Sniper Elite VR verschijnt op 8 juli voor PSVR, Oculus en SteamVR

Rebellion brengt Sniper Elite VR op 8 juli uit voor diverse VR-headsets. Het is een van de games die Sony toonde in het kader van zijn PlayStation VR-showcase. Daarin werd ook een nieuwe game gepresenteerd en meer getoond van eerdere aankondigingen.

Sniper Elite VR krijgt een losstaand verhaal dat zich afspeelt in de Tweede Wereldoorlog. De game is van de grond af ontworpen voor virtual reality en werkt met Sony's PlayStation VR Aim Controller, of met Sony's PS Move-controllers. De game komt ook naar de Oculus Quest en Rift en Steam VR.

Sniper Elite VR
Sniper Elite VR

Sony presenteert ook Wanderer, een nieuwe VR-avonturengame die zich afspeelt in een alternatieve tijdlijn. Daarin heeft de natuur alles overgenomen en 'staat de wereld op zijn kop'. De game wordt gemaakt door indiestudio's M Theory en Oddboy uit Nieuw-Zeeland. Een verschijningsdatum is nog niet bekend. De game komt ook naar SteamVR en Oculus-headsets.

Verder toonde Sony de eerste gameplaybeelden van VR-shooter Fracked, die in de zomer van dit jaar exclusief voor het PSVR-platform uit moet komen. Daarnaast gaf ontwikkelaar Vertigo Games, bekend van Arizona Sunshine, meer uitleg over zijn nieuwe co-op-VR-shooter After the Fall. Dat spel komt ook uit voor SteamVR en Oculus-headsets.

Ook werd bekendgemaakt dat Winds & Leaves op 27 juli verschijnt. In die VR-game brengen spelers planten tot leven met hun handen. Later dit jaar verschijnt Puzzle Bobble 3D, zowel voor de PS4, PS5 als PSVR. Tot slot toonde Sony Arashi: Castles of Sin, een Ninja-game voor het PSVR-platform. Een overzicht van alle aankondiging staat op het PlayStation-blog.

Update 16:56: Sniper Elite VR komt ook uit op andere VR-platforms, net als een aantal andere games. Het artikel is daarop aangepast.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

04-06-2021 • 16:08

24

Reacties (24)

24
24
14
1
0
10
Wijzig sortering
Sniper elite komt er ook voor de Quest 2 ! lijkt me een vette game, hopelijk ondersteund hij 120 hz.
En op Oculus Rift en SteamVR :)

De blog van een platformhouder verteld niet altijd het gehele verhaal. @Xtuv

Edit: Hetzelfde geldt voor Wanderer, welke ook gewoon op PC VR beschikbaar komt. De rest mogelijk ook maar dat laat ik aan de auteur/andere Tweakers over om te bekijken

[Reactie gewijzigd door Caayn op 23 juli 2024 14:22]

Goed punt, ik pas het aan :)
Top thanks 😊
Oh, das wel heel erg fijn, want Wanderer lijkt me sowieso een interessante game, maar ondanks dat ik wel een PSVR heb, heb ik geen PS4, haha, wel een Vive Pro (had de PSVR voor de fun gekocht om em eens aan te sluiten op mn PC).
Voor trouwe fans van Sniper Elite, die net als ik geen zin hebben in VR of geen geld uit willen geven aan VR, is dit een grote teleurstelling. De game lijkt vooralsnog niet speelbaar zonder VR (begrijpelijk).

Als ik de trailer zo zie is dat ook geen groot gemis; lage render-distance, platte textures, veel rechte hoeken, weinig groen, weinig props, veel overdag, simpele grafische effecten... Ik begrijp dat VR een afweging moet maken tussen fps en pracht, maar voor de Sniper Elite serie lijkt dit wel echt een stap terug. Verder zie ik qua gameplay veel SMG en pistols en maar weinig sniping (was in vorige trailers niet veel anders, maar daar werdt in ieder geval nog de nadruk gelegd op stealth.

Op naar een nieuwe playthrough van de vorige delen + DLC dan maar. Mocht er nog iemand een heerlijke single player shooter zoeken, waarvan je alle levels (de hele campagne + dlc) ook nog eens in co-op (in ieder geval op pc) kunt spelen, probeer Sniper Elite 4 en 3 eens.
Wellicht is dit voor VR een stap in de goede richting? Het is mooi om te zien dat er relatief veel (indie-) gamestudios actief zijn in VR, maar het is ook tof dat de ‘grote jongens’ kleine stapjes richting VR maken.

‘In de beginne’ van gaming zagen games er ook crappy uit, maar het gaat om de gameplay. Dus het maximale halen uit bv een Quest2 zie ik alleen maar als stappen vooruit, alhoewel het lijkt - tov veelal grafisch geweld in vorige edities van Sniper Elite -, als een flink aantal stappen terug.

Goede VR titels smaken naar meer.

Wellicht moet je de investering in een instap-VR eens overwegen, en dan de trailer nog eens bekijken?
Je merkt dat veel minder in VR. Niet helemaal niet; Alyx is beduidend mooier en beter dan medal of honour above and beyond, maar toch is de ervaring van echt in het spel zitten zo veel sterker dan de graphics die in traditioneel 2D nodig zijn voor de immersion.
Een vr game beoordelen op de 2d3d beelden is nooit slim. Daar bovenop is dit promo materiaal. Ik zou zeggen beoordeel het in vr, elke andere vergelijking is redelijk krom of ongeinformeerd.

En een teleurstelling? Klinkt zowat alsof je het de vr spelers niet gunt omdat je het zelf niet wilt?
Ik begrijp je idee: een spel dat b.v. Op de Quest moet draaien kan puur technisch gezien niet de grafische kwaliteit en vaak niet de „speldiepte“ hebben als een AAA PC game. Maar… i.p.v. met controllers of toetsenbord muis voor een scherm te zitten, spring je met VR letterlijk in de actie. Dat maakt voor veel mensen het verlies aan grafische kwaliteit meer dan goed. Ik zou je zeker eens uitproberen als je de kans hebt!
Dan is de zon ie army trilogy misschien ook wel wat voor je! Ook veel lol aan beleefd in co-op.

Het vele smg en pistol dat al in de trailer zit is niet hoopgevend op een pure sniper gamer. Of ze willen de leukste stukken als verrassing houden, kan ook.

Gezien de graphics en uiteraard hele andere aard van VR denk ik niet dat dit betekend dat Sniper Elite niet meer zonder vr verder gaat. Op de achtergrond zullen ze vast al aan een deel 5 zonder VR bezig zijn.

Ik denk dat als dit voor non-vr uitgebracht zou worden je er niet blij van word als opvolger van de vorige games. Je hoeft het dus niet als een teleurstelling te zien naar mijn mening. Deze game lijkt een zijspoor van de main game.

[Reactie gewijzigd door Captain_Code op 23 juli 2024 14:22]

True. Ik ben ook nog hoopvol op een deel 5 / gelijkwaardige revamp. Zal Zombie Army eens bekijken, thanks!
Yes, altijd leuk, nieuwe games voor m'n PSVR.

Al vind ik zo'n ding op je hoofd toch meer iets voor de koude winter.
Hahaha ja als het zo warm is, is het verschrikkelijk.
@Xtuv De layout van dit artikel klopt niet helemaal. De tekst na het filmpje van Wanderer en Spark montage staan lijkt het in een verkeerd blok.
Het snipe gedeelte bij arizona sunshine vond ik niet zo lekker spelen met 2 losse controllers.( Elk vuurwapen dat je met 2 handen moet bedienen eigenlijk, mr sniper rifle viel meeste op) Hopelijk is het hier beter geïmplementeerd. Waarschijnlijk zal een hardware add on nog beste immersie gevoel geven.
Snipen is moeilijk in VR ja, omdat je geen stabiliserende stock hebt (die zijn er in het echt voor een rede...) en het is ook lastig je oog recht voor de kijker te houden. In het echt is dat door tactile feedback geen enkel probleem.
Arashi: Castles of Sin, deze game lijkt me zo leuk! Jammer genoeg heb ik een oculus en ik denk dat dit een psvr exclusive word ;(
Ik snap dat er personen zijn die geen psvr hebben er niet op zitten te wachten, persoonlijk ben ik er zelf wel blij met deze game, ook de ondersteuning voor de aim controller is super en hopelijk krijgt het vr weer een steuntje in de rug want de laatste tijd is de aandacht voor vr een beetje weg, ik ga deze in ieder geval in huis halen
Ik hoop dat Sony niet al te lang wacht met de PSVR2 en dat die technisch gezien een beetje bij de tijd is… dat zou een reden kunnen vormen om PS5+ PSVR2 aan te schaffen. Natuurlijk zijn de consoles voor Sony nu al niet aan te slepen, zodat het hun geen voordeel biedt nu een PSVR2 uit te brengen… ze zouden hun productiecapaciteit alleen over meer dingen verdelen, zonder uitzicht op meer winst.
Jay, een goede reden om de Rift-S weer eens op te zetten. :-)
Testicle Shot in VR? Auw!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.