Dwergensurvivalgame The Lord of the Rings: Return to Moria verschijnt in 2023

Ontwikkelaar Free Range Games werkt aan een game genaamd The Lord of the Rings: Return to Moria. Het gaat om een survival- en craftinggame waarin spelers zich ontfermen over een dwergennederzetting. Return to Moria komt exclusief uit op de pc via de Epic Games Store.

In Return to Moria willen de dwergen de mijnen van Khazad-dûm weer betreden en moeten daar zien te overleven tijdens het bouwen van een nederzetting. De speler creëert een eigen dwerg en moet aspecten als slaap, honger, temperatuur en geluid managen. Het spel kan alleen of co-op met maximaal acht spelers gespeeld worden, al blijkt uit de gameplay en beschrijvingen nog niet duidelijk of spelers één of meerdere personages kunnen besturen. De daadwerkelijke mijnen zijn procedurally generated, wat wil zeggen dat iedere wereld uniek is.

Spelers moeten in Return to Moria zien te overleven door te bouwen, craften en uiteraard ook te mijnen. De gemijnde grondstoffen kunnen weer omgezet worden tot wapens, bouwstenen en magische amuletten. Het mijnen van grondstoffen maakt daarentegen wel geluid en zoals fans van de films zullen weten, kan dat ongewenst gespuis uit de diepte van Moria doen ontwaken. De speler moet dan ook rekening houden met aanvallen van orcs en andere monsters.

Over de films van Peter Jackson gesproken, The Lord of the Rings: Return to Moria speelt zich jaren na de gebeurtenissen uit de gerenommeerde films af. De game vindt plaats in de Fourth Age, de films in de Third Age. Sauron is dus al verslagen en de Fourth Age wordt dan ook gezien als een vreedzame periode in Middle-Earth. Het is niet duidelijk in hoeverre Return to Moria raakvlak heeft met de gebeurtenissen uit de films.

Lord of the Rings Return to MoriaLord of the Rings Return to MoriaLord of the Rings Return to MoriaLord of the Rings Return to MoriaLord of the Rings Return to MoriaLord of the Rings Return to Moria

Door Yannick Spinner

Redacteur

10-06-2022 • 21:06

82

Reacties (82)

82
75
31
0
0
23
Wijzig sortering
De graphics zien er niet echt next gen uit. Maar dat was bij Valheim ook niet het geval, en dat spel was fantastisch. Als dit spel dezelfde vibe heeft - met je vrienden 's avonds beetje ouwehoeren over voice chat en in de tussentijd wat graven, base builden en craften dan ben ik erg benieuwd!
Waarom is iedereen toch zo graphics geil? Alsof dat het enige is wat een game next-gen kan maken.
Wat mij betreft is het verhaal het belangrijkste element in een game, hoewel dat uiteraard persoonlijk is. Maar ik kan wel merken dat goede graphics het inlevingsvermogen behoorlijk ondersteunen. Neem bijvoorbeeld destijds Skyrim, dat was van zichzelf een prima game met een leuk verhaal maar de texture packs en mods deden wel echt wonderen.
Aan de andere kant heb je ook games zoals Stardew Valley, die zo van je NES lijkt te komen, maar inmiddels meer dan 20 miljoen keer verkocht is en een rits aan awards heeft binnen gesleept.
Tsja het één hoeft het ander niet uit te sluiten, lijkt me vooral een kwestie van persoonlijke voorkeur. Dat is denk ik ook het antwoord op de vraag van @SHiNeye :)
Er is op zich wel een verschil tussen zoiets als Stardew Valley, dat een uitgesproken (en in mijn ogen zeer geslaagde) visuele stijl heeft (namelijk pixel art), en zoiets als ik in deze screenshots zie, wat voor mij een soort uncanny valley is tussen een cartoonische stijl zoals Borderlands, en fotorealistisch 3D, maar dan er precies tussen waardoor het lijkt alsof er geen bewuste keuze is gemaakt. Dat maakt het in mijn ogen toch wel minder aantrekkelijk.
Goede graphics hoeven dan ook nieg fotorealistisch te zijn natuurlijk, het gaat naar mijn mening véél meer om de stijl / sfeer. :)
Ik weet nog wel de eerste games op de N64, o wat was dat toch mooi allemaal toen. Toen had niemand een probleem met inleven.
Zelf vind ik gameplay ook vele malen belangrijker dan graphics, maar tegelijk merk ik wel dat als ik Horizon Zero Dawn op Ghost of Tsushima op de PS5 op 4K / 65 inch speel dat mijn ogen echt wijd open gaan en ik veel meer immersion heb in de game door de prachtige graphics en wereld die ze gecreëerd hebben.

Ben heel benieuwd waar we de komende 10 jaar naar toe gaan op vlak van graphics (worden we bijvoorbeeld in staat om het equivalent van een film te spelen als game?)
Kan me nog wel de eerste keer GTA, Zelda, halo en uncharted herinneren hoe mooi dat allemaal wel niet was heel wat jaren geleden, maar als ik ze nu mijn N64 uit de stof haal en aan zet moet ik eerst 10 minuten spelen voordat ik weer de pixelated characters van de achtergrond kan onderscheiden.

Grapics is altijd relatief geweest, weet nog wel hoe eng de eerste Mummie film was als kind, maar als ik hem nu zie lig ik in een deuk van hoe slecht het er uitziet.

Maar als je naar Black Desert online kijk, die had al heel wat jaren geleden een character builder die zijn tijd ver vooruit was. maar goed ik kan zelf ook niet wachten op wat er nog gaat komen.
Maar zelf zou ik liever eerst een goede MMO in VR willen hebben waar je met duizenden mensen tegelijk op los kan gaan, en dan maakt het mij niet uit dat het er uitziet als minecraft zolang de gameplay maar goed is.
Ik moet zeggen dat graphics zeker niet alles zijn, maar dat zeker met games in eerste en derde persoon echt wel zorgen voor een beleving waar je meer naar binnen getrokken wordt.

Gameplay uiteraard boven al het andere, maar ik moet toch echt zeggen dat ik er van geniet als ik bepaalde games aan het spelen ben waar echt aandacht is besteed aan de graphics.
Omdat ik van mooie graphics hou? Natuurlijk is gameplay belangrijk maar als ik mag kiezen tussen een pixelbrij en Unreal 5 dan gaat mijn voorkeur echt naar de laatste. Ik heb niet voor niets een XSX, PS5 en een monster PC.

Moet ik overigens zeggen dat er met deze graphics weinig mis is. Ik zou hem er zeker niet voor laten liggen. Ik stoor me meer aan de jank in de beweging van de poppetjes.

Wat ik persoonlijk minder vind is de wederkeer van oud fenomeen. Vroegah, hadden alle spellen vette covers, handgetekend en stijlvol, maar dat leek in niets op hoe uiteindelijk het spel er uit zag. Dat gebeurt tegenwoordig weer met spellen die pixelart gebruiken. Zo jammer als ik door een library browse. Denk ik, dat ziet cool uit! En dan zie ik de screenshots en is het weer een pixelart game. :'(

[Reactie gewijzigd door RoamingZombie op 24 juli 2024 12:27]

Goeie graphics is een bonus, meer niet. Gameplay telt voor mij veel, veel zwaarder.
Waarom kunnen we niet allebei hebben ? Goede graphics en goede gamepla/game mechanics ?
Het 1 hoeft niet het andere uit te sluiten.
Als al je budget gaat zitten in eye candy, dan is er niets over voor de gameplay.
next gen gameplay bestaat niet, dusja.
alles sinds de ps3 era en later hebben exact dezelfde gameplay copy/paste.
alles sinds de ps3 era en later hebben exact dezelfde gameplay copy/paste
Tell me you are young without telling me you are young.
Dan zou er sprake moeten zijn machine learning / geavanceerde ai. Dit en graphics zijn de enige dingen die een game next gen kunnen maken.
Gameplay en een goed verhaal had ook op de SNES gekunnen. Voor betere graphics heb je altijd next-gen nodig.
Geen idee, ik heb net op de PS5 The Matrix Awakenings bekeken/gespeeld/ervaren op basis van de U5 engine. In vergelijking bij dat valt elk spel qua graphics in het niet. Een game zou er goed uit moeten zien en goed moeten klinken en dat kan in verschillende art styles. Het belangrijkste aan een game lijkt me dat het je aanspreekt en gameplay en thema lijken mij wat dat betreft toch net wat belangrijker
Ik vind valhelm er juist te gek uit zien. Dat er gekozen is voor pixelated textures maakt het niet ineens slechte graphics.
De graphics hoor het spel en haar verhaal te ondersteunen en niet te dragen. Die laatste lijkt, als ik de algemene indruk mag geloven, wel iets vaker voor te komen al blijft het subjectief.
Games spelen voor de graphics is als porno kijken voor het verhaal.
Als ik dit zo zie krijg ik zin om Dungeon Keeper te gaan spelen.

*Origin opstarten doet*

:+
Dat had ik nou ook! Ik zeg: tijd voor Dungeon Keeper 3. De trailer is al klaar.
Wellicht dat War for the Overworld je kan bekoren. Mocht je er onbekend mee zijn; het is een spirituele opvolger van Dungeon Keeper.

https://store.steampowered.com/app/230190/War_for_the_Overworld/
Thanks. Ik heb die in extreme early acces gespeeld, toen was t niet veel. Goed idee om nog eens naar terug te gaan.
Heb de game echt veel gespeeld. Super leuk nog steeds! (ook een oud dk2 fan)
Ik denk persoonlijk dat een dungeon keeper style game hier ook geweldig had kunnen werken.
Zo, het spijt me zeer, maar het ziet er uit alsof het 10 jaar geleden uit had moeten komen en veel te glad... Te schoon voor dwergen en graven en mijnen.
Gameplay > graphics;)
Ik zeg dan ook helemaal niets over de gameplay. :D .
En toch heeft Minecraft heel veel spelers.
Dat komt dan ook uit 2011.
En wordt nog steeds gespeeld.
Het mooie aan Minecraft is dat er geen bestaand universum is waar ze de wereld op hebben afgestemd, Minecraft heeft gewoon een (toen) unieke stijl en dat werkt prima. Het is geen spel over dwergen, en dit wel.

In dit geval ben ik het eens met @Wouterie, het ziet er vreemd uit dat alles zo schoon is. Het zou lage settings kunnen zijn, maar mijn beeld van dwergen (dat ook bevestigd wordt in bijv. de films) is toch dat ze wat ruwer en smeriger zijn dan dat.
Ik denk ook niet dat de films het bron materiaal zijn, dat het op de boeken is gebaseerd. Ook in de boeken wordt trouwens niet veel meer verteld dan dat de dwergen op een gegeven moment terug naar Moria gaan, wat daar gebeurd wordt niet in detail besproken.
Ik vind Minecraft leuk, ik vind het nog leuker met een high res texture pack. :+
Ben het met je eens, er word veel de vergelijking gemaakt met Valheim maar daar is de lighting, modeling en sfeer gewoon veel beter als je kijkt naar de trailer van Return to Moria.

Vooral de building blocks die in de trailer worden laten zien zien er heel simplistisch uit, met generic textures wat het eerder op een fan game lijkt lijken dan een daadwerkelijke release van een game studio.
Ziet er wel leuk uit. Als ze er een dwarffortress sausje over kunnen gieten (indirect door jouw acties) en zo je kolonie ziet groeien zou het helemaal tof zijn. Echter..

Epic store is een automatische skip. Jammer.
Same, ik weiger om mee te doen aan een exclusive platform.
Epic store is een lelijke en bijna onwerkbare store, maar ik weiger mee te doen aan een steam-monopolie.
Nahja, Steam heeft geen monopolie, ik koop ook vaker games op GOG of direct bij de uitgever, maar ik weiger gewoon om te participeren aan de anti-consument praktijken van Epic.
Ziet er wel tof uit, ben benieuwd
Anoniem: 421923 10 juni 2022 21:49
niet 'jaren' maar eeuwen into de Fourth Age:
Some centuries into the Fourth Age, the auspiciously-named Durin VII, a descendant of Dáin Ironfoot, succeeded as the King of the Longbeards and heir of the Kings of Khazad-dûm.[T 15] He led his people back to Khazad-dûm, where they remained "until the world grew old and the Dwarves failed and the days of Durin's race were ended".
met name de karakter-skins doen me erg denken aan Lord of the Rings Online.

gamesradar noemt het eigelijk gewoon de LotR versie van Valheim:
https://www.gamesradar.co...-and-it-launches-in-2023/
Indie developer Free Range Games and publisher North Beach Games unveiled what looks a lot like The Lord of the Rings' take on Valheim and Minecraft during today's Epic Games Store showcase.
Ziet er echt vreselijk uit, 1 material gebruikt voor elk object, de huid ziet er hetzelfde uit als een baard of een muur.
Hmm, na de val van Sauron vervaagden toch alle kwade wezens, sinds alles wat geschapen is door hem en zijn meester verloor alle kracht hoe kunnen er dan toch weer Orks en andere monsters terug zijn in de 4th age verhaaltechnisch klopt dat totaal niet.
het artikel refereert een paar keer naar de LOTR films, maar er schijnt ook een goed boek te zijn van dit verhaal.
Da's best relatief. De films kon ik makkelijk uitkijken. Door die boeken kon ik me echt niet heenworstelen. Het moet toch wat leuk blijven :+
Dwergensurvivalwattes?
Dwergenoverlevingsspelletje. Zo, hoeveel punten is dat?
Poah, ja aanzienlijk meer (punten) in het Nederlands dan in het Engels. Maar, ik kan me niet voorstellen dat dit een categorie is binnen videogames, of games in het algemeen?
Een kleine, je ziet h'm zo over het hoofd ;)
Wees blij dat het geen Hobbitsurvivalgame is :+ O, wacht.
Dan moet je eten klaarmaken om de slechteriken te verslaan ofzo?
Of alle deuren op slot doen om te voorkomen dat je eigen achternicht je bestek jat ofzo }>

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.