Gerucht: PlayStation 5-handheld draait op aangepaste versie van Android

Er zijn beelden uitgelekt van Sony's Project Q-handheld, die gebruikt kan worden om PlayStation 5-games op te streamen. Uit de beelden valt onder meer te zien dat het apparaat op Android lijkt te draaien.

De video en foto's zijn gedeeld door Twitter-gebruiker Zuby_Tech, maar waar ze oorspronkelijk vandaan komen is onduidelijk. Insider Gaming zegt de echtheid van de beelden te kunnen verifiëren. Op de beelden is een simpel testmenu op basis van het Android-besturingssysteem te zien. Vermoedelijk gaat het om een zeer vroege versie van het menu, maar Sony lijkt dus geen custom besturingssysteem te ontwikkelen voor deze handheld. Op de video valt onder meer de app QC Test te zien. Dat houdt mogelijk in dat het apparaat een Qualcomm-chipset bevat. Daarnaast wordt er een foto getoond van de handheld waarvan het scherm is verwijderd.

Er is nog weinig bekend over deze Project Q-handheld. Sony kondigde het apparaat in mei aan. De draagbare console bestaat uit een 8"-lcd-scherm met aan beide zijden handgrepen, sticks en triggers die veel weg hebben van de Dualsense-controller. Ook kan de PlayStation 5 via een wifiverbinding games streamen naar de handheld, maar meer info is vooralsnog niet bekend.

Microsoft schreef vorige maand in een rechtbankdocument dat Sony van plan is om dit jaar een PS5-handheld uit te brengen die maximaal 300 dollar kost. Vermoedelijk verwijst dat naar Project Q. Insider Gaming beweert dat de handheld in november moet verschijnen.

Gelekte beelden van Sony Project Q-handheldGelekte beelden van Sony Project Q-handheld

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

23-07-2023 • 10:20

128

Reacties (128)

128
124
50
0
0
46
Wijzig sortering
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 23 juli 2023 10:24
Ik vraag mij nog steeds af wat de toegevoegde waarde is van dit apparaat gezien je er alleen mee kan streamen. Dat kan met een tablet, telefoon of zelfs een PC ook. Daarbij zit je om te streamen weer vast aan ofwel een abonnement op Sony's online streaming dienst of aan de aanschaf van een PS5.

Ik ben bang dat dit een device in de marge gaat worden en dat de populariteit tegen zal vallen mede gezien de prijs;
The Project Q price will be “under $299,” according to one of Sony's chief rivals, Microsoft, as indicated by official court filings in its FTC dispute.
Ik snap het wel. Ik heb een Steam Deck, maar die wordt op dit moment primair (thuis) gebruikt voor ps5 streamen. Mijn vriendin wil namelijk ook wel eens Netflix kijken en dan kan ik toch gezellig naast haar op de bank gamen. Ik vind het een topoplossing!
Je hebt een Steam Deck welke je gebruikt om te streamen. Dan is er toch absoluut geen toegevoegde waarde van dit apparaat dat Sony wilt uitbrengen? En je hebt al een telefoon waarop je kunt streamen. Connect je PS5 controller erop en je kunt gwn alles doen wat je met dit apparaat ook kan. Totaal nutteloos van Sony om hun resources aan dit te verspillen. Een echte handheld waar mensen al jaren om vragen is pas toegevoegde waarde. Daar kan je eventueel ook de functie toevoegen om PS5 op te streamen. Maar iedereen zijn ding. De ene vindt het blijkbaar top dat Sony dit uitbrengt vs alle andere die het maar niks vinden.
Gebruik zelf geen PS5, maar een Xbox en toevallig een steam deck gehad.

Maar zou wel interesse hebben in een dergelijk apparaat want:
* Een 8inch scherm is een stuk groter dan 7 inch.
* De controllers op de steam deck zijn erg goed, maar voelen uiteraard heel anders aan dan ik gewend was. Vond het daardoor onprettig als streaming device.
* Stroom verbruik van een stream apparaat is veel lager dan een device dat games zelf kan kunnen.
* Volledig integratie met je console en hopelijk weinig lag.
Koop een iPad….
Heb er al twee liggen, wat moet ik nu met een derde? 8)7
https://www.playstation.com/nl-nl/remote-play/

Koop dan een extra DS scheelt je paar honderd euro die je naar mij mag overmaken als je ze toch kwijt wilt.
Thank, maar ik vermoed dat je het draadje niet gelezen heb? Ik zei namelijk dat ik GEEN ps had.

Vind zo'n handheld juist wel handig ipv losse apparaten op schoot. Anders zou ik wel op mijn 17" laptop blijven gamen zoals ik nu doe (lokaal en streamen).
Wat ga je met die handheld doen als je geen PS hebt?
Ik zei een dergelijk apparaat. Daarmee zou ik dan vanaf de bank gamen op onze pc of Xbox.
Dat is het probleem met dit apparaat, je hebt voor deze handheld een PS5 nodig om te streamen.
Dus dit is anders dan 'dergelijke' apparaten, waarbij dat niet het geval is.
Dit apparaat voegt namelijk niets toe tov een iPad met een evengroot scherm.
Het probleem is dat je óf ~€370 kan betalen voor een Deck en daar zowel remote als standalone mee kan spelen, of €300 betalen voor de Sony Q en een tethered schermpje met ingebouwde controller hebt..

Als jij graag een Sony Q wil is daar natuurlijk niks mis mee, maar de value proposition is vrij matig..
Nee, dat is een misvatting in deze hele thread dat ik steeds probeer te corrigeren. Ik heb geen playstation en koop daarom ook niet de sony handheld. Ik hoopte echter dat er iets soortgelijks uitkomt met een Xbox controller voor op onze Xbox en/of PC's.
Je zou kunnen overwegen om een tweedehands iPad mini + zo’n klemmende controller te nemen. Xcloud werkt nu al via Safari, en als iOS 17 inderdaad sideloading introduceert dan zal het nog beter gaan werken
Volgens mij is zijn punt meer dat de use case wel bestaat. Ik denk ook niet dat je een telefoon als serieus alternatief kunt beschouwen, de form factor van zo'n apparaat maakt dat je veel comfortabeler kan gamen dan met zo'n controlleraccessoire voor je smartphone.

Het nadeel van "een echte handheld" is, bij Sony, geweest dat ze nooit genoeg studio's zo ver hebben kunnen krijgen om er games voor uit te brengen. Zeker buiten Japan zijn de handhelds van Sony nooit echt goed uit de verf gekomen.
Ik heb een ipad gebruikt in het verleden war gewoon niet lekker werkt als je lekker op de bank chill wil gamen. Telefoon op je controller is dan beter maar ook niet optimaal omdat het zwaartepunt van de controller naar voren legt. Steamdeck werkt heel goed omdat daar de balans wel goed is. Dus ik zie project Q dan wel als een fijne dedicated oplossing voor remote play. Als ik het goed begrijp gaan ze ook een directe wifi connectie opzetten met de PS5 (net zoals wiiu) zodat er geen input delay is, iets waar alle andere apparaten wel last van hebben omdat het via een router gaat en dus ook afhankelijk is van je netwerk kwaliteit. Overigens is de input delay van de PS app veel slechter als de 3rd party open source oplossing Chiaki. Dus het device lost wel wat problemen op, maar alles valt en staat met de prijs. Als hij 300 dollar gaat kosten koopt inderdaad niemand hem. Hopelijk voegen ze nog game streaming toe via ps plus, waardoor je dus on the go ook nog kan gamen. Dan zou het dus een mooi alternatief zijn voor een nieuwe handheld.

Hoewel ik ook wel graag een nieuwe PS handheld zou willen zien, zie ik dat dit niet echt realistisch is en potentieel nadelig voor Sony. Game ontwikkeling duurt al vrij lang tegenwoordig en zeker het aantal first party titels wat uitkomt is beperkt, als die developpers dan ook nog games moeten maken voor een handheld gaat dit ten koste van het aantal PS5 titels. Als PS5 titels ook op de handheld moeten werken krijg je hetzelfde probleem als wat MS heeft met de XSX/XSS oplossing waar developpers aangeven dat de performance op XsX niet optimaal is omdat ze ook voor de XsS moeten ontwikkelen.
"Als ik het goed begrijp gaan ze ook een directe wifi connectie opzetten met de PS5 (net zoals wiiu) zodat er geen input delay is, iets waar alle andere apparaten wel last van hebben omdat het via een router gaat en dus ook afhankelijk is van je netwerk kwaliteit."

Is dit ergens bevestigd? Want dat zou heel vet zijn. Dat maakt dit apparaat nog meer een must have voor mij.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 23 juli 2024 07:53]

Op zich een mooi idee.... maar....
Dan moet je PS5 wel redelijk centraal staan en niet te ver weg van je Project Q apparaat.
Mijn PS5 staat in mijn kantoor op de 1e verdieping..... TV+vrouw beneden.... dus een directe WiFi link naar de bank beneden is niet echt te doen.... vloeren zijn van dik gewapend beton zeg maar.

Verder blijft het een raar apparaat.

1.: €300,- ?!?
2.: Stickdrift? Heel dat apparaat weggooien? (Ja, 3rd party repareert wel denk ik... maar Sony niet)
3.: Alleen WiFI.... WTFBBQ ?!?! Dus puur en alleen thuis te gebruiken... letter nutteloos. behalve voor de paar users waar het wel goed voor uit komt...
Meeste mensen hebben al een laptop/ ASUS ROG ALLY / Logitech G ding + Controller... lekker daar op streamen en gaan.... Plus al die apparaten zijn wel multi-purpose en dat Project Q ding NIET.
Ja wifi direct werkt niet voor iedereen. Maar misschien beide? Buitenshuis hoef ik niet perse. Ik vind handheld gewoon soms leuker. Zelfde met de switch. Speel meer handheld. En als alles gewoon goed werkt met de Q komt hij er gewoon zolang de prijs acceptabel is. Controllers zoals de kishi vind ik niet altijd even goed werken. Een clip ook niet vanwege het gewicht vaak niet goed verdeeld is.
onder de 300 dollar was een gok van MS in het kader van de FTC procedure. Dat hij onder de 300 euro gaat kosten weet natuurlijk iedereen wel. Als hij inderdaad 300 is, dan is hij direct DOA
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @MissMe NL23 juli 2023 21:48
Ook met een directe WiFi connectie heb je te maken met delay. Het is afhankelijk van de toepassing en het soort game hoeveel last je hiervan hebt.
Dit is niks nieuws. Dit kon de Vita al met de PS4 en laten we zeggen dat de WiiU pad een beter bereik had.

Verbaasd me eigenlijk wel een beetje dat mensen nu opeens wel interesse hebben in remote play. Hopelijk heeft Sony het verbeterd anders gaan we veel Q`s op tweedehands sites zien. Remote play was in de tijd van de PS3 en PS4 echt matig. Soms kon je uren spelen zonder problemen en soms knal je er om de 5 min uit. Al zat je naast de PS4 met Wifi-direct.
Remote play werkt echt maar dan ook echt goed met de ps5. Ik heb het wel eens gebruikt op mobiel met de ps5. Mijn probleem bleef het ergonomische aspect. Zelfs bij de switch heb ik third party joy cons omdat ik met de originele niet langdurig kan gamen. Telefoon controllers zijn niet zo fantastisch als mensen hier roepen. Een clip heeft ook zijn nadelen.
Met een dubbel geschanierde clip kun je je de zwaartepunt (je telefoon) in het midden van je controller brengen, waardoor het games best prettig is.

Games met die niet geschikt zijn voor een kleinscherm speel ik dan op een laptop.
De Steam Deck is eerlijk gezegd een waardeloos streamapparaat. De schermresolutie past perfect bij de hardware die erin zit, maar een PS5 of een game-PC kan makkelijk veel verder gaan dan dat.

Zet er een mooier scherm op met een goede hardware h.265 decoder in de SoC en je hebt een apparaat dat veel beter is in streamen en waarschijnlijk ook veel goedkoper te maken is. De batterijduur zal er ook beter op worden denk ik zo.

Op zich zou Sony net zo goed een controllergrip voor hun Xperia's kunnen maken natuurlijk, maar een geïntegreerd apparaat is makkelijker te verkopen. Misschien dat een PlayStation-grip voor de Xperia tablets hierop volgt? Lijkt me de perfecte manier om bestaande Sony-eigenaren blij te maken.
Die echte handheld is er al. Dat is de Steam deck, waar je ook PlayStation games op kunt spelen zoals the last of us, god of war, Spider-Man, etc etc.

Het is heel moeilijk voor Sony om daar mee te concurreren. De Vita en Psp hebben Sony al laten zien hoe moeilijk die markt is. Vandaar dat Sony nu een iets andere aanpak kiest.
gezellig naast haar op de bank gamen
Dacht net hetzelfde. Zo gezellig lijkt dit ook niet. Lijkt me eerder 2 eenzaten in dezelfde kamer
Gezellig dan op zolder zitten. Ik doe soms hetzelfde met m'n vriendin. Samen op de bank onder een dekentje, benen in elkaar verstrengeld. Zij Netflix en ik Steam Deck. Is best gezellig.
Het kan niet elke avond vuurwerk zijn.
Ik game op de tv en m’n vriendin kijkt op de telefoon haar programma’s :Y)
Het enige voordeel dat ik kan bedenken is dat je nu een complete set hebt.
Een tablet, telefoon of een PC zal je weer een losse controller nodig hebben.
Zeker is dat mogelijk, maar met een los scherm is dst helemaal niet ideaal.

Het scherm en controller tegelijk vast houden is dan wel een toegevoegde waarde.
Werkt een PS5 controller niet op Android? Ik weet dat dat met een Xbox controller gewoon kan.
Volgens mij wel, maar dan heb je een controller en scherm, waarvan je maar 1 tegelijk vast kan houden.
waarvan je maar 1 tegelijk vast kan houden.
Dit werkt al jaren lang prima op de PS4 controller met een telefoon mount. Plus op een telefoon kan je dan ook meer doen met die controller zoals games van PC spelen op dezelfde manier.
Zo'n mount is meestal niet ideaal omdat het zwaartepunt niet goed tussen je handen ligt. Bovendien is het beeld van een telefoon best wel klein. Vergeet ook niet dat telefoons met grote displays meestal vooral zeer langwerpige displays hebt en als je er 16:9 content op afspeelt (zoals een console game) dan is het beeld effectief weer een stuk kleiner.

Ik heb zo'n Razer controller die je uit elkaar trekt en waar mijn Galaxy S20 FE tussen paste, die loste het probleem op van het zwaartepunt. Maar door het kleine scherm vond ik het toch niet fijn spelen. De 7" van een steam deck of switch oled is veel groter, de 8" van dit apparaat nog weer een klap groter.

Alsnog ben ik bang dat dit apparaat te duur gaat worden om echt een groot succes te zijn.
Precies wat jij opnoemt is dan ook waarom een controller zoals de razer kishi en een clip niet fijn zijn. Dit apparaat lijkt me geweldig. Het lost alle problemen rondom het ergonomische op. Remote play werkt gewoon heel goed op de ps5. Prijs kan helaas het probleem worden.

Als er ook nog eens directe wifi verbinding is via de ps5 dan is het helemaal een geweldige apparaat.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 23 juli 2024 07:53]

Heb je gewoon clips voor. Met een tientje of minder ben je er vaak al. Scheelt weer 300 euro aan een budget tablet met PS5 hendels eraan.
Heb jij dat wel eens gebruikt? Dan weet je dat het niet fijn is en helemaal niet met een 8 inch scherm. Gewicht gaat naar voren hangen en dat is niet fijn. Een kishi of backbone valt vies tegen met langdurig gebruik. Voor emulators is het wel ok.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 23 juli 2024 07:53]

Een kishi of backbone valt vies tegen met langdurig gebruik. Voor emulators is het wel ok.
Ik moet zeggen, ik gebruik een GameSir X2 Pro primair voor het spelen van Switch games (maar dan betere analog sticks, 1080p@60 locked), en dat uren lang. Het valt best mee. De Switch ook vierkant en behoorlijk oncomfortabel.
Klopt. Ik heb zelf de split pad pro voor de switch ik kan ook niet lang met de originele joy cons gamen. Ik heb geprobeerd horizon forbidden west te spelen met de kishi maar richten met wapens is een drama ondanks de kishi in eerste instantie best goed in de hand ligt. En ik denk dat het meer komt door de breedte van zulke controllers aan de telefoon. Ik heb geen grote handen maar wel lange vingers misschien komt het daardoor.
Het enige is de ingebouwde controller, of ze moeten iets extra’s hebben bedacht, maar daar is nog niet zoveel over bekend.

Wellicht dat je dit apparaat ook gewoon als 2e controller zou kunnen gebruiken?
Wellicht een soort van Wii-U idee? Map op je controller ofzo?
Lijkt me niet, dan moeten ze dat apart gaan ondersteunen in games voor een niche. Dit is puur remote play zoals dit al ik de PS4 kon.
Het werd op de Wii U al amper gebruikt. Laat staan als daar nog randapparatuur voor nodig is.
Ik krijg er een "gevoel" van een soort 'verplichte binding' mee:
Sony: "Ja, he? Brengt dat je niet terug naar die PSP (Vita) tijd? Dat nostalgische gevoel??"

Me; "Nou ja, een beetje wel ja, veel uurtjes op vermaakt maar dat is toch niet...

Sony: "Sssssssst, alles kan! Wel eerst een PS5 kopen. Kusje!"
Om erna met een enthousiaste "keuze" te staan: Vind ik dit hét echt zo leuk? Of geld niet waard...

Blijft, zoals met alles, een persoonlijke keuze gok ik :)
Inderdaad Bor, want als we denken aan een handheld ,denken we aan losse games/downloads net zoals vroeger met de PSP. Althans die indruk kreeg ik, maar nu ik zie dat het alleen een stream device word. Nou poe alleen thuis dat ding gebruiken is niet wat ik voor ogen had. Helaas weer een losgeslagen plank 8)7
Als dit nou een volwaardige handheld werd hadden er wel meer mensen in de rij gestaan.
Nu zie ik het alleen de hardcore gebruikers hem kopen maar dan alsnog niet allemaal voor een te “dure” prijs. Extra scherm erbij 299€
We wachten af wat het gaat worden lees de reviews wel.
Ik denk dat het alleen meerwaarde zal hebben als het games kan streamen via het internet, dwz, PS Now.

Dat, of dat ze oude PSP / PS Vita games geschikt maken om erop te draaien, al dan niet digitaal aangekocht. Emulators zijn snel genoeg voor moderne handheld hardware.
Omdat dit makkelijker is. Controller op je telefoon aansluiten enzo, dingen instellen. Dit is gewoon aanzetten en gaan. Zal ook een betere accuduur hebben dan je telefoon. Het is niet voor mij, maar ik verwacht dat dit prima gaat verkopen.
Ligt wel aan de prijs. Als dat ding 300 euro gaat kosten, dan koopt niemand het.
Geloof mij, 300 euro is peanuts. Dit gaat verkopen als een malle. 300 euro is precies wat je jezelf een keer cadeau kan doen eens in de zoveel maanden.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Ruw ER23 juli 2023 19:14
300 euro is voor heel veel mensen behoorlijk veel geld. Die 300 euro komt nog eens bovenop de PS5 die je nodig bent en / of (waarschijnlijk) het Playstation Plus abonnement. We hebben het hier echt niet over peanuts. Voor zover nu bekend kan je niets anders met het device dan streamen waar ook andere oplossingen voor zijn. Ik moet dat "verkopen als een malle" nog zien. Dat deden de vorige Sony handhelds relatief gezien in Europa ook niet.

[Reactie gewijzigd door Bor op 23 juli 2024 07:53]

Maar de vorige handhelds had je ook echt games nodig. Het is dus niet eens appels met peren vergelijken, maar eerder appels met frisdranken, het lijkt totaal niet op elkaar.

En waar 300 voor behoorlijk veel mensen een hoop geld is, is het ook voor behoorlijk veel mensen niet zoveel geld. DAT zijn de mensen waar Sony het op gemunt heeft met dit soort accessoires. Als we 'omdat het te duur is voor veel mensen' als argument gingen gebruiken, dan bestonden er ook geen luxe auto's of sieraden met diamanten, etc.

Niet om te zeggen dat ik nu direct denk dat het een enorme hit gaat worden, ik zit zelf ook niet echt op dit apparaat te wachten, ik speel niet zo vaak op de PS5 dat het claimen van de TV op dat moment een issue is meestal.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Ruw ER23 juli 2023 14:22
Aan dat "makkelijker" hangt wel een behoorlijk prijskaartje is de verwachting. Dan zullen veel mensen toch voor iets minder makkelijk gaan verwacht ik. Ik hoop nog op een unique selling point maar voorlopig zie ik het nog niet.
Je denkt als iemand die op tweakers zit. Er zitten meer mensen niet hier dan wel. In mijn omgeving zijn al meerdere mensen die die steamdeck gekocht hebben. Want ja, 550 euro, valt reuze mee toch. We zijn 30 en hebben gestudeerd of een eigen bedrijf, leuk cadeautje voor jezelf.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Ruw ER23 juli 2023 19:13
Die Steam deck is juist een device voor de "tweaker" en enthousiasteling. Dat is ook bijna de enige doelgroep die ik hem tot nu toe zie kopen. Sony richt zich daarentegen op de min of meer doorsnede consument. Ik zie hier nog geen grote groepen mensen voor warmlopen tenzij er features zijn die we nog niet kennen. Om dit echt wereldwijd succesvol te maken (Sony's eerdere handhelds waren buiten Azie geen heel groot succes) heb je waarschijnlijk een "killer" toepassing nodig.
Ik vraag mij nog steeds af wat de toegevoegde waarde is van dit apparaat gezien je er alleen mee kan streamen. Dat kan met een tablet, telefoon of zelfs een PC ook.
Wat is de toegevoegde waarde van Steam Deck, dat kan ik op m'n Pc ook...

Altijd weer deze opmerking bij introductie van een nieuw apparaat. Je doet alsof niemand de PS5 Handheld gaat kopen want iedereen gaat dit of kan dit al gewoon doen op z'n 'tablet, telefoon of zelfs een PC'.

Anders dan een handjevol tech-nerds echter gaat bijna niemand dit doen en koopt de meerderheid van de gamers gewoon deze handheld.

[Reactie gewijzigd door Armselig op 23 juli 2024 07:53]

wat lelijk die zijkanten. DAMN. Ik hoop dat het toch meer gaat naar steamdeack, Asus Aly.

Wat mooi zijn als ze er een 4G/5G sim in kunnen proppen ,zodat je online kan gamen.
Het kan natuurlijk ook als promotie voor streaming dienen. Zelf zou ik liever een ipad gebruiken met een wifi controller oid. Maar ik zit dan ook vaak liever aan de tafel dan op de bank.
Was het stream only verhaal inmiddels niet al ontkracht?
Ik vraag mij nog steeds af wat de toegevoegde waarde is van dit apparaat gezien je er alleen mee kan streamen.
Het streamen is de toegevoegde waarde. Zodat je ergens anders kan spelen dan waar je Playstation is.
Dat kan ik op mijn telefoon ook al, geen los, log en zwaarder apparaat voor nodig.
Ik ben benieuwd of je dit ding ook gewoon kan verbinden via een (lange) USB C kabel net zoals de PSVR2. Dat zal toch wel schelen in latency en voor o.a. snelle shooters een uitkomst zijn.
Wat is dan het voordeel t.o.v. gewoon een PS5 op de TV spelen?
Het voordeel is dat je kan gamen terwijl iemand anders TV kijkt of je kan er misschien een dual screen setup mee maken en samen Fortnite spelen ipv de splitscreen functie op één scherm.
Als je misschien onderweg bent, kan je gewoon af en toe gamen? Of bijv kids in de auto bij een lange autorit?
Ik zie mogelijkheden.
In de lange auto rit kan je een iPad meenemen, die aan de stoel vast maken, PS Remote Play app erop, hotspot op telefoon aan, en de kids kunnen met de controller draadloos op de PS5 thuis spelen.
Een directe verbinding met kabel voor onderweg? Betekent dus dat je je PS5 mee moet nemen in de auto.
Je weet dat PS Remote Play al jaren bestaat?
Al zit je in een ander land je kan op afstand games vanaf je Playstation streamen......
Ja, maar we hebben het niet over onderweg of streamen, maar over aansluiten met een USB C kabel.
Ik ben benieuwd of je dit ding ook gewoon kan verbinden via een (lange) USB C kabel
Dan heb je wel een draadloze USB C kabel nodig, daar gaat het over ;)
Waar sluit je die USB-C kabel dan op aan in de auto zodat het de latency verbeterd?
Het zou leuk zijn als we de PSVR2 rechtstreeks op dit ding kunnen aansluiten, en dan wanneer je ergens op bezoek bent via de wifi met je PS5 thuis verbinden.

Dus wanneer het een keertje niet heel gezellig is bij de schoonouders op bezoek dan is het hopla, headset op en Gran Turismo spelen. Het ding moet dus ook een gyroscoop enz. hebben en een groot stuur waar je hem in kan klikken.

En dan lekker op de bank, armen vooruit en de Nordschleife op.
Het lijkt alsof het streamen met de PS5 niet goed werkt, omdat er iets mis is met het onderdeel in de PS5 dat voor het streamen zorgt. Geen enkel kabel zou dit oplossen.
Het is voor een simpele streaming console natuurlijk goedkoop er enkel Android op te draaien. Het maakt ook de weg open voor custom apps. Als ze er een beetje krachtige hardware in stoppen kan je best een steamdeck concurrent maken.
Sony kennende, zullen ze het apparaat gewoon flink op slot gooien. Zodra je wilt jailbreaken, kan je niet updaten of connecten met de PS5.

Niet alleen Sony hoor, maar ook Nintendo doet dat voor hun handhelds. Beste zou zijn een soort dual boot, waarbij de user zelf alles met apparaat kan doen wat hij wil.

Denk dat als je custom apps wilt, het beste uit bent met de Steamdeck of de ASUS Rog Ally.
Als ze er een beetje krachtige hardware in stoppen kan je best een steamdeck concurrent maken.
Maak dan gewoon gelijk een echte PS handheld zoals iedereen wilt. Waarom onnodige resource verspilling?

[Reactie gewijzigd door Maxxwell_rhyno op 23 juli 2024 07:53]

Nee want dan moeten we weer aparte games ervoor ontwikkelen en dat willen ze natuurlijk niet.
Ik ben zelf wel nieuwsgierig naar het apparaat. Als thuis de tv bezet is dan is dit apparaat ideaal om niet al te demanding games te streamen, zoals bijvoorbeeld Final fantasy 14 online of een Persona game. Daarnaast heb je nog steeds de dual sense functies tot je beschikking. Het komt vooral neer op de prijs. Ik zou er Max 200 Euro voor over hebben
Maar voor 3 euro heb je een mount voor op je gewone controller waar je telefoon in kan, dan ben je er al. En kan je op je telefoon ook niet-PlayStation dingen spelen.
Dat is ook een optie, maar uit ervaring weet ik dat ze niet heel gebruiksvriendelijk zijn en vaak brakke scharnieren hebben. Het wil nog wel eens voorkomen dat de knopjes van de telefoon net niet op de goede plekken zitten.
Zelf heb ik zo’n mount permanent op m’n PS4 controller, die flink wordt afgeleefd. Hangt dus heel er van de mount af.
Zo'n mount op een controller vind ik niks vanuit ergonomisch oogpunt want het zwaartepunt ligt raar.

En je zit je telefoon leeg te trekken. Kan je ook wel weer oplossen met een powerbank enzo maar ik zie toch meer in purpose built hardware.
Op de video valt onder meer de app QC Test te zien. Dat houdt mogelijk in dat het apparaat een Qualcomm-chipset bevat
Ik denk eerder aan Quality Control Test?
Precies mijn gedachte, een vrij gebruikelijke afkorting daarvoor. Om dit te linken aan Qualcomm lijkt mij een beetje ver gezocht.
Lijkt mij ook en dacht hetzelfde. Is gewoon een gangbare term die je zeker zou kunnen verwachten op een test device.
Nogsteeds zie ik geen meerwaarde hierin. Een smartphone of tablet met een backbone/losse controleren en de PlayStation app kan toch precies het zelfde? Hardware en software die de veel mensen al hebben, dus voor een een fractie van de prijs al kunnen?

Maar goed ik laat mij graag positief verrassen..
Ik zie de meerwaarde hierin wel, maar de prijs geeft wel de doorslag. Het is een 8 inch scherm, en daarmee een stuk groter dan menig smartphone. Het apparaat voelt zoals een Dualsense, niet alleen qua functionaliteit maar dus ook qua feel, posities en knoppen. Een backbone is echt compleet anders en geeft niet datzelfde gevoel, en mist ook gewoon bepaalde functies (zoals adaptive triggers en haptic feedback) en ander gevoel van knoppen en posities.

Het alternatief zou inderdaad eerder een losse Dualsense zijn icm een smartphone in een clip of een tablet. Echter het probleem: ik gebruik mijn smartphone voor veel meer dingen, ook tijdens het gamen. Als ik een appje krijg, wil ik gewoon even snel kijken of reageren, zonder dat ik van app moet wisselen en de telefoon uit de clip moet halen. Of als ik even iets wil opzoeken, een mailtje wil checken, een smart home apparaat wil bedienen etc. Tablet kan je niet in een clip gebruiken, dus echt handzaam is dat niet om lekker op de bank te liggen gamen bijv.

Dit spreekt mij juist aan omdat het een standalone apparaat is, waar alles compleet is in één geheel, met een relatief groot scherm, zoals een Dualsense voelt en nog steeds handzaam is. Maar zoals ik zei: de prijs geeft hierin wel de doorslag. Voor 199 komt hij direct in huis om te testen. Als goed is gewerkt aan de lag, is het een blijver anders retour. Hoger dan 199 wacht ik wel tot hij afgeprijsd wordt.

[Reactie gewijzigd door ASNNetworks op 23 juli 2024 07:53]

Waarom kiezen ze allemaal voor kleine schermen. Naar mijn inzien is het pas vanaf 10” of groter fijn gamen. Ik raak m’n switch ook bijna niet meer aan omdat het scherm eigenlijk te klein is voor wat ze er allemaal op willen doen.
Tja, diezelfde kritiek heb ik ook al eens geuit bij de andere handhelds zoals die van Asus b.v., maar velen waren het daar toch niet echt mee eens. Mij lijkt in elk geval ook dat het op zo'n klein schermpje toch veel minder prettig gamen is, zeker al met games die normaal op een desktop gespeeld worden.

Zelf heb ik dan een iPad Pro 11 inch en zelfs dat scherm vind ik voor sommige dingen nog eigenlijk te klein om goed op te kunnen werken. Laat staan dan gamen, zeker erbij te bedenken dat ik hier een 34 inch 21:9 monitor gebruik, dat is echt wel een verschil.

Maar oke, ik heb dan wel een ooghandicap wat ook zo zijn invloed heeft.
Ben benieuwd naar de verkoop van dit product. Zelf had ik liever een opvolger gezien van de PSP of de VITA. Dit stream apparaat laat ik dan ook aan mij voorbij gaan.
Volgens mij moet je dit juist zien als die opvolger van de PSP (die bij mij thuis af en toe ook nog uit de kast wordt getrokken).
Een één op één vervanger van de PSP heeft geen kans: schermdiagonaal is vergelijkbaar met de huidige smartphones, met een resolutie die 100 slagen beter is en voldoende games die geoptimaliseerd zijn op werken met enkel touchscreen.

Sony moet dus een ander selling point zoeken, en probeert dat met een tablet-like scherm met ingebouwde controllers. Want tablets zijn lang niet zo alomtegenwoordig en high-end als telefoons. Zeker ten opzichte van de Android tablets en bij mensen die geen tablet hebben maakt zo’n handheld gaming device nog wel kans.

En dan is er nog de prijs: Sony mikt op €300, en dat is ook wat een PSP zo’n 15 jaar geleden kostte, excl inflatie. Dan moet je dus ergens kosten besparen en/of extra inkomsten vandaan toveren. Vandaar dat het gebouwd is op streaming: met de uitrol van 5G zou dat binnen niet al te lange tijd op veel plaatsen voldoende moeten werken, het bespaart wat lokale hardware in het device én het levert extra inkomsten op in de vorm van abonnementen.

Ja, ook ik had het liefst een opvolger van de PSP gehad met lokaal draaiende games die het altijd, overal en tot in de eeuwigheid doet zolang je accu maar vol zit. Maar ik ben het eens met Sony dat dit Project Q meer kans van slagen heeft.
Was het maar een opvolger voor de PS Vita, dan was ik er wel warm voor gelopen. Ik heb geen PS5 en heb daar ook geen interesse in. Een PS Vita 2 had ik echter wel oren naar. Gewoon een gave handheld die zelf games kan draaien, die mee op vakantie kan. Dat is dit zeker niet.
Volgensmij is dit alleen een lokaal product, zonder 5G (of 4G) support. En games streamen is voorlopig niet zo goed als op het eigen apparaat qua latency en kwaliteit.

Denk dat ze de plank daarom hebben misgeslagen, maar dat zal moeten blijken.
Werkt dit op dezelfde manier als de remote app? Die manier vind ik namelijk niet heel stabiel werken, vaak duidelijk wat lag aanwezig en soms disconnect hij zomaar.

Voor mensen die geen tablet hebben en geen tweede controller lijkt me dit ding dan wel handig.
Eerste woord in de titel. Gerucht.

Niemand, afgezien van Sony, weet dus hoe dit apparaat gaat werken. Misschien werkt het zoals de remote app, en misschien niet. Misschien komt het op de markt en misschien niet.
Dus het komt er op neer dat het wellicht een "normale Android" tablet is, met een doorgezaagde PS controller eraan geplakt.
Ik hoop dat de prijs voor dit device dit dan ook reflecteert, als het uiteindelijke concept blijkt te worden.
We zullen het zien bij de 1.0 release. maar aangezien de timeframe wanneer het apparaat over enkele maanden uitkomt, kan het goed zijn dat de informatie uit deze lek kan kloppen. het apparaat zou nu ongeveer wel in massa productie moeten zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.