Iemand bij Monkey Review heeft een klein waterkoelingsysteem bekeken. Evergreen Technologies noemt het de Thermagic CPU Cooling System (CCS). Het systeem bestaat uit een klein waterblokje voor op de processor en een klein zwart doosje waar het pompje, het radiatortje en twee koelertjes in zitten. De reviewer vergelijkt de CCS met de Vulcano 9, een zware luchtkoeler die beschouwd kan worden als één van de betere op dit moment. Het koelblokje dat op de processor gemonteerd moet worden weegt maar 185 gram, wat veel minder is dan het gewicht van de Vulcano 9. Sommige hele zware koelers kunnen de processor inclusief socket zo van het moederbord trekken, wat met CCS dus niet kan gebeuren.
Omdat het systeem helemaal dicht is, is het niet nodig om zelf water toe te voegen. Volgens Evergreen zal er pas na drie jaar een klein gedeelte van het water verdampt zijn. Twee YS TECH 60mm x 25mm ventilatortjes trekken lucht door het zwarte blokje en blazen het uit je kast. Helaas draait één van de twee ventilatoren op 7000rpm, wat relatief veel lawaai geeft, de andere is met 3800rpm bijna onhoorbaar. Het waterpompje verzet 600 ml/min, wat weinig is vergeleken met het Koolance systeem, maar daar staat tegenover dat dit ook veel goedkoper is. Dit product wordt ook niet geacht te concureren met echte waterkoeling systemen, maar met de betere luchtkoelers, waarin het zeker slaagt.
Voor het testen werd er een Athlon XP 2000+ draaiend op 1,81GHz gebruikt. Na de installatie van het nieuwe koelsysteem bleek dat vooral de temperatuur van de kast gedaald was, van 47 naar 33.6 graden. Dat komt omdat de warmte van de processor direct buiten de kast geloost wordt. De temperatuur van de GPU daalde daardoor van 50 naar 46 graden. De temperatuur van de processor daalde ook, maar ongeveer 2 graden, wat niet zo spectaculair is, maar wel netjes. Het enige echte probleem was de hoeveelheid lawaai van die ventilator die op 7000rpm draait. De eindconclusie is dan ook positief:
Well I have to say I am extremely pleased with the Thermagic CCS, for my first experience with Liquid Cooling, I must say that Evergreen Technologies really did a great job of making it a pleasurable one. The installation was easy, performed better than a High End HSF, and took no time to install, what more could I have asked for? For the $99 MSRP I couldn't have asked for anything more, shy of having Evergreen install the unit for me =). If you're new to Liquid Cooling or want a unit which wont require you to cut up your nice new Aluminum Tower, then I strongly suggest taking a look at the Thermagic CPU Cooling System.