Odido-klanten kunnen binnenkort snelheid vast internet niet verlagen

Klanten van Odido kunnen vanaf 1 februari niet meer de snelheid van hun vaste thuisinternet verlagen tijdens de rest van hun minimumcontractduur, wat 12 of 24 maanden kan zijn. Het is wel mogelijk om de internetsnelheid te verhogen.

Odido meldt dat klanten na het verstrijken van de looptijd van het contract hun internetsnelheid weer kunnen verlagen. Huidige klanten kunnen hun internetsnelheid nog verlagen tot en met 31 januari 2025. Het is ook mogelijk om voor die datum het contract kosteloos op te zeggen, schrijft de provider. De wijziging in de abonnementsvoorwaarden heeft alleen betrekking op het aanpassen van de internetsnelheid tijdens de minimumcontractduur en niet op de wijziging van andere diensten, zegt Odido.

Het is nog niet helemaal duidelijk waarom Odido deze wijziging heeft doorgevoerd. Een Odido-forumgebruiker speculeert dat de provider het gebruik van flexibiliteit van de contracten tegen wil gaan. Hij geeft de kortingsmaanden als voorbeeld. Daarin betalen nieuwe klanten zes maanden lang 30 euro per maand voor 1Gbit/s, in plaats van 45 euro per maand, met een contractduur van bijvoorbeeld een jaar. Wanneer de zes maanden verstreken zijn, kunnen de klanten in theorie hun internetsnelheid naar 100Mbit/s verlagen. Voor die snelheid betalen klanten 35 euro per maand. Tweakers heeft Odido gevraagd om toelichting over de wijziging, maar nog geen antwoord gekregen.

Door Loïs Franx

Redacteur

10-12-2024 • 14:29

311

Reacties (311)

311
310
154
6
0
123

Sorteer op:

Weergave:

mooi moment om huidige contract op te zeggen en meteen nieuw odido abbo te nemen naar nu voor goedkoper (15€ / maand) :)
rens-br Forum Admin IN & Moderator Mobile @laandennis10 december 2024 15:18
Ze verwachten dan wel dat je je oude apparatuur terugstuurt en je opzegging en nieuw contract kan administratief niet verwerkt worden op hetzelfde moment. In praktijk zit je met zulke zaken dus één maand zonder internet.

Odido bellen dat je wilt verlengen is dan misschien handiger. Dat kan ook al na 8 maanden (van 12), je krijgt dan niet de aanbieding die nieuwe klanten krijgen, maar het kan toch wel weer een hoop schelen.

[Reactie gewijzigd door rens-br op 10 december 2024 15:19]

Ze verwachten dan wel dat je je oude apparatuur terugstuurt en je opzegging en nieuw contract kan administratief niet verwerkt worden op hetzelfde moment.
Waarom zou dat niet kunnen? Andere naam en IBAN zou gewoon moeten werken, anders zouden nieuwe bewoners bij een verhuizing ook een maand zonder internet zitten?
En anders overstappen naar een andere provider.

[Reactie gewijzigd door Olaf van der Spek op 10 december 2024 15:29]

Gewoon overstappen naar kpn ofzo, en dan volgend jaar weer terug naar odido.
Exact, dat is wat ik steeds doe. Begonnen bij Ziggo, na jaartje spotgoedkoop aanbod van KPN gehad voor 1 jaar, nog een keer tegen bijna zelfde prijs kunnen verlengen voor een jaar, nu naar Odido over omdat verlenging KPN nu echt geen korting meer bracht en dus flink duurder werd.

In de meterkast eigen router en hoef dus alleen maar even iets om te prikken als er een andere provider komt.
Same here ga nu van KPN naar odido omdat de korting voor bestaande klanten veel lager is. Dan ben je duurder uit dan bij odido als nieuwe klant is het vergelijkbaar. Dus nu maar ieder jaar heen en weer hoppen. Ze gaan er van uit dat te veel mensen het te veel moeite vinden dus houden ze de prijzen hoog.
IP whitelists zijn dan alleen een dingetje. Hier gelukkig sinds begin 2017 hetzelfde ip van kpn...
Ik heb niks van buiten naar binnen, dus geen whitelisting nodig :-)
Hier gaat het juist om waar ik mee verbind op servers in datacenters. Voor mijn werk sta ik bij best wat partijen op de whitelist en ik werk met name vanuit huis sinds een jaar of 20. Ip wijzigen betekent effectief richting een dag werk voor al die whitelists zijn bijgewerkt verwacht ik.
Dat zitten nieuwe bewoners (ik) ook, kan ik je vertellen.
Ze hebben me in plaats daarvan een gratis onbeperkt 5G abbonement aangeboden zodat ik het met een hotspot kan oplossen tot de installateur er is. Daarbij heb ik ook wat extra korting gekregen voor het ongemak.

Ik ben niet ontevreden moet ik zeggen.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 10 december 2024 16:42]

Dat is toch een oplossing van niks, het is een administratief dingetje!
Klant is tevreden, wat is het probleem?
Dat zal wel iets met processen en een workflow te maken hebben. Dingen in bulk verwerken wordt anders een "administratief dingetje" :)
Het is het inplannen van een monteur, die van een 3e partij is, niet Odido zelf. Ze hebben door mijn telefoontje mijn afspraak met Guidion (dat bedrijf dus) al een stuk vervroegd.
Vanuit jou optiek wel. Maar de technische realiteit is anders.
Aan de achterkant zit een leverstraat die in een bepaalde volgorde jou verbinding realiseert
en als je die processen gaat onderbreken terwijl ze in uitvoering zijn vallen ze uit.
Dan hoeft het geen maand te duren, en hoeft echt geen mannetje heen gestuurd worden om dat te fixen..
Ligt er een beetje aan wat je ermee doet en wat je ontvangst is. Ik kon in mijn oude woning goed gamen op lage latency via 5G(League of Legends) maar hier is binnenbereik extreem bagger en zit ik met teveel schommelingen in latency. Anders had ik gewoon geen vast internet meer. Werkte perfect.

[Reactie gewijzigd door MrFax op 11 december 2024 05:33]

Voor thuis werken is het zat. Ik ben een nieuwe bewoner, dus heel veel tijd om te gamen heb ik (nog) niet
Bij Ziggo niet hoor tenminste niet bij mij
Raar. Ik ben in de zomer verhuisd. Sochtends had ik nog internet in het oude huis, eind van de middag kwam de monteur om in het nieuwe huis de glasvezel aan te sluiten op het nieuwe modem.

Liep erg soepel moet ik zeggen.
rens-br Forum Admin IN & Moderator Mobile @Olaf van der Spek10 december 2024 15:33
Ik volg forumtopic: [Odido Glasvezel] Ervaringen & Discussie vrij nauw en het is daar werkelijk nog nooit iemand gelukt om dat naadloos op elkaar te laten aansluiten
Ik denk dat het mens eigen is om alleen over de dingen te schrijven (zeuren?) die fout gaan. Er zullen in een Tweakers forum weinig of geen "gewone" mensen komen om te vertellen dat het goed ging.
Ik denk dat ze niet een nieuwe aanvraag kunnen inschieten op een adres waar ze zelf actief zijn. Dus dat moet na deactivatie van het huidig signaal op de lijn. Je kunt je voorstellen dat het administratief opbouwen van zo’n signaal minimaal een aantal dagen kost.

Althans dit was zo toen ik 10 jaar geleden bij een DSL/Fiber provider werkte.
Dat is alleen als het via dezelfde glasvezel loopt. En dan zit je niet een maand maar hooguit een paar uur zonder internet. Apparatuur stuur je terug als de glasvezel donker is geworden voor die provider en niet tijdens je contractduur.

Stap je over naar een andere glasvezel aanbieder (van odido glas naar de kpn glasvezel) of naar de coax internet aanbieder en weer terug, dan zit je in principe helemaal niet zonder internet.
Klopt dit heb ik ook geprobeerd, ik had gelukkig een extra aansluiting op mijn huis maar ik heb mijn lesje geleerd, opzeggen en nieuw abonnement bij odido NIET doen
Jawel hoor. Ik alterneer tussen mijn vrouw en mijzelf als hoofd afnemer. Werkt perfect, misschien met een dagje ertussen. Dus opzeggen de 1e en starten de 2e.

[Reactie gewijzigd door phoenix2149 op 10 december 2024 16:20]

rens-br Forum Admin IN & Moderator Mobile @phoenix214911 december 2024 08:15
Van Odido naar Odido?
Hebben we nog niet gedaan eerlijk gezegd, maar wel Ziggo.
Opzeggen per zeg 30 november en aansluiten per 1 december meerdere malen gedaan en krijg je ook weer kortingen etc. Gewoon even een ander rekening nummer gebruiken en daarna omzetten naar gezamenlijke rekening weer.

Ja, je moet je spullen wel terug sturen etc..

Ik vermoed dat dit niet anders zal zijn met Odido.
rens-br Forum Admin IN & Moderator Mobile @phoenix214911 december 2024 09:26
Van provider wisselen gaat in heel veel gevallen inderdaad prima. De nieuwe provider zegt ook je oude verbinding op en daarna kan je de apparatuur terugsturen.

Mijn punt en bericht ging over het opzeggen van je bestaande Odido verbinding en om vervolgens een nieuw Odido contract aan te gaan. En dat gaat, voor zover ik weet, niet zonder (aanzienlijke) downtime.
Ik bedoelde van "Ziggo" naar "Ziggo" overstappen is altijd goed gegaan.

Heb het nog niet gedaan met Odido, maar ben het wel van plan wanneer contract afloopt. We shall see hoe dat gaat.

Ik zie niet in waarom dat zo lang moet duren, maar wellicht doet Odido dit met opzet. Er is technisch geen enkele rede om een verbinding te veranderen (automatisch) van de ene op de andere dag.
Je krijgt een doos opgestuurd, maar daadwerkelijk opsturen doe je pas vanaf het moment dat je de nieuwe apparatuur hebt ontvangen? Lijkt mij niet zo moeilijk.
Odido bellen is inderdaad een goed idee. Ik heb laatst een jaarcontract afgesloten tegen goedkopere prijs dan je als nieuwe klant kon krijgen.

Ging overigens per ongeluk, ik belde omdat ik zonder het te weten de stekker van mijn glasvezelkastje er uit had getrokken. Dat was binnen twee minuten vastgesteld en toen kreeg ik de aanbieding.
Ik heb dit laatst gedaan. Na 8 maanden was mijn korting verlopen en ik dus bellen voor een nieuwe korting als mijn contract over 4 maanden was afgelopen. Aardige mevrouw aan de lijn en gaf meteen weer 6 maanden korting. Hij ging alleen niet in over 4 maanden, maar diezelfde dag nog. En het was geen jaarcontract maar contract voor onbepaalde tijd (dus huidige contract werd gewoon stopgezet). En ze vertelde dat ik over 6 maanden gewoon weer de retentieafdeling kon bellen voor nieuwe korting.

Ik doe dit zo bij iedere provider waar ik de afgelopen 10-15 jaar heb gezeten maar zo makkelijk is het me nog nooit vergaan… uiteraard alles netjes op de mail ontvangen.
En wat zeg je dan? Ik wil verlengen? Mijn aanbieding is afgelopen, kan je een nieuwe aanbieding doen?

Ik heb dit namelijk oprecht nog nooit gedaan.
Sterker nog, afgelopen jaar attendeerde Odido mij er zelf op dat ik kon bellen voor een nieuw voorstel, want mijn actieperiode was verlopen.
Als ik bel zeg ik altijd dat mijn contract op punt staat te verlopen maar ik ben tevreden en wil graag weten wat Odido mij kan bieden voor ik verder ga kijken. Daar zit een speciaal team voor hoor. Die doen niks anders
Ik denk dat dit of een slecht business model is of de medewerker heeft een fout gemaakt. Of ze hebben nieuwe standaard prijzen die lager zijn. Waarom zou een provider én je contract per direct opzeggen én je opnieuw een contract met korting laten afsluiten waarbij je ook in principe meteen weer weg kunt? Dat is niet de bedoeling van contracten met korting. Die zijn er om klanten voor langere periode te binden.
Denk jij dat deze medewerkers rechten hebben om ‘per ongeluk’ doorlopende contracten mogen beëindigen? Dit is een bewuste actie en die medewerker had de rechten om dit te doen. Dus het zal wel de bedoeling zijn. Als dit echt niet kan/mag gebeuren dan zal deze medewerker dat ook echt niet kunnen.
Neem een klik en klaar abonnement in de tussentijd. Maandelijks opzegbaar, 25 euro.

Al zal die maandelijkse opzegbaarheid vast snel sneuvelen.
15 per maand voor internet?
Hij kan twee dingen bedoelen :
- De korting per maand vergeleken met zijn oude abonnement.
- De prijs die je betaalt in bepaalde gebieden waar het een en ander is afgekocht en zelfs bedragen van € 10 per maand langskomen !! :)
Dat laatste vind ik vreemd. Een vriend van me woont 50km van me vandaag. We hebben beiden exact hetzelfde abonnement bij Odido (1000/1000). Hij heeft een basisprijs van 55 euro pm en ik van 45 euro pm. We krijgen wel beiden dezelfde korting.

Wij zitten bij eFiber. Geen idee wat dat bij hem is. Zou dat het verschil zijn?
Dat zal een andere glasvezel provider zijn. De internet provider huurt het van een andere partij en de huurprijzen verschillen
Op zich is wat Odido doet niet zo gek toch? Je gaat bijv. een contract voor 2 jaar aan. Jij krijgt een bepaalde dienst en zij krijgen een bepaald bedrag. Het lijkt me eerder vreemd als 1 van de partijen tussentijds de voorwaarden kan aanpassen.

Na afloop van het contract is het een ander verhaal. Voor zover ik begrijp, kan je dan ook gewoon snelheden aanpassen.
onderaan de streep wordt dit 'gewoon' een KPN verhaal:
goedkoop in de markt zetten, marktaandeel bemachtigen, later periodiek met minimaal bedrag verhogen, en later nog een keer, en later nog een keer, en later nog een keer, en ....
Dit is ook precies de reden waarom wij elk jaar van internet provider wisselen. Als nieuwe klant krijg je immers altijd korting terwijl je als vaste klant geen extra korting krijgt. Het kost je misschien even om alles weer opnieuw in te stellen maar het scheelt uiteindelijk behoorlijk wat geld per jaar
Vanuit jouw gezichtspunt prima, vanuit een ondernemer iets minder. Nu zijn de kabelboeren zo groot, dat ze niet zomaar omvallen. En doordat ze zo groot zijn, is klantvriendelijkheid lang niet altijd een speerpunt (ik heb verder geen aandelen of zo), maar op lange termijn is klantbinding voor zowel bedrijf als klant het beste. Dat betekent dat het bedrijf eerlijke prijzen rekent en de klant bereid is een eerlijke prijs te betalen. De laagste prijs is niet altijd een eerlijke prijs c.q. een prijs waar een bedrijf het lang voor kan houden.

Eigenlijk is de houding van de klant om voor het allerlaagste te gaan (vandaar ook dat Aliexpres, Temu en andere soortgelijke clubs ook klanten hebben) uiteindelijk funest, omdat er geen klantbinding kan ontstaan met zulke tarieven en bedrijven daarom wel klantonvriendelijk (want, maximale efficiency) worden. Uiteraard is dit de andere kant op ook waar: als de aandeelhouder c.q. het bedrijf voor maximale winst gaat, is klantvriendelijkheid doorgaans ook het slachtoffer, waadoor de klant ook gaan shoppen bij een ander (die mogelijk hetzelfde doet). Kortom: het is eigenlijk ethiek. Waar zowel klant als bedrijf de laatste jaren schuldig zijn als ze dit uit het oog verliezen.

Om een iets ander voorbeeld te noemen: de persverse prikkel van zorgverzekeringen wisselen aan het einde van het jaar kost een gigantisch bedrag (PR kosten, manuren voor afhandelen van alle wijzigingen), wat anders als premievermindering, of op z'n minst, minder sterke verhoging van de premie zou kunnen zorgen. Onder de streep is de trigger gelijk, nl. hebzucht?
Het is niet voor iedereen haalbaar om met iedere prijsverhoging mee te gaan. Mijn inkomen stijgt al zolang ik het in de gaten houd niet evenredig met de inflatie mee, en ik moet door prijsverhogingen al steeds meer opzeggen en terug schalen naar goedkopere diensten.

Aangezien bol.com, Aldi, en diverse andere online en fysieke winkels vaak gewoon AliExpress spul voor 3 of 4 keer de prijs doorverkopen voel ik mij niet schuldig om de tussenpartij er tussenuit te halen.

Mijn geld besteed ik nuttig aan de sport- en muziekles van mijn zoon.
Het is niet alleen dat je de tussenpartij eruit haalt, je haalt ook de Europese regelgeving eruit. Regels die bestaan om een bepaalde kwaliteit, veiligheid maar ook garantie garanderen. Dit kost allemaal geld, iets waar merchants op Alibaba zich niet aan hoeven cq willen houden. Daarnaast subsidieert bijv Temu transport dramatisch waardoor merchants goedkoop kunnen verzenden maar omgekeerd importeurs van doen krijgen met hogere transport kosten.

Ik begrijp dat je op de centen past, maar hier is toch wel meer gaande en dien je goed op te letten wat je koopt. Neem bijvoorbeeld kinderspeelgoed, daarvan bevat deze vaak lood verf wat gevaarlijk is voor kinderen en apart genoeg mag deze speelgoed ook niet in China verkocht worden.
Dat is leuk, maar het is niet zo dat het geïmporteerde Alibaba spul wat op bol.com verkocht wordt zich wel houdt aan de Europese regels. Die nemen vaak gewoon het risico dat het niet gecontroleerd wordt en dat wordt ingecalculeerd in de verkoop prijs. Als het dan een keertje fout gaat zijn ze in het ergste geval break even.

Er wordt in China gewoon een CE logo op het product gezet zonder dat het voldoet aan die eisen, zie: https://www.rvo.nl/blogs/ce-markering-logo Dus er zijn ook gewoon ondernemers die hier wel op letten en met goede bedoelingen importeren maar zelf ook gewoon worden belazerd.
Dat is lekker de boel omdraaien. Het zijn de bedrijven die klanten lokken met kortingen. Niet andersom.
Als de bedrijven zoveel kosten hebben aan de wijzigingen moeten ze juist de bestaande klanten vasthouden.
Je zou haast zeggen dat dit iets is waar we een onafhankelijk orgaan voor zouden moeten hebben die hier naar kijkt. Goh.. wat klinkt dat toch bekend in de oren... iets met consument en markt of zo..

Gewoon een instantie die zorgt dat bedrijven niet te groot worden en de markt blijft werken.
Je bedoelt de ACM die al die bedrijven keihard negeren ?? :+
De markt reageert op de vraag van de consument. Het is vraag en aanbod, of denk jij echt dat een paar marketeers die helemaal zelf bedacht hebben? Die testen absoluut wel wat voor het consument het meest aantrekkelijk is. Dus afschuiven 'het is de schuld van de rabobank' is te simpel.

Wij Nederlanders gaan nou eenmaal enorm goed om kortingen, en in Duitsland gaan ze beter op vaste lage prijs. Vraag en aanbod :)
Het probleem ligt toch echt bij de bedrijven. De consument volgt slechts. Het verschil tussen de kortingen die nieuwe klanten krijgen en wat huidige klanten betalen is enorm geworden. Niet omdat de klant switcht, want dat is een gevolg hiervan. Door de onderlinge concurrentie tracht men met zeer hoge kortingen voor nieuwkomers klantjes bij elkaar weg te pikken. Maar ik weet zeker dat wanneer je als bedrijf zegt, met elk jaar dat je klant bent krijg je 5% korting, je veel meer wint. Zelfs in de huidige situatie, als het verschil met de achterlijke korting voor nieuwkomers kleiner zou zijn, dan zou ik ook niet meer de moeite nemen om over te stappen. Dan blijf ik liever waar ik zit. Maar nu moet ik wel, omdat het gaat om kortingen van meer dan 50% en dat dus honderden euro's per jaar scheelt. Bedrijven die hun mond vol hebben over duurzaamheid, maar wel met dit soort rare beloningen voor nieuwkomers en feitelijke boetes voor trouwe klanten, het in de hand werken dat er al jarenlang onnodig vrachtvervoer is van modems en mediaboxen. De bedrijven moeten zelf stoppen met het belonen van nieuwkomers en juist trouwe klanten belonen met kortingen.
> Maar ik weet zeker dat wanneer je als bedrijf zegt, met elk jaar dat je klant bent krijg je 5% korting
Dus jij weet hoeveel procent van de abonnees, gewoon het contract door laat lopen. Want die moet je ook die korting gaan geven
Het is een wisselwerking en beide gedreven door hebzucht of een andere reden.
Dit is toch andersom lijkt mij, de consument die vraagt en de markt reageert met een aanbod.
Klantvriendelijk zijn ze sowieso al niet. En het is ook niet de klant die zo goedkoop mogelijk wil gaan, het is dat de bedrijven niet aan klantenbinding willen doen.

De hele reden van het wisselen is dat nieuwe klanten gigantische kortingen krijgen en bestaande mensen die al jaren klant zijn, worden afgescheept met een snoepje.

Ook doen ze totaal niets aan klantenbinding. Klantenbinden doe je met extra's. Ik noem maar wat. Als ik al 20 jaar internet en TV van Ziggo afneem op het maximum wat ze bieden, dan scheep je die mensen niet af met 3 maanden 10 euro korting en een voetbalpakket voor een half jaar (als je data aantoont dat ze dat in die 20 jaar nog nooit hebben afgenomen). Zou ik geen klant zijn en naar Ziggo gaan, dan geeft Ziggo je zomaar 6 maanden voor 50% plus een jaar lang dat voetbalpakket gratis.

Geef mij dan een jaartje 20 euro korting en je houdt me. Geef je mij dat niet, dan ben ik weg. En iedereen die dat niet doet, is een dief van zijn eigen portemonnee.

Wil je het jezelf makkelijk maken, investeer je in dat eerste jaar switchen in een hub, dhcp server en een accesspoint. Dan is het enige wat je moet doen modem plaatsen, gateway ip op modem aanpassen en kabel omprikken. 10 minuten werk voor maximale korting. Wil je zeker zijn dat je geen gezeur krijgt, hou je de oude provider een maandje langer aan en heb je nog steeds flink lagere kosten.
Geef mij dan een jaartje 20 euro korting en je houdt me. Geef je mij dat niet, dan ben ik weg. En iedereen die dat niet doet, is een dief van zijn eigen portemonnee.
Voor een (wat kleinere groep) aan personen is er meer wat alleen maar meespeelt dan de prijs. Denk bijvoorbeeld aan een propositie als Freedom. Of een "zakelijke" provider die kan leveren wat je als Tweaker mogelijk wilt (denk aan subnet, BGP, etc).

Die groep dan een dief van eigen portemonnee noemen vind ik wat kortzichtig en reflectie van jouw mening.
En als ze dat dan eenmalige hadden gedaan was je dan tevreden geweest voor de rest van je leven? Of had je dan het jaar erop weer korting verwacht.

Je neemt gewoon een product af waar je tevreden mee bent, waarom zou je dan korting verwachten? Ben je ontevreden met het product en/of prijs dan zijn dit redenen om er wat aan te doen toch, niet om 1-maling kunstmatig een korting te krijgen.
Ik vind dit ook weer een beetje makkelijk gedacht. Klantbinding is moeilijk want klanten gaan altijd voor de laagste prijs, en dat is slecht.

Slecht voor wie? Voor de klant? De klant gaat voor de beste koop, als de huidige leverancier dat niet meer is, dan wisselen ze. Dat is logisch.

De enige partij waarvoor klantbinding goed is, is het bedrijf. Als een bedrijf consistent de beste koop is, komt klantbinding vanzelf.

De goedkoopste is zeker niet altijd de beste koop, maar als de prijs/kwaliteit verhouding zodanig scheef loopt dat klanten weglopen, zul je toch echt of de prijs omlaag moeten doen, of de kwaliteit verhogen.

Dat iets als aliexpress of temu zo goed loopt is omdat de kwaliteit voldoende is voor veel mensen, en de prijs dikke prima.

Dat dit kan door subsidies in het buitenland, legaal grijze gebieden voor in/verkoop, daar heeft een consument gewoon geen bericht aan.

Wat een "eerlijke prijs" is, heeft een consument ook weinig inzicht in, je kunt alleen partij A met partij B vergelijken.

En perverse prikkel voor zorgverzekeraar wisselen? Die prikkel is dat het überhaupt maar 1 keer per jaar mag, en einde van dat jaar ook nog eens vergoedingen per verzekeraar wisselen.

Dus je hebt het over maandbedragen, welke zorg vergoed word, welke partijen een zorgverzekeraar contracten mee heeft. Vind je het heel gek dat mensen wisselen naar een partij die bied wat ze nodig hebben?

Dat op hebzucht gooien is naar mijn mening veel te kort door de bocht, en vrij naïef.
"Klantbinding is moeilijk want klanten gaan altijd voor de laagste prijs, en dat is slecht."
Mag ik het daar niet mee eens zijn?
Bij energie, om maar een zijstraat te noemen, is mijn hoofdcriterium niet de prijs maar hoe groen de energie is: hoe groener, hoe beter, en daar heb ik graag een hoger prijskaartje voor over. Vandaar dat ik mijn energie betrek van een collectief (PowerPeers).
Bij internetproviders is "betrouwbaarheid" mijn 1e criterium (hoewel ik daar op dit moment pech mee heb omdat alle internetproviders die een volledig pakket aanbieden met internet, tv en telefoon, slecht presteren IMO)

[...]
Mag ik het daar niet mee eens zijn?
Ik vind het gewoon te kortzichtig, klanten gaan voor de beste prijs/kwaliteit.
Als je als bedrijf hetzelfde product levert als een ander, maar je bent duurder, dan gaan klanten naar de ander.

Als je als bedrijf iets anders levert, word de hele waarde propositie anders.

Pak jouw energie voorbeeld, mensen maken een afweging in wat iets mag kosten ten opzichte van het voordeel dat het bied.
Ik ga er even van uit dat iedereen groene stroom belangrijk vind, maar de vraag word, hoe belangrijk is het ten opzichte van wat het je in de maand extra kost. Voor een hoog inkomen is de paar tientjes per maand een heel wat minder groot probleem dan voor een laag inkomen. Wilt dat zeggen dat dat lage inkomen niet ook liever op 100% groene stroom zou zitten?

En wat als er een partij op de markt komt die wel 100% groene stroom bied voor hetzelfde prijskaartje als een partij die dit maar deels doet, is het dan een probleem dat klanten naar de goedkoopste aanbieder gaan?
Bij internetproviders is "betrouwbaarheid" mijn 1e criterium.
Precies, jouw criterium, voor een overgroot deel van de Nederlanders boeit het ze dat ze een internetlijn hebben die goed genoeg werkt. Met die maatstaf kun je prima voor een veel goedkopere oplossing gaan.

Iedereen heeft een andere maat voor welke kwaliteit voldoende is, en iedereen heeft een andere maat voor hoeveel iets dan mag kosten. Die afweging is 100% afhankelijk van iemands (financiële) situatie, en iemands concept van kwaliteit.

Dat simpelweg neerzetten als "mensen gaan altijd voor het goedkoopste" slaat echt nergens op.
Bij energie, om maar een zijstraat te noemen, is mijn hoofdcriterium niet de prijs maar hoe groen de energie is: hoe groener, hoe beter, en daar heb ik graag een hoger prijskaartje voor over.
Hier ook, ik hoef geen grijs, maar qua groen nemen wij dan wel de goedkoopste in dat segment.
Bij energie, om maar een zijstraat te noemen, is mijn hoofdcriterium niet de prijs maar hoe groen de energie is: hoe groener, hoe beter, en daar heb ik graag een hoger prijskaartje voor over. Vandaar dat ik mijn energie betrek van een collectief (PowerPeers).
Wat zijn mensen toch heerlijk naïef zeg :)

HINT : Groene energie bestaat niet en is één grote grap !!! :P

Geloof je me niet ?! Prima!
Dan heb je twee opties :
- Hou het daarbij.
- Of ga eens bijvoorbeeld lezen over die geweldige windmolens en hoeveel troep die achterlaten in hun levensloop...
Goed verhaal, lekker kort.
Volgens mij hebben wij ooit naar hetzelfde radioprogramma geluisterd... :)
Odido kan er ook voor kiezen om alle klanten één internet snelheid te geven en geen geld uit te geven aan het kunstmatig verlagen van de snelheid. Dan kan de prijs voor iedereen naar benenden. Dit geldt trouwens voor alle aanbieders.
Odido kan er ook voor kiezen om alle klanten één internet snelheid te geven en geen geld uit te geven aan het kunstmatig verlagen van de snelheid. Dan kan de prijs voor iedereen naar benenden. Dit geldt trouwens voor alle aanbieders.
Het nieuwsartikel van enkele maanden geleden, waar jij deze mening op baseert, is simpelweg incorrect. Het is niet zo dat providers / netwerkbeheerders de snelheid kunstmatig drukt om er zoveel mogelijk winst uit te slaan. En al zeker niet dat ze dit met een druk op de knop kunnen veranderen.

Stel: ze geven iedereen één Gbit/s (en dan ben je ook nog aan het drukken, want fiber kan veel sneller) - dat zou zo'n gigantische clusterfuck veroorzaken dat een provider z'n eigen netwerk sloopt. Zeer hoge latency is dan nog maar het begin van het probleem.

Simpelweg: het netwerk is er niet op berekend. Om alle klanten één Gbit te geven moet er flink geïnvesteerd worden in het netwerk. Peering moet herzien worden en daar moeten duurdere contracten voor komen met andere partijen. Want immers, je gaat meer verstoken. En wie gaat uiteindelijk die hogere kosten betalen? Juist.

En als je dan zou zeggen: nou simpel, geven we iedereen 100Mbit, dan schiet je mensen ook in de voet die nu een Gbit afnemen, wat dan niet meer mogelijk zou zijn. En wil n dat onderscheid er wel in hebben dan kom je... juist, in het huidige model terecht.
Op een gemiddelde aansluiting zitten 32 tot 64 aansluitingen op een passieve switch. Die is vervolgens verbonden met 10Gbps aansluiting, geef iedereen een Gbit dan zou je theoretisch 64Gb tegelijk kunnen vragen.

Fijn dat jij dit wil met iedereen dezelfde snelheid, ik vind het prima zo. Ik heb keuze of ik snel of goedkoper internet wil.
Fijn dat jij dit wil met iedereen dezelfde snelheid, ik vind het prima zo. Ik heb keuze of ik snel of goedkoper internet wil.
En dat is exact mijn punt in mijn reactie op @rneeft. Die keuze is goed en het is niet zomaar het kunstmatig knijpen van verbindingen.
Die reactie was inderdaad op @rneeft en niet zozeer tegen jouw. Ik ben het volledig met je eens :)
Hoe stel jij je voor dat ze dat doen dan :?

Ik heb namelijk het idee dat jouw beeld daarvan helemaal verkeerd is ;)
Mijn schoonouders wonen in Oekraine. Het internet en tv abonement daar is zoveel goedkoper, dit ondanks dat er bombardementen uitgevoerd worden.

Is de snelheid hezelfde nee, ze hebben een 150mbit verbinding, maar als je bedenkt dat ze met koperdieven en bombardementen te maken hebben dan zijn de kosten peanuts in vergelijking met Nederland. En het land is forse groter.
En wat is het gemiddelde maandsalaris van een Oekraïner?
Prijzen voor diensten/goederen zijn afhankelijk van meerdere factoren.
Dat klopt, maar hardware kosten zouden nagenoeg hetzelfde moeten zijn of nu met de oorlog juist veel hoger. Reken maar dat er veel meer mensen nodig zijn daar om de formaat van het land te ondersteunen. en om storingen op te lossen in het fysiek netwerk.
Kan je dit, voor duidelijkere beeldvorming, kwantificeren alsjeblieft?
"maar op lange termijn is klantbinding voor zowel bedrijf als klant het beste. Dat betekent dat het bedrijf eerlijke prijzen rekent en de klant bereid is een eerlijke prijs te betalen." Tot zover de theorie: bedrijven rekenen gewoon de maximale prijs. Vroeger was het kostprijs+opslag wat prijs bepaalde, tegenwoordig moet dat via "value-based-pricing" aka. wat de gek er voor geeft. Dus via bol.com bestellen scheelt je kilometers rijden met de auto. Dus slijtage van je auto vervalt en je hebt geen benzine kosten. Al met al is dat ongeveer 20 euro per maand. Je doet ook je AH boodschappen online? Dat scheelt je 10 uur per maand waarin je ook had kunnen werken. Dus 10x50 euro verdient. Je internet komt deze maand op 520 euro uit....
Om deze statement te kunnen onderbouwen moet je weten hoe veel procent van de abonnees, gewoon het contract door laten lopen. Ik ben er zo 1 zit bij Odido betaal niet veel en dan ga ik mijn energie niet in het wisselen van provider stopen. moet ik ook weer tijd investeren in het werken krijgen met mijn eigen router met Fresh tomato. En jullie die wel switchen moeten blij zijn met mij want, als het gros iedewr jaar switch, is dat heel snel af gelopen met die kortingen
Klanten binden betekend ook dat je ze waardeert. Ik verwacht dan minimaal hetzelfde korting als bij andere aanbieders. En in principe zou de aanbieding zelfs beter moeten zijn naarmate je langer vaste klant bent.

Als je kijkt naar de aandeel beurzen maken ze flinke winsten, ik ben dan dief van eigen zak als ik niet elke jaar of zo opnieuw kijk wat voor MIJ het meest gunstige is.
Het is niet ethiek, het is hoe de vrije-markt werkt.

Feit is dat elk bedrijf zijn winst wil optimaliseren, dat elke consument zijn uitgaven wil minimaliseren, en dat een bedrijf nu eenmaal lokkertjes kan introduceren.

Maar in geval van providers is het nog een paar stappen erger; bedrijf kiest ervoor hun trouwe klanten zelden of nooit korting te bieden, enkel nieuwe apparatuur te sturen indien de oude stuk zijn. Vooral bij nieuwe wifi-standaarden erg onhandig, ik zat jaren na 5GHz uit kwam nog steeds met een 2.4GHz-only modem.... Als laatste zijn ze de laatste jaren enorme stappen aan het maken geweest met zuinigheid van de tv-kastjes. Vooral in standby (want daar staat ie bij het gemiddelde huishouden de overgrote tijd in) scheelt dat behoorlijk op jaarbasis met eentje van 10 jaar geleden.

Nieuwe klanten krijgen dus alle voordelen. Daarnaast wordt de overstap zeer eenvoudig geregeld via een tussenpartij als breedbandwinkel. Niet gek dat veel consumenten dus gaan hoppen. Het enige wat je als provider-hopper moet doen is elke 1 a 2 jaar even op die website wat afsluiten, een een paar weken later een nieuw modem aansluiten en de oude terugsturen naar de vorige.
Eigenlijk is de houding van de klant om voor het allerlaagste te gaan (vandaar ook dat Aliexpres, Temu en andere soortgelijke clubs ook klanten hebben) uiteindelijk funest
Denk dat de vergelijking met de prijsvechters dus toch wel enigszins spaak loopt; mensen zouden best wel wat over hebben om trouw te zijn aan hun internetaanbieder, maar niet als ze via via allemaal geweldige aanbiedingen horen en deze mensen allemaal het nieuwste van het nieuwste krijgen.
Onder de streep is de trigger gelijk, nl. hebzucht?
Ja maakt de aanname dat iedereen die switcht het breed heeft. Het zijn met name de mensen die weinig tijd hebben en veel stress die niet zullen switchen.
Klanten die voor het allerlaagste gaan? Kwestie van de pot verwijt de ketel. Bedrijven doen dit op een veel, veel grotere schaal door bij toeleveranciers en medewerkers de laagste prijzen af te dwingen. Ok, met de huidige arbeidsmarkt ligt het voor werknemers die in dienst komen beter. Maar ben je eenmaal in dienst dan valt er nauwelijks meer te onderhandelen over je salaris. Regels zijn regels!

Edit: vooral de zogenaamde inflatiecorrectie die KPN en dergelijke bedrijven hebben ingevoerd maakt vele mensen woest. Ik krijg niet ieder jaar zo'n percentage er bij. Terwijl voor telecombedrijven de kosten van internet jaar op jaar dalen.

[Reactie gewijzigd door rud op 10 december 2024 19:15]

Er zit 300+ euro verschil tussen de goedkoopste en duurste basispremie. Lijkt me daarom vrij logisch dat consumenten prijzen vergelijken en dat dit weinig meer met "eerlijke prijzen rekenen" te maken heeft.

Zo is het ook met energiemaatschappijen en internetproviders. Als je de pech hebt in een gebied te wonen waar alleen KPN toevallig nog koperen lijntjes heeft liggen van 70 jaar geleden, betaal je net zo veel voor een soms onbruikbaar trage verbinding als iemand een paar km verderop voor een supersnelle glasvezel of kabel-internetverbinding.

En die internetproviders vallen nooit om, want daar zitten enorme bedrijven achter die hele leuke winstmarges maken. Noem maar eens een omgevallen internetprovider.
Als bestaande klant kun je ook gewoon ieder jaar naar Odido bellen voor een verlenging zodat je korting krijgt. Dit doe ik nu een aantal jaar bij ze en dat werkt prima. Odido blijft op die manier ook nog steeds de goedkoopste voor mij. (1000mbit internet voor 35 per maand )
Doe ik ook bij Ziggo, maar ben er wel hard in. Dat houdt in dat ze 1 kans krijgen voor een goede aanbieding (en dat laat ik ze ook weten, geef vaak al aan dat ze beter gelijk met de retentiedesk kunnen bellen voor het beste aanbod). Doe dat ook meestal 1x per 2 jaar als ik tevreden ben over een provider.

Helaas voor Ziggo deden ze een heel zwak bod (3 maanden 10 euro korting). Daarna doorverbonden met de retentiedesk, die probeerde het nog door ineens wel een beter bod te doen. Die kans was echter verkeken en de glasvezel is aangevraagd. Zogauw die modem er staat wordt Ziggo direct opgezegd (die ene maand verdien ik in 2 maanden bij de nieuwe provider terug).

Goede is dan in ieder geval dat ze leren dat ik ook inderdaad zo weg ben en eens met een goede klantenbindend bod moeten komen de volgende keer als ik mogelijk weer wel bij ze zit.

Vaak proberen ze het nu ook via de koppelverkoop-kaart bij de retentie desk (maar dan verliest u de helft van de bundel en de 5 euro korting), maar dan is mijn reactie tegenwoordig "goed dat u het zegt, kunt u aangeven wanneer dat contract verloopt dan ga ik ook daar voor rondshoppen".
Kun je dit iets verder toelichten? Je belt ze op met letterlijk de vraag of je wat korting kan krijgen aan het einde van je looptijd?
Exact, soms zeggen ze nee, bel je gewoon opnieuw en krijg je iemand anders, soms lukt het wel soms lukt het helemaal niet.

Wat dan nog kan helpen is de afdeling opzeggingen bellen, die willen vaak ook nog een aanbod doen (zijn daar ook meer bevoegd voor naar mijn idee).

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 10 december 2024 15:50]

Dit dus. Deze comment mag best wat hoger.

Ik heb idd afgelopen jaar dezeflde korting gekregen als dat ik zou krijgen wanneer ik nieuwe klant zou zijn
Werkt niet altijd, dit jaar heb ik gebeld en kreeg niet eens de zelfde korting als nieuwe klanten. KPN was 1-euro duurder uit.. Ben gewoon overgestapt. Als ik de moeite neem om te bellen dan kunnen ze tenminste de moeite nemen om zelfde korting als nieuwkomers bieden.

Met Modems heen en weer sturen is KPN ondanks die 1-euro duurder goedkoper.
Precies dit. Opnieuw instellen is ook een fluitje van een cent. Je hoeft eigenlijk alleen maar het wachtwoord van de Wi-Fi verbinding in te voeren welke je op het modem vindt.
Als je dat aan de hand hebt, dan ben je gewoon een consument en geen Tweaker. Een Tweaker zet zijn modem in bridge-modus en regelt zelf de router en de wifi. Is natuurlijk geen verwijt, maar ik denk dat de gemiddelde bezoeker hier niet zijn wifi opnieuw hoeft in te stellen na een provider-wissel.
Helaas zijn er ook idiote toestanden die je dat niet altijd toelaten, zoals bij Delta/Caiway het geval is :
- Delta/Caiway via Delta Glasvezel Netwerk = Nokia 2426G-B die je het leven zuur maakt en geen Bridge Mode kent of zelfs wel kent, maar niet werkt/niet mag werken !!
- Elke andere ISP via hetzelfde Delta Glasvezel Netwerk = Losse Nokia 010 XGS-PON ONT waar je lekker relax je eigen Router achter zet net als bij KPN Glasvezel en vele anderen :)

Dus het is maar net met wie je te maken hebt...
Een tweaker anno 2024/2025 gebruikt zijn/haar eigen router, want alle providers in Nederland ondersteunen nu toch gewoon vrije modemkeuze? Ik wel, bij Odido.
Zie : nero355 in 'Odido-klanten kunnen binnenkort snelheid vast internet niet verlagen'

Odido werkt via 3 verschillende netwerken (Delta/KPN WBA/ODF) dus je krijgt sowieso altijd een losse ONT en een ZyXel T56 All-in-One Router :)
Ojee betrapt. Ik ben geen "echte" tweaker, maar wel enthousiasteling. Toch weer iets geleerd dus ik ga meteen op onderzoek uit voor gebruik eigen modem.
Daarom maak ik gebruik van Dynamic DNS in mijn Ubiquiti Cloud Gateway Max.

Werkt perfect, als je een DDNS hebt natuurlijk
Daar los je niet veel mee op behalve het makkelijker maken van de services die je zelf host dus dat heeft niks met dit verhaal te maken ;)
Nee op het gebied van een nieuwe router niet inderdaad. Wel als je eigen apparatuur hebt en het puur als Modem gebruikt in Bridge.

Echter is dat bij vele gals aanbieders nog niet lekker mogelijk. Odido wel op VLAN 300 las ik.
Dit is ook precies de reden waarom wij elk jaar van internet provider wisselen.
En dan het liefst met Black Friday!

Doe ik ook maar dan als het even kan met een 2-jarig contract. Zo heb ik nu 1 jaar 35 euro en dan 1 jaar 70 euro p/m, anders was het 6 maanden 35 euro en 6 maanden 70p/m. Gemiddelde is in beide gevallen 52.50 per maand.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 10 december 2024 14:48]

Ik vroeg me even af waarom je je langer vastlegt voor dezelfde prijs, maar jouw voordeel daarbij is waarschijnlijk dat je minder vaak gedoe hebt met overstappen. Het doet me deugd dat er een gemeenschappelijk voordeel is voor de klant en de dienstverlener dat ook nog de maatschappelijke kosten van overstappen beperkt. Al is het dan alleen maar een voordeel ten opzichte van kortlopende contracten.
Ik zie duidelijk een verschuiving van abonnementen die aangeboden worden van 1 naar inmiddels de keuze voor ook 2 jaar. En dan ook met navenante korting, dus wat wij effectief maandelijks kwijt zijn is hetzelfde.

Het is een mooi compromis voor nu voor de trend van vaak overstappen; elke 2 jaar scoren wij een modern modem + tv kastje. En dit halveert de frequentie van overstappen tov jaarlijks en is dus voor de provider gunstiger.

Voor mij naast besparen belangrijke punten; wifi standaard wil ik niet tig jaren achter laten lopen en tv kastjes van nu zijn vaak zuiniger in standby.
Ben ik jaloers op. Als ik dat zou doen dan is het ene jaar 1gbps en het andere jaar 40mbps.
Na ja, met 40 mbps kan je ook nog alles doen, het is niet alsof je dan TV moet missen ofzo. Maar goed, een glasvezeloptie is wel fijn natuurlijk, zeker als sommige games tientallen GB innemen.
Vorige maand 28TB dataverkeer op mijn thuisadres.
Dat is bijna 1TB per dag. Mag ik dan vragen wat je doet om dat per dag te verstoken? Als alle computers hier in huis aanstaan als er, bijvoorbeeld, een nieuwe Fedora release is, dan kom ik tot misschien 400GB (~15 machines updaten) bovenop de gebruikelijke ~80. Rond even naar boven af en dat is 500GB, op één van de drukste dagen voor mij....
Het is een uitzonderlijke maand geweest. Ik zit meestal rond de 8TB per maand. Ik wil niet meer in detail treden dan dat ik af en toe wat data te verzetten heb. Media consumeren en het reguliere internetten zit rond 1TB per maand, of dat nu met 1gbps gebeurd of met 40mbps, dat maakt inderdaad weinig verschil.
Ach, als je het een beetje netjes inricht is het een kwestie van het modem vervangen, en hier en daar een herstart van een device zonder ook maar iets te hoeven instellen - dat is wel een besparing van een paar honderd euro waard.
Dat dacht ik dus ook, de switch van een jaartje ziggo naar odido (glas), voor ziggo had ik okm glas van odido.
Nu blijken er wat zaken anders geregeld te zijn bij odido, dus de monteur van Guidion (ingehuurd door Odido) moest langskomen, vanwege mijn glasvezel die niet werkte. Daarna moest kpn langskomen, hadden ze volgens hem een verkeerd kabeltje in de wijkkast ingepikt.. dat heeft 2 weken geduurd!
Eind goed al goed zou je denken, maar sindsdien kreeg ik mailtjes van Odido en Guidion om de monteur langs te laten komen zodat ik kan genieten van hun internet. Dus, nu heb ik gratis Internet van Odido (want abo nog niet geactiveerd), helaas loopt mijn duurdere ziggo abonnement dankzij de flexibele overstapservice wel door..

Vrij offtopic, maar zoals je zegt netjes ingeregeld kun je zelf doen, de provider moet dat dan ook wel doen..
Soortgelijk geval hier hoor (kpn porteert m'n vaste nummer pas de 19e terwijl odido de hele kraam al sinds de 6e hier heeft staan en ik feitelijk helemaal over ben) maar qua intern netwerk thuis was het 'prik en gaan' dus weinig naconfiguratie op een extern ip aanpassen in m'n vpn profielen.. .
Ik betaal nu 40 euro in de maand voor gigabit glasvezel. Ook al heb ik een mobiel abonnement ook nog eens bij een provider, dat doet geen enkele andere provider na en kost het me effectief nog altijd meer. Gigabit bij KPN alleen al is ongeveer 65 euro in de maand bijvoorbeeld. En omdat Odido hier niet met het eigen glasvezel netwerk zit, kost het me ook ongeveer zoiets bij Odido, maar heb dan geloof ik wel mobiel erbij. Terwijl mobiele netwerk hier ook niet heel super is naar mijn ervaringen uit het verleden.

Met mijn internet (40 Euro) en mobiel (12 Euro) zit ik dus op 52 Euro in de maand, waar Odido en KPN daar ruim boven komen te zitten, dus ik zie althans ook geen reden om over te stappen, temeer ook omdat de ISP waar ik nu bij zit, nog nooit inflatiecorrecties heeft gedaan bijvoorbeeld. En hoewel in het verleden behaalde resultaten geen garantie zijn voor de toekomst, ga ik er eigenlijk ook vanuit dat men dit in de toekomst niet doet.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 10 december 2024 15:49]

Bij wie heb je dan al die abonnementen :?
Jonaz is mijn ISP, HollandsNieuwe mijn telefoon provider. :)
Dat is leuk maar gaat niet altijd op. Als ik overstap naar KPN of Ziggo dan krijg ik wel een paar maanden korting maar de resterende maanden (uitgaande van 1 jaar contract) ga ik meer betalen dan wat ik nu waardoor ik onderaan de streep meer kwijt ben per jaar dan wanneer ik blijf zitten. Misschien met 2 jarige contracten dat dat beter uitpakt, maar ik zie daar persoonlijk geen reden toe momenteel.
Dat klopt niet bij internet ieg. Als je hetzelfde abonnement neemt bij een andere provider is de korting veel hoger dan die paar euro extra die je in de laatste maanden betaalt. Na een jaar kan je dan weer overstappen met korting.

[Reactie gewijzigd door DLSS op 11 december 2024 14:54]

Ik heb nu 400 mbit/s voor 35 per maand. Als ik nu naar de groene concurrent overstap dan is mijn keuze of 200 mbit of 1gbit. Laten we 200 pakken want die zit het dichtsbij wat ik nu heb. In de korting periode betaal ik de eerste 6 maanden 35 p/m voor de halve snelheid en de 2e heflt van het jaar ga ik 50 p/m betalen. Dus ik ga achteruit in snelheid en de 2e helft van het jaar ben ik in totaal 90 euro meer kwijt. Laten we maar niet beginnen over de oranje concurrent want daar ben ik nog veel meer kwijt.
Glasvezel 400 mbit kost 50 euro per maand bij odido. Blijft jouw prijs van 35 euro standhouden nadat je abonnement is verloopt dan?

Bij hetzelfde abonnement van 1gbit vs 1gbit ben je wel goedkoper uit ieg.
Ik doe hetzelfde inderdaad. Kost niet echt heel veel moeite en het scheelt elk jaar weer een flink bedrag
Hangt van het gebied waar je in zit af. Bij mij komt dat neer op 3-4 maanden een tientje minder dan ik nu betaal, of datzelfde bedrag over een langere periode uitgesmeerd.
Dat loont niet echt voor de tijd die het me kost. (Moet iets meer doen dan alleen mn WAN-poort config aanpassen.)
Uiteraard. Had je iets anders verwacht? Odido gaat naar de beurs, dan moet je er alles aan doen om de winst zo hoog mogelijk te laten zijn.

Hier ben ik totaal niet naïef in. Geen enkel bedrijf is een filantropische instelling en doet het met de minimale winst. Maximale winst is waar altijd voor gegaan wordt.
Laten we wel zijn. Je gaat natuurlijk ook een contract met ze aan. Krijgt daar een korting bij en als je dan na je korting maanden naar iets goedkopers terugzakt dan kom je eigenlijk je contract niet na.

Dat is wellicht niet de enige reden om dit te doen, maar het artikel noemt het als mogelijke reden. En eigenlijk vind ik daar wel wat inzitten.
Dat in basis niet zo gek maar je gaat er wel aan voorbij dat als je nadat je je contract bent aangegaan als trouwe klant aan blijft je juist weer gestraft wordt omdat OdiDo totaal niets doet voor haar trouwe klanten.

Liefkozend wordt je dan een slapende klant genoemd die ze als melkkoe gebruiken en alleen nieuwe klanten kortingen geven. Dat is nu realiteit en exact de reden waarom klanten van korting naar korting huppen.
Hebben de providers toch echt zelf in de hand gewerkt middels hun handelswijze.
Als je klant blijft mag je gewoon verlagen. Alleen niet als je een periode voor een jaar aangaat met een lager bedrag in de eerste zes maanden.
Komen zij wel hun contract na als de voorwaarden steeds blijven veranderen?
Steeds? Dit artikel gaat over een enkele verandering en legt alleen een afspraak iets vaster die je al bent aangegaan. Na de afgesproken periode mag je nog steeds aanpassen.
Dit artikel gaat inderdaad over nog maar weer eens een verandering in een rij met steeds aangepaste voorwaarden aan het contract dat je ooit in het verleden onder andere voorwaarden bent aangegaan.
Noem eens zo een voorwaarden? Want contract voorwaarden zomaar aanpassen is vaak erg moeilijk en geeft je altijd de kans om weg te mogen als je het niet eens bent. (ook met deze).
Uiteraard mag je weg, maar dat wil je niet. Je wilt gewoon het product waar je mee akkoord ging volgens contract geleverd krijgen. Niet met veranderde voorwaarden of niets. Dat is geen keuze, dat is een stik of slik.
Geef nou eens een voorbeeld?
Waarom moet ik steeds voorbeelden geven als er hier genoeg artikelen (en mijn opmerkingen op die artikelen) te vinden zijn. Alle providers (en diensten in het algemeen) passen elke poep en scheet aan in hun voorwaarden waarna de klant kan slikken of stikken. Nooit leveren ze wat ze hebben beloofd, maar je kan "kosteloos van ze af". Het was ook niet de klant zijn/haar achterliggende intentie om een handtekening te zetten op een blanco, steeds veranderend contract.

[Reactie gewijzigd door Azenomei op 10 december 2024 17:02]

Ik had KPN (200mbit) glasvezel met een half jaar 50% korting (iets van 35 euro, daarna 70 euro, dus 630/jaar)
Stapte over naar Ziggo (gbit) met een jaar lang 50% korting (48 per maand, dus 576/jaar)
Stapte vorig jaar over naar Odido (400mbit) glasvezel met een half jaar lang voor 38,75, daarna 63,75 (dus 615/jaar)

Als ik bij KPN was gebleven was het volgende jaar 840 euro
Als ik bij ziggo was gebleven was het volgende jaar 1.152 euro
Als ik bij Odido blijf kost het komende jaar 765 euro
Maar ik ga wel weer naar KPN 6 maanden 40euro daarna 6 maanden 70 euro = 660 euro voor komend jaar (gigabit)

en het wordt nog gekker:
daar komt namelijk nog bij dat toen ik naar Odido ging er een monteur moest komen om mijn 'isra' punt te vervangen voor iets wat werkte met Odido, nu ga ik weer naar KPN en komt er een monteur langs om dat kastje weer te vervangen voor een andere converter... koekkoek
Of je je contract niet nakomt, valt te betwisten. ODIDO biedt namelijk zelf aan om je snelheid, en daarmee je tarief, te verlagen.

(tot deze wijziging van de voorwaarden in gaat dan).
Je bent natuurlijk correct. Maar het is niet de achterliggende intentie dat je dat doet, denk ik en mensen kunnen zelf ook wel bedenken dat dit niet in dank word afgenomen door odido (of een andere toko).

Nu word het vastgezet met deze wijziging en klanten die even wat krapper zitten zijn wellicht de dupe.
Je kan stellen dat odido zich eerst schappelijk wilde opstellen en daar nu na misbruik van af stapt.
Als ex-Tweak klant is Odido wel de laatste partij waar ik medelijden mee heb. Als ze niet wilden dat mensen hier gebruik van zouden maken hadden ze deze optie nooit aan moeten bieden. Ze kiezen er zelf voor om het wel te doen (als extra lokkertje waarschijnlijk). Maar dan moeten ze ook niet piepen als dit ook daadwerkelijk gébruikt, en dus niet misbruikt, wordt door klanten.
Ik zie niet hoe het een extra lokkertje is. Je sluit een contract af voor een prijs en een snelheid voor een periode met een korting of hoe je het ook wil noemen er in verwerkt. Je betaald die deal per maand.

Ik denk niet dat ze er voor kozen. Ik denk dat ze gewoon flexibel waren naar hun klanten. Maar sommige mensen vinden dat bedrijven het ALTIJD fout hebben gedaan. Ik denk dat er wel wat meer nuance is dan dat. Moeten we medelijden met ze hebben? Nee zeker niet, Ik denk ook niet dat ik dat beweer. Maar dat veranderd niets aan dat je een deal aangaat met bepaalde verwachtingen. Een jaar een bepaalde snelheid met een bepaalde korting. Dat er een ontsnapping clausule in zat maakt mij weinig uit. En ja het is op basis van de letterlijke tekst wellicht geen misbruik, maar iedereen weet de intentie van de overeenkomst die je afsluit en dus is het bij mij toch misbruik. Het gevolg is namelijk dat de mensen die eventueel vanwege noodzaak die clausule zouden aanspreken dit niet meer kunnen doen, omdat een flink stel mensen zich rijk zit te rekenen via een clausule die voor andere doelen bestaat.

Je hoeft dat niet met mij eens te zijn, maar niet elk bedrijf is altijd fout. Hoe dan ook het gat is nu gedicht en ik snap die keuze.
En @bzuidgeest

Sterker nog ze promoten het gewoon. Ik had 100 mb/s afgesloten (aan de deur, glas zou nog worden gelegd), en werd de volgende dag gebeld dat ik 8 maanden 400 kon krijgen voor hetzelfde geld, alleen dat ik zelf na 8 maanden de snelheid gratis moest downgraden om niet meer te gaan betalen

[Reactie gewijzigd door jeanj op 13 december 2024 15:07]

Laten we wel zijn. Je gaat natuurlijk ook een contract met ze aan. Krijgt daar een korting bij en als je dan na je korting maanden naar iets goedkopers terugzakt dan kom je eigenlijk je contract niet na.

Dat is wellicht niet de enige reden om dit te doen, maar het artikel noemt het als mogelijke reden. En eigenlijk vind ik daar wel wat inzitten.
Odido lokt dit gedrag zelf uit.
Ze lokken klanten door de eerste x maanden €30 te vragen, ongeacht de snelheid.
Dan ben je als klant wel erg dom als je de eerste x maanden genoegen neemt met "slechts" 100 Mbps, terwijl je ook 1000 Mbps had kunnen krijgen.
Beetje vreemde stelling het gaat natuurlijk om de laaste x maande waar ze voor lager gaan.
Ja precies!

Geen idee wat de aanbieding nu is, maar voorheen was het dit:
100 Mbps €35
400 Mbps €40
1000 Mbps €45

Bij een contract van 12 maanden krijg je 8 maanden alle snelheden voor €30 per maand.

Stel je hebt genoeg aan 100 Mbps, dan kun je dat afsluiten. Maar je zou ook 1000 Mbps af kunnen sluiten, dat 8 maanden uit kunnen uitproberen, dan naar 100 Mbps. Ervaar je dat als "minder", dan kun je omhoog naar 400 of 1000 Mbps, want je weet hoe een snelle Odido verbinding is. Ervaar je dat niet als minder, dan weet je dat 100 Mbps genoeg is voor jou.

Dit kan leiden tot tevreden klanten, die mogelijk voor een hogere snelheid gaan.

Tevreden klanten... waarom zou Odido dit willen? 8)7
op jaarbasis ben ik ruim 300euro goedkoper uit door voor glas te gaan ipv ziggo.
2 dingen; 1. ziggo is te duur, 2. glas wordt (te) goedkoop in de markt gezet. (al is het maar om marktaandeel te bemachtigen). Ongetwijfeld als we 5jr verder zijn, dat glas net zo, of misschien wel duurder is dan ziggo
Als je ieder jaar overstapt, heb je ieder jaar voordeel. Net als bij de energieboer.

Er zijn dagen dat ik langer dan een half uur moet werken voor die € 300,-
Nou de laatste keer dat ik overstapte lag het internet er 3 weken uit. Nee dank je.
Het is letterlijk kabeltje in een andere switch prikken, maar dat vinden de boeren van elkaar niet goed dus gooit de ene je er eerst af en moet je maar hopen dat de ander je weer snel aansluit. Het is totale waanzin maar wel de harde realiteit.
Dat zou niet mogen als je overstapt met de overstapservice. Dan gaat de monteur van de nieuwe leverancier niet eerder weg dan dat het werkt en anders blijft je oude aansluiting doorlopen.
Pas als de nieuwe aansluiting werkt krijgt je oude provider het sein dat de oude aansluiting uit mag
Overstapservice Consumenten
Nee hoor, KPN kapte gewoon mijn verbinding een week te vroeg af. Dan zeggen ze oops, kost een week om je terug aan te sluiten. Dat was mét overstapservice wel te verstaan. Gelukkig had ik al een actieve unlimited 5G verbinding, maar anders had Odido me een tijdelijke SIM gestuurd.
Gelukkig deel ik je ervaring niet: tot nog toe gaat het nagenoeg naadloos over van de 1 op de ander.
Ziggo > KPN > Youfone > Odido > repeat

Ik zeg ook niet zelf op, maar maak gebruik van de overstapservice van de gezamenlijke providers, waarbij ze het zelf mogen uitzoeken.
Dat is minder, maar echt niet altijd het geval : Onlangs van Caiway naar Odido gegaan zonder gezeik via de Overstapservice :)
Verschil is alleen dat ik wél korting krijg bij mijn energieboer als ik langer klant ben en bij Ziggo/KPN alleen maar meer ga betalen als ik langer klant ben :+
Ba Dumm Tissssh of zoiets meme zou wel toepasselijk zijn na zo'n mooie opmerking :D _O_
Als je zoveel verdient maakt het niet uit wat je internet snelheid kost. Betekend niet dat je er hier over moet gaan zitten opscheppen.
Je leest het helaas anders dan ik het bedoel. Overstappen is een half uurtje werk.
edit: met werken verdien ik minder.. ;)

[Reactie gewijzigd door guapper op 10 december 2024 15:03]

Ah, OK. Sorry, dat haalde ik er niet uit :P Was al aan het rekenen en kwam richting miljoen voor een normale werkweek. Dat verdien ik zelfs niet ;)
Je vergeet wel dat je als gevolg van dat halfuur wel alle tv-opnames van het afgelopen jaar kwijt bent ;( (alle James Bonds van rtl 007 bijv ;)
Als je in 2 weken niet in staat bent om het terug te kijken, was het sowieso niet interessant. :-P
Dat ligt er wel aan in welk (glas) gebied je zit. Zelf zit ik e-fiber (tegenwoordig Open Dutch Fiber) gebied bij Glasnet als provider. Daar betaal ik 40 per maand voor 1Gbit up/down, wat ik eigenlijk gewoon wel een prima prijs vind voor wat je krijgt.
Er zijn wel aanbiedingen als je wil overstappen, maar dan heb je het over 3 maanden een tientje korting ofzo. Dan is dat terugverdienen toch een stuk lastiger.

[Reactie gewijzigd door Smurf op 11 december 2024 10:15]

Glas wordt te goedkoop in de markt gezet? Ga eens kijken wat het in andere landen maar kost, waar het ook nog vaak duurder is om aan te leggen door de grote afstanden en terrein.
In Nederland is glasvezel te duur en ziggo veel te duur.

[Reactie gewijzigd door Rogers op 10 december 2024 14:53]

Onzin, Nederland is 1 van de duurste landen kwa internet, voor zowel glas als mobiel internet.
Dat zeg ik toch.. Beter lezen voordat je reageert

[Reactie gewijzigd door Rogers op 10 december 2024 17:07]

De kwaliteit van dat internet en tempo van vernieuwing is ook wel erg hoog. Ik betwijfel of je veel landen kan noemen die dat beter doen voor de prijs. Er zullen er wellicht een paar zijn, maar zover ik kan bepalen staan we typisch op 1 of daar dicht bij. We hebben ook bijvoorbeeld geen datalimieten meer, iets dat je in veel landen nog wel hebt.

[Reactie gewijzigd door bzuidgeest op 10 december 2024 15:23]

Die hebben we nog wel, maar die zijn inmiddels zo ruim dat dat geen datalimiet meer heet maar een "fair use policy".
Een FUP is natuurlijk niet hetzelfde als een datalimiet. Een datalimiet is hard waarbij je meteen moet bijbetalen bij overschreiden.

Een FUP is een middel om klanten die (laten we wel zijn de lijnen hebben een overboekingsfactor) verstorend zijn voor andere gebruikers aan te pakken. Gemiddeld genomen moet je het wel heel bond maken om een klacht onder FUP te krijgen. FUP is geen harde limiet en buiten afsluiten of knijpen kunnen ze je er geen extra geld bij vragen.,
De naam is Bont, Heel Bont ;)
De mensen begrijpen het vast wel.
Nederland is veel te duur zodra je iets leuks wilt hebben dus tja...

Dan maar verhuizen naar een ander land in het uiterste geval :?
Voordeel is wel dat er nu voor ziggoklanten iets te kiezen is. Dus van kabel > glasvezel > kabel kan nu eindelijk. Voorheen was er gewoon geen alternatief. Daarom de glasvezel direct naar binnen laten leggen , ook als je geen glas wilt nu.
Uiteraard. Had je iets anders verwacht? Odido gaat naar de beurs, dan moet je er alles aan doen om de winst zo hoog mogelijk te laten zijn.
Hopelijk hoort het uitstellen van het invoeren van IPv6 daar niet bij ;) :+


/Flauw "inner circle" GoT iPv6 Topic geintje O-)
Ontbrekende IPv6 is inderdaad wel pijnlijk 😐
onderaan de streep wordt dit 'gewoon' een KPN verhaal:
Is het 'gewoon' of een 'KPN verhaal'? Ik denk dat eerste, immers als het alleen KPN was dan hadden die zichzelf al lang de markt uit geprijsd, maar ze doen het blijkbaar allemaal als ze een beetje marktaandeel hebben.

2 weken terug weer KPN genomen, want wederom weer de goedkoopste van de opties hier...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 10 december 2024 14:38]

Het is een KPN verhaal, in basis lopen bijna alle glasvezelverbindingen via KPN. Daarom is KPN ook de "goedkoopste".
Het probleem is alleen dat het te duur is, het goedkoopste is €42,50 van KPN, de rest is duurder....
Daarnaast waren de goedkope VDSL minstens €15,00 goedkoper dan de goedkoopste glasvezelverbinding.
KPN is "slim" geweest door het glas in een aparte BV te stoppen.... en wij betalen er voor :|
Dat is toch een ander verhaaltje want dat gaat over het netwerk, waar andere providers zelf niks aanleggen (op een enkeling na, en die verhogen hun prijzen ook).

nieuws: Delta verhoogt per 1 januari 2024 prijzen voor glasvezelpakketten

Wat heeft die verhoging dan met KPN te maken?
en wij betalen er voor
Mooi, daarom hebben we 1 van de beste netwerken ter wereld :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 10 december 2024 16:04]

Of het Uber verhaal, of het bezorgverhaal, of elk ander verhaal tegenwoordig. Uber in NL misschien niet zo, maar hier waar ik woon betaal ik nog geen 5 Euro voor een ritje van 3KM. Taxi is ongeveer 2x zoveel.

Ik heb me er maar gewoon bij neergelegd en pak wat ik pakken kan terwijl ze stunten met de prijzen. Er is hier nu een foodbox bezorgfirma begonnen, dus voorgeselecteerde ingredienten in een doos en zelf koken. 4 avondmaaltijden voor 2 personen, dus 8 maaltijden, is 47,50. Verse groente, goed vlees. Ik gebruik het tot de price creep begint en dan ga ik gewoon weer naar de supermarkt.

Je doet jezelf tekort als je er niet aan meedoet.
In dat geval is het meer de vraag waar dat voedsel vandaan komt...
Het zijn allemaal commerciële bedrijven, niks mis mee toch ?
En als je voor een dubbeltje op de eerste rang wil blijven zitten, moet je inderdaad ieder jaar moeite doen en naar een andere aanbieder hoppen. En accepteren dat met iedere hop het mis kan lopen.
Velen hebben dit wel gezien na een paar keer, op een handje diehards na dan.
..

[Reactie gewijzigd door guapper op 10 december 2024 14:47]

Dat valt toch wel mee.. Eigenlijk vind ik het niet meer dan normaal dat je binnen je contract niet kan switchen naar beneden. Je gaat het contract immers aan met een bepaalde looptijd en bepaalde snelheid.

Als je de Donald Duck voor een jaar afsluit kun je halverwege ook niet zeggen dat je liever de Playboy hebt en deze wilt wisselen. Private Lease ga je ook aan met een minimum aantal km's en kun je over het algemeen ook niet naar beneden bijstellen (sterker nog, je hebt kans op een boete als je veel minder hebt gereden dan je zou afnemen)

Binnen de contractduur ben je over het algemeen verzekerd van een vaste prijs voor die snelheid. Na je contract heb je de mogelijk om te switchen.
Als je de Donald Duck voor een jaar afsluit kun je halverwege ook niet zeggen dat je liever de Playboy hebt en deze wilt wisselen.
Lullig als je net 18+ bent geworden... :+
Je idee is goed, maar de bedrijven die jou je diensten leveren houden zich ook niet aan hun contract. Tenzij je paragraaf 118a van de kleine lettertjes bedoeld: we mogen de voorwaarden aanpassen zodra we daar zin in hebben. Daar houden ze zich graag aan.
En dan ook iedere keer meer verhogen dan enkel de inflatie.
"Want de salarissen zijn zo hoog".
Om vervolgens hordes mensen te ontslaan. :X 8)7

Ik heb zelf tijdje terug eens wat berekeningen gedaan van producten en diensten van 4-7 jaar geleden incl inflatiecorrectie.
Je schrikt er best wel van om eerlijk te zijn.

In het verleden gebeurde dit ook wel, maar ik heb het nog nooit zo massaal gezien.
Misschien kloppen die verhalen over het uitfaseren van geld ergens in 2030 alsnog...

Heel eng jaartal in ieder geval :X
Hier noemen we dat het "Ziggo-effect". Maar dat is verder het zelfde... ;)

Nu bij Odido-glas voor 41,50 (was 40), maar om kosten te drukken gelijk terug naar 100Mbit voor die 5 euro is ook een (bijna) dooie mus.
Ik vind ‘misbruik’ wel een erg zware term voor het omlaag zetten van de snelheid na het aflopen van de kortingsperiode.
Ik niet. Je gaat contract aan voor bijvoorbeeld 1 jaar 1 GBit/s voor eerste half jaar 35 euro en daarna meer. (dat laatste in onderdeel van de afspraak/contract)
Als je daarna omlaag gaat is niet netjes/part of the deal. Uberhaupt raar dat men dat nog toestond.

Dat je na X jaar een keer verlaagt moet kunnen, maar niet onderdeel van die kortingsactie
Hier maakte ze reclame mee, zeker weten, want hier zijn ze bezig glas aan te leggen, met inmiddels 1.5 jaar vertragen en dat in buitenwijk Amsterdam. Maar de aanbieding was neem nu 1 gb/s voor 35pm eerste half jaar en je mag altijd naar beneden gaan als je dat niet meer nodig hebt. De bedoeling zal geweest zijn dat je de snelheid zo fijn vindt dat je niet naar beneden wil. In de praktijk was dat blijkbaar anders.
Vandaar dat je nu zonder je contract uit te zitten mag opzeggen als je wilt want Odido pleegt contractbreuk/verslechtering voorwaarden.
Hier maakte ze reclame mee, zeker weten, want hier zijn ze bezig glas aan te leggen, met inmiddels 1.5 jaar vertragen en dat in buitenwijk Amsterdam. Maar de aanbieding was neem nu 1 gb/s voor 35pm eerste half jaar en je mag altijd naar beneden gaan als je dat niet meer nodig hebt. De bedoeling zal geweest zijn dat je de snelheid zo fijn vindt dat je niet naar beneden wil. In de praktijk was dat blijkbaar anders.
Vandaar dat je nu zonder je contract uit te zitten mag opzeggen als je wilt want Odido pleegt contractbreuk/verslechtering voorwaarden.
Hier hetzelfde. Tijdens de actieperiode kon je 2Gbs afsluiten voor €25,- voor 10 maanden (inclusief kortingen met 2 andere mobiele abo's). Daarna wordt dit €65,-.

Dit heb ik afgelopen juli dus gedaan, onder het moto "het testen van ODIDO's netwerk". Nu moet ik dus al eerder mijn abo verlagen / verlengen. Wij trekken met ons tweeën nooit die kabel leeg, ODIDO merkt daar dan ook helemaal niks van. Ik begrijp het het ODIDO wel, maar jammer is het wel.
Nu moet ik dus al eerder mijn abo verlagen / verlengen.
Kijk uit daarmee, want je raakt dan je KORTING voor de eerste X aantal maanden KWIJT !!!

Mocht je het verlengt krijgen tegen een nieuwe actie dan kan je daar wel eventueel omheen werken ;)
ik begrijp dat je het bij odido op de laatste dag van de korting moet gaan aanpassen, aangezien de change direct is....
Als je daarna omlaag gaat is niet netjes/part of the deal.
Het is 100% conform de voorwaarden in het contract dat beide partijen getekend hebben. Hoezo is het dan "niet part of the deal"?

Dat Odido het liever niet heeft snap ik.

Dat ze het onmogelijk maken voor nieuwe contracten snap ik dan ook nog wel.

Het unilateraal aanpassen voor bestaande contracten, dat is niet part of the deal.
Absoluut. Zeker als het zo verkocht word. Ik heb nu 1 jaar 4 Gbps van KPN, wat ik nooit zou nemen als ik daarna de snelheid niet terug zou kunnen schroeven. Als ze nu zouden zeggen dat dat niet meer mag dan ga ik daar zeker tegen in beroep, zelfs als ik dan mijn contract af zou mogen zeggen.
Er is een verschil tussen contractduur en kortingsperiode.
Als je een contract aangaat, gelden de voorwaarden van het contract voor de lengte van het contract en kan je dat (in principe) niet wijzigen.
Dus bij een 2 jaar contract met een kortingsperiode van 1 jaar, dien je de volledige 2 jaar uit te zitten, voordat je weer kan wijzigen.
Dat is toch niet zo raar?
Tuurlijk, maar als er expliciet verteld is dat ik kan terugschalen en als daarna die regel / belofte wordt teruggedraaid dan heb ik daar wel problemen mee. En dan kunnen ze wel zeggen dat ik mijn contract op kan zeggen maar daar heb ik natuurlijk niets aan, zeker ook omdat ik ook voordelen krijg vanwege de combi mobiel / vast internet.
Ik ben in november overgestapt naar Odido en ben in de Odido winkel geweest. Ik wilde 400mbit, maar de verkoper van Odido raadde me aan om 2 gbit te nemen aangezien ik dan een beter modem kreeg en hetzelfde bedrag betaal in de eerste tien maanden. Hij verzekerde mij dat ik het altijd kan terugzetten naar 400mbit. Dus ik heb na ongeveer 9 maanden in mijn agenda staan dat ik het abonnement naar 400mbit zet.

Misschien toch weer even langs bij deze verkoper, dat hij dit even op papier zet voor me ;).

Edit: dit staat er nu in de Odido app bij mijn abo:

Internet
2 Gbit/s up en down
€ 25,00
€ 60,00
Klantvoordeel € 5 korting per maand
Eerste 10 maanden Internet voor € 30/mnd
Downloadsnelheid tot 2 Gbit/s
Uploadsnelheid tot 2 Gbit/s
Snelheid maandelijks aanpasbaar

[Reactie gewijzigd door kasperkb op 10 december 2024 20:53]

Zet in je agenda dat je dit doet op of voor 31 januari 2025, zeker niet later (lees het artikel). als je het over 9 maanden doet ben je te laat. Vraag de verkoper of hij van deze aanpassing van de voorwaarden op de hoogte is. persoonlijk heb overigens niets gehoord van odido hierover, en ik zit nog in een jaar contract
Zeker als je dit plaatst naast een KPN die doet/deed "Ongeacht welk abbo je af neemt, eerste maand krijg je een GB/sec!".

Die doen het dus opzettelijk zelfs.
Dat is amper hetzelfde en totaal irrelevant...
Ja goeie, was nog een overblijfsel uit een vorige versie. Ik heb het in ieder geval aangepast.
Eerlijk gezegd, ik ben ongeveer 500-800 Mbps gewoon (na rekening te houden met de wifi die ertussen zit) en ik zou zelf niet echt graag willen teruggaan naar 100 Mbps. Ook al dwingt mijn wifi mij soms wel om dat te doen...
Zijn er veel momenten dat je echt die 500 a 800 mbit nodig hebt? Bij dagelijks gebruik merk je het verschil volgens mij niet.

Pas als je dockker of Linux images gaat downloaden, of grote game updates, merk je even het verschil.

Ik heb zelf 1000/1000 maar als ik 400 a 500 zou kunnen krijgen voor 7 a 10 euro minder, zou ik het wel doen.
Elke keer dat ik een CoD update heb ben ik blij met mijn 1gbit/s lijntje :Y)

Maar verder? Zou 100mbit/s voor mij prima voldoende zijn in 99% van de tijd.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 10 december 2024 14:52]

Ow verzend Microsoft / Activision het zo snel dan? Volgens mij limiteren ze de boel logischerwijs sterk.
Ik denk dat 100MB/s het limiet is want dat is exact wat ik haal over 95% van de download (hij dipt wel eens namelijk).

Dus in de praktijk ongeveer 800Mbit/s, nog steeds aardig sneller dan 500Mbit/s (62.5MB/s).

Game wel meer hoor, CoD is nu even leidend maar via steam haal ik die 120MB/s vaak genoeg.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 11 december 2024 11:06]

haha inderdaad.
Speel nog wel eens een potje Fortnite met de kinderen hier. Die kunnen er ook wel wat van qua updates. Het is dan wel fijn dat de installatie langer duurt dan de download. Kunnen we tenminste tegelijk updaten.
Ik vind het heel prettig om mijn Bluray binnen ~15 minuutjes binnen te hebben, ik heb niet genoeg storage op mijn Plex server om mijn hele collectie daar te houden. Dan is 1000mbit toch wel fijn, kun je elke film die je wil downloaden tijdens het koken en zien tijdens het eten :)
Ik ben zo één van die mensen die 5 TB aan opslag heeft op zijn PC en elke week wel weer eens een half dozijn games installeert en een paar weken later weer verwijdert. Dus dan is het wel mooi meegenomen als je dat kunt doen tegen goede snelheden...
Voor dat tientje wat je je per maand kunt besparen, kan je na 2 jaar een behoorlijk sjieke harde schijf kopen voor in je game pc.

Daarnaast is dit natuurlijk een behoorlijke edge case. Niet veel mensen zullen dat doen en in jouw geval is een gbit verbinding dan waarschijnlijk wel een goed idee. Hoewel de tijdswinst nog steeds wel meevalt, denk ik.
Tja, ik moet er ook de kanttekening bij maken dat die gigabit verbinding er gekomen is tijdens Corona, omdat we toen thuis met 3 mensen zaten die verplicht telewerk hadden. In dat opzicht was het wel goed dat we die extra speling hadden, want daarvoor hadden we maar 200 Mbps...
Ik zou liever dat 10tje per maand meer betalen voor een snelle internet lijn dan meer opslag.
Ik heb niets aan 16TB op een harde schijf als de game die ik wil doen er net niet op staat
Zou kunnen, maar ik zit momenteel op 40 euro voor 1Gbit, wat ik eigenlijk wel een prima prijs vind. M'n eerste (Xs4all) ADSL lijntje zat ook ergens tussen de 40 en 50 euro, en die was maar 8/1 Mbit.
Ik zit ondertussen op 500mbit omdat ze me steeds omhoog bumpen, ik had al voldoende aan 150mbit. Sterker nog, ik moet eens gaan kijken of ik weer een abbo omlaag kan, want sneaky hebben ze alles omhoog geschoven en een nieuw laagste toegevoegd, die wat goedkoper is :)
Ook al dwingt mijn wifi mij soms wel om dat te doen...
Tijd om dat te fixen dan !!! :Y)
Het is iets dat niet evident is om te fixen. Ik heb een Asus AIMesh XT8 met 2 nodes: 1 beneden en 1 op mijn kamer boven, die met een draadloze backhaul verbonden zijn. Het probleem dat ik soms heb is dat die backhaul tussen het basisstation waar de kabel binnenkomt en station boven ineens terugvalt naar 2.4 Ghz terwijl die normaal op 5 Ghz draait, en als dat gebeurd moet ik mijn node op mijn kamer opnieuw opstarten zodat die opnieuw connecteert. Ik snap niet goed wat de oorzaak is hiervan, want die backhaul zou normaal niet mogen gebruikt worden door toestellen...
Ze maken zichzelf steeds on-aantrekkelijker. Prijzen die almaar stijgen.
Nog steeds geen ipv-6. En prijzen die maar doorstijgen voor 1 en dezelfde glaslijn zonder snelheidsverhoging. Overstappen tussen leveranciers wordt steeds aantrekkelijker, net als bij je energie maatschappij.
Kun je ons medetweakers laten weten welke alternatieven er wel zijn die voor weinig veel bandbreedte aanbieden en de prijzen niet verhogen ?
Nou ja, ik had bij hun wel een ping van 4ms over 1 gbps in plaats van 7ms bij KPN over 4 gbps. In praktijk was Odido vaak sneller voor mij. En ik had veel minder last van onderbrekingen op de TV enzo, ondanks een minder presterend TV kastje. Momenteel is mijn KPN ervaring echt een stuk lager dan wat ik bij Odido/ODF had.
Grappig, bij mij is het juist precies andersom, KPN was een 4ms sneller dan de Odido nu. Over dezelfde glasvezel, zelfde router (eigen hardware).
Ook zelfde type signaal en media converter?
Media converter is in ieder geval anders bij mij. Ik heb GPON voor beiden (ik ben de originele poster over het ping ding, niet aequitas).
4ms waarheen dan?
Google MS en AWS zitten bij mij op 1-2 ms volgens de UDM. Zit op Glasnet via Open Dutch Fiber.
Na ja, da's via de speedtest in de router. Wat ik tot nu toe gezien heb wijkt Google en AWS er niet veel vanaf. Zal ook wel wat te maken hebben hoe het netwerk lokaal geswitched is en waarschijnlijk is de snelheid van de router en de ONT ook wel van belang.
Dat zal die paar ms "extra" wel verklaren inderdaad. Bij mij zit er helemaal niks tussen. Ik gebruik geen router van de ISP en de fiber zit met een SPF module rechtstreeks op de Dream Machine aangesloten.
Wat ik niet begrijp, is dat mensen graag korting willen ontvangen en vervolgens na de korting hun internet snelheden verlagen. Het lijkt alsof ze proberen op allerlei manieren goedkoop internet te krijgen.

Je tekent toch voor een jaar met 1 Gbit? Waarom zou je dan mogen downgraden? Het lijkt wel een foutje in het systeem. Na je contract zou een wijziging wel mogelijk moeten zijn.

Ik snap beide kanten, maar het is wel opvallend hoe dit speelt.
Zo wordt het aangeprijst, zodat men de duurdere abonnementen neemt. Misschien maken te veel mensen er ook daadwerkelijk gebruik van zodat ze er nu van af zien.
Het lijkt alsof ze proberen op allerlei manieren goedkoop internet te krijgen.
Het is niet alsof Odido niet probeert op allerlei manieren meer geld te krijgen, bijvoorbeeld door tussentijds de prijzen te verhogen, onder het mom van inflatie.
Dus het is mogelijk om kosteloos een contract voor die tijd op te zeggen. Is het dan ook mogelijk om voor die tijd een nieuw contract aan te gaan om weer te profiteren van nieuwe korting?
Nee, dat laten ze niet toe. Doet geen enkele provider want ze zien je dan niet als nieuwe klant.
Ziggo doet dat vaak wel, als je belt dat je wil opzeggen. Ze doen dan een retentieaanbod.

[Reactie gewijzigd door Rixard op 10 december 2024 15:22]

Ik hoorde toevallig vandaag van iemand dat hij zijn abo bij Ziggo heeft omgezet om aansluitend op naam an zijn vrouw een nieuw abo af te sluiten. Volledige nieuwe klant korting...

Dus: zelfde adres, andere naam, andere bankrekening.

Enige nadeel is dat je dus wel de oude apparatuur moet opsturen en nieuwe apparatuur krijgt opgestuurd.
Dat is dan ook DE MANIER om het te doen !!! d:)b

[Reactie gewijzigd door nero355 op 10 december 2024 19:38]

Wat zelden gelijk is aan de aanbieding voor nieuwe klanten! Maar wel beter dan niks doen en het volle pond betalen natuurlijk!
Nou ja, als je belt is het een beetje een roulette. Een beetje door laten lekken dat je een goede aanbieding hebt van een andere partij doet soms wonderen. En soms ook niet...
In theorie zouden we voornamelijk voordelen moeten ondervinden van marktwerking. In de praktijk vraag ik het me weleens af. Uiteindelijk komt iedereen toch met ongeveer dezelfde prijzen en dezelfde voorwaarden aanzetten. Tot er weer een nieuwe speler opduikt, dan is het weer even onrustig maar na een tijdje voegt ook die zich bij de rest.
Misschien zijn alle prijzen wel vergelijkbaar omdat het de daadwerkelijke prijs van internet is? Waarom is dat iets negatiefs? Als er 1 veeeeel goedkoper kan zijn dan de rest klopt er imo juist iets niet...

Marktwerking zorgt er hooguit voor dat die prijs nu XX euro per maand is ipv XXX euro per maand.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 10 december 2024 14:55]

Ik vraag het me daarom inderdaad af. We hebben eigenlijk geen vergelijkingsmateriaal. Geen landen met hetzelfde welvaartsniveau maar dan met staatsbedrijven. Ik heb er wel het gevoel bij dat marktwerking niet per se heeft opgeleverd wat we in eerste instantie hadden bedacht. Kijk ook naar de energiebedrijven, het OV of de Zorg. Zijn we echt beter af nu daar (in zekere mate) commerciële doelen worden nagestreefd?
Het negatieve is dat je nu eigenlijk iedere 1~2 jaar 'moet' overstappen, wat onnodige aansluitkosten, apparatuur, administratie met zich mee brengt.

Waarom word er zo veel gefocust op nieuwe klanten binnenhalen, in plaats van op retentie. Ik wil niet overstappen, 6 maanden gratis, 18 maanden betalen, overstappen, 12 maanden half geld, 12 maanden volle bak, weer overstappen, etc... Waarom wordt mijn abonnement opgeschroefd met inflatiecorrectie, maar is exact hetzelfde abonnement voor nieuwe klanten wel beschikbaar voor de prijs die ik 2 jaar geleden ondertekende? Waarom gaat er geen €25 eenmalige korting af als ik een extra jaar er aan plak zonder een nieuw plastic doosje aan te vragen?

Kastje naar de muur, maakt alles extra duur.
Kastje naar de muur, maakt alles extra duur.
:> Die moet ik onthouden _O_
Dat is het idee van marktwerking, dat iedereen dezelfde lage prijzen aanbiedt.
Bij een monopolie zullen de prijzen juist hoger uitvallen. Het idee is dat door concurrentie alle partijen de extra marges verlagen. Of kijken hoe het efficiënter kan.
Ik snap het idee, ik vraag me alleen af of we daadwerkelijk kunnen stellen dat het ook zo werkt. Wat ik zie is dat een partij een pijnlijke beslissing neemt (bijvoorbeeld de inflatiecorrectie in de voorwaarden opnemen, of de prijzen verhogen), de overige partijen kijken hoe het uitpakt en vervolgens hetzelfde doen.
Het doel van commerciële bedrijven is om geld te verdienen. Zo veel mogelijk geld. Hun doel is niet om de beste te zijn of de goedkoopste of de meest innovatieve... tenzij dat een flink marktaandeel oplevert en dus geld.
Bij een monopolie kun je een winstmarge afdwingen, kun je innovatie en weinig rendabele investeringen afdwingen. Je kunt een provider dwingen glasvezel te trekken naar een dorpje, om maar eens wat te noemen. En bij een staatsbedrijf is het helemaal feest wan dan is het winstoogmerk er vanaf.
Zo jammer dat de staat zo slecht is in het runnen van een bedrijf.
Ik wissel toch al elk jaar van provider zodat ik inderdaad eerste 6 maanden maar 35 euro oid betaal voor 1gb. Daarna weer terug naar KPN voor eenzelfde soort aanbieding :)
Ik vind dat op zich prima, maar dan moet je eigenlijk wel je eigen apparatuur hebben. Tot mijn verbazing kan ik mijn Odido spul zo wegbrengen want ze willen het niet meer terug. 1 week gebruikt totdat ik mijn DSL router aansloot als router. Doe ik misschien nog wel een keertje want die KPN box 14 zit me veel te dicht.
Ik heb inderdaad zelf een ubiquity cloud gateway staan. Puur even de vlan omzetten na het overstappen en je kan weer verder :)
Het merk is Ubiquiti
De reeks is UniFi

Raar dat mensen dat zo vaak verkeerd schrijven/onthouden...
Het aanpassen van het snelheid was toch altijd waardeloos gemaakt, omdat je het abonnement afsluit met een "aanbieding" en als je dan je abonnement aanpast hebt geen "aanbieding" meer.
Ik kom hier duurder uit als ik slomer internet wil.
Tot de aanbiedingsperiode is afgelopen. Bij odido loopt de aanbieding korter dan de looptijd van je contract. Voorheen kon je voor de rest van de termijn de snelheid omlaag zetten met lagere maandlasten. Daarbij komt dat de maandlasten tijdens de kortingsperiode hetzelfde is ongeacht de snelheid. Dan kies je natuurlijk altijd het snelste internet als je dit toch kan aanpassen.
Dat is best wel zuur dus nu. Want als nu moet je eerder verlagen, waardoor je dus korting misloopt de rest van actieperiode periode!

Vandaar dat je dus ook mag opzeggen. Omdat het een wijziging is van je voorwaarden. Wellicht is vervroegd verlengen een optie

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.