Ubiquiti UniFi Protect-software gaat camera's van derden ondersteunen

Ubiquiti voegt ondersteuning voor camera's van andere fabrikanten toe aan versie 5.0.33 van de UniFi Protect-applicatie. Voorheen bood de beveiligingsapp alleen ondersteuning voor de camera's van Ubiquiti zelf.

Vanaf versie 5.0.33 van UniFi Protect kunnen camera's van derden worden gebruikt, mits ze ondersteuning bieden voor het Onvif-protocol. Indien die functie is ingeschakeld en de camera verbonden is met hetzelfde netwerk als de UniFi Network Video Recorder, kan deze aan de app toegevoegd worden via een optie onder System in de instellingen.

Met de UniFi Protect-app kunnen gebruikers de beelden van ondersteunde bewakingscamera's beheren. De software kan onder meer mensen en voertuigen herkennen, zodat eigenaren bijvoorbeeld alle gedetecteerde menselijke bewegingen achteraf kunnen terugzien. Ook is het mogelijk om Motion Zones in te stellen. Als daarbinnen beweging plaatsvindt, krijgen gebruikers een seintje.

UniFi Protect
UniFi Protect

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

27-09-2024 • 12:49

93

Submitter: Novo

Reacties (93)

Sorteer op:

Weergave:

Ik gok dat die protect app gratis is... waar zit dan het winstoogmerk voor Ubiquiti? Naamsbekendheid verbeteren en er op rekenen dat mensen ook hun camera's gaan kopen?
In dit geval zal het een indirect voordeel opleveren voor Ubiquiti. Sowieso zit hun winstoogmerk in de hardware, niet de software (gelukkig). Ik betaal liever (veel) meer eenmalig vooraf dan voor het zoveelste ding weer een abonnement en met de vele smart home fabrikanten die het zelfs dan niet redden, is dat bewijs genoeg dat een abo niet de heilige graal is die men soms zegt dat het is.

In dit geval is het langetermijndenken. Net zoals ik vroeger, heel vroeger, in een computerwinkel werkte als bijbaantje. Wat me toen nog het meest bijgebleven is en wat ik altijd onthouden heb, is dat de manager daar zei: "Ik heb liever dat je een klant naar de concurrent stuurt als je weet dat zij wel hebben wat hij nodig heeft dan dat je hem iets verkoopt wat niet of niet helemaal aansluit bij wat hij nodig heeft. Dat laatste geeft ons op korte termijn omzet, maar het eerste zorgt ervoor dat de klant terugkomt omdat je hem het beste advies hebt gegeven."

Zo ook met UniFi Protect: ongetwijfeld zullen er nu niet ineens hordes mensen naar Ubiquiti rennen en wel ineens UniFi Protect aanschaffen, dat zal een beperkt groepje zijn. Maar door niet alleen maar een gesloten ecosysteem te hanteren geef je hiermee meer toekomstwaarde aan het product en zullen bestaande klanten minder snel vertrekken. Ze kweken dus merkloyaliteit, wat een indirecte vorm is van omzet genereren.
Helaas betaal je niet eenmalig voor sommige Ubiquiti producten. Ze hebben er nogal een handje van om werkende hardware als "vintage" te markeren.
Vintage Products - No longer manufactured or supported with active development but may still be available for purchase. They will receive continuation support, including critical bug fixes and security updates. They will continue to be adoptable by management applications and are supported by official Ubiquiti customer support.
Van hun eigen website.

Jij bedoelt:
Legacy Products - Have stopped receiving functional or security updates and are no longer officially distributed (but may still be available for purchase by some third-party vendors). They may not be supported in full or at all by future releases.
Met andere woorden: vintage werkt nog steeds, kan gewoon adopted worden en zijn zelfs ondersteund, er wordt alleen niet meer actief voor ontwikkeld op bug en security fixes na.

Legacy blijft in beginsel ook werken, maar op den duur zal het niet meer geconfigureerd kunnen worden en/of niet meer adopted kunnen worden.

Ideaal? Nee, maar gezien de leeftijd van legacy producten is het ook niet extreem raar net zoals een iPhone op een gegeven moment niet meer bijgewerkt wordt en nog een paar jaar later aan de goden overgeleverd is. Neem de UAP-Pro, dat is eentje uit 2012 en is in 2021 Legacy geworden, 9 jaar later. En nog steeds werkt die in de basis en worden ze op diverse plekken verkocht. 12 jaar later spreken we dus over.

Kortom: ik vind het niet zo heel gek. Technologie mag een keer als outdated aangemerkt worden en ik vind het eigenlijk alleen maar goed dat er gezegd wordt: dit wordt niet meer ondersteund of hier komen alleen nog maar security fixes voor. Anno 2024 is veiligheid een van de belangrijkste digitale dingen en ook een ASUS/Netgear/TP-Link router/switch/AP wordt na een x aantal jaren niet meer actief van updates voorzien. Alleen daar gaat het stilzwijgend en merk je het pas als je ziet dat je firmware al 3 jaar oud is en er geen nieuwe bestaat. Het is niet alsof Ubiquiti actief van de een op de andere dag een switch blokkeren en feitelijk bricken voor eindgebruikers, ze informeren ons zelfs over de status van elk product.

Werden Android telefoons niet jarenlang belachelijk gemaakt om hun zeer korte update lifecycle en het soms totale gebrek aan informatie daarover vanuit fabrikanten? Apple daarentegen gaf al jaren actief aan dat met iOS XX iPhone A, B en C de update kregen, maar D, E en F niet meer. En zie waar Android de afgelopen jaren naartoe gegroeid is.
Dat wordt een uitdaging voor ze als de EU jarenlange functionaliteit-garanties en security-updates gaat verlangen binnenkort.
Ik verwacht van niet. De support tijd is ver boven gemiddeld. Ubiquiti is populair bij MKBs en prosumers omdat het lang ondersteund wordt. Er is actieve handel op marktplaats voor producten van 10 jaar oud.
Dit klassieke verhaal van toekomstige omzet veiligstellen is inderdaad nog steeds actueel, wat de hippe managers ook mogen beweren. Dat is ook de reden waarom ik met argusogen kijk naar wat Microsoft doet. Dat bedrijf wil straks liever alles als diensten aanbieden tegen maandelijkse betaling, zelfs hun aloude Windows. Nu ben ik prive gelukkig al vele jaren geleden losgemaakt van enig commercieel OS dus het zal mijn tijd wel duren. Zakelijk heb ik helaas nog veel met Windows te maken maar dat kan zomaar veranderen binnen een paar jaar omdat alles langzamerhand wordt overgeheveld naar een nieuwe omgeving die perfect op Linux draait en daar ook op ondersteund wordt. Applicaties worden uiteindelijk web based en dan zit de eindgebruiker ook niet meer aan een specifiek OS vast.

Wat hardware voor netwerken betreft ben ik al langer aan het overwegen om thuis spul van Unifi neer te zetten. Ja het is vrij duur spul maar daar krijg je dan wel wat voor terug. Zelfs de duurdere Asus mesh sets bijv ben ik niet heel tevreden over en dat is ook niet goedkoop. Zelfs het beste consumentenspul vind ik over het algemeen maar matig functioneren. Dan is een merk als Unifi denk ik het beste alternatief. De investering is eenmalig en schrijf je na x tijd gewoon af. Internet service en stabiliteit is tegenwoordig net zo belangrijk als stroom dus dat mag wel wat kosten. Zeker als je er ook je boterham door verdient thuis.
Ubiquiti maakte Unifi Video End of Life terwijl de apparatuur nog te koop was in de winkel.. waardeloos bedrijf wat dat betreft. Hopelijk maken ze het ook weer mogelijk om protect op eigen hardware te draaien zoals Unifi video kon.

[Reactie gewijzigd door Greybeard op 30 september 2024 09:45]

Ik denk dat het eerder andersom is: mensen die overwegen naar Ubiquiti over te stappen en al camera's hebben kunnen nu overstappen zonder al hun bestaande camera te hoeven vervangen, mits ondersteund.
Je hebt alsnog de Unifi Video Recorder nodig, of een UDM SE.
Udm pro is ook goed. De ondersteuning van personen, auto's en paketten werkt alleen met Ubiquiti camera's. Onvif is alleen opnemen en terugspelen. Vooralsnog geen pvt besturing en optical zoom.

Ik denk dat onvif ondersteining zorgt voor meer marktaandeel voor nvr devices van ubiquiti. Vervolgens denken gebruikers bij nieuwe camera's voor meer mogelijkheden aan de ubiquiti cams.
Of een Cloud Key Gen2 Plus of UDM Pro (Max). ;)
Of je kan gewoon zeggen iets van UniFi wat de Protect functionaliteit in zich heeft. ;)
Een UDR ondersteunt ook Unifi Protect. Daar kun je 2 'applicaties' op draaien, waaronder je netwerkmanagement en bijv. Protect.
Een cloudkey gen 2 werkt ook gewoon perfect hoor, die is niet zo duur
Of nieuwe klanten binnenhalen voor hun gateways, nvr’s en rest van het ecosysteem maar die door gebrek aan ondersteuning van onvif-camera’s niet konden overstappen omdat dan reeds geplaatste camera’s onbruikbaar werden. En nu werken die wel binnen Unifi.
Als ze ONVIF fatsoenlijk implementeren... en dat is nogal eens een probleem...
Nou dat hebben ze, ik had nog 1 test cameraatje hangen (ouwe Hikvision) en die kreeg ik zonder problemen (wel even handmatig moeten toevoegen gezien deze in een ander VLAN hangt dan mijn UNVR) nadat ik Protect had geupdate en de setting "Discover Third-Party Cameras" heb aangezet.

Je kunt vinden van Unifi wat je wilt vinden maar ik ben blij verast hoe goed dit werkte.
Beetje jammer dat ik net besloten had me neer te leggen bij het (voorheen) gesloten systeem en 2 weken geleden al mijn oude camera's heb vervangen met Unifi exemplaren.

Al dien ik wel te zeggen, kwaliteit van het beeld en ook de bewegings meldingen aanzienlijk beter zijn dan mijn oude setup (beter nog bewegingsmeldingen waren botweg voorheen niet bruikbaar).

Ik ben er blij mee, kan ik mijn oude camera's mooi nog inzetten op wat minder belangrijke plekken.
Dat "als" werkt beide kanten op. het is mij al vaker opgevallen dat camera fabrikanten het vaak slecht implementeren.
Denk vanuit de hoek van de community die een feature request doen voor Onvif-support zodat ze hun andere camera's op één plek kunnen bekijken/beheren.
Integratie zal ongetwijfeld beter zijn met eigen merk dan met 3rd party's. En kan voor personen die al al eerder hadden willen overstappen een extra zetje zijn als ze weten dat oude camera's mee over kunnen.
Ze maken ook VN editor die gratis al super compleet is en al op 100 miljoenen downloads zit. Ik denk dat ze op veel data hebben inzetten.
Het idee is waarschijnlijk dat je nu een Unifi video recorder koopt voor je bestaande camera's. Maar zodra je nieuwe camera's koopt de kans groot is dat het een Unifi camera is. Omdat die waarschijnlijk meer features ondersteunen in de Unifi video recorder.
Ubiquiti levert voor grote omgevingen, waarschijnlijk interessant voor klanten die alleen de backbone willen upgraden en niet meteen het hele cameranetwerk.
De pricewatch heeft een filter voor Onvif. Ik weet niet hoe up-to-date de data is, maar het lijkt er op dat de populaire Reolink cameras en deurbel ondersteund worden.

[Reactie gewijzigd door AJediIAm op 27 september 2024 12:56]

Als je deze video kijkt, dan zie je dat op dit moment in ieder geval de Reolink camera’s niet erg goed samenwerken met Unifi Protect 5.0.
Op dit moment is Reolink i.c.m. Unifi Protect dus nog geen aanrader.

Verder zie je dat je met ONVIF camera’s nu nogal wat beperkingen hebt, geen 2-weg audio, enzovoorts.
Het is dus meer voor als je nog wat ONVIF camera’s in gebruik hebt, niet voor als je een nieuw systeem op zet.

YouTube: Every Ubiquiti UniFi Camera + ONVIF Support in Protect 5.0!
Onvif staat voor Open Network Video Forum. Het is iets dat de meeste camera's aanbieden om het minimum te kunnen beheren op die camera. Meestal is dat echt wel enorm beperkt en ben je vrijwel altijd beter af met de merk specifieke integratie van je camera's. Maar zoals andere mensen ook aanhalen, Onvif laat toe zeker te zijn dat je altijd dat minimum met je camera's gaat kunnen doen. Los van hoe lang jou camera nog ondersteunt zou worden in de laatste versies van je beheer-tool.
De bedrade (stroom) camera's van Tapo hebben ook Onvif, dat geeft wel direct een heel betaalbaar range aan camera's. Zal komende week eens gaan testen of ze samenwerken met UI.
Het beeld van de action deurbel camera opslaan zonder abonnement. Werd sneller en gemakkelijker herkent als op mijn synology.
Kleine update: heb nu twee bedrade TPLink camera's toegevoegd en dat gaat vlekkeloos. Heb geen audio. Opname gaat goed, opname archief kan vanuit unifi direct naar een backup locatie zoals Google Drive, OneDrive, Dropbox of een NAS.
Bedankt. Fijn om te weten dat het goed werkt.
"Met de UniFi Protect-app kunnen gebruikers de beelden van ondersteunde bewakingscamera's beheren. De software kan onder meer mensen en voertuigen herkennen, zodat eigenaren bijvoorbeeld alle gedetecteerde menselijke bewegingen achteraf kunnen terugzien. "

Is dat sinds deze update? Ik hoop namelijk dit weekend mijn Frigate systeem werkend te hebben zodat ik mijn Unifi camera's daar mee kan laten werken, omdat ik namelijk niet de mogelijkheid heb om mensen te herkennen.. Ik heb namelijk nog nergens in de Protect app iets kunnen vinden over het herkennen van mensen.
Volgens mij is het 'het herkennen van mensen' niet het 'herkennen' van mensen.
Hij ziet dat het personen zijn, niet welke personen.

Ik heb in elk geval nog geen lijst of iets kunnen vinden met 'known persons'.
Maar... ik laat me graag verassen!
Het herkennen van specifieke mensen had ik ook niet verwacht als mogelijke optie.

Ik wil dat het mensen herkent als mensen. Zoals Unifi Protect werkt, maakt het geen ondescheid tussen een regendruppel, een auto of een mens. Als er beweging is in een zone, geeft het een melding. Als er een regenbui is (ze staan achter het raam naar buiten te kijken), krijg ik elke minuut een bericht dat er een beweging is gedetecteerd.
"Ik wil dat het mensen herkent als mensen"

Ja dat is unifi protect. En ze zeggen dat dat ook gaat werken voor 3rd party camera's dus.
Je hebt wel het gevalletje dat als er 3 druppels globaal in een vorm van 2 ogen en een neus voor de lens hangen dat het dan ook een persoon is, maar dat is relatief zeldzaam.
het herkennen/classificeren van objecten zit in de cameras zelf...
Het herkennen van gezichten zit wel in de software maar werkt alleen met hun AI camera's (AI360 uitgezonderd).

Hier zie je hoe dat werkt

[Reactie gewijzigd door RebelwaClue op 27 september 2024 13:58]

Die opties zie je per camera afzonderlijk in de instellingen voor die camera.
De camera moet het natuurlijk wél ondersteunen :+
Zei net ook iemand, mijn camera's hebben die optie niet gekregen. Dan ga ik alsnog overstappen naar Frigate. Was fijner geweest om te blijven op dit systeem.

Ach ja, denk dat ik volgend jaar maar andere camera's koop, kan ik de laatste Unifi producten er uit gooien.
Welke camera heb je? Ubiquiti G3 camera's doen dit bijvoorbeeld niet.
settings icoontje rechtsonderin --> system --> smart detection aan zetten.
Alle motion events krijgen informatie mee. Sommige zijn "gewoon" motion. Sommige krijgen een poppetje icoontje dan weetje dat er een persoon is gezien. Sommige een autootje, sommige een pakketje. Bij het terugkijken (iig in de webinterface) kun je ook een kader overlay krijgen van WAAR hij dat object herkend heeft.
In het overzicht van de events kun je ook filteren dat je alleen persons wilt zien, of alleen vehicles.

De feature is al best oud, ik heb unifi nu zo'n 2 jaar als het niet nog langer is, motion/person/vehicle zit er al sinds mijn eerste dag in. Pakketjes en line crossing zijn in de tijd dat ik de apparatuur heb er bij gekomen.

alerts op events zijn op een manier ook nog of globaal of per camera in te stellen, maar daar ben ik nu even niet in gedoken.
Zit er bij mij niet in. Ik heb een cloudkey+ met SSD, met G3 camera's. Dat blijken 2 dingen te zijn die niet werken met detectie. Ik zal alsnog over moeten naar Frigate voor de rest van de functionaliteit.
AI en daarmee complexe detectie zit in de camera's, dat heeft dus niet iets van doen met jouw CloudkeyPlus.
Protect (in ieder geval met een UDM Pro) detecteert mensen en dieren. Ze hebben ook 'AI' camera's die ook aan gezichtsherkenning doen.
Ik heb het draaien op een cloudkey+. Ik heb geen UDM Pro
oh, ja die mist de rekenkracht lijkt me, die neemt ook niets op, dus heeft ook geen data om objecten te herkennen.
Mijn cloudkey neemt zeker weten op. Dat is nu hoe mijn camera's beelden opslaan. Er zit een 2TB SSD in die 24/7 beelden aan het opslaan is.
En hij werkt ook voor het herkennen van personen, voertuigen, dieren, pakketjes, etc, in ieder geval in combinatie met een doorbell G4.
Ik gebruik een cloudkey+ als NVR bij mijn moeder. Is de enige applicatie die op dat ding draait dus kan zeker opnemen.
Ik heb zelf hier een Synology NAS draaien met Onvif camera's en een paar Ubiquiti Camera's op de UDM.

Dit is wel een functie waar ik blij van wordt, scheeld een Apparaat en hoef ik niet meteen dure Ubiquiti camera's aan te schaffen.

Binnenkort maar eens even kijken hoe de integratie hier gaat.
Ik heb zelf een aantal Ubiquiti camera's, ik heb het verder nooit onderzocht, maar: is er echt zoveel verschil tussen Ubiquiti en andere merken met dezelfde specs?
Los van de Protect app moet ook de camera hiervoor uitgerust zijn. Zo kan je met G3-cameras geen herkenning van mensen doen, maar met G4/G5 wel.
Ohh. Ja ik heb allemaal G3's staan, geen G4. Dan gaat het dus alsnog niet werken. Dan moet ik overstappen naar Frigate.
Dit vind ik wel vreemd, ik heb in mijn G3 camera's het maken van events uit staan, want die staan in ruimtes waarbij ik dat overbodig vind, maar de optie om person events aan te laten maken voor die camera's heb ik gewoon.
Gezien alle andere context, had ik ook het idee dat de object herkenning op de controller/dream machine/NVR gedaan wordt, niet op de camera.
Frigate heeft inderdaad objectherkenning ingebouwd voor dingen als mensen, auto's, dieren. Als je wilt kan je er een zelf getraind herkennigsmodel achter hangen, of voor een paar tientjes per jaar Frigate+ gebruiken met hun uitgebreide herkenningsmodellen.

PM me als je er niet uit komt met Frigate, ik gebruik het al een tijd en ben er erg blij mee (ook om de integratie met Home Assistant).
Ik heb het nu op een RPI5 draaien, maar het kan nu maar 1 camera aan dus ik ben bang dat ik iets andere hardware moet gaan regelen. Hoopte dit weekend te kijken of het mogelijk is om alsnog meerdere camera's te kunnen bedienen. De camera's kan ik al in Frigate laten werken maar meer dan 3fps kan het zeker niet aan.

Als je advies hebt voor een spotgoedkope optie voor iets betere hardware, dan hoor ik het graag. wil tzt 12 camera's er op hebben.
Poeh, "spotgoedkoop" en "12 camera's" gaat niet helemaal samen ben ik bang :). Heb je niet nog een oude PC rondslingeren? Idealiter heb je een CPU met een aantal cores voor object detection, en een GPU voor het transcoden van streams uit je camera's. Dat laatste kan je ook op de CPU doen, maar dan moet je wat cores extra hebben.

Om je een idee te geven: ik heb 5 camera's (allemaal 4K, 30fps) en Frigate gebruikt 3 volledige CPU-cores (Ryzen 9 3950X) voor detectie en een paar procent GPU-capaciteit voor transcoding met ffmpeg.

Ik geloof dat het mogelijk is om detectie ook via de GPU te laten lopen maar dat is mij (met Frigate in Docker) nog niet gelukt.

[Reactie gewijzigd door Thyraon op 27 september 2024 15:12]

Ah stuurde je net een PM.

Ik had het in het verleden draaien (met 4 camera's) op een (gok 6e generatie) i3 dual core zonder problemen.

Ik denk dat de reden dat je processor het niet aan kan het 4K gedeelte is. Ik heb FHD camera's. Zoals ik in de PM schreef is het niet te doen om 4 van die camera's op een Pi5 te laten draaien. Net even getest en 2 camera's gaat net. Bij de derde klapt hij er uit. Dat is op een raspberry pi.

Detectie via GPU zou moeten kunnen als je NVidia hebt.
Edit: Sorry, verkeerde reactie

[Reactie gewijzigd door AJediIAm op 26 oktober 2024 17:09]

Die Protect App wordt alleen op Unifi Controllers ondersteund.
Die optie is er al enige tijd,

https://ibb.co/PjC9N2V
Maar: welke camera heb je? Ubiquiti G3 camera's ondersteunen dit niet.

[Reactie gewijzigd door rscheper op 27 september 2024 13:27]

Ik heb een lading G3's. Denk dat ik dan volgend jaar maar andere (niet UI) camera's ga kopen om deze te vervangen.
3rd party camera support was alleen beschikbaar in de early access. het word nu ook echt doorgezet naar de stable release. het detecteren van objecten en mensen was alleen beschikbaar voor de AI Camera's van UniFi. ik weet niet of deze optie ook beschikbaar komt voor andere merken Camera's

[Reactie gewijzigd door Rhexic op 27 september 2024 13:24]

Ahh is dat de truck. Dan moet ik thuis gaan kijken of er een update beschikbaar is.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @BVL127 september 2024 13:30
De wijziging waar het hier om draait is het toelaten van 3rd party apparatuur naast de eigen Ubiquiti camera's waarmee je dus ook daar gebruik kan maken van de Unifi protect software. Dat detectie met Ubiquiti apparatuur mogelijk was is al tijden zo.
Nu nog de Protect controller beschikbaar maken om zelf te kunnen draaien, net als voorheen toen het nog Unifi Video heette en als de gelukkig nog op eigen hardware te draaien Unifi Network controller...

Heb hier nog 4 camera's hangen onder het oude Unifi Video. Wil graag bij Unifi blijven, omdat het best fijn spul is voor de prijs, maar om te upgraden met nieuwere camera's moet ik over naar een hardware controller. Dat vind ik nog steeds best wel een naaistreek.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 27 september 2024 13:23
Een heel interessante optie wat mij betreft. Helaas ondersteunen veel (goedkopere) IP camera's geen Onvif. Dit geldt bv voor de populaire Wyze camera's en Eufy devices.

Een doorzoekbare database met Onvif supported devices: Conformant Products

[Reactie gewijzigd door Bor op 27 september 2024 13:25]

Ik heb jarenlang Wyze camera's gehad en ik had firmware van de Wyze website gedownload die je kunt flashen op de camera's, waarna ze ONVIF ondersteunen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @ArawnofAnnwn27 september 2024 13:57
RTSP bedoel je denk ik? Dat is iets anders. Die firmwares zijn langere tijd geleden al teruggetrokken. Afaik is er geen enkele Wyze camera met Onvif support.
RTSP was considered a beta feature and we are currently assessing the path forward as the firmware versions have aged quite a bit. We have removed the firmware files for these versions for now
Dat RTSP support kwam ook met behoorlijk wat nadelen; het was een alternatieve, nauwelijks onderhouden firmware waarmee je de normale features kwijt raakte.

[Reactie gewijzigd door Bor op 27 september 2024 13:57]

Oh dan vergis ik mij. Ik dacht dat het Onvif was maar je hebt gelijk, het was rtsp, net zoals Unifi gebruikt.
Overigens is 5.0.34 net uit met de volgende fix:

Fixed the inability to enable Smart Detections.
Geen motion detectio en wat andere specifieke functies. Meer iets van als je er al een paar iets oudere cameras hebt met een paar nieuwe ubiquiti hoed je niet alles nieuw te kopen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @shaloca27 september 2024 14:47
Note: Advanced features like Audio, Detections and PTZ Control may not be supported.
Het klopt niet wat je aangeeft. Let op de "may not be". Daaraan kan je afleiden dat het wel kan. Mogelijk hangt het van de specifieke camera of Protect release af. PTZ (Pan-Tilt-Zoom) control is meestal camera specifiek en moet maar net ontsloten zijn voor 3rd party access. Het gaat bij Onvig in veel gevallen om "video en audio" only.

[Reactie gewijzigd door Bor op 27 september 2024 14:47]

Als ik het mij goed herinner zit PTZ bij video in het S of T profiel. Is dus verplicht wanneer de camera het kan.
Ben hier wel blij mee, nu kan surveillance station van de nas af, scheelt weer iets dat daar op draait en meer storage over nu.

Heb protect installed, de reolinks RLC-820A adopt op een UDM SE en lijkt meteen te werken. Ik heb de motiondetections van reolink nog wel via de camera's zelf naar homeassistant ingesteld. Als het bij protect ook goed werkt kan dat altijd nog over.

Mocht je trouwens de cameras in een ander subnetje hebben (worden niet gevonden) dan kan je in "Protect" onder "Unify devices" rechtsboven de lijst op het vraagteken klikken en dan op "Try Advanced Adoption". Even het IP en de creds invullen. Dan werkt het ook.

[Reactie gewijzigd door TweakerCarlo op 27 september 2024 14:27]

@TweakerCarlo Ik ben benieuwd welke firmware versie je op de RLC-820A hebt staan? Ikzelf heb versie
v3.1.0.956_24022101 waarmee het niet lekker werkt binnen Protect. Toevoegen gaat prima maar video komt eens in de paar minuten met een update. Nu heb ik het vermoeden dat het met een oudere versie beter/goed ging maar die heb ik niet meer om naar terug downgraden.
Ik heb idd een oudere firmware erop.
Zie printscreen: https://tweakers.net/foto...svgmQPsvdcdYAk9XROrGS.png

Via de protect app op ios laad de camera niet. Als ik het via windows benader werkt het wel.
Dank je voor de bevestiging. Heb zojuist een nog oudere firmware versie kunnen vinden. Deze zorgt er op zijn minst voor dat de streams binnen Protect weer worden opgenomen en terug te kijken zijn. Live beeld werkt nog steeds niet. Al vermoed ik dat de verkeerde (lage resolutie) stream hiervan de boosdoener is.

https://github.com/AT0myks/reolink-fw-archive/discussions/28

Wachten lijkt me totdat Reolink zijn (nieuwere) firmware bijwerkt.

Ik heb gekeken naar een firmware versie 2.x ipv 3.x. Voordat ik daar vandaan de upgrade heb uitgevoerd werkte het eigenlijk prima. Dus niet altijd is het bijhouden van de firmware verstandig. Dus mocht iemand die .pak file nog hebben voor de RLC-820A dan houd ik me aanbevolen.
Ben je dit toevallig al tegen gekomen?

Ik zal er dit weekeind eens eentje updaten en kijken wat dat dan doet hier.
Zojuist eentje geupdate naar IPC_56064M8MP.4054_2409131254.RLC-820A.8MP.REOLINK.
Vanaf dit moment sla ik alle firmwares op. Dacht dat het niet nodig was maarja.

Playback werkt nogsteeds maar live (dashboard) niet meer als ik lokaal protect open (UDM-SE).
Protect laat daar een laatste frame zien van de camera op het moment dat je het dashboard opent waarna het naar een low res thumb gaat.
Alles word wel goed opgenomen, je kan via playback het wel inzien.

// Echter nu ik protect lokaal via ui.unifi.com benader zie ik wel een livefeed in het dashboard.

Raar vind ik nu dat via elders op ui.unifi.com liveweergave niet mogelijk is en lokaal via gateway-ip naar protect dit ook niet meer werkt.
Als ik een camerastream deel dan kan je dat ook niet meer bekijken.
Ik heb de Camera en de routert eens herstart waarna het ook niet gaat werken.

Morgen als ik tijd heb ga ik die 820A eens een factory reset geven. Kijken wat dat doet.
Omdat ik denk dat het alleen maar aan Reolink kan liggen hier.
Raar is wel dat je de live feed nu alleen kan inzien als je lokaal via ui.unifi.com verbonden bent.

Boycotten ze dit? Rare vraag wellicht. Het komt voorbij.

[Reactie gewijzigd door TweakerCarlo op 8 oktober 2024 02:08]

Boycotten daar lijkt het bijna op ja. Ik kan de bron niet meer terug vinden maar kan me vaag herinneren ergens gelezen te hebben dat Reolink vanaf v3 firmware de ONVIF werking (volgorde default streams) hebben aangepast. Ik neem ook op via een Synology (waar het overigens wel goed werkt) welke daar dus waarschijnlijk heb software weer op hebben aangepast. Maar Unifi (nog) niet aangezien die nu eerst de standaard goed moeten implementeren.

Ik heb ondertussen redelijk wat contact gehad met Reolink (support reageert lekker vlot wel en proberen ook te helpen). Heb meerdere versie van de firmware opgestuurd gekregen. Maar ze willen geen v2 opsturen. Die hebben ze zogenaamd niet 8)7 .

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.