Maar dan ga je er dus blind van uit dat ze al die games op elke versie van de gamepass uit zouden laten komen. En dat kunnen we gewoonweg niet weten. Er zitten nu zelfs al verschillen tussen de pc en xbox versie van de gamepass wat beiden microsoft is.
Grotendeels zijn de games in Gamepass op PC en Xbox wel gelijk. Uitzonderingen bevestigen de regel, toch?

Daarnaast, volgens mij zijn de recentere games die op Gamepass komen, wel degelijk voor zowel PC als Xbox uitgebracht. Resultaten vanuit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. En ja, ik ben mij bewust dat dit twee kanten op kan werken.
In concreto heeft Microsoft er baad bij als de games op Gamepass zo breed mogelijk in te zetten zijn. Zowel qua games die het aanbiedt, als de beschikbaarheid, anders is het moeilijk rendabel te houden.
Sony zegt dat ze de overname tegen willen houden om de markt eerlijker te houden. Dan zou je dus moeten zeggen dat die bewering ook klopt. Want ze zeggen het.
Bedrijven zeggen wel vaker dingen om bedrijven over te nemen, of het juist te blokkeren. Zie bijvoorbeeld de 110M euro
boete voor Facebook vanwege de WhatsApp overname.
Voor Sony is het verdienmodel in elk geval de combinatie: het spelen van
hun exclusieve games, op
hun apparatuur, zodat je vast komt te zitten in het PlayStation ecosysteem. Maar dat kan niet opgegeven worden als reden van de blokkade van de overname, dus wordt het anders verpakt.

Eerst was het verweer immers de angst dat CoD exclusief wordt,
terwijl later bleek dat Sony geen deal voor CoD wilt, maar dat ze de overname willen blokkeren.
Net zoals dat Microsoft ook bepaalde uitspraken gevleugeld naar buiten brengt, juist om de overname er door te krijgen. Denk bijvoorbeeld aan
deze tweet, waarin een ABK medewerker zegt dat Sony 80% van de markt heeft. Maar ze zegt er niet bij hoe die markt dan gedefinieerd is (men noemt het high-end consoles, overigens). Uiteindelijk wordt het dus kiezen tussen twee kwaden (net wie er meer "gelijk" heeft dan de ander, of wat net het minste schade doet aan de markt), maar gelukkig is die keuze niet aan ons en zijn er Wetten die dit regelen.
Terwijl, als je hoogover kijkt, wordt met Gamepass juist de beschikbaarheid van exclusieve games juist verder uitgebreidt (bijvoorbeeld met Gamepass op PlayStation, al is dat door Sony dus geblokkeerd) naar andere platformen. Doordat het breder beschikbaar wordt lijkt me dat juist eerder een eerlijkere markt te scheppen dan er nu is en je als gamer de keuze krijgt: de game los kopen of toch een Gamepass abonnement afsluiten. De enige voorwaarde is wel dat je dan dus Gamepass hebt. En natuurlijk zullen niet alle games dan per direct beschikbaar zijn, maar gaandeweg komt dat wel. Nieuwe games kun je dan altijd nog overal direct beschikbaar stellen, je moet ergens beginnen.
In dat op zicht is PlayStation + GamePass dan natuurlijk wel een gouden combinatie, zo kan je immers en Sony's exclusieve games spelen, maar ook die van de Gamepass.
[Reactie gewijzigd door CH4OS op 23 juli 2024 10:21]