Kirby and the World Beyond laat spelers vrij verkennen, release in lente

Nintendo werkt aan een nieuwe 3d-game in het Kirby-universum. Het spel heet Kirby and the World Beyond en verschijnt in de lente van 2027. Nintendo is nog spaarzaam met de details, maar zegt dat spelers straks de spelwereld 'vrij kunnen verkennen'.

Nintendo kondigde Kirby and the World Beyond aan tijdens een Direct-presentatie. In een kleurrijke trailer is te zien hoe Kirby door de spelwereld rondbanjert.

Het roze wezen zuigt vijanden op, verzamelt collectibles en eindigt met een groot zwaard en groene puntmuts. Verder blijkt uit de trailer dat ook King Dedede verschijnt in de game.

Er zijn nog weinig details bekend over de game. Nintendo zegt wel dat spelers vrij door de spelwereld kunnen rondlopen en die verkennen. De game komt volgend jaar naar de Nintendo Switch 2-console.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

09-09-2026 • 16:57

15

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Verrassend dat Kirby sneller een 3D-game krijgt (na De Vergeten Wereld) dan Mario. Hoe dan ook: De Vergeten Wereld is toch wel een van de toppers voor de Switch en zeker geen kinderachtig spel. Ik had uiteindelijk toch wat moeite om 100% te halen. 'The World Beyond' lijkt veel opener te worden qua gameplay en dat past heel goed bij de franchise. Laat maar komen!
Kirby is van HAL Laboratory natuurlijk, Mario in-house van Nintendo. En dat team heeft (vermoedelijk) op Donkey Kong Bananza gezeten, welke pas net een jaar uit is, dus geen gek idee dat zij nog geen nieuwe game af hebben.

Desalniettemin weet ik niet of er al een Nintendo console is geweest die in het eerste jaar nog geen (nieuwe) Mario-platformgame heeft gehad. We hadden natuurlijk Mario Kart World, maar da’s toch wat anders. Ik had ook wel een nieuwe 3D of 2D Mario verwacht aan het eind van deze direct.

Deze game ziet er wel weer prima uit overigens.
Ik vond Vergeten wereld ook echt goed! Aangenaam sfeertje ook, gewoon een leuke game :)
Dacht eerst dat t een Mario game was, maar gelukkig niet want de wereld zag er te leeg uit voor een nieuwe 3d Mario game wat mij betreft. Kirby en de Vergeten Wereld zag er ook leuker uit, maar dit kan alsnog erg leuk zijn
Eh hoe dacht je dat het deze game een Mario game was ?
T lijkt ook erg op odyssey eerlijk gezegd
Omdat ik niet een Kirby game verwachtte aan t eind van de Direct. En t landschap was dichterbij Mario dan andere games die ik verwachtte voor t einde van een Direct. Simple as that.
Lijkt me leuk! Nintendo houdt nog grote troeven achter de hand na deze presentaties: nog geen nieuwe 3d Mario én nog geen compleet nieuwe Zelda zoals BOTW destijds wel was.
OOT remake ziet er fantastisch uit, maar er zit nog meer groots in de pijplijn.
ze zullen de engine die nu voor OoT gebruikt is ook wel voor Majoras Mask gaan gebruiken. Die heeft ook nodig een refresh nodig.

Ik verwacht dat men ondertussen gewoon bezig is met een echte nieuwe Zelda, maar dat mag echt jaren duren natuurlijk. Ik hoop eigenlijk ook nog een beetje op een echt nieuwe zelda maar dan in deze OoT engine. Ik vond Links Awakening ook echt geweldig om te spelen, ach van Zelda koop ik toch alles wel.
Ik was heel enthousiast over Kirby en de Vergeten Wereld. Kirby's eerste 3D game die uitstekend in elkaar zat. Dus een nieuwe 3D game in de serie is zeker welkom, maar of een open wereld nou zo een goed idee is...
Kirby had ik niet verwacht. Ik had wel een Mario game verwacht, maarja Zelda in de plaats krijgen is ook goed. Mario zal voor eind 2027 i guess..
Ik heb de trailer bekeken, word er nog niet wild van op de een of andere manier. Kirby and the Forgotten Land ziet er interessanter uit.
Oef die super Saiyan link met een vreemde wereld maakt me wel heel nieuwsgierig.
Dit spel doet me eerder denken aan Dragon Ball Z - Kakarot qua omgeving
Mario is natuurlijk prachtig maar van Kirby en Yoshi wordt ik ook altijd vrolijk en dezen lijken weer veel plezier World Beyond en Mysterious Book en grafische ziet het er ook goed uit en met die fantasy style ziet het eruit als een Pixar film ^^ Nintendo levert elk jaar wel een handvol mooie spellen en dat is nogal een prestatie.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn