Sonos bevestigt bestaan settopbox maar stopt voorlopig met ontwikkeling

Sonos stopt voorlopig met de ontwikkeling van de settopbox met de codenaam Pinewood. Het streamingapparaat was nog niet officieel aangekondigd, maar blijkt de afgelopen maanden als bètaproduct getest te zijn. Het is niet duidelijk waarom Sonos de release van het product uitstelt.

Het team dat aan de settopbox werkte wordt voorlopig overgeplaatst naar een ander project, zo schrijft The Verge op basis van een bijgewoonde aankondiging. De interim-directeur Tom Conrad kiest er volgens het medium voor om het bedrijf te focussen op het herstellen van de prestaties en reputatie van de software. In de zomer van 2024 bood het bedrijf nog zijn excuses aan voor de release van een slecht presterende nieuwe app, die de oude Sonos-app verving.

Verder meldt Sonos dat het team dat aan het besturingssysteem voor de Pinewood-mediaspeler werkte, namelijk werknemers van het bedrijf The Trade Desk, bij het bedrijf betrokken blijft. "We hebben een langdurige relatie met The Trade Desk en die relatie blijft voortbestaan."

Project Pinewood zou een settopbox betreffen waarmee gebruikers via een universele streaminginterface toegang hadden tot onder meer Netflix, HBO Max en Disney+. Daarnaast zou het kastje passthrough ondersteunen, waarbij bijvoorbeeld aangesloten consoles en andere mediaspelers via de box output konden leveren. Het zou het eerste videoproduct van Sonos worden.

Het gaat de laatste tijd niet zo goed bij Sonos. In de zomer van 2024 ontsloeg het Amerikaanse bedrijf honderd werknemers en werd het Amsterdamse kantoor gesloten. Kort daarna stopte het bedrijf met het abonnement Flex en stapte de toenmalige ceo op. Onlangs zei zijn tijdelijke opvolger, Conrad, dat veel recente projecten met een 'halve inzet' gedaan werden.

Door Yannick Spinner

Redacteur

12-03-2025 • 20:34

44

Reacties (44)

44
44
19
0
0
22
Wijzig sortering
de sonos app is idd niet erg best. verder zou je toch wel denken dat deze markt toch wel verzadigd is?
De Sonos app is al voor 200% verbeterd tov vorig jaar. Ze maken al grote stappen en het begint langzaam weer een beetje te worden wat het ooit was.
De Sonos app is al voor 200% verbeterd tov vorig jaar. Ze maken al grote stappen en het begint langzaam weer een beetje te worden wat het ooit was.
200% verbeterd, laat me niet lachen. Gewoon je eigen muziekbibliotheek vanaf een NAS werkt nog steeds belabberd en buggy. Tracks ontbreken. Lege albums zonder tracks (wat best knap is, aangezien albums gegenereerd worden op basis van albumtags in tracks, dus ... hoe dan?).

Mijn vertrouwen hebben ze verspeeld. Sonos had maar 1 taak in mijn huis, en dat doet het niet meer zoals het hoort. 200% verbeterd klinkt goed, maar ik wil gewoon 100% van wat het vroeger was.
Daarvoor kan je ook gewoon Plex(amp) gebruiken als je NAS je belangrijkste zorg is.
Plexamp is idd een goede manier om zijn illegaal gedownloade mp3’s af te spelen voor deze audiofiel
Mijn vader heeft zn hele cd voorraad (door mij) laten digitaliseren omdat het op sonos afgespeeld kon worden. zitten bijvoorbeeld limited editions bij en cd's met bonus tracks die nergens meer te vinden zijn. toch jammer dat dat niet afgespeeld kan worden
Vreemde opmerking. Je kent immers de bron niet van deze Tweaker. Digitaliseren van CD’s in jouw bezit is niet illegaal.
Dat is interessant, wat mij betreft zijn ze er nog lang niet. De oude app voldeed prima qua UI.
Dat is interessant, wat mij betreft zijn ze er nog lang niet. De oude app voldeed prima qua UI.
Ik heb geen ervaring met de oude app, maar ik heb weinig problemen en moeite met de sonos app. Ik ben juist heel tevreden met het merk,waar ik vroeger sceptisch erover was.

Prima als Sonos zich voorlopig even richt op bestaande producten, en niet op zoals ze zelf zeggen "halve kracht" nieuwe producten te ontwikkelen.
Echter.. ondanks alle verbeteringen functioneerd het nog steeds minder goed dan voorheen en ben ik nog steeds in afwachting waarom deze nieuwe app. Immers ik zie geen enkele upside voor deze switch.

Het wordt nog vervelender, waar vroeger alles netjes local draaide en nu dus enkel via het internet, dankzij de nieuwe gebruikers overeenkomst mined Sonos mijn data. Dus ik betaal een dikke premium voor de hardware die nu minder goed (of helemaal niet soms) functioneerd en in de tussentijd gaat Sonos ervan tussen met mijn data?

Je zou denken nu de oude CEO is opgestapt dat men misschien een mea culpa doet en erkent dat ze de foute richting zijn uitgegaan maar het mag duidelijk zijn dat Sonos zijn aandeelhouders cq winst boven onze consumenten stelt. Zoals meer merken heden ten dagen kunnen ze me de moord stikken. Ik had twee huizen met Sonos, ik heb talloze mensen overtuigd dat Sonos geweldig is, maar ik heb er nu geen goed woord voor over.

Sonos heeft een makkelijke keus, willen ze een advertentie bedrijf zijn die toevallig speakers verkoopt, of willen ze speakers verkopen. En zolang Sonos ervoor kiest om een ad bedrijf te zijn, (ver)koop ik helemaal niks meer. Er zijn onderhand genoeg alternatieven die ook nette streaming doen, die wel een werkende app hebben.
De reden dat Sonos een nieuwe app heeft ontwikkeld is dat de nieuwe speakers en koptelefoon op een andere architectuur gebaseerd zijn en gebruik maken van andere technologie. De oude app aanpassen was (naar ik heb vernomen) ingewikkelder, duurder en met meer kansen op bugs/problemen.

Ik ben het overigens met alle reacties eens dat het eerste jaar van de nieuwe app deze echt bijzonder waardeloos was. Ik heb maandenlang geen gebruik kunnen maken van enkele speakers, en als ze het wel deden, was het een pure willekeur hoe lang het zou blijven werken. Daar heeft Sonos zich echt diep in de vingers gesneden en hebben ze heel veel klanten én vertrouwen verloren.

Inmiddels ben ik ook weer (redelijk) tevreden over de nieuwe app. Het komt nog wel eens voor dat speakers niet zichtbaar zijn, maar het afsluiten en opnieuw starten van de app is dan meestel voldoende. Niet ideaal, maar ook niet onoverkomelijk. Het zou wat mij betreft alleen allemaal wat vlotter mogen werken, maar misschien ben ik gewoon ongeduldig.
Het enigste nieuwe wat ze hebben gelanceerd is de koptelefoon die niemand koopt. En in alle redelijkheid mocht dat zo zijn is dat ook bijzonder slecht. Het is immers niet voor het eerst dat Sonos een app op de kop zette voor een "nieuwe generatie" hardware.

En je mag dan wel stellen dat dit "voor nieuwe hardware is" en dat voor deze nieuwe hardware de ontwikkeling duurder enz is maar waarom draait nu opeens alles in de cloud en verkoopt men nu plots mijn data?

Nogmaals, ik blijf Sonos afbranden totdat ze een app lanceren waar de consument centraal staat, en niet de aandeelhouder.
Hij is wel al beter maar nog steeds erg traag……
Een settopbox met goede content aggregatie vanuit 1 interface is er nog niet echt. Of jij moet er 1 weten?
Is dat voor veel mensen een verkoopargument dan? Hoeveel mensen hebben tegelijkertijd abo’s lopen op zoveel streaming diensten? Zelf hebben we alleen Netflix, dus heeft het nul toegevoegde waarde. Ik kan me voorstellen dat sommigen er nog een tweede bij hebben, bv Disney voor de kinderen (alhoewel onze kinderen prima tevreden zijn met alleen Netflix en wat losse blu-ray’s/dvd’s). Maar meer dan 2? Moet je wel diepe zakken voor hebben. Dus hoeveel mensen zitten nou echt te wachten op een universele interface voor al hun streaming?

Daarbij kan ik me ook niet voorstellen dat het zo goed zou werken. Niet iedere dienst werkt hetzelfde, dus je bent met je featureset altijd begrensd aan een algemene subset van functies. De meer geavanceerde functies zul je dan moeten missen. En hoe zit het met aanbevelingen? Gaat Sonos dan bepalen wat jij “wilt” zien? Of trekken ze een bepaalde dienst voor om die te geven? In ieder geval heb je bij Netflix een algoritme die leert wat jij waarschijnlijk wel leuk zal vinden. Zou dat bij zo’n aggregatie ook nog goed werken? Of krijg je dan suggesties voor kindertroep door je lijst gegooid omdat je kinderen net op Disney+ naar tekenfilms hebben gekeken?

Nee hoor, dit klinkt allemaal als een non-feature. Ik hou het lekker bij 1 dienst. Goedkoper en simpeler.
Ik heb meerdere diensten, maar dan nog niet per se behoefte hier aan. Aggregatie in google TV is voor mij voldoende. Daast ben ik niet zo'n fan van Sonos audio producten, maar dat is meer omdat het geluid niet zo mijn smaak is.
Toch bijzonder dat Sonos de stap zet naar de settopboxmarkt. Volgens marktkenners valt er in Europa weinig te verdienen; de echte kansen liggen vooral in Afrika, Azië en Zuid-Amerika.
Uhm half?
In de basis met je eens, maar kijk je beter is het toch wat ingewikkelder.
Je hebt android and appleTV met TVOS.
Bij appleTV heb je meteen een duurdere variant, zelf weinig ervaring mee maar ik neem aan dat het lekker werkt, naar aanleiding van reviews.
Bij android is er wat interessants. Je hebt vroeger de chromecast gehad, toen met google TV, zelf nog steeds erg fan van en was goedkoop.
Maar helaas is die nu ook weg, nu is de google streamer de goto maar in een nieuwe prijs regio. Daar heb ik nog niet zoveel mening over, behalve dat het lijkt vrij overpriced te zijn. Dan heb je nog de meer exotische of AliExpress boxen en Nvidia Shield waarvan iedereen wel verwacht had nog een opvolger te zien.
Het komt erop neer een snelle, goed compatible android variant is er voor mijn idee niet echt.
Als sonos zoiets zou kunnen maken met nog iets van ecosysteem features voor sonos fanboys en je hebt wellicht een mooie niche te pakken.
Ik sla het allemaal een beetje plat maar ik hoop dat je de rode draad ziet
Er zijn nog zoveel alternatieven als voordelig streaming apparaat, Google is echt niet de enige die ze heeft/had. Het "wemelt" van de door Google gecertificeerde streamers met Android TV als OS, met Android en Google TV als gebruikersinterface (GUI).

Edit: leef je uit ;)

[Reactie gewijzigd door hardware-lover op 12 maart 2025 21:49]

Oke, ja er zijn er heel veel maar is niet geheel mijn punt. Hoe zit het met jouw kringen? Bij mij heeft eigenlijk iedereen een chromecast met of zonder google tv of gebruiken de ingebouwde tv mogelijkheden, en de enkeling met hoger budget apple tv.
Mijn punt is, heel leuk dat er duizend en een dozijn zijn, maar zijn ze gemaakt of geadverteerd voor Europees of Nederlandse markt? En hoe goed werken ze. In theorie klinkt het heel makkelijk, maar ik heb al genoeg varianten gezien met reviews die net niet lekker werken. En net dat maakt het verschil bij een relatief simpel apparast

[Reactie gewijzigd door PaulHelper op 12 maart 2025 22:07]

Als je ook home automation wil (en nog geen hub hebt) is het denk ik geen slechte prijs.
Sowieso miss niet in vergelijk met de Nvidia Shield en Apple's variant.
Ik begreep dat de Google TV Streamer bijna net zo veel codecs ondersteund als de Shield, met nog een paar nieuwere die (nog?) niet beschikbaar zijn op de Shield.

Sowieso vallen er volgens mij al heel wat af als je ethernet mogelijkheid wil.

[Reactie gewijzigd door jreinhoud op 13 maart 2025 01:54]

Nou ik zoek nog iets cross-platform nu m’n chromecast er al dagen uit ligt…
De interim-directeur Tom Conrad kiest er volgens het medium voor om het bedrijf te focussen op het herstellen van de prestaties en reputatie van de software.
Schoenmaker blijf bij je leest. Een streamingbox met gratis inbegrepen advertenties voor een prijskaartje van 200-400 USD in een verzadigde markt? Nah.

Voor de niche van techneuten is een nieuw ecosysteem ook niet zo interessant. Waarschijnlijk minder vrijheid en (i.i.g. initieel) minder ondersteuning door opensource projecten zoals Kodi. Ook moet je maar afwachten of de grote streamingdiensten dit blijven ondersteunen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 12 maart 2025 20:57]

Of ze moeten voor het duurdere segment gaan met bijv meer codecs die andere fabrikanten niet ondersteunen, met eventueel hardware acceleration voor alle nieuwste encoders en ook alle hdr en spatial audio codecs met alles passthrough mogelijkheid. En goede content aggregation.

Alleen voor dat laatste al ben ik bereid meer dan 200 neer te leggen.
Zo'n mediaspeler valt net buiten de boot bij de massa (te duur en kijkt niet naar dit soort functies) en bij de enthousiasteling (een te beperkt platform om eigen content op te draaien). Wat overblijft zal niet veel kastjes kopen.

De enige manier dat ik dit zie werken met enthousiastelingen is wanneer Sonos zou samenwerken met de community om vanaf dag 1 goede versies van Kodi, Jellyfin, etc. erop te laten draaien die alle mediaformaten ondersteunen. Sonos is niet een bedrijf die zich daarvoor inzet.

Verder zou Sonos voor dit soort bedragen niet moeten inzetten op advertenties. Of de consument betaalt een hoog bedrag bij aanschaf, of de mediaspeler moet goedkoop zijn waarbij advertenties het gemis aan initiële omzet compenseren.

Ik denk dat Sonos beter Android TV van de plank kan pakken en daar iets bovenop kan bouwen dat goed integreert met hun ecosysteem.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 13 maart 2025 08:30]

De software zal wel rukstaart zijn. Niet dat het voor mij uitmaakt ik zal de komende jaren niks meer kopen.
Na die verschrikkelijke updates heb ik (bijna) alles vervangen.
Waardoor heb je het vervangen? Ik ben nog steeds op zoek naar een systeem wat mijn eigen muziekbibliotheek afspeelt vanaf een NAS, radio kan streamen en Spotify afspeelt door het hele huis of kamers afzonderlijk. Nog geen beet.
Bij mij vervult Music Assistant embedded in Home Assistant momenteel die rol. Speelt mijn eigen muziek (vanaf navidrome, maar puur NAS kan ook), heeft ondersteuning voor veel muziek providers (YouTube, Spotify, Apple, lokaal, radio, ...) en speakers (Sonos, Bluesound, squeezebox, ...).

Super tevreden van, mijn Sonos speakers zijn nu tenminste terug bruikbaar.
Plexamp schijnt goed te zijn
Wel eens naar Roon gekeken? https://roon.app/en/
Als je redelijk normaal lijkende apparaten (inclusief AV systemen) wilt combineren met losse spelers: kijk een naar HEOS.
Yamaha heeft zijn eigen standaard en houdt ook dat al best lang vol.
Als je echt losse devices a la Sonos wilt, maar dan met betere geluidskwaliteit: Bluesound.
Bluesound app, werkt zoals Sonos app gewoon 10 jaar geleden werkte.
Daarmee bedoel werkt dus gewoon zonder gekke poespas.

Geen accounts noodzakelijk.
Geen internetverbinding vereist.
Geen cloud toestanden.

[Reactie gewijzigd door leonbong op 13 maart 2025 19:13]

Heel goed, 200-400 dollar voor een settopbox met een OS dat ontwikkeld is door een advertentiebedrijf zit niemand op te wachten.
Terecht. Zat klanten met gezeik in de app. Laat ze dat maar eerst oplossen. Ook die geflopte headset was geen succes.
Daarnaast zou het kastje passthrough ondersteunen, waarbij bijvoorbeeld aangesloten consoles en andere mediaspelers via de box output konden leveren.
Het was een stuk makkelijk geweest om gewoon meer dan 1 HDMI poort in hun soundbar te stoppen.

In plaats daarvan wilden ze het wiel opnieuw uitvinden met behulp van een bedrijf met de verkeerde belangen voorop.

Terecht dat ze de stekker eruit trekken. Ik wacht nog steeds op een app die weer werkt als ik hem start. Moet nu via 3rd party aansturing mijn muziek aan- en uitzetten omdat 50% van de tijd hun eigen app de speaker niet herkend.
Was echt een fan van sonos maar gelukkig op tijd overgestapt op iets anders. Kreeg steeds vaker problemen met verbinden en stopte uit zichzelf. Ze kunnen beter eerst alles goed laten werken voordat ze weer met iets nieuws komen.
Kunnen Sonos niet eerst hun tijd beter gebruiken om problemen van de vernieuwde app eens op te lossen?

Ik mis nog steeds functies bv afspeellijsten aanmaken en editing van mijn lokale muziek.
Hoop dat het weer de goede kant op gaat nu. er is geen betere optie voor multi-room audio (zelfs met de kut-app) en ik hoop dat mijn speakers het gewoon blijven doen.

als sonos toch (ooit) kopje onder gaat hoop ik dat ze de ballen hebben hun producten open-source te maken, zodat niet iedereen met dure e-waste achterblijft.
Je moet ook niks duurs kopen wat afhankelijk is van apps, clouds of andere zogenaamd “moderne” onzin. Het is al veel te vaak bewezen dat dat al e-waste is vanaf het design. Je bent overgeleverd aan het bestaan en de goodwill van het bedrijf dat het gemaakt heeft, en dat kan zomaar van de een op andere dag veranderen. App-gebaseerd/connected spul is allemaal wegwerpprul. Prima voor een speeltje van een tientje, niet voor dure speakers.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.