Ontwikkelaars Risk of Rain maken overstap naar Valve

Duncan Drummond en Paul Morse, medeoprichters van Hopoo Games, gaan aan de slag bij Valve. Dat laat het eerstgenoemde bedrijf weten op sociale media. Hopoo Games is de ontwikkelaar van de roguelike-games Risk of Rain en Risk of Rain 2.

Ook een aantal andere ontwikkelaars van de studio stapt over naar Valve. Hopoo Games impliceert op sociale media dat dit niet het definitieve einde betekent voor de studio. Wel wordt de productie van zijn onaangekondigde project, codenaam Snail, stopgezet. Het is nog onduidelijk aan welke titels het team bij Valve gaat werken. De overstap doet denken aan Valves overname van Firewatch-ontwikkelaar Campo Santo in 2018. Het toenmalige project van die studio, In the Valley of the Gods, werd destijds op pauze gezet. Sindsdien is er niets meer over het project gezegd.

Door Andrei Stiru

Redacteur

03-09-2024 • 14:14

29

Submitter: Xtuv

Reacties (29)

29
29
19
2
0
9
Wijzig sortering
Leuk voor hun, maar jammer dat we geen games meer krijgen die echt hun stempel hebben. RoR en het vervolg zijn ontzettend gave games.
maar jammer dat we geen games meer krijgen die echt hun stempel hebben
Hoezo niet? van wat ik vaak hoor of lees is dat je juist bij Valve veel vrijheid hebt

Juist bij Valve kunnen deze ontwikkelaars doorgaan met hun eigen stempel, alleen nu met een berg geld erachter

[Reactie gewijzigd door Sinester op 3 september 2024 14:42]

Valve doet de laatste tijd steeds meer aan "rent-seeking". Dus: Geen waarde toevoegen in iets wat je maakt, maar het uitnutten van iets dat je al hebt. En het liefst met zo min mogelijk moeite.

Ik kan me niet herinneren wanneer Valve voor het laatst een nieuwe game heeft uitgebracht. Ze lijken zich vooral te richten op het ontwikkelen van het Steam platform.
nieuws: Valve kondigt thirdpersonheroshooter Deadlock officieel aan
Je punt blijft geldig, maar qua timing onhandig nu Valve op dit moment haar volgende game officieel aankondigt
Half Life Alyx tellen we dan maar niet mee?
Ik kan me niet herinneren wanneer Valve voor het laatst een nieuwe game heeft uitgebracht.
nieuws: Valve kondigt thirdpersonheroshooter Deadlock officieel aan

Verder klopt het wel min of meer wat je zegt, maar hun bestaande games/franchises hebben ook zo'n status dat als ze daar weer wat mee gaan doen het eigenlijk alleen maar tegen kan vallen...

[Reactie gewijzigd door Siebsel op 3 september 2024 14:50]

Half-Life Alyx in 2020 en ik denk dat deze heren plus de mensen van Campo Santo een vervolg aan het maken zijn
Er werken 250 mensen bij Valve, een game per 4-5 jaar kan dus prima.
denk dat er veel personeel, ook al nodig is voor het bijhouden van CS2, dus een nieuwe game elke 4-5 jaar zie ik valve niet doen.
Valve heeft altijd een goed aantal games in de pijplijn. Het probleem is perfectionisme dus veel projecten vallen af soms jaren in productie omdat het niet goed genoeg is. Momenteel werken er een hoop mensen aan Deadlock en Project White Sands wat veel mensen denken dat uiteindelijk HL3 zal blijken.

Maar 250 mensen is niet veel voor Steam, CS2, Deadlock, hun handheld, Proton, de projecten die aan de gang zijn, HL:Alyx had 80 mensen voltijds in de laatste 2 jaar en was net zoals alle andere HL games een revolutie. Hopelijk zijn ze weer aan de slag met een HL series, maar de vraag is welke technieken ze gaan blootstellen, de engine van HL:Alyx schaalt qua resolutie voor realisme, misschien worden LLM in het spel gewerkt die op je acties reageren en het verhaal en de wereld dynamisch aanpassen?
Goed nieuws iedereen er wordt weer wat gemaakt. In dit licht ben ik ook blij met de Steam Deck. Daarom kun je Valve er ook niet van betichten volledig voor rent-seeking te gaan. Het is ergens ook wel een kwestie van perspectief: als je kijkt naar de periode van "the orange box" en nu, dan liggen de accenten toch anders. Daartussen is het ook een lange periode stil geweest op het gebied van valve-games. Dus niet zo gek dat mensen zich afvragen of deze mensen bij Valve ooit nog wel een game gaan ontwikkelen.

Het nieuwsbericht is volledig aan me voorbij gegaan, dus dat is een leuke verrassing.

Het nieuwsbericht over de nieuwe game was volledig langs me heen gegaan, dus dat was een leuke verrassing.

(Edit: een deel van mijn bericht was weggevallen)

[Reactie gewijzigd door Lodd op 4 september 2024 17:19]

Valve heeft wel laten weten dat half-life altijd in tandem uitkomt met veelbelovende technieken, dat zou het lange wachten verklaren. Hoe zich dat gaat uiten in het vervolg op alyx ben ik heel benieuwd naar. Misschien in combinatie met Deckard, de nieuwe vr generatie van Valve
De reden waarom het zo lang stil was rondom Valve games, ze hadden heel veel moeite met hun inhouse engine werkende te krijgen, waar zelfs sommige dev's opteerde het compleet te laten vallen en voor een andere engine te gaan zoals Unreal Engine.
Half life Alyx , kuch.
"Valve doet de laatste tijd steeds meer aan "rent-seeking". Dus: Geen waarde toevoegen in iets wat je maakt, maar het uitnutten van iets dat je al hebt. En het liefst met zo min mogelijk moeite."

Dat is nog geen rent-seeking. Rent-seeking is geld vragen voor iets wat voorheen gratis was zonder daarvoor iets aan waarde toe te voegen. Als Valve nu ineens een abonnement gaat verplichten voor Steam en stopt met ontwikkeling van Steam, dat zou rent-seeking zijn. Maar op dit moment zou dat gewoon het einde van hun marktaandeel betekenen.

Ook voor de ontwikkelaars van games is het nog geen rent-seeking. Aangezien die 20% betaald wordt voor distributie en het doorontwikkelen van Steam. Want als je Steam vergelijkt met de andere distrributie platforms, gewoon het geval is. Op dit moment is Steam juist een uitkomst voor de indie ontwikkelaar.
Dat is het idee maar ze moeten andere mensen die er werken wel enthousiasmeren om ook aan het project te werken. In principe hoeft niemand verplicht ergens aan werken. Sinds deze horizontale bedrijfsstructuur komen er zo goed als geen games meer bij Valve vandaan. Mensen veranderen van project, schuiven dan weer hier dan weer daar aan. Veel projecten worden niet afgemaakt na de eerste ontwikkelfase. Door het succes van Steam is er genoeg geld dus dat is ook geen drijfveer. Tenminste... dat is wat ik begrijp, er is al het een en ander over geschreven.
RoR 2 is juist onwijs geflopt?
Gearbox heeft ze overgenomen, en sindsdien is het lijntje alleen maar rood en omlaag.
Vooral na de laatste aanpassingen, de community heeft de teer en veren al klaarliggen en roepen om het ontslag van Randy.

Ik had liever een beter team gezien wat bij valve erbij kwam.
Halflife-2 ep 3, en halflife 3 zien we ook al jaren niks van.

Valve komt daarinplaatsvan met CS:Go 2, alyx, en nu een nieuwe game "deadlock".
Het is leuk dat ze daar veel vrijheid genieten, maar de fans voelen zich wel aardig linksgelaten qua valve games.

[Reactie gewijzigd door bbr op 3 september 2024 15:00]

Volgens mij is die niet geflopt hoor, aardig goed ontvangen en nog steeds veel gespeeld
De laatste patch heeft volgens meerdere spelers juist de game gebroken.

https://www.pcgamer.com/g...is-in-a-really-bad-place/
Die patch is gemaakt door Gearbox, niet door de oorspronkelijke devs van de game.
Dat neemt niet weg van het feit dat het spel gebroken is door de laatste patch.
Ook maak ik nergens een opmerking over dat de oorspronkelijke devs de patch gemaakt heeft.
Klopt. Maar je reageerde op een discussie waarin beweerd werd dat het spel geflopt is of slecht onthaald werd. Dat was dus niet het geval, totdat Gearbox het spel vakkundig om zeep hielp.
Ik las het idd als geflopt sindsdien het overgenomen is door gearbox.
Ehh nee hij is niet heel goed ontvangen.
Met ‘Mostly negative’ op steam.
Maar de patch is onderweg, hopelijk corrigeert het zich.
RoR2 was tot de patch die bij de nieuwe DLC hoort juist een gigantische hit. 'All Reviews' op de Steam-pagina staat ondanks de recente negatieve (terecht) reviews nog steeds op 93 procent positief.

Ja het werk van Gearbox is een flop, maar laten we RoR2 dan herinneren als alles dat voor deze laatste patch kwam. En dus daadwerkelijk van de hand is van Hopoo Games.

[Reactie gewijzigd door Mark_88 op 3 september 2024 15:11]

Half life 3 komt er niet, daar zou ik me maar bij neer leggen.
En ze gaan werken aan Half-Life 3! ...... 8-)

Toch?! :P

[Reactie gewijzigd door Zeror op 3 september 2024 16:29]

Je maakt een grapje, maar er zijn op dit moment wel degelijk stevige aanwijzingen dat er in elk geval gewerkt wordt aan een non-VR game in de Half-Life reeks. Dat borrelt al wat sinds dat ze Half-Life Alyx hebben gereleased.

Nu, dat is in het verleden ook al geweest en toen is er niets uit de bus gevallen. Het zou wel eens goed kunnen dat de mensen wat uit deze studio komen effectief aan HL3 (of gelijkaardig) gaan werken. Of die game effectief af zal geraken en zal uitgebracht worden durf ik bij Valve niet mijn hand voor in het vuur te steken.

[Reactie gewijzigd door fluffy1 op 3 september 2024 16:36]

Ach man. Deze geruchten gaan al minstens 10 jaar terug. De kans dat er nog een deel 3 komt is klein, zeker nu alle schrijvers 'm gepeerd zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.