Valve brengt Steam Big Picture Mode met SteamOS-ontwerp uit als bèta

Valve heeft een bijgewerkte Steam Big Picture Mode vrijgegeven als open bèta. Deze heeft de interface die ook voor de Steam Deck is ontworpen. Het bestaande ontwerp van Big Picture Mode is alweer tien jaar oud.

Valve zegt dat er nog wat 'ruwe randjes' aan de interface zitten, maar dat het wel het punt heeft bereikt waarop het de interface wil vrijgeven voor gebruikers en om feedback wil vragen. De nieuwe interface, die nog steeds Big Picture heet, vervangt de voorgaande helemaal.

Naast esthetische veranderingen, is er een nieuw home screen, waar onlangs gespeelde games en nieuwe updates voor games uit de bibliotheek vertoond worden. De zoekfunctie biedt daarnaast de mogelijkheid om niet alleen in de bibliotheek te zoeken, maar tegelijk in de winkel en de vriendenlijst. Ook is de interface voor het aanpassen van controllerlay-outs aangepast en zal de stijlwijziging zich ook tonen in de in-game overlay van Steam.

Hoewel Valve zegt dat het de interface aan de man wil brengen en feedback graag tegemoetziet, is de interface nog niet breeduit geïntroduceerd. Niet alleen moeten spelers namelijk in het optiesmenu van Steam een opt-in voor de bèta aangeven, ze moeten ook de parameter '-gamepadui' toevoegen aan een snelkoppeling naar Steam. Dan pas zal de interface zich tonen, zonder de optie om terug te keren naar de desktopinterface, die de oude Big Picture Mode wel heeft.

Deze interfacemodi zijn voorbeelden van 10-foot user interfaces. Ze zijn geoptimaliseerd voor kleine schermen, zoals die van de Steam Deck, maar ook voor grote schermen waar de gebruiker verder vandaan zit, dus televisies. Een ander kenmerk van dergelijke interfaces is optimalisatie voor gebruik met afstandsbedieningen of controllers.

Valve werkt eraan de nieuwste versie van SteamOS naar pc's te kunnen brengen, waar dat OS momenteel alleen beschikbaar is voor de Steam Deck-handheld. Deze interface geeft een voorproefje van hoe dat eruit zou zien. Een releasedatum voor SteamOS voor pc's is er nog niet, maar de eerste signalen dat een image eraan zit te komen, zijn onlangs verschenen. Tweakers publiceerde onlangs een interview met Valve over de Steam Deck en SteamOS.

Steam Big Picture Mode met SteamOS-ontwerp
Steam Big Picture Mode met SteamOS-ontwerp

Door Mark Hendrikman

Redacteur

28-10-2022 • 14:15

22

Reacties (22)

22
22
8
0
0
14
Wijzig sortering
Kijk dat is wel fijn, want dat was voorheen imo redelijk buggy als je op je intern netwerk wilde streamen vanuit mijn Steam Deck. Dus ik ga vanavond eens even testen of het nu wat meer gestroomlijnder is dan voorheen.

Valve rocks btw _/-\o_
Kijk dat is wel fijn, want dat was voorheen imo redelijk buggy als je op je intern netwerk wilde streamen vanuit mijn Steam Deck. Dus ik ga vanavond eens even testen of het nu wat meer gestroomlijnder is dan voorheen.
Dat heeft hier niets mee te maken, volgens mij. Valve brengt de nieuwe user interface van de Steam Deck naar 'gewone' Steam Big Picture Mode (dus met name voor niet-Deck apparaten).

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 26 juli 2024 12:17]

Ik heb mijn Game VM ook aangepast en deze layout lijkt toch een stuk frisser dan de oude big picture layout. Op de TV via Moonlight verbinding maken en het is net mijn Steam Deck, heerlijk. Lijkt ook wat overzichtelijker en toegankelijker allemaal. Ik blijf alleen 1 ding een probleem vinden: De Steam knop ontbreekt op mijn controller en daar is nog steeds geen goede omweg voor.
Steam knop op een Steam Controller wellicht iets voor je? Nieuw niet meer te krijgen, maar 2e hands kan je ze zeker nog krijgen, recent er eentje overgenomen via V&A om naast/met mijn Steam Deck te gebruiken.

Qua Steam Deck ben ik, sinds mijn eerste kennismaking met iOS (12 jaar geleden), nog nooit zo happy geweest met een UI/OS! Het werkt echt super fijn en simpel, zaken zijn relatief makkelijk en intuïtief te vinden. Verder geen ervaring met Big Picture mode op TV, als ik game zit ik eigenlijk altijd achter een computer...
Dat gaat helaas niet werken.

Op de steam deck zitten twee belangrijke knoppen om een menu op te roepen. Op de steam controllers zit maar 1, net als op een Xbox/PS controller.

Je kunt deze functie echter wel oproepen met een combinatie van knoppen, dat ook prima werk op console controllers.
Ligt eraan welke controller je hebt, de xbox button, logitech button etc reageren bij mij als steam knop.
Geen idee hoe dat met ps controllers zit
Ik heb universele bluetooth controllers met een xbox layout, maar zonder xbox knop. Ik zou graag een combi willen toewijzen aan de "Steam" functie maar helaas.
PS en Switch controller werkt hetzelfde :)
Wellicht off-topic, maar kun je wat meer vertellen of je game vm inrichting? Ik ben ook van plan zoiets te maken. Doel is om de fysieke server in het rack in de garage te hangen en vanaf alle schermen in huis te kunnen gamen.
Het sleutelwoord is hier hardware passthrough van de gpu naar VM's. De rest is standaard meuk.

Edit: als het via een vm gaat natuurlijk, dat lijkt het woord server wel te impliceren. Als het geen vm is dan is het helemaal niet spannend en is het gewoon een pc op afstand.

[Reactie gewijzigd door oef! op 26 juli 2024 12:17]

Let erop dat de grote anticheattools gamen in een VM niet leuk vinden. Althans, dat lees ik her en der. Geen eigen ervaring.
Het werd eens tijd :) hopelijk zitten er ook niet meer van die rare bugs in, zoals dooie links in de store.

Kan het alleen nog niet uittesten, want de gamebak woont zonder scherm en input in de meterkast en via Steam Link kom ik er niet in. En Windows laat me dat argument niet toevoegen aan het startup verhaal.

De Steam Link app mag ook wel eens een keer een stevige update. Zoals het direct doorgaan naar de server in plaats van dat selectieschermpje, en gewoon behoorlijk reconnecten als de app uit focus is geweest zou ook wel fijn zijn.

Binnenkort maar weer eens kijken of de hele bende weer over kan naar Linux :| Die SteamOS image klinkt erg interessant.

[Reactie gewijzigd door MartijnGP op 26 juli 2024 12:17]

Als je een Nvidia kaart hebt zou ik streamen via de GeForce Experience en Moonlight als Client. Latency vrij en je kan prima de nieuwe layout gebruiken bv.
Nope, AMD :)

Ik vind het vervelende dat die Valve software altijd in de kern goed werkt maar dat de interface altijd om te huilen is zo buggy. Steam Link is indrukwekkende technologie. Ik stream hier zelfs over WiFi (wel gewoon met twee dikke routers die met WiFi aan elkaar hangen en dan zowel de gamebak als de Shield met de kabel aan said routers) en merk geen enkele latency.

Alleen die app is dan weer zo brak dat als ie naar de achtergrond gaat en je hem weer opent, hij eerst 30 seconden moet nadenken voordat hij constateert dat de verbinding verbroken is, en daarna kun je gewoon weer verbinden :+
https://github.com/LizardByte/Sunshine

Ik hoor hier wel goede dingen over. Een open source alternatief om toch Moonlight op je clients te kunnen gebruiken zonder een Nvidia gpu
AMD Link weleens geprobeerd?
Ik zweer bij Parsec, in-house niks lag!
Probeer Parsec eens.
Ik heb zelf de SteamDeck gekocht, maar daar is de interface erg goed en gebruikersvriendelijk.
Het enige punt is dat bij de winkel sommige buttons opeens niet meer werken (omdat Steam eingelijk de website inlaad en niet de UI zelf).
Is dit ook te gebruiken in SteamVR? Daar wordt je nu nog geforceerd de oude Big Picture te gebruiken.
Ja, zodra de beta voorbij is zal de oude Big Picture vervangen worden met een update.
Ik ben afhankelijk van 'Minimize big picture' optie voor in huis streamen van disneyplus naar de tv via Steam Link. Ik hoop dat dit nog steeds mogelijk blijft? Vanuit het artikel (terugkeren naar desktopinterface) lijkt het alsof dat dan niet meer kan?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.