Je ziet nu al dat grote steden oude auto's en zelfs relatief nieuwe auto's weren (denk aan het parkeerbeleid in AMS.) Dus ja, wie weet is de auto hier superieur in. Maar ook daar zijn genoeg handvaten om EV's te bevooroordelen tegenover ICE's
Maar binnen grote steden speelt dit veel minder door de aanwezigheid van fijnmazig OV, en de neiging van veel bedrijven om, als ze een grote hoeveelheid werknemers 'van buiten' hebben, zich of op een OV-hub (Ziggo in Utrecht) of dichtbij de snelweg vestigen. Echter dat neemt niet weg dat buiten de grote steden dit een serieus probleem is, want menig bedrijvenpark heeft nauwelijks dekkend OV of het is zo'n 30-minuten busdienst. Vaak rijden er dan shuttles van de bedrijven zelf die shiftworkers op een vaste tijd vervoert, iets wat voor kantoorpersoneel niet bijzonder nuttig is, en die hebben het vaakst een eigen auto om die reden. Oftewel het melden van 'ja maar in de grote steden gebeurt al dit en dat' is het probleem van de mooiste kant weerleggen. Nederland is niet een en al grote steden, al doet men in de steden zelf wel vaak zo (France n'est pas juste Paris is een bekend vergelijkbaar spreekwoord).
Een tripje vanaf mijn woonplaats is met het OV 2 uur. De zelfde trip is in de auto 1:50 minuten. Maar in de trein kan je lekker relaxen, alvast wat mailtjes versturen voor werk etc. Terwijl ik niet agressief of gefrustreerd in de auto zit met een of andere links / midden rijder.
Een enkel voorbeeld spreekt niet voor het brede scala aan vervoersvragen van 5 minuten tussen je huis en je lokale werkgever tot 3 uur vanaf de andere kant van het land. Natuurlijk zijn er zat voorbeelden waarbij het OV gelijkwaardige tijdsduur kent, maar dat is net als doen dat omdat jij eenvoudig een huis kon kopen, het kopen van "een huis" voor "een persoon" dus vrij eenvoudig is.
Eens, maar dan ook kom je met het OV vaak een heel eind (wel met veel meer reistijd). Maar ook met de slechte weersomstandigheden is er vaak vertraging op de weg door slecht zicht, ongelukken, gladheid, you name it.
Je mist denk ik het punt dat het verschil
gemiddeld in het voordeel van de auto is.
k weet niet op welke trajecten jij standaard rijd, maar pre-corona even een A4 rond spitstijd pakken is garantie voor een half uurtje file. Ook ten tijden van toen de Velsertunnel gesloten was en enkel de Wijkertunnel open bleef (A9) stond ik dagelijks minimaal 20 minuten in de file. Ook de A10 rond spitstijd, bijv. bij afslag Zaandam is een pure nachtmerrie. Gegarandeerd 10 minuten erbij pre-corona. En daar komen onverwachte incidenten zoals ongelukken of wegwerkzaamheden nog bij.
En wederom, het gaat om het
gemiddelde verschil, niet dat je niet een weg kan vinden die ook steevast veel vertraging kent. Wederom algemeniseer je dan weer alsof heel Nederland vast staat zoals de A4 of de Wijkertunnel. En overigens kan je, ik reis nl zelf tussen Den Haag en Aalsmeer, de gemiddelde A4 file vertraging sterk verminderen door een uur eerder of later te vertrekken. Om nog niet te spreken van de vele keren dat ik (pre-Corona) collega's een lift heb gegeven omdat de treinen weer eens waren uitgevallen.
TLDR; eens dat het OV niet ideaal is. Maar laten we alsjeblieft niet voordoen alsof de auto nooit problemen heeft.
Dat maak jij er van, ik noem de argumenten op waarom de auto vaker positiever uitvalt. Niet dat de de auto geen problemen kent, dat zou absurd zijn. Dit is dus een schoolvoorbeeld van een stroman-argument, doen alsof de ander iets beweert ('auto is perfect en trein is altijd trager') en dan reageren met 'nouuu hier en hier is de auto net wat trager hoor'. Ja he he, zo kan ik het ook. Maar dat spreekt toch niet voor de optelsom van de vervoersbewegingen in Nederland...
[Reactie gewijzigd door The Third Man op 27 juli 2024 14:19]