OPPO werkt volgens Nikkei Asia aan een eigen high-end soc die in toekomstige premium smartphones moet verschijnen. Daarvoor zou het bedrijf 3nm-procedés van TSMC willen inzetten. Deze smartphones met OPPO-socs zouden op z'n vroegst in 2023 kunnen verschijnen.
De bronnen van Nikkei Asia zeggen dat OPPO met de chips wil kunnen concurreren met andere bedrijven die socs ontwikkelen, zoals Apple, Samsung en Qualcomm. Met de socs wil OPPO meer controle over de smartphonecomponenten kunnen houden en ook minder afhankelijk zijn van buitenlandse bedrijven. Deze wens tot verminderde afhankelijkheid heeft waarschijnlijk voor een deel met de huidige chiptekorten te maken. De geruchten over een eigen soc van OPPO gaan al sinds februari vorig jaar rond.
Voor het ontwikkelen van de eigen socs heeft OPPO voormalige chipontwikkelaars en AI-experts van MediaTek, Qualcomm en Huawei aangenomen. Ook zoekt het bedrijf nog werknemers in de Verenigde Staten, Taiwan en Japan. Naast de eigen soc, zou OPPO ook een eigen image signal processor willen ontwikkelen voor smartphonecamera's. Meerdere smartphonefabrikanten ontwikkelen eigen beeldprocessors, omdat klanten hun aankoop steeds vaker op geavanceerde foto- en videofuncties zouden baseren. Ook zijn isp's eenvoudiger te ontwikkelen dan socs.
Apple en Samsung brengen al jaren smartphones met eigen socs uit. Google zet hier vanaf dit jaar ook meer op in, met de Pixel 6-telefoons en de eigen Tensor-soc. Xiaomi toonde in 2017 ook een eigen soc, maar heeft sindsdien de focus gelegd op het ontwikkelen van isp's.