The Witcher 3: Wild Hunt krijgt op 14 december next-genupgrade

CD Projekt Red en Saber Interactive brengen op 14 december de next-genupgrade voor The Witcher 3: Wild Hunt uit. Dankzij de upgrade ondersteunt de game dan onder meer raytracing, verbeterde graphics, snellere laadtijden op consoles en de toevoeging van meerdere mods.

De upgrade naar de next-genversie van The Witcher 3 is vanaf 14 december beschikbaar voor 'iedereen die de game heeft', zo meldt CD Projekt Red. Gebruikers kunnen onder meer 'tientallen visuele, prestatie-gerelateerde en technische verbeteringen' verwachten, naast de ondersteuning van raytracing voor de PlayStation 5, Xbox Series-consoles en de pc. Met de update worden ook items gebaseerd op de The Witcher-Netflix-serie toegevoegd aan de game. Het gaat om 'nieuwe wapens en armor voor Geralt en een alternatief uiterlijk voor enkele personages'.

Voor The Witcher 3: Wild Hunt voor de PlayStation 4, Xbox One en Nintendo Switch staan er 'talloze toevoegingen en verbeteringen' gepland. Het Poolse bedrijf geeft hier geen verdere details over; deze informatie wordt later nog bekendgemaakt.

Verder brengt CD Projekt Red een standalone next-genversie van de game uit, namelijk The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition uit voor de PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc. Deze versie van de game bevat uiteraard de bovenstaande verbeteringen, alle reeds uitgekomen gratis dlc en de uitbreidingen Hearts of Stone en Blood and Wine.

De next-genupgrade voor The Witcher 3: Wild Hunt werd meermaals uitgesteld. De update werd ruim twee jaar geleden aangekondigd. Vervolgens werd de upgrade uitgesteld naar de tweede helft van 2021, waarna de releasedatum in die periode opnieuw werd opgeschoven.

Witcher 3 next-gen

Door Yannick Spinner

Redacteur

14-11-2022 • 17:47

116

Submitter: Xtuv

Reacties (116)

Sorteer op:

Weergave:

Zo ontiegelijk benieuwd hiernaar. Het ziet ernaar uit dat de we met de kerstdagen weer terug gaan naar het witcher universum. Heerlijk. :)
Hopelijk met fast travel vanaf/naar elk punt op de map. Na uren spelen is het rijden naar wegwijzers een irritant onderdeel.

Voor de PC is er een mod die dat inschakelt, voor de consoles niet.

Maar vrij zeker een replay indeed :)

[Reactie gewijzigd door BartOtten op 22 juli 2024 16:30]

Zou wel echt tof zijn als ze een aantal Quality of Life mods zouden toevoegen die hoog staan bij Nexusmods bijvoorbeeld!

Ik zou inderdaad niet meer zonder die fast travel anywhere kunnen.

Daarnaast zie ik er ook wel weer plezier in om weer te roamen zonder haast.
Halk Hogan, een van de grootste modders van The Witcher 3 (Textures) had een paar jaar geleden wel aangekondigd dat hij/zij is ingehuurd door CD Projekt Red om mee te werken aan de remaster*

Ik kan het nu niet terugvinden en kan ook niet vinden wat er verder mee gebeurd is, maar de mogelijkheid bestaat dat ze inderdaad wat mods gaan implementeren. De fast travel mod was in ieder geval de eerste die ik installeerde na mijn 3de playthrough.

*remake = remaster

[Reactie gewijzigd door TheSmithNL op 22 juli 2024 16:30]

Ja, gewoon eropuit trekken blijft een leuk onderdeel. Je komt altijd wel een bijzondere situatie of mooi uitzicht tegen. Wilde het na het beëindigen van alle quests nog gaan doen…maar toen werd de jongste geboren :X
Nee, die had die quest al voltooid.
Die fast travel mod kan je echt gebruiken om je quest te breaken. Ik gebruik hem alleen als ik buiten ben om die reden. En ik gebruik het alleen op de 'terugweg' zodat je nog steeds de feel hebt van zelf lopen/rijden.

reduced fall damage installeer ik ook altijd.(lage setting)
En richer merchents.

Zo is het is het iets beter gebalanceerd naar mijn mening en 'minder werken/grinden'
Volgens mij hebben ze bij de HD upgrade ook dingen genomen van de MOD-community dus zou me niet verbazen.
Ik zou er niet vanuit gaan dat vast travel anywhere in deze versie zit, het is vooral populair omdat mensen de game vaker spelen en daardoor sneller kunnen spelen. Maar als je de game voor het eerst speelt dan mis je ook veel zaken als je constant gebruik zou maken van fast travel.

Toevallig gisteren weer TW3 sinds jaren opgestart, maar met dit nieuws wacht ik toch maar even om een nieuwe playthrough te doen. Erg benieuwd naar de eerste beelden en hoe de PS4 versie zich verhoud ten opzichte van de PC versie. Ik heb beide al heb ik de PC versie nog nooit gespeeld omdat het een game is die ik liever op de bank speel.

Iets waarbij mij direct aan stoorde bij het opstarten van de ps4 versie is dat de tekst ontzettend klein is en dat ik het echt verschrikkelijk vond om zo te spelen. Ik hoop echt dat men een optie heeft om de tekst te vergroten. Dit is iets waar ik mij bij veel PS4 games ontzettend aan stoor, vooral als je vanaf de bank graag gamed.
het is vooral populair omdat mensen de game vaker spelen en daardoor sneller kunnen spelen
Kwestie van unlocken na voltooiing main quests dus? Dan kunnen ze niet breken en verhoogt het de speelbaarheid voor spelers die ‘klaar zijn’. Fingers still crossed.
Ja dat zou inderdaad een goede implementatie zijn.
Waarschijnlijk niet omdat dat quests kan breken (ervaren met een mod die dat doet).
Ik gebruikte juist express helemaal geen fast travel :). Daardoor zit je nog veel meer in de wereld. Je je quests/doelen dan gewoon plannen, dus niet van de ene kant naar de andere kant van de map willen, maar via via.
Console-commands aanzetten en dan AllowFT(1) - let wel dat je sommige (belangrijke!) cutscenes kan missen en die zijn soms gamebreaking.
Ben toch bang dat het een luie upgrade word.
Dan wacht ik nog even met spelen. Heb de game al ruim 3 jaar op pc maar nooit aan toegekomen om te spelen.
Zeker doen. Dit is toch een van de beste games die ik de voorbije 10 jaar gespeeld heb.
Ik zou er dan tegen die tijd gewoon een dag, of een week voor vrij vragen. De eerste 10 uur zijn sowieso nog steeds ondergeschikt aan de rest van het spel en de dlc's, hoewel nog steeds goed. En dan blijf je ook beter in het verhaal en de setting.
Godver. Ik ga dit opnieuw moeten spelen he …
Net gisteren gezien dat ik er al 247 uur in heb zitten op de PS4, maar niet 100%... Dat was dus de voorzet en dit het inkoppertje.
Deze game jaren geleden gekocht, alleen nog nooit gespeeld..
Toch maar doen dan!
Lijkt me ook wel gaaf om dan het spel te spelen met Henry Cavill Liam Hemsworth. ;)

Zonder geinen, ik wilde dit spel al lang spelen, en toen ik hoorde van een upgrade, heb ik speciaal gewacht. Dus ik ben zeer benieuwd.
Yup die ga ik nog eens uitspelen, the wild hunt is 1 van de weinige singleplayer games die ik meerdere keren heb uitgespeeld
Ik ben heel eerlijk gezegt zelf geen grote fan van de Witcher series. Ik heb het geprobeerd te spelen, maar het is niet echt iets voor mij. Maar ik ben wel heel blij voor iedereen die dit spel wel leuk vindt om te spelen. En zo te horen tenminste klinkt die next gen update veelbelovend. Veel plezier iedereen alvast! :)
Ze brengen dus een complete edition uit en je zal daarvoor de volle pot betalen. The GOTY editie bevat toch ook alle DLC en expansions en de upgrade is gratis. Dan koop je toch gewoon de PS4/Xbox One versie? Of mis ik iets?
? Dit is een gratis update .
Ja als je het spel in je bezit hebt. Maar in het artikel staat dat er ook een stand alone versie komt voor de next (current) gen consoles/pc only...
Ja je betaald dus als je het nog niet hebt. Logisch toch?
Maar dan koop je toch gewoon de GOTY editie voor minder geld?
Blijkbaar gaan ze er van uit dat alle oude delen in de verbrandingsoven gaan :?
Koop je toch goty voor €10 een keertje.
Ze brengen dus een complete edition uit en je zal daarvoor de volle pot betalen. The GOTY editie bevat toch ook alle DLC en expansions en de upgrade is gratis. Dan koop je toch gewoon de PS4/Xbox One versie? Of mis ik iets?
Ja, je mist de mededeling dat je "de volle pot" moet betalen voor de nieuwe release. Prijzen zijn voor zover ik weet nog niet bekend gemaakt.

Beetje bij voorbaat klagen wat je nu doet zegmaar.
Daar gaat het mij niet om, enkel en alleen maar om het nut van een GOTY al hebben en dan een soortgelijke complete edition uitbrengen met dezelfde content.
Voor PC is die Complete Edition overbodig ja, maar voor PS5 en Xbox Series X|S was de GOTY er eigenlijk niet, dan moest je de PS4 of Xbox One versie kopen.
Dat bedoel ik juist. Je krijgt de upgrade toch sowieso. Maak dan 1 versie dual entitlement oid. Daarom heb ik enkele maanden geleden voor 10 eur die GOTY editie gekocht als Series X owner
Jij weet dat dat zo is, maar veel grootouders weten niet hoe die backwards compatibility werkt, en volgens mij zelfs een deel van de console eigenaars zelf ook niet (ik ken er persoonlijk). Dus het is gewoon slim om ook een (fysieke) release op het nieuwe platform uit te brengen. En dat die dan een andere naam krijgt, dat kan een boekhoudkundige oorzaak hebben, maar het maakt het voor de leek ook wel duidelijker dat TW3 Complete nu "next gen" is, want die weten helemaal niet dat er een patch is geweest als er geen marketing rond gebeurt op Youtube en sociale media.

Zie ook hoeveel versies Skyrim heeft, voor ons is dat irritant maar mijn gamende vrienden die er verder niets over lezen, hebben weer wat om te kopen.
Ik begrijp je volledig :Y)

Edit: in the Xbox store staat nu duidelijk vermeld nu, dat de GOTY naam wordt aangepast naar Complete Edition :9

[Reactie gewijzigd door Joncik91 op 22 juli 2024 16:30]

Zal vast meevallen. Vijf jaar geleden was de GOTY editie (met DLC dus) al €20 en is nu vaak te koop voor €10.
Je mist het feit dat dit spel haast tegen welke prijs dan ook zijn geld waard is. Er is amper een reden te verzinnen om hier een tientje op te willen besparen.
De next gen upgrade is gratis voor mensen die de game al hebben. Als je de game nu koopt krijg je hem nog gratis denk ik maar straks word deze versie denk ik een ps4 versie en de complete edution dan de ps5 denk ik
IMO één van de beste rpg-games die er ooit zijn gemaakt. AC heeft veel van zijn concepten uit hun nieuwe series overgenomen uit the witcher 3. The witcher heeft me echt maanden kunnen entertainen.
Dat hoor ik dus wel vaker maar ik ziet het niet. Quests? De Witcher is nauwelijks de eerste die dat doet. Open wereld? Same. Branching quests? Hebben ze niet overgenomen. Goed verhaal, ook niet echt?

Ik zie eigenlijk 0 inspiratie van de Witcher in AC terug komen. Dus als dat echt zo is dan hebben ze wel heel slecht naar hun voorbeeld gekeken.

Voor de duidelijkheid, ik kan de oude AC reeks veel beter waarderen dan de nieuwe die ik heel snel heel saai vindt.
Sfeer en immersie is wat het zo leuk maakt. Het is gewoon een mooie wereld waar je op je paard doorheen rijdt en mensen ontmoet die allemaal hun verhaal hebben. De quests etc. zorgen ervoor dat het niet saai wordt, maar het is niet een spel wat je moet spelen als uitdaging om zo snel mogelijk de eindbaas te verslaan.
De sidequests in AC zijn dus geen zak aan en bieden op geen enkel vlak de diepgang van The Witcher. Het is allemaal super oppervlakkig.

Ik heb ze gespeeld hoor, dus ik weet waar ik het over heb. Daarnaast is er geen enkel spel dat er om draait om zo snel mogelijk de eindbaas te verslaan. Het probleem is dat de reis er naar toe zo saai is.
Dat is dus het mooie van The Witcher, soms lijkt het een simpel side-questje wat ineens uitmondt naar een flink WTF-Moment.
AC origins had opeens een talentree en wapens met allemaal stats. Niet dat dit van de witcher is gestolen.
Maar gezien het succes dat the witcher had, lijkt me dat wel gewoon overgenomen.

Ook zagen we opeens paarden om zich te verplaatsen, wat voordien niet het geval was, maar boten in AC Black Flag.

De sidequests in de witcher zijn gewoon iets meer dan gewoon een interactie met een npc.
deze hebben ze dan niet overgenomen en maken AC buiten de main story gewoon saai.

Ubisoft heeft een beetje last van "willen, maar niet kunnen". Hun gameplay model is haast terug te vinden in al hun AAA games. En dat maakt gewoon een copy pasta van alles wat uitkomt, met minieme veranderingen die hoogstwaarschijnlijk gewoon overgenomen zijn van andere games, wat niet slecht is opzich. Maar dat maakt niet dat de game uniek is.
Klopt niet helemaal wat je zegt. Paarden had je al in AC 2. Skill trees zaten in Unity & Syndicate.
Klopt, maar ik kan nog heel wat voorbeelden geven. Witcher heeft een unieke ingame genaamd gwent. AC Valhalla is met een gelijkaardige ingame op de proppen gekomen.

Vanaf origins moet je bij AC grondstoffen gebruiken om gereedschappen te maken, net zoals bij the witcher.

Vanaf valhalla kan je je wapens ook buffen met spells, iets gelijkaardigs wat in the witcher voorkomt.

Vanaf origins kan je op exotische monsters jagen, zoals de hunting quests in the witcher.

Sidequest van the witcher zijn trouwens een stuk beter dan enig welke AC game.

Ik heb alle AC gespeeld, buiten syndicate, en ik kan je vertellen dat ik de game vrij snel beu wordt omdat er heel vaak dezelfde soort sidequest in zitten. Buiten de main quests is AC niet veel waard voor mij. The witcher was en is op dat vlak veel diverser. In mijn ogen heeft Ubisoft met de laatste AC's geprobeerd om delen van the witcher over te nemen om zo meer variatie in de game te krijgen, ik vind de laatste AC's bijvoorbeeld een stuk fijner spelen. AC valhalla heeft me bvb ook echt wel vermaakt.

Toch blijf ik erbij, the witcher is veruit mijn favoriete rpg of all time. In eender welk opzicht.
Op zich goede punten maar Valhalla is veel en veel later uitgebracht. Het ging oorspronkelijk om Origins die veel van de Witcher zou hebben afgekeken en daar zit dit niet allemaal in.

Ik vond vooral Odyssey een draak, veel te groot en veel te weinig te doen met echt rete saaie quests. Ik moest mijzelf echt aansporen om hem ook maar 1 maal uit te spelen.

Witcher FTW
En dan ook de endgame van AC Odyssey. Ik had wel het minst optimistische scenario (kassandra dood, ma dood, enkel pa en alexios aan dezelfde tafel). 8)7

Zoveel later is Valhalla niet gekomen (2020) tegenover 2016 van TW3. Maar ook in Odyssey en Origins zijn er heel andere technieken gebruikt tegenover de eerder AC games. Maargoed, ik speel ze altijd allebei. De nieuwe AC zal ik hoogstwaarschijnlijk toch weer aanschaffen. Ik kan een goede RPG gewoon niet laten liggen.

Waar ik trouwens ook naar uitkijk volgend jaar is Star wars jedi survivor. De eerste rpg van Star wars vond ik ook zeer vermakelijk! :)
Mijn geheugen liet me wat in de steek, maar je hebt gelijk.
Maar je kon ze niet naar je toe fluiten zoals Witcher en AC origins?

En wat de skill trees betreft, neem ik mijn woorden terug. Al denk ik dat deze de gameplay niet echt veranderde zoals je nu kan doen.
Of ze reageerden op fluiten weer ik ook niet meer, haha :+

Van wat ik heb begrepen zijn er meerdere titels in ontwikkeling waarvan eentje in de oude stijl. Dus ik heb een lichte hoop.
Ik heb geen hoop meer in de meeste uitgevers.
Side quests etc in ac zijn gewoon boring as fuck. In the wild hunt voegt het vaak iets toe aan het verhaal en zijn ze nog enigszins uniek.
Nou de besturing op PC nog.. je goed positioneren als je precies op een bepaald punt onder de juiste kijkhoek moet staan was zeker in vergelijking tot GTA en RDR, Fallen Order en zelfse met vele titels uit lang vervlogen tijden een drama.

Hoe geweldig ik het ook vind dat ze dingen blijven toevoegen, er zijn al nieuwe delen in een nieuwe game engine aangekondigd... Zou de studio deze efforts dan niet beter kunnen focussen op de nieuwe delen? De witcher is met de TV-serie zo'n beetje nu op het hoogtepunt dat deze franchise mijns inziens zou kunnen hebben, als ze dat droog gaan melken en niks uitbrengen word het straks wel als game wel een success, maar met een stuk minder fanbase als dat ze nu hebben.
alternative movement option al geprobeerd ?
Deel 1 gaan ze wel een remake van maken dacht ik
De next gen upgrade wordt door Saber Interactive gemaakt, niet door CDPR. En CDPR is bezig aan een remake van Witcher 1, dus het is niet dat het ene ten koste van het andere is. Ik begrijp niet goed wat er mis is met een goede oude game up to date te houden zodat nieuwe spelers deze ook kunnen appreciëren.

En betreft de beweging, dat was bij mij een kwestie van gewenning en eventueel de alternatieve modus gebruiken (ik heb nooit de standaard modus gebruikt). Zelf heb ik TW3 altijd met controller gespeeld, denk niet dat er echt een meerwaarde is om het met m+kb te spelen.
heb er nog geen in-game beelden van gezien maar gaat 't erg veel beter worden dan de oorspronkelijke witcher3 met de gebruikelijke HulkHogan (of hoe heet die gast ook alweer) HD/shader mods?
Tja, dat weten we nog niet. "Gerucht" is wel dat Halk Hogan betrokken is (geweest) bij deze versie; maar officieel is daar niets over bekend behalve de melding van hemzelf dat hij contact heeft gehad met CDPR.
Er staat in de blogpost iig dat er bepaalde mods geïntegreerd zijn.
Ah ja, die had ik zelf ook pas later gelezen. Tof; ben erg benieuwd.
Imho gelijkaardig aan een huidige deftig gemodde versie + raytracing ed.

https://www.youtube.com/watch?v=8ILcfqL-kGQ zou niet slecht zijn.
Ik vraag me af of dit nou zoveel voorstelt. Ze hebben nog altijd 0,0 beelden laten zien. Baart me toch wat “zorgen”.
Ach, voor de console bezitters wordt dit in ieder geval fantastisch vanwege de 60fps en mooiere graphics.

De PC versie ziet er ook nu nog steeds op high/ max eigenlijk wel heel degelijk uit, daar zal het denk ik wel wat minder impact hebben ja.

Ik ga hem omdat het kan deze keer doorspelen op de ps5 in ieder geval!
Vind de huidige versie al prachtig, zeker voor zn leeftijd is ie gewoon goed.
Volgende week gaat men wat laten zien:
If you want to learn more, make sure to tune in to REDstreams on our Twitch channel next week for an exclusive look at the next-gen gameplay reveal and details on the upcoming changes.
Nou ben benieuwd, wel beetje raar dat er nog geen beelden van bestaan voor iets wat over 30 dagen er zou moeten zijn.
Volgende week is er een preview-stream/event.
If you want to learn more, make sure to tune in to REDstreams on our Twitch channel next week for an exclusive look at the next-gen gameplay reveal and details on the upcoming changes.
Slim toch? Nu media aandacht, straks opnieuw bij vrijgave gameplay beelden en dan de pre-reviews en dan de release?
Ik heb ze alle 3 via gog aangeschaft. De mooiste rpg games. Ik kijk uit naar deze update. Mooi dat je niets moet aanschaffen als je de games al hebt. :)
Ik kon die eerste dus niet meer spelen, te oud, te janky. Daarom was ik blij te horen dat daar een remake van komt. 8-)
Ik ga het zeker proberen, maar ben tegelijk wel waakzaam voor te hoge verwachtingen. De upgrade is natuurlijk al enige tijd geleden aangekondigd. Die tijdslijnen zullen ook ongetwijfeld verschoven zijn door de prioriteit bij Cyberpunk te leggen, maar voor mijn gevoel is er best lang aan gewerkt. Daarom heb ik stiekem hoop op meer dan een “resolutie-bump”. En dat het na al die jaren ook wat quality of life upgrades krijgt. En de gameplay niet gedateerd voelt. Want de combat voelde op console altijd wat houterig.
Ik ga het zeker proberen, maar ben tegelijk wel waakzaam voor te hoge verwachtingen. De upgrade is natuurlijk al enige tijd geleden aangekondigd. Die tijdslijnen zullen ook ongetwijfeld verschoven zijn door de prioriteit bij Cyberpunk te leggen, maar voor mijn gevoel is er best lang aan gewerkt.
Wat ook meespeelt is dat deze versie initieel door Saber Interactive (die ook de Switch-versie hebben verzorgd) zou worden gedaan. Maar Saber had het werk belegd bij een van hun Russische studio's; en dat heeft om logische reden ook voor de nodige vertraging gezorgd.
Daarom heb ik stiekem hoop op meer dan een “resolutie-bump”. En dat het na al die jaren ook wat quality of life upgrades krijgt. En de gameplay niet gedateerd voelt. Want de combat voelde op console altijd wat houterig.
De exacte verbeteringen zullen we volgende week pas weten maar er lijkt wel significant gesleuteld te zijn aan de game (men vermeld dat men varia mods heeft geintegreerd):
Enhanced with the power of next-gen consoles and modern PC hardware in mind, the upcoming update will feature dozens of visual, performance and technical enhancements, including ray tracing support, faster loading times on consoles, a variety of mods integrated into the experience, and much more! On top of that, we’re adding a set of DLCs inspired by Netflix’s The Witcher series, such as new weapons and armor for Geralt and alternative looks for select characters.
Ik verwacht zelf alleen qua gameplay niet echt grote wijzigingen; dat lijkt me namelijk vrij ingrijpend. Maar ik hoop zeker wel op wat QoL-features.

[Reactie gewijzigd door Carn82 op 22 juli 2024 16:30]

Geweldig nieuws. Ze hadden dit ook kunnen verpakken als een remastered editie en geld voor vragen, nice dat het gratis is.
CDPR hebben wat goed te maken vanwege cyberpunk, maar het is ook een investering, aangezien ze met veel vervolgen en remake gaan komen. Maar inderdaad schappelijk dat ze deze upgrades gewoon gratis doen. Want er zijn ook studio’s (of uitgevers) die 10x dezelfde game verkopen. Ik noem geen namen. Bethesda en Rockstar.

Nu brengen ze wel een vernieuwde versie uit wat eigenlijk de game of the year edition is inclusief deze next gen upgrade. Maar dan kun je evengoed de oude kopen. Misschien leuk voor verzamelaars. Trouwens was afgelopen maand the Witcher 3 flink in de aanbieding in de Playstation store.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.