Kritisch zijn over berichtgeving heeft er niets maar dan ook niets met te maken. Van mij mag iedereen zijn kritische blik op de feiten werpen maar elk discours moet ten gronde degelijk en genuanceerd zijn zonder te bashen.
In uw post slaag weelderig in het rond en verzamelt veel karma maar de ondertoon is niet juist, het is respectloos, kleinerend, onvriendelijk en vooral ook onwenselijk. En dat is blijkbaar niet de eerste keer.
Daarnaast beseft je toch ook dat innovatie zo'n hol begrip is dat je het op duizenden manieren kan counteren.
1.Je gaat altijd wel een stukje vinden dat een ander merk al eens gedaan heeft in een iets andere vorm dus je kan bijna altijd claimen dat al bestond en dus niet innovatief is. Zeker in een telefoonmarkt waar er duizenden modellen allemaal iets proberen is uw hit ratio 100%.
2. Je kan altijd alles doodrelativeren. 'Waar ben je zo enthousiast over, het is maar wat silicium dat 1 miljoen keer minder krachtig is als uw brein en dat ze aan zoveel mogelijk geld aan jouw willen verkopen'
Wat je ook zegt, als je het op die manier doet dan is altijd fout. Het gaat over respect en stijl en bijkomstig de teneur. Je bent blijkbaar de trotse houder van de Apple batch maar als ik uw teneur/geschiedenis zie dan heeft dat alles weg van de funpolice in bashmod die op dat topic waar je continu aan het inbeuken bent om de andere uit het apple kamp te halen.
Een greep uit de Teneur/flamebait
- Bij Apple zijn ze gewoon lui, andere merken maken ze betere telefoons
- Een Apple productje is niet meer iets om heel warm van te lopen
- We hebben het hier over een bedrijf dat 240 miljard op de bank heeft staan en van gekkigheid niet weet wat 't hier mee moet doen.
- Die socs van Apple zijn gewoon combinaties van bestaande ARM technieken, er zit weinig tot geen eigen 'design' van apple in die chips, het is simpelweg een setje andere keuzes.
- Musk zijn hele geschiedenis is samen te vatten als meer geluk dan wijsheid
- Apple kiest namen die er slim uitzien, niet namen die ergens op slaan.
- Het is altijd leuk om te zien dat Apple altijd dit soort 'nieuwigheden' na 4 tot 5 jaar overneemt, ik ben vooral benieuwd aan wat voor idiote marketingterm ze eraan gaan hangen om te doen alsof 't beter/nieuwer/flitsender is dan wat er al jaren op de markt is.
- Ze weten het bij Apple leuk te verkopen hoor, maar als je er over na gaat denken klopt er geen pepernoot meer van.
- Apple is nou niet een bedrijf waar je naartoe gaat om met cutting edge zaken te werken.
- Doen alsof Apple betrouwbaarder of stabieler is, is vooral jezelf voor de gek houden.
- De Mac studio lijkt mij een beetje een oplossing op zoek naar een probleem.
En zo heeft elke post over Musk of Apple wel een boodschap in die trend. Echt frappant hoe doelgericht je het aanpakt. Soms moet je mensen in hun wijsheid laten. Leven en laten leven. Je gaat hun toch niet kunnen overtuigen dat Apple slecht is. Het is een strijd die mss niet moet gestreden worden.
Sinds de groei van Tweakers zijn er veel mac-gebruikers bijgekomen. Mss wel 50% van hun daily visits zijn Apple gebruikers. De tijd dat Tweakers Windows/Linux only was is al even voorbij. This weer tijd om vriendelijk te zijn tegen die groep.
Ze willen van Tweakers een vriendelijkere plaats maken en dat begint mss bij redelijkheid en nuance.
Dat wil niet zeggen dat je niet kritisch mag zijn maar in honderden posts lukraak Apple bashing op leden is gewoon zinloos en pure flame bait. Niemand wordt daar slimmer of vrolijker van.
[Reactie gewijzigd door Coolstart op 23 juli 2024 10:11]