Microsoft Flight Simulator is vanaf 27 juli beschikbaar voor Xbox Series X en S

Microsoft brengt de consoleversie van Flight Simulator op 27 juli uit. Het spel zal alleen te spelen zijn op de Xbox Series X en S en is onderdeel van het Game Pass-abonnement. In de herfst krijgt het spel een uitbreiding, gelinkt aan de Top Gun Maverick-film.

Microsoft toont een trailer van de consoleversie en laat aan het einde daarvan ook kort zien dat de game een gratis uitbreiding krijgt, getiteld Top Gun Maverick. Daarin zijn straaljagers en een vliegdekschip te zien. De trailer verwijst ook naar de film met dezelfde naam, die in november dit jaar uitkomt. De uitbreiding lijkt dan ook daar aan gelinkt te zijn.

Dat Flight Simulator naar consoles zou komen, was al bekend, maar een releasedatum werd eerder nog niet genoemd. Microsoft laat nu weten dat Xbox-gamers het spel vanaf 27 juli op Series X- en S-consoles kunnen spelen. De game komt niet naar de Xbox One-consoles.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

13-06-2021 • 20:18

68

Reacties (68)

68
64
30
4
0
31
Wijzig sortering
Ik blijf het jammer vinden dat de Xbox Series X|S geen support heeft voor Windows Mixed Reality. Nu zal ik Flight Simulator toch wel op PC blijven spelen. Wel tof dat het een uitbreiding krijgt met militaire vliegtuigen in samenwerking met de nieuwe film Top Gun Maverick.
Als je FS2020 in de Windows store hebt gekocht dan is deze ook “gratis” te installeren op je Xbox. Erg netjes van MS vind ik.
Ja daarom had ik m gerfund op Steam en via MS gekocht.
Eindelijk! Ben reuze benieuwd naar het formaat op de XSX. Heb vernomen dat die op PC ook een forse filesize heeft.
Er zijn onder tussen een paar updates geweest waardoor de game een stuk minder opslag in gebruik neemt :)
Nee, de download size is minder, otwel betere compressie. Install size is hetzelfde gebleven.
De download is 83GB, vóór het uitpakken. Ik heb hem vorige week geinstalleerd en het stond er toch echt. Ik denk verkeerd begrepen door de schrijver van het artikel.

Dit staat in de patch notes:
"We performed some optimization for the initial full download of the title so the base game is only 83GB instead of +170GB"

Makkelijk verkeerd op te vatten maar het staat er letterlijk dat het om de download size gaat. Wél grappig dat ze een heel artikel hebben geschreven op basis van een verkeerd begrepen tekst.

[Reactie gewijzigd door CaptainEvillian op 22 juli 2024 13:42]

Als je de geinstalleerde software wilt verkleinen dan kan dat maar op twee manieree:
- zwaardere compressie op bestanden die dan tijdens het draaien moeten worden uitgepakt. Dat vertraagt veel dingen.
- minder code

Dus lijkt mij een fout in het artikel.

Daarnaast is het sowieso niet zo makkelijk om vergelijkingen te trekken tussen een installatie onder Windows en een onder XSX. Er zijn features die je wel onder Windows hebt en niet onder XSX en je hebt het hele backwards compatibility verhaal onder Windows
De bestandsgrootte zit niet in de code, maar vooral in de textures, e.d. Met 4k textures en veel detail in het spel zal dat altijd vele ruimte in beslag nemen.
Microsoft heeft nog 17 dagen een aanbieding voor een ultimate pass, 3 maanden voor 1 euro. Valt deze release precies in deze periode en kan je testen. Wanneer je 3 mainstream games per jaar koopt is gamepass vaak goedkoper.
Natuurlijk alleen als die 3 games dan ook in Gamepass zitten. Anders moet je ze alsnog kopen. Begrijp me niet verkeerd, ik heb zelf ook gamepass, maar genoeg games die ik wil spelen zitten er niet bij, of worden na een bepaalde periode er weer uit gehaald. Niet erg, maar het is niet zo dat je alle mainstream games standaard op gamepass ziet. En al zeker niet vanaf dag 1.
Ja dat dan weer wel

[Reactie gewijzigd door ACoolDude op 22 juli 2024 13:42]

Tja.. PS5 blijft maar niet te koop en nu dit…. goh… Kan je op de xbox ook je keyboard, muis en controllers aanhangen zoals op een PC?
Ja, dat kan. De keyboard en muis werken mits de app ontwikkelaars dat hebben 'aangezet' voor hun app.
https://support.xbox.com/...y%20offer%20mouse%20input.
Flight sticks nog niet, volgens mij.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op 22 juli 2024 13:42]

Ook sticks. Zo n beetje alles wat nu werkt met FS2020 zal ook werken op de series x. Zelfs honeycomb
Goose: "No. No, Mav, this is not a good idea."
Maverick: "Sorry, Goose, but it's time to buzz the tower."

Eindelijk ondersteboven de middelvinger opsteken naar een verdwaalde Airbus A320.
Yes, geweldig! Helaas geen PC krachtig genoeg voor MSF maar wel een Series S staan. Heb hier ontzettend naar uitgekeken. Heb ook nog eens een paar weken vrij als het uitkomt dus dat komt goed uit :).
Anoniem: 111246 13 juni 2021 20:39
Ben benieuwd of ik mijn yoke, rudder en throttle setup die ik i.c.m. FS2020 gebruik op de pc ook op de XSX kan gebruiken met FS2020.
Kan me niet voorstellen hoe je dit namelijk met een controller kunt simmen.
Ook muis/tobo is een fijn hulpmiddel bij deze sim.

Jammer dat de Xbox geen VR ondersteund, dat had echt wat geweest voor deze sim icm de XSX.
Ze hebben wel ondersteuning voor een aantal sticks (t-flight dacht ik en nog een paar). er komt binnenkort nog een announcement voor overige hardware.
Honeycomb werkt aan compatible hardware, en voor de hardware die dat nog niet is komen ze met de Xbox hub. Helaas hebben zij bij Honeycomb nog altijd enorme vertragingen door de grote vraag na de PC release en is hardware (voorlopig) niet beschikbaar.

De T.Flight Hotas One van Thrustmaster is vooralsnog de enige flightstick / throttle die op dit moment werkt op Xbox SXS.
https://www.flightsimwebs...mt-uit-op-xbox-series-xs/
Hier kijk ik naar uit.
Mooi, niet te spelen op mijn PC met ultrawide scherm. Mijn arme RX570 4GB sterft elke keer een beetje als ik het probeer.

Toch fijn dat ik hem eerst kon proberen

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.