De Nederlandse site Overclockers.nl heeft van XXLCases.nl een waterkoelingskit toegestuurd gekregen. De kit, Klax WaterKoelingKit Exxtreme genaamd, is een complete oplossing om je CPU, northbridge, grafische kaart en harddisk koel te houden. Afgaande op de plaatjes die Overclockers.nl heeft geschoten van de kit, gaat het hier om de Innovatek kit die een tijd geleden in een test door Tom's Hardware Guide als winnaar in een waterkoeling roundup uit de bus kwam. Ook Overclockers.nl is positief over de kit. Alleen het ontwerp van de harddisk koeler had volgens hen beter gekund:
De onderdelen van deze kit zijn vakkundig gemaakt en van prima kwaliteit, alles voelt robust aan. Bovendien is alles eenvoudig te monteren. De vlakken die in aanraking zijn met de core en het chipset zijn netjes glad en vlak afgewerkt. Ondanks dat het een volledig set is mis ik toch een koelunit voor mijn northbridge, Verder is de set dusdanig compact dat het netjes in een bigtower weg te werken is.
Het locatie van de harddisk koelunits vind ik zelf wat vreemd gekozen, op het meest onvlakke deel van de behuizing worden de units gemonteerd. De behuizing van een harddisk wordt namelijk gegoten, zonder nabewerking is dit niet als koelvlak te gebruiken. Ik had het dan ook liever als een vlakke plaats op de bovenzijde gezien.
De Klax WaterKoelingKit Exxtreme is een uitstekende waterkoelingsset, en biedt een goede mogelijkheid om goed over te clocken. Het systeem is bovendien erg geruisloos, wat voor sommige mensen alleen al een goede motivatie kan zijn om te gaan waterkoelen.
Met dank aan Verwijderd voor de tip.