Roblox heeft een gebruiker aangeklaagd vanwege het 'terroriseren' van Roblox en zijn ontwikkelaars. De man, een YouTuber onder de naam Ruben Sim, zou onder meer terroristische dreigingen posten en andere gebruikers seksueel intimideren.
Roblox eist van Ruben Sim, wiens echte naam Benjamin Robert Simon is, onder meer een schadevergoeding van 1,5 miljoen dollar, een gebiedsverbod voor het hoofdkantoor van Roblox en het verwijderen van zijn accounts op sociale media. Hij is al een paar jaar verbannen van het platform, maar via hacks en andere accounts blijft hij actief. Hij maakt controversiële Roblox-content voor zijn YouTube-kanaal, dat op het moment van schrijven 766.000 abonnees telt. Simon heeft nog niet gereageerd op de aanklacht, meldt Polygon.
Simon heeft vijf aanklachten tegen zich gekregen. Ten eerste zou hij de Roblox-voorwaarden hebben geschonden door onder meer andere gebruikers via voicechat seksueel te intimideren, homofobische en racistische leuzen te opperen, een foto van Nazi-leider Adolf Hitler te posten en een poging te doen om een naaktfoto van zichzelf te posten. Ook zou hij zijn online volgers hebben aangespoord soortgelijk grensoverschrijdend gedrag te vertonen.
Daarnaast heeft hij volgens de advocaten van Roblox medewerkers op het platform lastiggevallen en gepest, en heeft hij meermaals zijn accountblokkade omzeild. Ook postte Simon volgens de aanklacht terroristische dreigingen tijdens de Roblox Developers Conference in oktober. Zo zou hij getweet hebben dat er een Islamitische extremist gespot was op het evenement. Door zijn nepmeldingen werd het evenement een tijd stilgelegd, wat Roblox meer dan 50.000 dollar zou hebben gekost.