TP-Vision toont 200 euro goedkopere Evnia-QD-oledmonitor met 144Hz en HDMI 2.0

TP Vision heeft een goedkopere variant van zijn QD-oled-Evnia-monitor uitgebracht. Het grote verschil met het model uit maart is dat het nieuwe model alleen HDMI 2.0-ondersteuning heeft en een verversingsfrequentie van slechts 144Hz, tegenover 240Hz van het originele model.

De Philips Evnia 49M2C8900L is een variant van de QD-oledmonitor die het bedrijf in maart heeft uitgebracht en waar Tweakers een review over heeft geschreven. Het apparaat heeft grotendeels dezelfde specificaties. Het is een monitor met een QD-oleddisplay van 48,9" met een resolutie van 5120x1440 pixels. Het scherm met een beeldverhouding van 32:9 heeft net als het origineel een VESA ClearMR 8000-certificering en HDR True Black 400p-ondersteuning.

Het nieuwe model verschilt alleen van het model uit maart door de lagere verversingssnelheid en de ondersteuning voor slechts HDMI 2.0, waar het eerdere model ook HDMI 2.1 ondersteunt. Daar staat tegenover dat de L-variant goedkoper is. De monitor kost 999 euro, tegenover de 1200 euro van het origineel.

Philips Evnia 49M2C8900

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

17-05-2024 • 15:57

47

Reacties (47)

47
45
16
0
0
23
Wijzig sortering
HDMI 2.0 heeft een maximale bandbreedte van 18 Gbps, wat onvoldoende is om 5120x1440 bij 144Hz te ondersteunen, aangezien we ongeveer 31,85 Gbps nodig hebben

Hoe kan de fabrikant er dan toch HDMI 2.0 in stoppen als het de resolutie bij 144Hz nooit zal ondersteunen?

EDIT: Ah, de monitor zal wel DisplayPort 1.4 hebben, die ondersteunt de snelheid wel.

[Reactie gewijzigd door Luchtbakker op 23 juli 2024 18:05]

Er zit ook een DisplayPort 1.4-aansluiting op.
https://zakelijk.alternat...itor/html/product/1929200

hier staat HDMI 2.1 op de site van philips staat ook 2.1(dat ging om de non l...
ergens denk ik een foutje van @TijsZonderH

/edit misschien 1 hdmi 2.1 en 1 hdmi 2.0? 8)7

[Reactie gewijzigd door loki504 op 23 juli 2024 18:05]

Vraag me soms af als je software vervangt door van de andere of je twee “gelijke” modellen hebt.
Dat komt veel voor.. Een aparte productielijn optuigen e.d. kost veel geld. Een product gewoon mankeren is vaak goedkoper. De gebeurd ook al met auto's zoals bij VW. Je kan dan opties kopen (stoel verwarming e.d.) die al op de auto zitten.
Vraag me soms af als je software vervangt door van de andere of je twee “gelijke” modellen hebt.
Eh, nee, dat werkt in dit geval niet.
@TijsZonderH De link verwijst naar de "non L" variant. Op de site is nog niets te vinden van de goedkopere L-versie.

Maar HDMI 2.0 is nogal een vreemde keuze. Ik neem aan dat er ook DisplayPort op zit want anders kun je nooit gebruik maken van de native resolutie en 144hz.
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @MazeWing17 mei 2024 16:50
Ah inderdaad, ik heb de juiste toegevoegd maar had vooral het persbericht erbij.
Zijn er tegenwoordig nog monitoren te vinden zonder DisplayPort? Behalve misschien heel goedkope Chinese budget monitoren, waarvoor je je waarschijnlijk ook op een Chinese website moet begeven om er één te kunnen bestellen.
Waarom is 144Hz een standaard? Is 120Hz niet logischer omdat dat deelbaar is door zowel 30 als 24?
144hz is weer deelbaar door 24 wat voor films weer gebruikelijker is. Maar goed 60/240/360/480 zijn dat weer niet wat daarna weer gangbaar is.
Pak je rekenmachine er eens bij :D
144÷6 is toch 24?

/edit is las je reactie blijkbaar niet goed....

Je bedoeld natuurlijk 120÷5....

[Reactie gewijzigd door loki504 op 23 juli 2024 18:05]

240, 360 en 480 zijn ook deelbaar door 24 :P
uiteraard. maar 30 en 60 weer niet:P en 540hz ook niet

Dus aan het eind van de rit doen maar wat denk ik:P
30 : 24 = 1,25
60 : 24 = 2,50
540 : 24 = 22,50

Dus wel deelbaar door 24 , het komt alleen niet mooi uit , maar dat is heel iets anders dan dat het niet door 24 gedeeld kan worden
Op die manier kan je alles wel door 24 delen....
Ja klopt
En jij beweerde dat het niet kon
Maar ik begrijp wat je bedoeld :)
Ik las; 200 euro goedkope qd-oled monitor en dacht ‘wtf’ 😂
Ben dus niet de enige die dat dacht ;)
Waar is de bron?
Dit moet je zelf zoeken, helaas. Tijs had wel even z'n best mogen doen, dat had een boel speculatie en onnodige discussies gescheeld.
Na wat lezen op Internet heb ik eerder het idee dat er geen officieel bericht aan het publiek is bekend gemaakt. Want elke website heeft het namelijk over een persbericht van Philips maar nergens een tweet oid. Dan is linken lastig.
Hij staat op de Philips website, echter zonder de specs:

https://www.philips.nl/c-...nitor-qd-oled-gamemonitor
Klopt. En daar is uiteindelijk ook naar gelinkt. Misschien toen het artikel getypt werd stond die er nog niet op?
Ik heb direct gezocht en vond de deze URL. Maakt verder ook niet meer uit. Het klopt nu.

[Reactie gewijzigd door NotWise op 23 juli 2024 18:05]

Aah ja dan wordt het lastig. Moet wel zeggen dat het marketing team van Philips hier niet al te best is. Geen aankondiging op X OID en een incomplete product pagina...
Is HDMI 2.0 wel geschikt voor die verversingssnelheden? Mijn oude TV met HDMI 2.0 kon bijvoorbeeld 4k maar op 60fps weergeven.
De specs van HDMI 2.0:
- HDMI 2.0 Specs at a Glance
- Supports bandwidths up to 18 Gbps
- Transmits 4K at 60Hz with 4:4:4 resolutions
- Supports up to 32 audio channels for an immersive audio experience
- Supports up to 1536kHz audio sample for high sound quality
- Delivers dual video streams simultaneously to multiple users on the same screen
- Delivers multi-stream audio to up to four users at once
Ik vraag het mij dus ook sterk af.

EDIT: Ah, hij heeft wel DisplayPort 1.4 aan boord. Dan kan het wel.

[Reactie gewijzigd door Luchtbakker op 23 juli 2024 18:05]

5120x1440x24bbp (ik neem even aan dat er slechts 8bits kleuren gebruikt worden, we zetten HDR dus even uit, want daar wil je 10 bits voor) = 176.947.200 bits = +- 177 Mb per frame
--> HDMI 2 ondersteunt 18 Gbps -> ongeveer 101 fps op deze rsolutie met 8bits kleuren (en zonder chroma subsampling, wat je ten alle koste altijd wil vermijden op een PC monitor)

Je buikgevoel klopt dus: HDMI2.0 is niet voldoende om deze monitor op 120Hz aan te sturen. HDMI 2.0 heeft ook geen truukje zoals DSC om dit op te lossen, dat zit pas in HDMI 2.1, dus ik vrees dat deze monitor op 120Hz aan chroma subampling zal doen, wat vreselijk is voor tekst.

[Reactie gewijzigd door kiang op 23 juli 2024 18:05]

Gaat inderdaad ook niet. Bij 144hz heeft deze monitor een bandbreedte van ongeveer 31,85 Gbps nodig. HDMI 2.0 ondersteunt max 18Gbps.

Ben dus erg benieuwd hoe ze dit oplossen?
Door je displayport met dsc aan te bieden.
edit: kan zelfs nét zonder dsc.

[Reactie gewijzigd door Xfade op 23 juli 2024 18:05]

Geen idee misschien op lagere resolutie, maar wel speculeren, want de bron is ook afwezig.
Dan gebruik je toch DP? Die poort zit er niet voor niets op.
Precies, maar de post waarop ik reageerde ging over de HDMI 2.0 poort.

Welke versie van DP de monitor heeft zie ik niet meteen, maar DisplayPort heeft al langer ondersteuning voor DSC, dus dat zal geen probleem zijn.
De duurdere voorganger had 2x HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 ,en USB-C x 1.
De HDMI-downgrade is slechts één verschil waar de auteur de nadruk op legt... naast 144hz ipv 240hz.

Je hebt dus wellicht nog 2 alternatieve inputs om van alle capaciteiten van het scherm te genieten.
Dan sluit je hem toch aan via displayport of usb-c?
Juist, waarom mensen zo gefixeerd zijn op HDMI terwijl DP ook aanwezig is, is voor mij een raadsel.
Moet je die mogelijkheid wel hebben op je pc ;)

(USB-C bedoel ik)

[Reactie gewijzigd door PdeBie op 23 juli 2024 18:05]

Via de DP-poort erop krijg je toch de volledige functionaliteit zonder compressie toe te passen?
Maar dan wordt de monitor weer duurder..
Ik heb een uitstekende DP-kabel van nog geen tientje hier. Werd aanbevolen door meerdere tweakers met verstand van/ervaring met DP. Dus zoveel duurder hoeft ie niet te worden.
Ik zoek er nog één. Welke is het?
uitvoering: Club 3D DisplayPort 1.4 kabel 2 meter HBR3 8K 60Hz Zwart

Zo te zien is ie door de inflatie wel een paar euro duurder geworden, maar alsnog een uitstekende prijs. Die 60 Hz is trouwens niet helemaal waar, want hij ondersteunt gewoon het maximale.

En ze hebben zo te zien ook deze, wel ietsje duurder, maar zou ook een optie kunnen zijn: uitvoering: Club 3D DisplayPort 1.4 to HDMI 4K120Hz or 8K60Hz HDR10 Cable M/M...

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 18:05]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.