Ubisoft en Riot Games gaan samenwerken aan een onderzoeksproject waarmee schadelijk gedrag van online gamers via AI opgespoord kan worden. Het project kreeg de naam Zero Harm in Comms en moet ervoor zorgen dat games verrijkende ervaringen worden.
De twee bedrijven zullen samen een database ontwikkelen die zal bestaan uit in-game data van hun uitgebrachte games. Hiermee zullen AI-tools getraind worden die storend gedrag in games kunnen opsporen en verhinderen, en aan moderatie kunnen doen. Volgens Ubisoft en Riot Games zal de databank een groot aantal spelers en usecases bevatten. Data die is verzameld, zal worden geanonimiseerd voordat die gedeeld wordt tussen de bedrijven.
Via deze samenwerking willen Ubisoft en Riot Games ervoor zorgen dat gamen verrijkende ervaringen kan blijven geven aan spelers. Volgens Riot Games worden games steeds populairder en neemt daardoor ook de schaal van uitdagingen toe. Via kunstmatige intelligentie hoopt het bedrijf het hoofd te kunnen blijven bieden aan storend en onwenselijk gedrag in games. De twee bedrijven zullen in 2023 met een update komen over de voortgang van het project.
:strip_exif()/i/2005465038.jpeg?f=imagenormal)