Nokia komt met tweede repareerbare smartphone

Nokia heeft een tweede repareerbare smartphone gepresenteerd. De G42 5G is een midrangesmartphone, waarvan gebruikers zelf het scherm, de USB-poort en de accu kunnen vervangen. Dat kan met onderdelen die bij iFixit te koop zijn.

Een nieuw scherm kost 49,95 euro, een nieuwe accu 24,95 euro en een nieuwe oplaadpoort 19,95 euro, zo zegt Nokia-licentienemer HMD Global. Die zijn verkrijgbaar bij reparatiesite iFixit, net als dat zo is met de G22 die eerder dit jaar verscheen.

De G42 heeft een 6,56"-lcd met een resolutie van 1612x720 pixels. Het toestel draait op een Qualcomm Snapdragon 480+-soc met 4GB of 6GB aan werkgeheugen en 128GB aan opslag, dat uitbreidbaar is via een microSD-kaart. De telefoon heeft net als veel andere modellen in deze prijsklasse een 3,5mm-jack. De accu heeft een capaciteit van 5000mAh en is te laden met 20W via de USB-C-poort. De telefoon ondersteunt 5G.

Het toestel heeft een 50-megapixelcamera aan de achterkant, met daarbij een macrocamera van 2 megapixel en een dieptesensor. Aan de voorkant zit een 8-megapixelfrontcamera. De G42 5G komt per direct uit en kost 249 euro.

Update, donderdag: In dit artikel stond eerst Shadow als naam voor de telefoon genoemd, maar het bedrijf heeft gezegd dat de definitieve naam G42 5G zal zijn.

Nokia ShadowNokia ShadowNokia ShadowNokia ShadowNokia ShadowNokia Shadow

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

28-06-2023 • 11:00

79

Reacties (79)

Sorteer op:

Weergave:

Fijn dat deze smaak erbij komt bij telefoons, net als fairphone relatief repareer maar dan in goedkoper segment, evenals framework laptops etc. Hopelijk beweegt de industrie verder deze kant op (Apple..? :| )
Apple? 8)7

Dat is wel het laatste bedrijf wat zo'n cashcow op zal geven. Zolang er geen keiharde wetgeving is gaat dat echt niet gebeuren.

[Reactie gewijzigd door Alxndr op 24 juli 2024 06:40]

Ongetwijfeld zal deze Nokia beter te repareren zijn maar Apple heeft inmiddels een self repair program met
honderden handleidingen hoe je zelf reparaties kan uitvoeren en daarbij behorende apparatuur kan 'huren/

https://support.apple.com/self-service-repair

Je reactie is mijn inziens dus redelijk onterecht. Samsung en Apple bieden dit in ieder geval en zijn toch wel de 'grootste' jongens die blijkbaar toch ondanks dat er geen keiharde wetgeving is hier wat mee doen.
Heb je je er wel eens verdiept in die scam? Het is gewoon pure PR en greenwashing.

Als je zelf niet al de specifieke gereedschappen hebt, en waarom zou je die hebben, is het bijna altijd duurder dan je apparaat naar Apple zelf brengen. Zelfs een batterij vervangen kost al ongeveer $/€100. Een batterij die max 2 tientjes zou mogen kosten.

Die grote jongens zijn groot geworden door (heel) veel te verdienen, niet door goed/groen/duurzaam bezig te zijn. Ze geven liever hun geld uit aan rechtzaken en reclame om zichzelf te beschermen of promoten dan aan het echt daadwerkelijk verbeteren/verduurzamen van hun product.

Noem eens één echt nieuwe innovatieve verandering in smartphoneland in de laatste tien jaar (behalve vouwbare schermen). Het zijn allemaal slechts (minieme) doorontwikkelingen. Leuk hoor, meer geheugen/opslag/MHz/fps en een betere camera, maar wat stelt het nu echt voor behalve een hoger cijfertje op de spec-sheet om de concurrentie voor te blijven?

[Reactie gewijzigd door Alxndr op 24 juli 2024 06:40]

Precies dit. Om een batterij van een iPhone 14 te vervangen heb je 6 (zes) verschillende schroevendraaiers nodig. Voor het scherm ook nog een verwarmingsapparaat.
Als Fairphone gebruiker denk ik: een schroevendraaier om de batterij te vervangen?!

Ik kreeg 1 schroevendraaiertje bij m'n phone, daarmee kan ALLES vervangen worden.
Zo kan het dus ook
maar Apple heeft inmiddels een self repair program met
honderden handleidingen hoe je zelf reparaties kan uitvoeren en daarbij behorende apparatuur kan 'huren/
Ja, dat klinkt heel leuk inderdaad.
Het Duitse blad c't had dat uitgezocht.
Je moet apparatuur huren die in twee koffers van bij elkaar 47 kg weegt. Dat kost 60 euro voor zeven dagen inclusief verzending. Maar eerst een borg van 1200 euro betalen. Er zitten handleidingen bij, maar verdere support wordt duidelijk afgewezen. Na gebruik dien je die 47 kilo aan koffers weer zelf terug te sturen uiteraard.
Hoeveel consumenten gaan dit doen? Hoeveel van deze repareersets gaat Apple in elke markt aanhouden? IMHO vrij weinig, waardoor je in een wachtrij komt.
Is dit niet gewoon een wassen neus en een mooie façade naar de buitenwereld toe?

[Reactie gewijzigd door Fireshade op 24 juli 2024 06:40]

99.999% van de mensen zijn toch niet in staat een dergelijke reparatie uit te voeren. En die 1200 Euro borg is begrijpelijk als je weet wat die equipment kost. Als men dat niet zou doen is dat spul in no-time kapot.

Dat zulke dure apparatuur überhaupt nodig is, is een andere discussie. Men werpt wel hele hoge horden op maar aan de andere kant, de consument wil telefoon's die steeds kleiner, lichter etc. etc. zijn want een telefoon die aan alle eisen voldoet EN ook nog makkelijk uit elkaar te halen is, wordt bijna automatisch niet zo slank en licht.
maar aan de andere kant, de consument wil telefoon's die steeds kleiner, lichter etc. etc. zijn want een telefoon die aan alle eisen voldoet EN ook nog makkelijk uit elkaar te halen is, wordt bijna automatisch niet zo slank en licht.
Dat is jouw aanname, en wat deze fabrikanten jou graag willen laten geloven.
Om een perspectief te geven hoe het ook kan: mijn zus had enkele jaren geleden zelf het gebarsten scherm van haar Samsung tablet vervangen. Zonder dure machines en exotische schroevendraaiers etc.. Wel met behulp van Youtube filmpjes van mede-lotgenoten, want Samsung verschaft die informatie "uiteraard" weer niet. Nou is een Samsung tablet niet hetzelfde als een iPhone, maar daartussen zit veel ruimte. Het geeft ook aan dat simpele reparatie bij 'de betere merken' ook kan.

Mijn technische achtergrond in R&D zegt mij dat dit gewoon een keuze in prioriteit van de fabrikant is waar hij zijn geld en moeite in steekt, met een analyse in het achterhoofd wat het meeste geld oplevert. Compleet vastlijmen is vaak de goedkoopste manier om iets klein, dun en licht te houden. Bijkomend effect is dat het relatief duur is om te repareren waardoor de consument dan maar liever een nieuwe koopt, wat dan voordelig is voor de fabrikant. Onderdelen makkelijk vervangbaar en repareerbaar maken - dat is een veel duurder ontwikkeltraject, maar dat kost de fabrikant natuurlijk geld, en hij verkoopt er minder toestellen door.
Dit is natuurlijk verre van fijn, maar geeft iets meer dan niets. Stel je hebt een tiental toestellen liggen met slechtere accu's op een gegeven moment bij een ICT afdeling, of een lokaal repair café houdt een soort Apple repair week.

Dan kun je het daar nu zelf af en dan is het 1x huren en alle toestellen doen. Weet alleen niet of het voor zo een setting mogelijk is vanuit Apple, of dat ze dit enkel richting particulieren toestaan die reparatie sets. Dat is enkel voor die gevallen wanneer je absoluut niet je toestel uit handen wilt geven dan. Tegelijk ook daar zitten wel wat profielen mensen in die ook doelgroep zijn van de lockdown mode, die daar mogelijk best wat door hoepels springen voor over hebben.

Beste oplossing: Apple maakt makkelijker repareerbare toestellen :Y)
Ze zullen wel moeten ivm de nieuwe Europese wetgeving over een tijdje :)
Ja repareerbaarheid wordt verplicht ook? Ik dacht alleen de USB-C aansluiting?
Accu-vervangbaarheid ook. Repareerbaarheid komt daar vast wel bij op termijn. De EU wil de hoeveelheid e-waste beperken en dat lijkt me een goede zaak. Alleen jammer dat er escapes ingebouwd worden, bijvoorbeeld dat de accu niet vervangbaar hoeft te zijn als de waterdichtheid niet anders gegarandeerd kan worden. Met een pakkinkje kan dat prima vervangbaar zijn, maar dat zullen fabrikanten vast niet verkiezen boven "gewoon vastlijmen".

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 24 juli 2024 06:40]

Een vriend van mij had ooit een s8 een ip68 telefoon met verwijderbare accu en achterkant zonder tooling. Je moest er alleen voor zorgen dat de achterkant goed dicht geklikt zat (hier zaten zelfs sensoren voor in de telefoon) dus het kan wel degelijk. Dus waterdichtheid zou inderdaad het grootste bullshit argument zijn.
Fabrikanten verzinnen allerlei onzinargumenten om hun "innovatie" door te drukken. Een paar jaar geleden moesten alle schermen ineens afgerond zijn (drama met screenprotectors met als resultaat dat mijn OP7T Pro nu onder de krassen zit., nu zie ik overal weer telefoons met platte schermen. Toen moesten op een gegeven moment ineens alle telefoons dunner worden om als resultaat allerlei lelijke puisten van camera's op de achterkant te zien verschijnen. Headphone jack moest natuurlijk ook weg in verband met "waterdichtheid" net als het verwijderbare achterklepje/achterkantje terwijl allang bewezen is dat dat onzin is. Het kwam natuurlijk ook erg goed uit dat de telefoons hierdoor wegwerpproducten werden die na een aantal jaar zo goed als afgeschreven zijn.

Fabrikanten geven alleen maar om geld en het milieu en de repareerbaarheid staan ergens helemaal onderaan. Ik heb niks anders dan lof voor FairPhone, maar zij zijn eerder een uitzondering dan de regel als het gaat om fabrikanten die wél iets voor het milieu willen betekenen. Die paar fabrikanten die nu ineens doen alsof ze groen zijn door hun repareerbaarheid met de aankomende EU wet in zicht is gewoon pure schijnheiligheid.
Ik denk dat je een ander model telefoon bedoeld, maar de Samsung Galaxy S8 had echt geen verwijderbare accu zonder tooling, de accu zat daar ook gewoon in vastgelijmd.
Hier de instructie hoe dat te doen met de S8: https://nl.ifixit.com/Gui...ing+van+de+batterij/90309
Ze zouden natuurlijk ook een vervangbare accu kunnen maken, maar dan wel leveren met een (spat)waterdicht hoesje.
Mijn Samsung XCover6 Pro heeft een IP68 en MIL-STD 810H-rating en verwijderbare achtercover en vervangbare accu. Het kan dus zeker wel, als de fabrikant maar wil.
Dat is ook een optie.
Smartphones zijn praktisch allemaal waterdicht tegenwoordig. Ze zullen zich er wel lekker onderuit wezelen.
Toen ik de podcast van Tweakers bekeek op hun youtube kanaal, leek het precies of de fabriekanten dat excuus niet mogen gebruiken, maar kan het ook verkeerd begrepen hebben. 😅
Maar de crux is natuurlijk: "niet anders gegarandeerd kan worden".

Het is zonder meer mogelijk om een apparaat waterdicht te maken en toch de accu simpel te kunnen vervangen. Als ze bewust een toestel dusdanig gaan ontwikkelen, zijn ze dus bewust bezig om dit te blokkeren. Hiervoor zal dan wel een uitspraak moeten komen om dat te stoppen.

Het is overigens aan de consument om te kiezen voor die simpel verwisselbare accu en de rest links te laten liggen. Een belangrijk punt in deze om het een succes te laten worden.

Persoonlijk zou ik het waterdichte direct opgeven voor een verwisselbare accu en betere repareerbaarheid. Ook andere zaken zou ik hiervoor opgeven. Hoe belangrijk zijn al die dingen die we met die smartphone doen nu echt? Veelal luiheid en gemakzucht.
Ja, mee eens, ik heb nog nooit een echt waterdichte telefoon gehad en heb nog nooit een telefoon kapot gemaakt met water. Het boeit me weinig, maar 't is leuk als het erop zit, voor het geval dat...

Het is misschien aan de consument om te kiezen, maar ik merk dat de markt heel anders werkt. De consument kan van alles willen, maar de grote bedrijven bieden gewoon aan wat voor hun het meest rendeert. Anders hadden we veel meer telefoons met 3,5mm aansluitingen of een compacter formaat of betaalbare videokaarten, etc. Ik ben ervan overtuigd dat de meerderheid van de consumenten een repareerbare telefoon met verwisselbare accu wil, maar als dat simpelweg niet wordt aangeboden of alleen in niche markten waar geen volume uit zal komen...?
Dan verwacht ik toch wel de nodige acties vanuit de EU in deze. Het lijkt er stellig op dat de EU het wat zat is dat er op zo'n manier gedacht wordt door fabrikanten.

Hoe het 35 jaar geleden was, was zo gek nog niet. We werden niet massaal gek gemaakt (continu reclame) dat we steeds weer het nieuwste van het nieuwste moesten hebben. Vrijwel alles was - in ieder geval in enige mate - goed repareerbaar. Radio's en TV's hadden zelfs de schema's erbij (al zouden die nu wat complexer zijn, maar downloadbaar is ook een prima optie).

Het probleem op dit moment is dat bedrijven (overheden overigens ook, maar dat is een verhaal apart) niet luisteren naar de consumenten. Ze doen lekker wat voor hun aandeelhouders het meeste geld gaat opleveren. Iets wat lijnrecht tegenover sociaal maatschappelijk ondernemen.

Wij als consumenten zullen ook keuzes moeten gaan maken. Bedrijven / merken die niet naar ons luisteren, links laten liggen. Maar dat begint al wel een flinke lijst te worden. Louis Rossmann heeft hier al heel wat informatie over.
repareerbaarheid ook :) inclusief het vervangen van de accu (zonder gereedschap).

Zie ook: nieuws: Europees Parlement stemt voor wet die vervangbare accu's verplicht stelt

[Reactie gewijzigd door WeZZeY op 24 juli 2024 06:40]

Wat maakt deze smartphone midrange? Ik zou op basis van de specificaties en prijs verwachten dat het om een lowrange smartphone gaat.
Grappig dat hier de specs worden bekritiseerd omdat het om Nokia gaat, maar bij het Fairphone artikel van de week werd er gezegd hoe mooi het was dat die telefoon te repareren was. Lijkt me dan hier toch ook dat de prijs te verantwoorden is omdat hij te repareren is, en de specs minder belangrijk zouden zijn?
Het gaat ook niet om de prijs. Het gaat erom dat de telefoon bestempeld wordt als mid range. De specs zijn dat niet. Dat een repareerbare telefoon duurder uitvalt is begrijpelijk, maar dan kun je hem ondanks die prijs alsnog bestempelen als low end toestel, want hij biedt low end performance en features.
Waarom moet een telefoon die gerepareerd kan worden duurder zijn? Enkel de technieken (lees lijmen) die nu vaker gebruikt worden houden dat meestal tegen. Heb al mijn telefoons van Nokia (dus niet HMD) altijd zelf kunnen repareren. Heb van de meeste nog reservedelenen liggen.
Omdat je geen shortcuts kunt nemen onder voorwaarde dat de telefoon niet meer open hoeft. Je kunt connecties solderen ipv connectors gebruiken.
Iets dat gesoldeerd zit is vervangbaar, maar niet zonder ervaring of gereedschap. Dan ben je geen haar beter dan andere smartphones en kun je er ook niet mee adverteren.
Zelfde geldt voor waterdichtheid. Dat is ook lastiger als de telefoon weer open moet kunnen.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 24 juli 2024 06:40]

Waarom moet een telefoon die gerepareerd kan worden duurder zijn?
Heb al mijn telefoons van Nokia (dus niet HMD) altijd zelf kunnen repareren. Heb van de meeste nog reservedelenen liggen.
Hoe zit dat ook alweer? Nokia stopte met mobiels en met Symbian, en HDM ging onder de Nokia naam verder. Maar Nokia brengt dus ook eigen modellen onder dezelfde naam uit?
"Heb al mijn telefoons van Nokia (dus niet HMD) altijd zelf kunnen repareren" Gaat dus over de tijd voor HMD. Ik gebruik die toestellen ook nog allemaal zolang de betreffende frequentiebanden gebruikt kunnen worden. Van nieuwe toestellen (HMD) heb ik ook veel onderdelen liggen. Moet deels met aparte apparatuur gemaakt worden maar daar zijn een aantal bedrijven heel goed in. Meeste onderdelen in de nieuwe "Nokia's" van HMD zit gewoon nog met connectoren. Is voor de assemblage ook meestal het meest makkelijke en voordelige.
Er is een reden dat andere telefoons moeilijk repareerbaar zijn, namelijk besparing van kosten.
Ik zie niet gelijk hoe minder repareerbaarheid gekoppeld kan worden aan besparingen voor de fabrikant? Als het gaat om het weglaten van bijvoorbeeld stekkerverbindingen: ook gesoldeerde onderdelen kunnen gerepareerd/vervangen worden, Wat meer werk maar ook dat is mogelijk.
serieus vraagje, is het low end van 2023 zo goed als top van 2020? (heb een s20 plus en wil upgraden)
Hij is vergelijkbaar met een Galaxy S8 soc (SD835), dus nee.
Nee, de low end van nu is lang niet zo snel als de top end van 2020, komt niet eens in de buurt ervan. De top end van nu is niet eens zoveel sneller dan de top end uit 2020.
Nee het lijkt er op dat 2020 top modellen vele malen beter zijn dan low - mid range middelen nu!

Bijv een groot verschil is het scherm van de s20: 1440 x 3200 pixels AMOLED 120hz vs nokia 1612x720 pixels LCD 60hz
maar ook :
8GB ram vs 4GB
snapdragon 865 vs 480 : Shows significantly better (up to 2x) AnTuTu 9 score – 662K vs 330K
S20 heeft ook nog eens een veel betere camera etc.
Nee. Als je nu een S20 plus hebt, valt er weinig te upgraden behalve naar een nieuwere flagship. De vooruitgang is er aardig uit in smartphone land en het duurt echt meer dan 3 jaar voor een flagship om obsolete te worden qua rekenkracht.
Je zou een A54 kunnen kopen, maar dat is ook niet echt een upgrade.

Bovendien zijn de camera en het display van low end telefoons nog altijd dramatisch slecht in vergelijking tot een S20.
Maar als je de opslag van een paarhonderd euro die je bij de Fairphone ook zag en daar geen probleem bleek te zijn hier ook eerst verrekent dan hou je gewoon een net toestel over voor z'n prijs.

Dan blijft de vraag over wat je definitie van mid range is, want qua prijs is het dan gewoon een geweldig toestel. 250 euro is een budgettoestel, de specs zijn daar naar, maar je mag er zeker 300 euro van af halen als je met de Fairphone vergelijkt, dus dan krijg je eigenlijk 50 euro erbij ;)
Voor deze prijs kan je ook geen midrange verwachten men had dit beter zo in het artikel vermeld, voor gewone zaken is deze telefoon prima geschikt en ook nog eens zelf te repareren.
Een midrange is meer in de range van een Galaxy A54 of one plus Nord reeks die toch direct meer dan 400 euro kosten.
Tweakers bestempeld het als midrange. Dat is dan hun fout. En daar kun je feedback over geven.
De fabrikant van deze phone, en van de gebruikte snapdragon zullen nooit zeggen of iets midrange of lowrange is.
Ik had het dan ook over tweakers.
Het repareerbaar zijn van de Fairphone is niet het enige punt dat hem relatief duurder maakt voor de specs die die heeft.

Ik lees bij deze Nokia niet dat zij ook proberen om de productie en het verkrijgen van de materialen duurzamer en eerlijker te doen.

[Reactie gewijzigd door Ultimus XI op 24 juli 2024 06:40]

Vergeet ook de software ondersteuning niet, Fairphone geeft vijf jaar gegarandeerd, Nokia twee jaar updates en drie jaar security.
Vergeet ook de software ondersteuning niet, Fairphone geeft vijf jaar gegarandeerd, Nokia twee jaar updates en drie jaar security.
HMD Global, met de Nokia brand zonder services zoals Here, past zich aan Qualcomm aan.

En effectief extend Fairphone die met een gegarandeerde ervaring. En die is best wel duurder dan dat de specs zouden doen vermoeden. Maar het duurzaamheids-gat qua gegarandeerde gebruiksduur met Apple is er nog altijd.

Repareerbaarheid, vervangbaarheid, keuze, modulairiteit leveren de veronderstelde consumenten vrijheden.
Hoewel, toegang tot de bootloader is echt leuk, maar het OS blijft gewoon Android AOSP op een brocante Qualcomm. Geen GNU/Linux vrijheden dus, maar Google's voorwaarden. Ook die van Google Services, Google Play en Chromium en daarom richten alternatieve OS'es en browsers (Firedragon, Ungoogled, Tor, Brave) zich ook op privacy & dé-Googling waar Fairphone het juist moet hebben van 448.000 conformance tests.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:40]

Fairphone's prijs is gebaseerd op het 'Fair' aspect, niet op de specificaties/repareerbaarheid. Iets zo ontworpen dat het te repareren is heeft niets met de (kost) prijs te maken.
Grappig dat hier [...], maar [bij een artikel] van de week werd er gezegd dat [...]
offtopic:
Dat zijn niet per definitie dezelfde mensen die dat zeggen, hè. Het is niet alsof "de comments" een entiteit is met een en dezelfde mening, al generaliseert dat zo lekker. Maar zo werkt het niet.


@Oon vvv Fair enough :)

[Reactie gewijzigd door Room42 op 24 juli 2024 06:40]

Nee dat zeker, maar ik vond het wel opmerkelijk dat de meningen in het algemeen zo verschillend zijn bij Nokia t.o.v. Fairphone. Wel verklaarbaar, Nokia is een veel grotere fabrikant, maar toch opmerkelijk.
Zal ook zeker wel iets met de 'vocal minority' te maken hebben, maar toch komen er hier hele andere meningen naar boven dan bij het andere artikel.
nvm

[Reactie gewijzigd door Yoshi op 24 juli 2024 06:40]

€250 vind jij lowrange? Blijkbaar werkt de marketing te zo goed dat de fabrikanten hebben gewonnen.

200-450 is voor mij nog steeds midrange, alles daarboven high-end en die €1000+ modellen zijn flagships voor mensen die echt te veel geld hebben.
Volledig hiermee eens. Dit is absoluut geen midrange smartphone. Dit is erg duidelijk een entry level smartphone. Dat zie je duidelijk aan de SoC (Snapdragon 4xx-serie is de entry-level range van Soc's van Qualcomm) en aan de prijs die voor de verandering eens niet absurd is voor Nokia-doen.
Met deze specificaties heb je eerder een hardware upgrade nodig ipv onderdelen vervangen gezien het matige update beleid bij Nokia.
Software bedoel je neem ik aan?
Yes, het ontbreekt aan langdurige software-ondersteuning waardoor je alsnog de levensduur van de telefoon beperkt (ook al kun je hem dan wel zelf repareren).

De telefoon krijgt drie jaar lang maandelijkse beveiligingsupdates, terwijl de beloofde twee jaar OS-upgrades wat karig aan doen.

zie bijv. hier over dit nieuwe Nokia-model: https://nl.hardware.info/...-toch-zelf-weer-repareren
Ik ben het Nokia 9 fiasco nog niet vergeten. Initieel een zeer goede smartphone met een uitzonderlijke camera (de RAWs door lightroom heen halen leverde spectaculair resultaat op), maar na wat softwareupdates totaal brak en onbruikbaar.
Leuk en al dat het herstelbaar is, maar de Snapdragon 480+ is een SoC van nu al zo'n 2 jaar geleden. Op zich geen probleem, maar gezien het een low-end SoC is, is deze waarschijnlijk al zo goed als aan het eind van zijn leven wat ondersteuning van Qualcomm betreft en iets zegt me dat HMD niet het geld op tafel heeft gelegd voor verdere ondersteuning hier, wat dus ook nieuwere versies van Android voor dit toestel ondermijnt. Wat is HMD's beloofde ondersteuning? Je hebt bitter weinig aan repareerbare hardware als de software al van het begin af aan niet mee kan.

Sowieso heeft HMD nu niet bepaald de meest betrouwbare update policy. De G22 is afgelopen februari uitgekomen met Android 12, met belofte voor 2 updates: naar Android 13 en 14 dus. Terwijl dit toestel gewoon had moeten uitkomen met Android 13 (een update die het trouwens nog steeds niet heeft gehad).
Ik denk dat deze telefoon meer gericht is op tweakers die hun telefoon willen repareren en er zijn genoeg tweakers die het niet erg vinden om een custom rom of ander OS op de telefoon te zetten, waardoor de ondersteung gegarandeerd is.
Er zijn niet bepaald veel custom ROMs die ondersteuning bieden voor Nokia's toestellen (om niet te zeggen geen). Daarbij kan je je al afvragen of het überhaupt nog zin heeft om een project als dit te doen en het miliuevriendelijk te noemen gezien je jezelf al *enorm* beperkt in schaal als dat je doelgroep is.
Die G22 had niet een heel beste beoordeling, traag en veel bloatware. Ik ben benieuwd hoe dit model uit de test zal komen.

Dat je zelf onderdelen kunt vervangen die voor een redelijke prijs te krijgen zijn vind ik echter wel geniaal.
Maar dan moet het wel de moeite (en kosten) van het repareren waard zijn natuurlijk. :)
Een Snapdragon 480 is inmiddels alweer 2,5 jaar oud... Zou ik tegenwoordig niet kopen. Waarom niet gewoon een Snapdragon 4 gen1?
Toen ik de titel las was ik enthousiast. Ik ben helemaal voor het zelf fixen van apparaten. Toen ik de specificaties las wat minder. Hoezo midrange... Dit is gewoon een budget telefoon waar wij Tweakers niet blij van gaan worden haha. Maar, aan de andere kant, dit is een oke telefoon voor een zacht prijsje dus ik vind het helemaal mooi.
De MicroSD kaart en 3.5mm jack, redelijk grote accu en USB C spreken mij ook wel aan.

Nice, hopelijk blijft Nokia doen wat ze doen en misschien zullen grotere producenten volgen.
Nokia/HMD had zo'n geweldige (her)start, mooie telefoons, degelijke hardware, clean OS..

Ja, niet superaccuraat, maar ik gebruik altijd:
https://nanoreview.net/en/soc-list/rating
voor de 'relatieve' positie van een soc, plekje 88 en 90, C segment.

Maargoed, iemand moet de stap maken in mogelijkheden tot reparatie en zeker in dit segment denk ik dat mensen eerder die 50 euro uitgeven om hun scherm 2de kans te geven, dan een nieuwe telefoon te nemen, al vraag ik me af of zulke telefoons wel ooit het moment meemaken dat de accu vervangen moet worden.
Dus 249 euro voor een telefoon, waar je drie onderdelen kan vervangen (als ze al makkelijk te krijgen zijn)

Kan je dit zelf vervangen of moet je het laten doen (wat extra kost) en wanneer vervang je nou de accu? Na drie jaar, als het toestel niks meer waard is?

Sorry, maar dit is troep met die lage specs en zogenaamd repereerbaarheid. Mijn Samsung Galaxy S20 ultra accu werkt nog super na tig jaar, en vervangen kost wat meer (69 euro en hoef ik hetzelf niet te doen) alleen het scherm is een dure uitgave mocht deze kapot gaan, maar niet zo gek met zo'n scherm.

Kan je beter een Iphone kopen voor rond de 300 euro of een Samsung als voorbeeld. Repareren is voor vele bedrijven een eitje.

[Reactie gewijzigd door Davidoff1976 op 24 juli 2024 06:40]

Vind de prijs nog best hoog met een scherm dat niet eens Full HD is. Een smartphone van onder de 150 euro had ik het wel verwacht.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.