Ontwikkelaar Until Dawn kondigt nieuwe horrorgame The Quarry aan

De studio Supermassive Games heeft een nieuwe horrorgame aangekondigd: The Quarry. De game gaat over de laatste avond van een zomerkamp, waarin van alles misgaat en de hoofdpersonages moeten vechten voor hun leven. De game moet dit jaar nog verschijnen.

Supermassive Games kondigt de game aan met een trailer, waarin we meteen kennismaken met de hoofdrolspelers in de game. Net als in eerdere horrorgames van de studio, volg je het verhaal van een paar hoofdpersonages, die in een allesbehalve prettige situatie terechtkomen. In The Quarry spelen onder andere de acteurs David Arquette, Brenda Song, Ariel Winter en Lin Shaye een belangrijke rol.

In de game volg je het verhaal van een groepje kampbegeleiders, dat een laatste avond van een zomerkamp viert. Daar gaat het goed mis, al laat Supermassive nog niet zien wat er precies gaat gebeuren. Wel laat de ontwikkelaar weten dat de keuzes van spelers gaan bepalen hoe het verhaal verloopt en wie het einde van de game haalt.

Je kunt het verhaal in singleplayer doorlopen, maar ook samen met vrienden spelen. Online kan de game met acht spelers worden gespeeld. Ook is het mogelijk om de game in lokale co-op te spelen. De game verschijnt op 10 juni voor PlayStation 4 en 5, Xbox One, Xbox Series X/S en pc.

Supermassive bracht eerder al de horrorgame Until Dawn uit. De studio kondigde daarna aan dat het meer horrorgames ging produceren en bracht vervolgens Man of Medan uit. The Quarry is een nieuw verhaal dat losstaat van de eerdere horrorgames van de studio.

Door Robert Zomers

Redacteur

17-03-2022 • 17:47

17

Reacties (17)

Sorteer op:

Weergave:

Ben benieuwd Until Dawn was wel gaaf, horror is niet echt mijn ding.
Ik heb mij met Until Dawn echt goed vermaakt, benieuwd wat dit spel gaat doen :).
De studio daarna aan dat het meer horrorgames ging produceren en bracht vervolgens Man of Medan uit
En vergeet little hope en House of ashes niet. Want die zijn onderdeel van de dark pictures anthology.
Hopelijk met wat meer gameplay, until dawn was (buiten het enge verhaal) echt megasaai om te spelen.

Daarbij.. Justice Smith... Sowieso al een rede om te skippen
Hopelijk met wat meer gameplay, until dawn was (buiten het enge verhaal) echt megasaai om te spelen.
Dat gaat niet gebeuren, als je dit soort games niet leuk vindt dan kan je beter deze ontwikkelaar skippen. Ik vond until Dawn nou juist heel erg leuk om te spelen, games zoals heavy rain, until Dawn zijn een genre op zich. En die games hebben niet de gameplay die jij verwacht.
Dit. Ik heb echt genoten van Until Dawn en ben dan ook zeer verheugd door dit nieuws. Worden weer een paar avonden met een maat in het donker zitten.

Sowieso zijn games met het "butterfly effect" vaak erg tof ja.
Untik Dawn vond ik het beste uitzien. Denk dat t lag aan Sonys eigen inhouse engine (van Guerilla Games)
Ben benieuwd. Until dawn was best vermakelijk. Samen met mijn vriendin op de bank spelen. Ik de controle en zij vertellen wat ik moest doen. Vooral tijdens de quicktime events zorgde dat voor de nodige extra spanning. Hoop dat deze net zo leuk is.
Vind dit er verhaaltechnisch best interessant uitzien, maar vind quicktime events geen fijne manier om games te spelen.

Zie er op de game website niks over terug, maar op IGN wordt aangegeven dat je quicktime kunt uitschakelen

https://www.ign.com/artic...ccessor-release-date-june

Vraag me dan wel af wat voor gameplay er overblijft.
Ik vond in deze game de quicktime events juist heel erg passen. In andere games wordt het gebruikt om een cutscene 'spannend' of meer boeiend te maken, maar ik ervaar het alleen als vervelend en immersion breaking. Until Dawn is van nature al een meer spannend spel, elke keuze kan fataal zijn, dus dan drijft een quicktime event de spanning juist nog iets op.
Typerend zijn nog altijd de keuzes die je maakt in de games.
Het uitschakelen van de qte’s valt onder toegangkelijksopties.
Flatscreen horror heeft al zijn charme verloren na VR.

ja, er zullen best een paar gocha momenten in zitten, maar een paar jumpscares wegen niet op tegen de hele ervaring meer.
Eerlijk? Ik vind horror te eng in VR :). Ik hou van het genre en vond Until Dawn geweldig, maar in VR? Ik ben gestopt met Five Nights. Ik zie ook niet direct hoe je een ervaring zoals Until Dawn in VR zou brengen. VR werkt toch nog best in first person.
Zeer benieuwd naar deze titel, Until Dawn was geweldig.
Until Dawn was geweldig en de trailer voor deze ziet er ook zeer goed uit. Vooral de gezichten zien er goed uit. Blij dat het geen Playstation exclusive meer is.

Op Steam krijg je een pre-order bonus:
Pre-order om het Horrorgeschiedenis visueel filterpakket te ontvangen! Stem de esthetiek van The Quarry af op je eigen smaak door te kiezen uit drie filmische visuele filters, die elk een andere iconische horrorfilmstijl nabootsen: Indie-horror, Jaren 80-horror en Zwart-wit klassieke horror. Pre-orderaanbieding beschikbaar tot 10-6-2022.
https://store.steampowered.com/app/1577120/The_Quarry/

Blijkbaar zou er ook een filmmodus zijn als je alleen wilt kijken. Vraag mij dan af wie de keuzes gaat maken. Ofwel moet je die toch nog maken en voor de rest gewoon kijken.

[Reactie gewijzigd door Flying Hawkic op 27 juli 2024 22:25]

De trailer heeft me nog niet te pakken. Ik mis ook de seks. Als ze de jaren 70-80 na willen doen, is seks toch wel een onderdeel, maar misschien zit het wel in het verhaal, maar twijfel omdat een gruwelijke moord minder erg is dan een blote tepel tegenwoordig. Hahaha

De graphics lijken ook weinig bijzonder. Ben benieuwd.
Waarom stappen ze niet allemaal in de auto van die kerel in het begin? Heb het idee dat hij op de hoogte is van het gevaar, dan ga je toch gewoon die ene auto vol proppen.

Horrorfilm logica. :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.