Sony introduceert twee nieuwe varianten van zijn draadloze LinkBuds-oordopjes. Deze LinkBuds Fit en Open komen beide beschikbaar voor 199 euro. De fabrikant komt ook met een draadloze speaker in de LinkBuds-serie, die een adviesprijs van 159 euro krijgt.
Sony voorziet de LinkBuds Open onder meer van een compacter ontwerp dan de bestaande LinkBuds, met herontworpen 'vleugels'. De fabrikant claimt dat de pasvorm hierdoor comfortabeler is en dat de dopjes beter in de oren moeten blijven zitten. De doppen hebben daarnaast een nieuwe 11mm-driver, die daarmee iets kleiner is dan de 12mm-driver uit de originele LinkBuds. De LinkBuds Open behouden verder het 'ringvormige' ontwerp zonder siliconen tipjes, zodat gebruikers omgevingsgeluid kunnen blijven horen. Gezien het open ontwerp bieden de LinkBuds Open geen actieve noisecancellation.
De fabrikant schrijft in zijn persbericht dat de LinkBuds Open onder meer ingebouwde spraakbediening krijgen. Gebruikers kunnen daarmee bijvoorbeeld het volume bedienen en tracks overslaan, zonder dat daar een spraakassistent als Siri of de Google Assistent aan te pas komt. Sony claimt dat de accu's in de LinkBuds Open maximaal 8 uur meegaan op een enkele lading. Met de oplaadcase kan dat opgerekt worden tot maximaal 22 uur.
De LinkBuds Fit zijn op hun beurt een nieuwe variant van de kleinere LinkBuds S uit 2022. Die krijgen ook een nieuwe pasvorm met verbeterde wingtips, maar hebben een gesloten ontwerp en ondersteunen wél actieve noisecancellation, naast een modus die omgevingsgeluid juist doorspeelt.
Volgens Sony beschikken de Fit-varianten, overigens net als de LinkBuds Open, over dezelfde geïntegreerde Processor V2 als de WF-1000XM5-oordoppen. Die processor regelt onder meer de verbinding met een smartphone of ander apparaat en in het geval van de LinkBuds Fit ook de ruisonderdrukking. De accuduur bedraagt volgens Sony 5,5 uur op een enkele lading en maximaal 21 uur met de oplaadcase.
Verder komt Sony met een nieuwe LinkBuds Speaker. Die beschikt onder meer over een Auto Switch-functie waarmee automatisch gewisseld kan worden tussen afspelen op de LinkBuds-oordopjes en de Speaker-variant. Diezelfde functie is volgens de fabrikant ook compatibel met de WF-1000XM5-oordoppen.
De luidspreker beschikt over een tweeter, een woofer en een passieve radiator. De speaker heeft daarnaast een microfoon voor telefoongesprekken, een afspeelknop en volumeregelaars, en een accuduur van 25 uur bij gemiddeld volume. Verder krijgt de speaker en een IPX4-certificering, waarmee de speaker bestendig tegen spatwater moet zijn. Volgens Sony komen alle nieuwe LinkBuds-producten deze maand uit.