische verbeteringen (zoals het artikel van Tweakers aangeeft). Uitbreidingen met extra content (zoals de Zelda DLC) zitten enkel in het "Online + Uitbreidingspakket"-abonnement of moeten apart worden gekocht.

De Zelda DLC kost zover ik weet €20 los, waarbij dan nog €10 voor de grafische verbetering zou komen. In totaal €30 als je zowel de extra content als extra FPS wil.
Heb je daar een bron voor ook? Als ik het op Nintendo kijk staat er 1 upgradepack voor € 9,99 voor Zelda: Tears of the Kingdom – Nintendo Switch 2 Edition en werkt ook op fysieke kaartjes:
Als je The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom al bezit voor de Nintendo Switch, kun je het upgradepack kopen om de Nintendo Switch 2 Edition te spelen.

Als je de oorspronkelijke Nintendo Switch-game al bezit in fysieke of digitale vorm, kun je die upgraden naar de Nintendo Switch 2 Edition door het upgradepack van de game te kopen in de Nintendo eShop, de My Nintendo Store of een winkel.
Upgrade-informatie
  • Verbeterde prestaties met hogere resolutie
  • Ondersteuning voor de gamegebonden dienst ZELDA NOTES via de Nintendo Switch App
  • HDR-ondersteuning**
https://www.nintendo.com/...dition-games-2785636.html

Voor Zelda Notes (wat switch 2 upgrade vereist) heb je expliciet geen online nodig
https://www.nintendo.com/.../ZELDA-NOTES-2790439.html
"A Nintendo Switch Online membership is not required to use ZELDA NOTES."
De DLC voor BOTW blijft los en moet je apart aanschaffen. Dat is iets anders dan de Switch 2 upgrade voor de base game, die €10 kost.
Helaas staan die uitbreidingspakketten niet op de Switch 2 cartridges. Met andere woorden: je mag alsnog voor de DLCs betalen, want de Switch 2-versie (alsook de upgrade voor €10) bevatten enkel de grafische verbeteringen.
edit: Ik zie nu dat ik je verkeerd begrepen hebt. Je lijkt gelijk te hebben dat de DLC er niet bij in begrepen is.

https://www.ign.com/artic...tion-wont-include-the-dlc

Dat was een gerucht dat inmiddels door Nintendo ontkracht is.

Switch 2 Edition Games Contain Both the Game and the Upgrade on the Cart, Nintendo Clarifies
https://www.ign.com/artic...e-cart-nintendo-clarifies

[Reactie gewijzigd door jumbos7 op 25 april 2025 15:28]

Helaas staan die uitbreidingspakketten niet op de Switch 2 cartridges.
De games zelf ook niet. Enkel de ‘licentie’. Leuk als je over 2 jaar zoals nu met de (3DS) kleinkinderen hebt die je wilt laten beginnen met oudere games maar de games gewoon niet meer bestaan.
stuk goedkoper als je het met 8 "familieleden" deelt :D
Maar dan kun je net zo goed de reguliere Switch versie kopen als Zelda BotW of TotK wilt spelen. Deze ijn voor circa €50,- te koop. De Switch 2 versies voor €70,- product: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Dit geldt trouwens ook de Switch 2 Upgrade wilt kopen.

Of nog beter tweede hands.
Een "mooie" toevoeging is dat de Zelda upgrades zijn inbegrepen bij het Nintendo Switch Online + Uitbreidingspakket en dus "gratis" zijn.
Totdat je stopt met die 40 euro per jaar betalen, dan heb je de upgrade ook niet meer.

De upgrade lijkt wat in de meeste games een tandje hoger op de settings slider zou zijn. Van 1080p naar 1440p (maar geen 4K), iets meer foliage en iets hogere draw distance voor objecten. Voor een game die uitkwam op de Wii U, nu twee console generaties later, vindt ik dat wat mager.
Iedereen zit hier keihard over te klagen. Maar over b.v de upgrade van GTA5 van de PS4 versie naar de PS5 versie voor 10 euro hoorde je niemand over.

Lijkt wel of het helemaal hip is om nu nintendo af te zeiken.
Het is geen eerste levensbehoefte en niemand verplicht je het te kopen of de betaalde upgrades uit te voeren.

Er zijn ook gewoon spellen die wel gratis een upgrade voor de Switch 2 krijgen.
Het is geen eerste levensbehoefte en niemand verplicht je het te kopen of de betaalde upgrades uit te voeren.
Dus mag je niet kritisch zijn. Oke, noted.
Jawel, maar niet doen of het typisch Nintendo is.
Dat mag zeker, maar wat ArnoutV zegt, dan moet het ook consistent bij iedereen gedaan worden.
Er zijn zat uitgevers die betaalde upgrades hebben, maar nu Nintendo het doet is het ineens een probleem.
Dat vind ik wel een beetje raar.
Over die betaalde upgrade opties is ook gewoon geklaagd hoor. Dat je het niet ziet in je entertainmentalgoritme betekent niet dat het niet gebeurt. De reputatie van EA is nog steeds verschrikkelijk bijvoorbeeld.
Je mag best kritisch zijn, maar ook richting jezelf. Er is een verschil tussen constructieve kritiek en klagen over het moeten betalen voor een luxe-product.
Bovendien hoef je helemaal geen upgrade te kopen, de meeste Switch 1 spellen zullen ook zonder upgrade speelbaar zijn op de Switch 2. Maar dan zonder extra's zoals hogere resolutie e.d.
Iedereen zit hier keihard over te klagen. Maar over b.v de upgrade van GTA5 van de PS4 versie naar de PS5 versie voor 10 euro hoorde je niemand over.
Dit klinkt als een hyperbool, want ik zie signalen van het tegendeel. Er werd daadwerkelijk geklaagd.

Dat betrof een enkel multiplatform spel op een enkel nieuw platform. Dit betreft een nieuw platform met een meerprijs voor (voornamelijk) exclusieve titels. Je mag dus verwachten hier meer klagers over te horen.
De upgrade van GTA 5 was overigens een complete grafische overhaul. Betere models, textures, belichting, noem maar op. Ook werd de optie voor first-person camera hier toegevoegd. Dat is niet te vergelijken met een simpele patch waar de resolutie en framerates worden aangepast. Op veel platformen zijn dat gewoon gratis patches. Ik hoef toch ook geen 10 euro bij te leggen omdat <PS5 spel> nu PSSR upscaling gebruikt op de PS5 Pro?
Je hoeft niet richting mij dat te noemen. Ik klaagde niet over deze prijsverhoging. Ik heb geen PS4 of PS5. Ook speel ik geen GTA5. ;)

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 25 april 2025 12:28]

Ik bedoelde het meer als toevoeging op jouw reactie, niet als (tegen)argument. Dat had duidelijker gekund. Excuses!
Geen probleem. Daarom ook de knipoog. Mijn reactie kan het laten lijken dat ik er wel over klaagde, dus ook een verduidelijking. :P

Er kan nog steeds discussie gevoerd worden of iets als GTA5 met betere content (vernieuwde models, textures, etc.) een meerprijs waard is. Er zijn voldoende indiespellen die een stuk minder opleveren waar het gratis aan toegevoegd wordt. Natuurlijk mag Rockstar gewoon een prijs rekenen daarvoor (vrije markt, en zo), maar ik snap de klachten wel. Wel kan een klagende speler natuurlijk parallel daaraan gewoon het spel niet kopen. ;)
Daarom gaat het bij sommige spelen ook niet om een "simpele patch". Vooral Sonic x Shadow Generations is een uitstekend voorbeeld, dat hele spel wordt opnieuw geoptimaliseerd vanuit de basisversie voor de PC. Het is dus niet simpelweg de Switch 1 versie met wat aangepaste waarden.
Sorry hoor, maar sommigen 'upgrades' worden dus duurder i.v.m. nieuwe content? Hoort dat niet gewoon als gratis update voor een game uitgegeven te worden?

Nu lijkt het me dat mensen die een game voor de Switch 1 hebben pech hebben. Voelt een beetje als een steek in de rug.
Nieuwe content kan je ook gewoon DLC of een uitbreiding noemen. Dat is heel vaak ook niet gratis.
Dat is zeker waar. Maar het komt nu over alsof voor Switch 2 dan specifiek 'DLC' of uitbreiding uitgebracht wordt (inclusief grafische verbeteringen) maar voor Switch 1 überhaupt niks.
Mogelijk dat de dlc alleen mogelijk is met de extra rekenkracht van de de Switch 2. Opzich niet zo gek, het is niet alsof de Switch 1 spelers opeens minder spel hebben dan eerst. En mensen die al de Switch 1 versie van het spel hadden en de Switch 2 kopen hoeven niet een geheel nieuw spel te kopen.
Ik kan me voorstellen dat de Mario Party Jamboree-uitbreiding goed gebruikmaakt van de nieuwe hardwarefuncties, aangezien de minigames vooral de mogelijkheden van de muis en camerabediening benutten.
Dat interpreteer je juist want de uitbreiding is in dit geval platformexclusief. Misschien omdat het zonder de nieuwe hardware niet mogelijk was - bij Mario Party zeker het geval, misschien een verkooptruk, misschien een beetje van beide :)
Deze games kosten nieuw ook zoveel meer voor de Switch 2, dus als je BOTW voor 60 voor Switch 1 gekocht hebt, kost het je nu totaal 70 om de upgrade te krijgen. Als je BOTW voor de switch 2 wilt kopen kost het ook 70 euro.
Kirby op switch 2 kost ook 80 euro, zelfde berekening dus.
Opzich "valt het nog mee", liever gratis upgrade gehad natuurlijk, maar ze hadden het ook 30 euro kunnen maken, Nintendo kennende.
Nee, Je kocht het spel voor de Switch 1 en je krijgt een game voor de switch 1 en heb je gespeeld op de switch 1.

Dat je nu een switch 2 koopt en verwacht dat alle spellen gewoon werken vind ik verwend overkomen.
Backwards compatibiliteit is toch niet zo raar? Werkt op bijvoorbeeld een PlayStation wel. Gaming PC ook
Het werkt ook gewoon op de switch 2, alleen niet met de nieuwe functies.
Het is ook niet raar, en het is leuk dat het kan en wordt aangeboden.
Maar ik vind niet dat je nu het van alles en iedereen moet verwachten.

Als Playstation van de brug springt, moet nintendo dan ook?
Nintendo moet niks, maar mensen mogen prima aangeven dat ze ontevreden zijn want ze zijn nu beter gewend van andere partijen.

Dat even los van dat dit een compleet hypothetische discussie is want de Switch 2 heeft ook gewoon backwards compatibiliteit.
ik vind dat juist wel beetje bijzonder dat backward compatibel nu opeens iets is wat je niet van alles en iedereen kan verwachten?

dat is echt iets wat ik bare minumum vind als er geen veranderingen zijn qua architectuur of iets dergelijk moet je daar gewoon op kunnen rekenen bij default zie het PC platform

dus ja dat verwacht ik van nintendo ook

extra uitbreidingen/grafische oppoetsen vind ik prima als daar geld voor gevraagd begrijp me niet verkeerd maar nogmaals ik verwacht echt wel dat mijn oude spellen gewoon blijven werken
ik verwacht echt wel dat mijn oude spellen gewoon blijven werken
Dat vind ik een vreemde verwachting bij consoles. Hoewel genoeg consoles een generatie backward compatible zijn is er vrijwel geen enkele die verder terug gaat. Als je 'classic' console games wil spelen op een moderner apparaat ben je altijd aangewezen op emulaties, remasters of remakes die je doorgaans apart moet kopen en los staan van je aanschaf van jaren geleden. Het is ook niet gratis om games op een nieuwer systeem uit te brengen. Ook de re-issues worden uitgebreid getest, moeten langs de afdeling juridisch ivm rechten, door de leeftijdskeuring heen etc.
De enige oplossing voor het spelen van oude games zonder bij te betalen is je oude console te houden.
de manier waarop Schway het zegt wekt voor mij de indruk dat dit een gunst is vanuit nintendo en niet iets is waar je standaard op moet rekenen waar ik vind dat dat gewoon het bare minimum is en dat je dat zeker wel mag verwachten gezien het alle 2 ARM consoles zijn

misschien lees ik het verkeerd dat kan maar dat was in het kort het punt dat ik wilde maken
De CPU 'spreekt' ARM, maar er zit meer in een Switch dan alleen een CPU. Veel belangrijker is het mappen van grafische instructies en het vinden en oplossen van subtiele timings verschillen (de nieuwe hardware is tenslotte sneller) die in sommige games problemen kunnen veroorzaken.
De tijd is veranderd. Ondertussen is het al bijna twee decennia geleden dat we nieuwe consoles kregen die echt custom hardware hadden, hooguit misschien de Wii U als uitzondering. De Xbox en PlayStation zijn qua hardware praktisch pc's en de Switch is praktisch een tablet/smartphone.

Daardoor is het technisch nu veel makkelijker om backwards compatibel te zijn, maar doordat de afgelopen generaties dat ook veel meer zijn en doordat collecties steeds meer digitaal zijn, zijn mensen het ook gaan verwachten. Dan kun je wel zeggen dat dat een vreemde verwachting is, maar voor klanten is weer van nul moeten beginnen met je games library ook een goed excuus om eens bij de concurrent te shoppen, vooral als die wel je collectie vanaf dat punt mee neemt naar volgende consoles.

Dat het alleen zou kunnen via emulatie of remasters/remakes is gewoon niet waar, wellicht weet je niet wat emulatie is. Emulatie is alleen nodig als er bepaalde hardware nagebootst moet worden. Maar dat is niet zo, de cpu snapt dezelfde commandos, je moet voornamelijk zorgen dat dezelfde api's beschikbaar blijven. Net als hoe een steam deck met proton games gemaakt voor Windows kan draaien. Dat is ook geen emulatie, wat ze daar doen is die api's die de game aanroept in Windows zelf te implementeren in Linux. Daardoor kost het ook weinig of geen extra performance (sommige games draaien zelfs beter met proton), in tegenstelling tot echte emulatie van oudere consoles wat alleen kan op een apparaat dat veel krachtiger is dan die originele console.

Uitgebreid testen is een keuze, als je je systeem goed ontworpen hebt hoeft daar niet zoveel meer aan te gebeuren. Games worden tegenwoordig al lang niet meer op bare metal geprogrammeerd he, dat is allemaal achter lagen van abstractie. En als het echt moet dan vertraag je je nieuwe cpu zodat die niet sneller is dan de oude (maar de meeste games worden al voor verschillende systemen gemaakt en schalen dus al redelijk vanzelf).
Ook juridisch, dat is een kwestie van dat meteen de eerste keer goed afdekken, Idem voor leeftijd, waarom zou dat veranderen?
extra uitbreidingen/grafische oppoetsen vind ik prima als daar geld voor gevraagd begrijp me niet verkeerd maar nogmaals ik verwacht echt wel dat mijn oude spellen gewoon blijven werken
Maar dat is toch precies wat er nu gebeurt?

Je hebt een Switch1-game, en stopt die in een Switch2, en die speelt gewoon zoals vroeger. Wil je gebruik maken van de extra features die de Switch2 biedt, dan koop je die via deze upgrade packs. Wil je dat niet, dan koop je de upgrade niet, en speelt het spel gewoon zoals op een Switch1, toch?
de manier waarop @Schway het zegt wekt voor mij de indruk dat dit een gunst is vanuit nintendo en niet iets is waar je standaard op moet rekenen waar ik vind dat dat gewoon het bare minimum is en dat je dat zeker wel mag verwachten gezien het alle 2 ARM consoles zijn

misschien lees ik het verkeerd dat kan maar dat was in het kort het punt dat ik wilde maken

[Reactie gewijzigd door atthias op 25 april 2025 14:25]

In your defense, ik heb er wel naar moeten zoeken. Volgens mij verhult Nintendo dit ook een beetje in hun omschrijving, om maar vooral zoveel mensen in de waan te laten dat het nodig is, en ze over te halen om een upgrade pack te kopen.
Het is ook backwards compatibel zonder te betalen hoor. Daar gaat het hier niet om.
Wellicht een stomme vraag, maar ben je nu verplicht deze upgrades te kopen als je deze games op de 2 wilt kunnen spelen? Of is het echt alleen voor de nieuwe features en grafische verbeteringen dar je betaald?

Er zijn wel een handje vol spellen uit de portfolio van Nintendo waar ik interesse in heb, maar vindt de prijs per game simpelweg nog steeds te hoog vanwege de aanschaf van een duur apparaat waar ik verder niks anders mee kan doen. Maar als de Switch 2 alle spellen voor de vorige Gen kan afspelen wordt het qua kosten wellicht acceptabel als de prijs wat gezakt is.

[Reactie gewijzigd door !mark op 25 april 2025 10:57]

De Switch 2 kan Switch 1 games afspelen. Dus niet noodzakelijk.
Je bent niet verplicht een upgrade pack te kopen. Veel games van de Switch 1 moeten gewoon werken op de Switch 2. Daarnaast hebben is er hier een compatability lijst te zien: https://www.nintendo.com/...sxKoyT3kdtsKgMfrWxt9JHMkd

edit: linkje geplaatst

[Reactie gewijzigd door rneeft op 25 april 2025 11:00]

Nintendo doelt erop om zoveel mogelijk Switch 1 games speelbaar te krijgen op de Switch 2 - gratis (naast wat je al betaald hebt voor de originele spellen natuurlijk).
Gemekker over prijzen en of iets gratis zou moeten zijn, dat is iets van deze tijd. Voor velen geeft die Switch zoveel speelplezier, wat is dan die 10 of 20 euro voor een upgrade. Kan me daar totaal niet druk over maken.
En zolang (blijkbaar veel) mensen zich zo opstellen zullen fabrikanten niets aan hun prijsmodellen doen. "Men betaalt toch wel" is het credo, toch?

Heb met schuin oog naar zo een Switch OLED gekeken voor mijn kids. Naast ~300EU voor het apparaat zelf ook nog eens 50-60EU per spel moeten dokken. Bij de Switch 2 is het allemaal nog veel duurder; bijna 80EU voor Mario?

Dat vind ik persoonlijk echt veels te veel geld anno 2025 en mekker ik graag over. Ja in de tijd dat consoles/handhelds nog iets nieuws waren (zoals de N64) qua techniek kon je dat er voor vragen. Nu is het 80% marketing en branding.

Heb de Ninentendo DS lite weer eens afgestoft en daar vermaken ze zich ook kostelijk mee.
En zolang (blijkbaar veel) mensen zich zo opstellen zullen fabrikanten niets aan hun prijsmodellen doen. "Men betaalt toch wel" is het credo, toch?
gebeurd toch al bij andere producten?
Heb met schuin oog naar zo een Switch OLED gekeken voor mijn kids. Naast ~300EU voor het apparaat zelf ook nog eens 50-60EU per spel moeten dokken. Bij de Switch 2 is het allemaal nog veel duurder; bijna 80EU voor Mario?
je kan ze fysiek 2dehands goedkoper krijgen en genoeg retailers die aan aanbiedingen doen waarbij je nieuwe kopietjes goedkoper kan krijgen. daarnaast zijn bij de concurrentie al de prijzen stiekem verhoogd. De nieuwe Doom wordt 80 euro, Marvels spiderman 2 heeft een adviesprijs van 80 euro in de playstation store.
Dat vind ik persoonlijk echt veels te veel geld anno 2025 en mekker ik graag over. Ja in de tijd dat consoles/handhelds nog iets nieuws waren (zoals de N64) qua techniek kon je dat er voor vragen. Nu is het 80% marketing en branding.
dat kan. vanuit met perspectief vind ik het een hobby en als ik het kwijt kan en wil betalen dan doe ik dat. in vergelijking als je uitgaat met vrienden ben je die 80 euro ook zo kwijt, avondje bioscoop met paar man icm met snacks komt ook tegen die prijs aan. met t gezin naar de dierentuin of pretpark kost ook tegen die prijs.

en als het het waard voor je is ofniet dat is per persoon verschillend
Ik vind dit nogal een rare redenatie. Ja je betaald voor een product en dan stel je dat je OOK nog moet betalen voor de spellen. Die mensen die die spellen maken die zijn een liefdadigheidsinstelling? Je kunt ook op MP kijken voor een spel. Er was laatst nog een artikel hier dat we juist relatief weinig betalen voor games.

Wat is het volgende, je moet geld betalen voor een Tesla? En dan ook nog voor de banden als je die wilt vernieuwen!
Als je inflatie meerekent zijn de prijzen niet zo veel veranderd. Bovendien is Mario Kart World een flagship game van Nintendo zelf, die zijn vanzelfsprekend in het topsegment qua prijs. Er zijn meer dan genoeg games die betaalbaarder zijn.
Dan heb je “vroeger” niet meegemaakt. De eerste PlayStation was ook stervensuur toen deze uitkwam. De PS2 ook.

Het verschil: geen internet om op te zeuren.

Maar goed, tegenwoordig wil iedereen alles nu hebben, al dan niet gedreven door online beeldvorming middels influenzas en sociale media.

Verder wel met je eens. Kijk eens verder dan graphics. Leuke games zijn leuke games. Je kán de Switch 1 versie gewoon spelen, waarschijnlijk ook in licht verbeterde vorm reeds. Dat dat wat Sony als “remaster” verkoopt ook voor een tientje up te graden is, graag of heel niet. Ik had verwacht dat men een heel nieuwe versie uit zou brengen dus dan is het een meevaller.
Het verschil is dat de PS1 en de PS2 al heel gauw permanent afgeprijsd werden. PS1 was na twee jaar de helft goedkoper, de PS2 na twee jaar een derde en na vier jaar de helft goedkoper. Dat gebeurt nu gewoon niet meer.
Klopt. Maar over de prijs werd altijd wel gemekkerd en niet alles was altijd voor iedereen bereikbaar.

Maar goed, neem even die 800 gulden die de PSX origineel kostte. Dat is krap 400€. Het netto salaris lag toen een stuk lager echter, op zo’n 1100€. Dat laatste is meer dan verdubbeld inmiddels, maar de Switch kost geen 800€. Relatief ten opzichte van wat de gemiddelde Nederlander per maand binnenharkt, is gaming alsnog echt relatief goedkoop. Zelfs indien de prijzen van consoles niet willen dalen.

Niet om je te weerspreken, maar puur voor het perspectief dat vroeger zaken toch niet altijd beter waren. Alleen de afgelopen 15 jaar gaan helaas niet terugkomen. Iets wat me als PC gamer ook een beetje pijn doet ;)
Dit is dus de reden waarom ik geen switch neem. Al ben ik een nintendo fan van jongs af aan. Het voelt als zoveel mogelijk geld binnenharken, wees nou eens lief naar je klantenbase en fans. Het is niet alsof het slecht gaat met jullie bedrijf.

Ik vind breath of the wild niet om aan te zien dus speel het liever op een emulator. Nu zou ik een switch 2 en BotW kopen als de game er normaal uit zou zien.
Ik ben hier zo klaar mee. Dit is echt iets van deze tijd. Bij bijna elke grote lancering zie je hetzelfde gebeuren. Laatst bij de PlayStation 5 Pro, en nu weer bij de Switch 2: de eindeloze discussie over prijsstijgingen.

Dat constante geklaag… Dat het veel te duur is. Dat het niet kan. Dat de prijs omlaag móét. Maar waarom eigenlijk? Waarom zou de fabrikant of uitgever verplicht zijn om een lagere prijs te bieden? Zo werkt het systeem toch niet?

Als je iets te duur vindt, koop je het niet. Niemand dwingt je. Je kunt ervoor sparen als je het echt graag wilt, of iets tweedehands verkopen om het te bekostigen. Dat is bovendien nog goed voor het milieu.

Wat me misschien nog het meest stoort, is dat misplaatste gevoel van recht op een lage prijs. Dat idee dat je als consument zomaar kunt eisen dat iets goedkoper wordt. Op basis waarvan?

We leven in een systeem waarin fabrikanten en uitgevers vrij zijn om hun prijzen te bepalen en winst te maken. Dat is hoe het werkt. “Stem met je portemonnee,” hoor je vaak. Vind je het te duur? Koop het dan niet. Maar blijf niet zeuren op internet omdat jij de prijs te hoog vindt.

Natuurlijk, ik vind sommige dingen ook duur. Ik had de RTX 5090 graag willen hebben, maar met de huidige prijzen? Nee. Dus koop ik hem niet. Maar dan ga ik toch ook niet online lopen klagen en eisen dat de prijs omlaag moet?

Sommige dingen zijn nu eenmaal duurder dan vroeger. Andere dingen zijn juist goedkoper geworden. En niet iedereen heeft dezelfde financiële mogelijkheden. Dat is hoe het werkt.

Maar goed, dat eindeloze gezeur hierover… Daar kan ik echt niets mee.
Wat is dit allemaal? Zo veel gezaag over iemand die aanduidt dat hij het te duur vindt. Sactorius eist helemaal niets. De dialoog moet kunnen. Dat jij er klaar mee bent wil niet zeggen dat je anderen dan maar monddood moet maken.
Een dialoog is prima, maar dan wel met steekhoudende argumenten en een open houding.
Alleen maar continu herhalen dat iets te duur is omdat een bedrijf 'geld genoeg heeft' is bijzonder vermoeiend omdat de mensen die dat roepen doorgaans geen informatie hebben over de interne business case afwegingen die Nintendo heeft gemaakt. Alsof dezelfde console niet te duur zou zijn als Nintendo op het randje van de afgrond zou balanceren...
Het klopt dat fabrikanten en uitgevers vrij zijn om hun prijzen te bepalen, maar dat betekent niet dat consumenten geen recht hebben om hun mening te uiten over die prijzen. In een vrije markt is er altijd een dialoog tussen aanbieders en consumenten. Klachten over prijzen spelen juist een rol in het beïnvloeden van prijsstrategieën. In veel gevallen zijn prijsstijgingen het gevolg van winstmaximalisatie in plaats van stijgende productiekosten. Dit kan consumenten het gevoel geven dat ze worden uitgebuit, vooral als ze zien dat bedrijven recordwinsten maken terwijl de prijzen stijgen. Nintendo heeft inmiddels een schamele 150 miljoen Switch 1 units verkocht en deze is daarmee een van de best verkochte consoles ooit. Eén blik op de huidige Nintendo stock t.o.v. 2016 zegt al genoeg, denk je niet?
Hier hetzelfde verhaal. SNES, Nintendo 64, 2x GameCube, Wii, Switch en Switch OLED. Altijd met veel liefde Nintendo games en consoles gekocht. Maar deze hele Switch 2 klinkt als een money grab:

- De console zelf is nog redelijk geprijsd als je dat vergelijkt met de andere handhelds (Steamdeck, ROG Ally).
- Upgrades waar voor betaald moet worden.
- Base games die al 75-85 euro gaan kosten.
- Welcome Tour die 10 euro gaat kosten.
- Procontrollers/Joy-Cons die 90 euro kosten (en de oude controllers van de Switch 1 waren al schreeuwend duur maar zijn dus nog duurder geworden).
- Upgrades van oude games voor 10-20 euro.
- GameChat (wat gewoon een veredelde Discord is) wordt betaald.

Ik kan het betalen maar dit is wel heel bont.
Van PS4 naar PS5 hetzelfde verhaal, dus niks specifieks van Nintendo.
Je kan je PS4 spel spelen op PS5. Van sommige games zijn er speciale updates voor PS5, daar betaal je dan vaak ook een klein bedrag voor. Anders blijf je maar bij de PS4 versie.
Hoezo redelijk geprijsd met de rest van de handhelds?
Die handhelds kunnen ten eerste veel meer dus de switch 2 zou goedkoper moeten zijn.
De hardware in de Switch 2 is stuk beter dan een steamdeck, komt inclusief een dock en draadloze controllers. Verder verkoopt valve direct aan consumers waardoor zij niks kwijt zijn aan retailers.

Andere handhelds bestaan ook zoals ally x maar die zijn al veel duurder.
Je vergeet nog:

- jaarlijks betalen voor online gaming
- games dalen zelden tot niet in prijs
Met Nintendo Switch Online + is de Switch 2 upgrade van BotW en TotK gratis. Dat kost ook wel €40 per jaar dus het is wel duurder dan gewoon de upgrades kopen, maar als je daar al gebruik van maakt is het wel iets extra.
Da's wel lekker makkelijk. Klagen over Nintendo dat ze zoveel mogelijk geld willen binnenharken, maar intussen wel zelf het spel illegaal downloaden voor niets.
Ja klagen is makkelijk...
Wat een ingewikkeld gedoe allemaal. Maar ja goed, het blijft Nintendo. Ik ben overigens wel benieuwd hoe die grafische verbetering er dan uitziet.
Desalniettemin nog steeds niet overgehaald om een Switch 2 te kopen.

[Reactie gewijzigd door iAR op 25 april 2025 10:49]

Hoe ingewikkeld is het?
  • Grafische update: 10 euro
  • Grafische update + nieuwe content: 20 euro
Dat bedoel ik niet. Dat je Switch 1 spellen soms wel met nieuwe grafische updates uit brengt, en wat is dat dan. En andere spellen voeg je nieuwigheden aan toe, die dan in Switch 1 games niet komen. Dat moet natuurlijk een lokkertje zijn om de Switch 2 versie te kopen terwijl je Switch 1 games ook kan spelen op de 2. En wat zijn dan die grafische updates? Upscaling?

Fijn dat je nog even de prijzen noemt, maar die staan gewoon in het artikel.
En wat zijn dan die grafische updates? Upscaling?
Als je het linkje in het artikel open klikt kan je het precies nalezen op de Nintendo site: meer fps, hogere resolutie, HDR en support voor een 'companion app'.
Het is dus iets ingewikkelder. Heleboel games van Nintendo krijgen dus ook al gratis upgrades. Zelda games krijgen niet alleen grafische upgrade maar ook integratie met mobiele app.
Dit voelt een beetje raar aan als PC gamer. Als ik een nieuwe videokaart koop werken nagenoeg al mijn games kosteloos op hogere resolutie/settings/fps.

Ik denk dat ik even wacht met het kopen van een Switch 2 totdat er een goede mainline zelda of 3D mario verschijnt. Ga er vanuit dat die een keer komen en dat ze goed zujn.

[Reactie gewijzigd door DLSS op 25 april 2025 16:28]

Dit voelt een beetje raar aan als PC gsker. Als ik een nieuwe videokaart koop werken nagenoeg al mijn games kosteloos op hogere resolutie/settings/fps.
Het is ook raar. Op Xbox Series X/S en PS5 zijn bijna alle oude spellen te spelen zonder dat je geld moet bijleggen. Zie bijvoorbeeld alle PS5 Pro patches of PS4 -> PS5 patches, of Smart Delivery op Xbox. Hier en daar heb je publishers die extra geld vragen, maar dan is de grafische overhaul veel groter en zit er iets van DLC bij. Denk aan GTA 5 of een definitive edition met allerlei extra in-game content.

Wat er bijvoorbeeld gebeurt bij Zelda: Breath of the Wild en Tears of the Kingdom vind ik onvoldoende voor 10 euro. Hogere resolutie, hogere framerate, HDR en een mobiele companion app. De eerste drie punten zijn bij de andere platformen gewoon gratis updates. En in plaats van de Zelda DLC krijg je een externe companion app, waar je waarschijnlijk geen/minder interesse in hebt.
Even een paar onwaarheden wegwerken:
[...] Zie bijvoorbeeld alle PS5 Pro patches of PS4 -> PS5 patches
Enkel voor de eerste paar games. Ze zijn daar later mee gestopt.
Wat er bijvoorbeeld gebeurt bij Zelda: Breath of the Wild en Tears of the Kingdom vind ik onvoldoende voor 10 euro. Hogere resolutie, hogere framerate, HDR en een mobiele companion app. De eerste drie punten zijn bij de andere platformen gewoon gratis updates. En in plaats van de Zelda DLC krijg je een externe companion app, waar je waarschijnlijk geen/minder interesse in hebt.
Naast de verbeteringen in resolutie, framerate, hdr en mobiele app krijg je ook nog een 2e save file. De mobiele app krijgt verder ook een reeks handige functies, waar ik iig al interesse in heb. Ook is de upgrade voor de Zelda games gratis als je Nintendo Switch Online + Expansion Pack hebt.
Enkel voor de eerste paar games. Ze zijn daar later mee gestopt.
Je spreekt over onwaarheden wegwerken, maar doet er vervolgens nog een schepje bovenop. 8)7

Ik neem aan je Sony bedoelt met ''ze'' (ook al gaat de reactie over meer dan dat), dus ik zal me grotendeels beperken tot Sony first-party games.

Alle PS5 Pro patches die resolutie en performance verbeteren zijn - tot nu toe - geheel gratis geweest. Het kan zijn dat je bij sommige spellen de betaalde remastered / enhanced PS5 edition moet hebben, maar die tel ik natuurlijk niet mee. Ik kijk hier alleen naar de verbeteringen die de PS5 Pro geeft. Die zijn tot nu toe gratis, net zoals bij PS4 Pro.

Dan hier enkele grote PS4 games die een gratis performance patch of boost hebben gekregen op PS5. Enkele hebben later alsnog een ''native'' PS5 port edition gekregen met extra content en wellicht nog betere graphics/performance (al dan niet met betaalde upgrade), maar dat is dan een kers op de taart. Ook zonder te betalen voor een upgrade geniet je van betere performance met onderstaande PS4 games op PS5:

- God of War
- Ghost of Tsushima
- Days Gone
- Ratchet & Clank
- The Last of Us Part 2
- Horizon Zero Dawn
- inFamous Second Son
- Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
- Sackboy: A Big Adventure

PS5 heeft juist een Game Boost feature waarmee oude PS4 games beter draaien in backwards compatible mode. Hier heb je een mooie lijst van PlayStation games die een gratis PS5 update hebben gekregen. Dit is een mix van first-party, PS-exclusive en third-party. Verreweg het grootste deel is geheel gratis.

Je spreekt zelf over ''de eerste paar'', maar welke spellen hebben volgens jou dan alleen betaalde performance patches, en van wanneer? Recent zijn er remastered edities verschenen van HZD en TLOU P2, maar zoals ik al heb aangegeven hebben die spellen al een gratis PS5 patch.

[Reactie gewijzigd door Daraxo op 26 april 2025 10:58]

Met Zelda lijken er ook features bij te komen, dus niet enkel grafisch:
The Switch 2 edition of The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom will let you download an app called Zelda Notes. It functions as a second-screen app where you can manage your inventory and items on the go.
https://www.nintendo.com/.../ZELDA-NOTES-2790439.html

The app also has a bank function, where you can place items from your inventory and withdraw them at a later time. You can also use this to gift items to people on your friend list.

To use this feature you basically need to generate a QR code, which your friend can then scan and access the associated item to download in their game. Some items can even be traded between Tears of the Kingdom and Breath of the Wild.
https://www.gamingbible.c...2-pricing-459086-20250414

Die notes app lijkt wel meerwaarde te zijn.
Die notes app lijkt wel meerwaarde te zijn.
Verschillende van dat soort "companion applications" zijn in het verleden uitgekomen. De meerwaarde lijkt altijd beperkt, en de ondersteuningsperiode ook omdat het afhankelijk is van een online dienst.
het ziet er naar uit dat de telefoon direct met de switch communiceert en niet via het internet gaat.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn