Hitman 3-roguelikemodus Freelancer uitgesteld tot tweede helft van 2022

Hitman 3's Freelancer-singleplayermodus verschijnt niet langer in de lente van dit jaar, maar pas in de tweede helft. Ontwikkelaar IO Interactive wil 'bepaalde elementen' van de modus verbeteren. Freelancer is een roguelikemodus met een aanpasbaar safehouse.

IO Interactive schrijft dat het ontwikkelteam meer tijd krijgt om 'de bouten vast te draaien' en de modus 'zo dicht bij onze ambities als mogelijk te krijgen'. De game is intern en extern getest, waarbij bepaalde leden van de community de modus op hun eigen apparaten konden proberen. Die feedback was 'grotendeels positief', maar toch wil de ontwikkelaar nu 'bepaalde elementen' verbeteren die de algehele gameplay moeten verbeteren.

De Freelancer-modus werd in januari aangekondigd en bevat roguelike-elementen, strategische planning en een aanpasbaar safehouse. In dat safehouse plannen spelers missies en kunnen ze met wapens oefenen. Die schuilplaats wordt ook uitgebreid naarmate spelers meer missies doorlopen. De missies spelen zich af binnen campagnes en locaties over de hele wereld. Spelers kunnen kiezen in welke volgorde ze missies willen afhandelen.

De modus is roguelike doordat de uitrusting van Agent 47 niet persistent is. Wat een speler achterlaat tijdens een missie, blijft verloren. Missies zijn aan de modus aangepast door de toevoeging van nieuwe npc's die de speler tegengaan of juist helpen.

IO Interactive zegt vanwege het uitstel van Freelancer de dlc-roadmap voor de lente te hebben aangepast. Zo had er in april een update met meer content en raytracing voor de pc-versie moeten verschijnen; die komt nu op 24 mei. Ook verschijnen er meer Featured Contracts in mei. De nieuwe Rocky-map, ook wel bekend als Ambrose Island, wordt daarnaast naar voren geschoven en verschijnt in juli.

Hitman 3 DLC-roadmap

Door Hayte Hugo

Redacteur

06-05-2022 • 09:39

10

Reacties (10)

Sorteer op:

Weergave:

Helaas nog wat langer geduld hebben dan. Ik vind het echt een heerlijke game. Ik vermaak mij prima met roulette (externe modus via website hitmaps), contracts en speedruns.
Ondertussen honderden uren gespeeld, maar van roulette had ik nooit gehoord. Net gechecked, dat klinkt erg kick! Ik haal vanavond m'n fiber wire maar weer eens uit de kast.
Het is een erg leuke manier om het spel goed te leren kennen, omdat je soms hele lastige combinaties moet maken. Zo zie je hoeveel vrijheid je daadwerkelijk hebt in deze game om je opdracht tot een (goed) einde te brengen.

Ook worden hierin competities gehouden via een Discord. Ik vind mijzelf nog steeds niet goed genoeg om daar eens aan mee te doen. Ondanks honderden uren alleen al gespendeerd te hebben aan deze “modus”.

Ik wens je veel plezier. Als het je bevalt gaat er echt een wereld voor je open in deze game die nogmaals aanduidt dat het eindeloos herspeelbaar is.

[Reactie gewijzigd door Thazard op 24 juli 2024 04:29]

Ik blijf er bij dat de oude serie beter was met als hoogtepunt Blood Money. Ik vind het mega irritant dat ik eerst van alles vrij moet spelen voor dat het echt een sandbox is. Hoezo moet ik 10.000 punten halen voordat ik eindelijk een sniper kan mee nemen in de level. Het spel bied mij minder vrijheid van vroeger en dat vind ik jammer vooral omdat de levels op zichzelf wel goed in elkaar zitten.

Deze uitbreiding doet mij ook niets. Ik will gewoon toegang tot alle missies en alle wapens/items zonder gegrind.

[Reactie gewijzigd door RoamingZombie op 24 juli 2024 04:29]

De grind is inderdaad wat meer een ding in de laatste 3 Hitman games. Hoewel in Blood Money je ook wat moest grinden om alle upgrades te kunnen kopen en dat ging dan weer alleen door ook voor de SA rating te gaan.
De grind is zo goed als niet aanwezig, de replayability is wel immens hoog.
Op meerdere manieren een level kunnen halen dan heb je uiteindelijk prima de zaken vrijgespeeld. Dus een echte grind is hier niet aanwezig
Blood Money is echt wel erg goed inderdaad. Wat ik zelf jammer vind aan de nieuwe series, is dat het spel eigenlijk gebouwd is op de meest zichtbare hints. Er is geen manier waarop je op natuurlijke wijze doorhebt wie de enforcer is, als je een bepaald kostuum draagt. Hierdoor ben ik toch maar weer teruggegaan naar de hint waarbij de enforcer een witte stip boven z'n hoofd heeft. Het zou leuker zijn als je dit ergens uit kon afleiden.
Jammer dat het wordt uitgesteld. Nu moet ik wel toegeven, dat als ze wat uitbrengen, het wel erg tof is. Het zal dus vast het wachten waard zijn.
Oh, niet eerder van gehoord, ben blij dat ze iets nieuws met deze reeks op deze manier doen! Dit klinkt als een best interessante modus namelijk.
Ah, een oude feature die terugkomt!

Ik herinner mij nog in de oude Hitman serie (2 of Contracts) dat ik in een level alles meenam aan wapens om daarna in mijn safehouse ze aan de muur te zien hangen. En dan vlak voor het uitspelen op te slaan zodat ik in een paar keer meerdere soorten wapens kon toevoegen, ik hoop dat dat hier ook bij kan want dat scheelt weer grinden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.