HYTE komt met Keeb TKL-toetsenbord met doorzichtige behuizing en rgb-leds

HYTE brengt zijn eerste mechanische toetsenbord uit, de Keeb TKL. Deze beschikt over een doorzichtige behuizing van plastic met daaronder rgb-leds, die door de behuizing heen schijnen. Het toetsenbord kost 229 euro. HYTE noemt een leverdatum van 31 januari op zijn website.

De HYTE Keeb TKL heeft, zoals de naam doet vermoeden, een tenkeylessontwerp. De doorzichtige behuizing bestaat uit twee onderdelen, met daartussen een pcb-plaat met bodem van aluminium. Het apparaat beschikt over een gasket mount om het pcb op zijn plek te houden. Het toetsenbord bevat daarnaast 155 rgb-'pixels', die de doorzichtige behuizing van een gekleurde gloed voorzien.

HYTE voorziet de Keeb TKL van eigen lineaire Fluffy Lavender-switches, die via hotswapsockets door de gebruikers verwisseld kunnen worden. De switches zijn volgens de fabrikant vooraf voorzien van Krytox 205g0-lube, hebben een actuation force van 40 gram met een totale keytravel van 3,5mm. Het toetsenbord is daarnaast voorzien van vijf mediatoetsen, die zijn voorzien van HYTE Flappy Paddle-lowprofileswitches. De fabrikant voorziet de Keeb TKL ook van twee magnetische 'rollers', die bijvoorbeeld ingezet kunnen worden om het volume of de schermhelderheid van een aangesloten pc te veranderen.

De Keeb TKL krijgt een adviesprijs van 229 euro. HYTE noemt geen concrete releasedatum in zijn persbericht. Op de website van de fabrikant wordt echter vermeld dat deze vanaf 31 januari leverbaar is. Het toetsenbord werd vorig jaar al aangekondigd, maar dat betrof nog een prototype zonder concrete releasedatum.

HYTE Keeb TKLHYTE Keeb TKLHYTE Keeb TKLHYTE Keeb TKL

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

09-01-2024 • 18:01

17

Reacties (17)

17
16
8
0
0
5
Wijzig sortering
Man wat is dat toch met die overmaat aan RGB, lijkt wel een toetsenbord uit een ruimteschip van mars ofzo. Keycaps die letters verlichten is nog wel handig maar alles eromheen? Wordt allemaal vies al dat oppervlak. Lijkt me ook vrij lomp met zoveel behuizing eromheen.
Je hebt nu eenmaal mensen die van kermisverlichting houden. Ik zou er knettergek van worden.
Wat mij betreft is de monitor het enige onderdeel van de computer-setup wat licht mag geven.
Ik ben blij met mijn verlichting op mijn tobo (1 std kleur, geen kermis), ik kan nm niet blind typen ;) en `s avonds is dat toch echt wel een must.
Ben het met @JWFpeters eens, om de toetsen heen verlicht is niet nodig, alleen de toetsen is voldoende en dan ook nog de onderzijde?

[Reactie gewijzigd door GameNympho op 23 juli 2024 13:56]

Hier ook verlicht toetsenbord, ookal kan ik blind typen, soms zit ik er eens naast en dan is het handig om te zien, ook op laptop, 1 laptop gehad zonder verlicht toetsenbord, en dat is toch wel wat minder (was een Lenovo, waar ctrl en fn omgekeerd zit vs andere laptops).
Heb Oil Kings dus zie nu helemaal geen licht meer haha
Toetsenbord kan ook wel prettig zijn imho
Ik kan de toetsen blindelings vinden en anders geeft het scherm genoeg licht om de toetsen herkenbaar te maken.
Ahhh... jij hebt niet alles in Dark Mode staan.
Not a man of culture then 🤣
Ik pas me aan aan de natuur. Dark mode is voor de avonden. Overdag liever de light-mode. De cultuur van vandaag de dag interesseert me niet zo veel. Ik heb zeker niet de behoefte om me daaraan aan te passen. Noem me dan gerust maar een oud man.
Ik ben sinds deze winter genezen van RGB. Ik heb het allemaal uit mijn PC gerukt en verkocht, uit of wit gezet. Mijn RGB mechanische keyboard vervangen door 1 met een witte backlight.

Ik was gewoon klaar met de kerstboom en dat terwijl verlichting zo veel aan beleving kan toevoegen.

Wat ik wel heb gedaan, is mijn light plan aangepast in mijn kantoor/kamer aangepast zoals de lichtstrips en lampen mee kleuren met de content op mijn scherm. Dat voegt in mijn beleving wel echt wat toe. Dat merkte ik ook al bij mijn Ambilight TV.

[Reactie gewijzigd door itContinues op 23 juli 2024 13:56]

Ik had voor de eerste keer in mijn leven genoeg geld om een fatsoenlijke pc zelf te bouwen.

Meteen voor RGB gegaan, maar heb het wel snel allemaal op een statische kleur gezet. Kermis kleurtjes langs mijn scherm vond ik gewoon te irritant.

Vind het wel leuk om een statische kleur op mijn toetsenbord te hebben en in mijn pc case om de componenten te bewonderen.
Dat herken ik wel idd mijn eerste pc was 1 kerstboom, alle hardware nu heeft bij mij geen rgb of staat uit heb 1 strip in de case die 1 kleur brand omdat ik het wel fijn vind om te zien dat alle fans draaien etc vanwege deshrouded gpu

[Reactie gewijzigd door JWFpeters op 23 juli 2024 13:56]

Jammer dat de keycaps niet ook transparant zijn.
RGB is de herpes van pc gaming
Ieder zijn ding toch. Ik vind het zelf teveel gedoe maar als ik bij iemand langs kom met zo'n rgb build vind ik het er helemaal niet verkeerd uit zien. Iedereen zo'n standaard zwarte bak is ook maar saai.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1099225 op 23 juli 2024 13:56]

Niks mis met een saai toetsenbord. Het is maar een werkplank en wie blind tikt ziet dat ding nauwelijks. Lampjes en kleurtjes leiden de aandacht alleen maar af.

Maar wie er wel behoefte aan heeft mag van mij gerust zijn geld aan zo'n toetsenbord uitgeven. Vrijheid, blijheid.
Als het met pwm wordt aangestuurd.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.