Nu ga ik even de groene en politieke pet opzetten: het zal je niet ontgaan zijn dat we last hebben van extreem water.
Nu kan elke klimaat ontkenner roepen: 'accu's zijn erger dan emissie auto's' Nee, dat is niet zo. Waarom dan wel? Omdat zo'n beetje half diesel land de cijfers toch al niet klopten vanaf moment dat ze de openbare weg op mochten. Feit dat we VW-Diesel gate gehad hebben en hoe de natuur zich nu houdt heeft simpel te maken dat wij (mensheid) niet goed zorgen voor de planeet. Kunnen wij consumenten daar het meeste aan doen, nee, maar wat kan ik wel doen? Moet je elk jaar een nieuwe GPU/PC? Moet je elk jaar een nieuwe telefoon - nee. Omdat iets kan wil niet zeggen dat iets later geen gevolgen kan hebben. Dat moeten we langzaam maar zeker toch gaan beseffen.
Er is geen backup die we terug kunnen zetten als we de planeet goed verkloten - ja, industrie en op bestuurlijk niveau aanpak zal meer helpen, echter dat kost ook tijd, maar dat begint zoals alles bij jezelf. Stem - durf iets te zeggen in 't openbaar. De komst van internet heeft ons ook minder sociaal gemaakt in zekere zin, dat sommige mensen verbaast zijn dat je ook gewoon goede dagdeel, kunt zeggen tegen vreemde mensen op je covid rondje. Idee geef iemand een hengel ipv een vis.
Feit: EV's stoten na productie zo goed als niets meer uit punt einde discussie. Ja het accu pakket moet milieu vriendelijk opgeruimd worden. Een emissie auto moet na zijn levensspan ook opgeruimd worden dus dat zal ook vast wat milieuschade nalaten. Echter is er nog weinig goed of negatiefs bekend over hoe goed zo'n accu pakket zichzelf houdt. Het zal deels aan de eigenaar liggen, deels aan de techniek, maar ik denk wel dat we in de termijn die jij noemt: betaalbare EVs hebben die voor iedereen beschikbaar zullen zijn. Je merkt nu al dat een nieuwe Nissan Leaf die eerst 40-45 kostte nu naar 3-5 jaar rond de 20-25 zit tweedehands en dan heb je een range veelal tussen de 90-95% nog. Rij je elke dag die max range dan is de huidige techniek nog niet geschikt voor jou.
Los van de range/accu/etc discussies. Een auto kopen/leasen is altijd een slechte investering. Het wordt 99,99% nooit meer waard dan wat jij ervoor uitgeeft. De collector items nagelaten die wij niet kunnen betalen. Zeker is dat de techniek alleen maar beter en betaalbaarder wordt en dat de huidige generatie ook zal moeten wennen dat 600+ km op 1 tank rijden ook niet meer van deze tijd is. Straks staan we net zo lang aan de snellaad paal als de huidige pomp. 150+ KwH laders komen eraan, dus dat gaat wel de goede kant op als je het incidenteel nodig hebt.
Ik zou mezelf niet bang maken voor de toekomst... Die komt toch wel, jezelf afvragen hoe die er over 50 jaar uitziet en wat je impact is geweest is voor sommige mensen enger