OPPO verlengt updatebeleid van Find X3-smartphones met een jaar

OPPO gaat zijn Find X3-series smartphones drie jaar van beveiligingsupdates voorzien in plaats van de eerder beloofde twee jaar. De fabrikant onderzoekt of het mogelijk is om dat uit te breiden naar vier jaar.

Tot nu toe vielen de Find X3-toestellen van OPPO onder het algemene updatebeleid van de fabrikant. Dat schrijft voor dat smartphones met ColorOS na hun release ten minste twee nieuwe Android-versies krijgen en ten minste twee jaar van beveiligingspatchtes worden voorzien.

De nieuwe toezegging gaat alleen over beveiligingsupdates en niet over versie-upgrades. De Find X3-toestellen kwamen in maart dit jaar uit en worden geleverd met ColorOS 11, dat gebaseerd is op Android 11. De toestellen krijgen dus minimaal nog Android 13 en tot maart 2024 beveiligingsupdates.

Steeds meer fabrikanten geven Android-smartphones langer updates, al blijft dat vaak beperkt tot de duurste modellen. Samsung garandeert dit jaar voor het eerst drie Android-upgrades en vier jaar beveiligingsupdates voor de nieuwe modellen in de Galaxy A-serie. OPPO kondigde in april modellen aan in zijn eigen A-serie, die krijgen twee upgrades en twee jaar updates.

Oppo Find X3 Pro
Oppo Find X3 Pro

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

06-05-2021 • 16:08

14

Submitter: CLB

Reacties (14)

Sorteer op:

Weergave:

Als er geen nare binary-blobs nodig zijn om een toestel te laten functioneren, zou het toestel in theorie bruikbaar blijven tot het daadwerkelijk versleten/stuk is d.m.v. AOSP-gebaseerde releases.

[Reactie gewijzigd door merethan op 25 juli 2024 15:01]

Maar als iedereen zijn toestel langer gebruikt, waar haal je dan als smartphone maker je inkomsten vandaan?
Bedrijfsbelang zou niet boven dat van mensen of bij extensie daarvan "de wereld" moeten gaan. Het instituut "bedrijf" is bedacht om de samenleving te dienen, niet andersom. Als dat wel andersom was, dan zou een bedrijf een doel op zichzelf zijn.

Ik zie ook wel hoe planned obsolescence bedrijfsbelang dient, maar haaks staat op het jouwe en mijne. Om die reden zie ik ook enkel wetgeving om het tegen te gaan als oplossing.
Het valt me op dat de wetgeving de mobiele communicatie industrie altijd op de huid zit. Allerlei regelgeving die ons moet beschermen tegen hun corporate greed.
Een enorm verschil met hoe dat gaat met andere bedrijfstakken (chemie, voedsel, pharma) die vaak met teveel wegkomen.
Zouden ze minder steekpenningen betalen? O-)
Je krijgt er -1 voor van mede-tweakers, want het is een oncomfortabele gedachte.

Maar mijn inziens werkelijk wel wat om in het oog te houden.
Laat ik voorop stellen dat ik het compleet met je eens ben, mijn reactie was meer een synische blik op hoe het nu lijkt te gaan.

Planned obsolescence zou in theorie voor de belangen van de consument ingezet moeten worden, maar helaas is dat nummertje onder de streep voor vele nog het belangrijkst.
Kun je me uitleggen hoe die theorie in de praktijk werkt?
Mijn s9 (exynos) lijkt aan het eind van zijn Latijn te zijn.

Ik zit niet echt te wachten op vage roms waarvan ik niet weet wat er nog meer inzit en waardoor bepaalde functionaliteiten niet werken. Maar zou bijv graag bij jolla ofzo betalen voor een legit OS met ondersteuning. een rom aanschaffen.

[Reactie gewijzigd door eL_Jay op 25 juli 2024 15:01]

Indien je geen vage roms wil waarvan je niet weet wat er nog meer inzit, dan moet je die van de fabrikant (Samsung e.d.) ook niet gebruiken. Zelf je roms maken vanaf source!

Als je Jolla's OS wil, genoeg neertellen bij Jolla dan doen ze alles voor je, dat kan nu al ;)
Dat is niet alleen de schuld van de fabrikanten echter. Ook van bijvoorbeeld qualcomm, broadcom enz die alles onder het mom van bedrijfgeheim onder NDA's houden.

Zelfs de GPU documentatie van de Raspberry pi chips is heel lang geheim geweest omdat ze dat niet vrij wilden geven, terwijl die bedoeld was als een open project (en ook gestart is vanuit Broadcom zelf).
Ja, ik meen ook dat een toestel wat niet de laatste updates heeft nog best lang bruikbaar kan zijn.

Bijvoorbeeld: ik gebruik een Samsung S4mini (met Android 4.4 Lollipop), gekocht december 2015 en was toen al 'uitlopend'.
Een jaar geleden waren er wat waarschuwingen van Samsung dat hun support voorbij was.
Maar ik kan er nog steeds goed mee bellen, SMS-en, mailen, navigeren, videobellen, whatsappen.

Wat niet (goed) kan is apps (men vraagt vaak Android 5 a 7) van de overheid voor DigiD, bankieren, Corona-app, QR-scannen, NFC, vingerafdruk/faceinlog.
Dus ja er is wel druk om te vernieuwen maar vanaf jaar van introductie 2013 tot nu 2021 is 8 jaar.

[Reactie gewijzigd door Bruin Poeper op 25 juli 2024 15:01]

ik zie liever een beleid dat X aantal jaar updates garandeert vanaf de laatste dag dat de fabrikant het toestel nog verkoopt/levert aan verkopers. Zeker voor beveiligingsupdates zou dat zo moeten zijn.
Zo werkt het toch ook met (desktop) OSen cloud apps.
Heb zelf ook zoon telefoon maar vind hem echt pervekt
Ook kwa, ram werk geheugen
Ben er supper blij mee dus waarom een Samsung van 500
Zie het verschil niet.
Ik hoop dat OnePlus dit ook gaat doen. Die lopen nog een beetje achter op dit gebied, in dat ze niet duidelijk zijn in hoe lang ze support en updates leveren. Aangezien OPPO het moederbedrijf is van OnePlus hoop ik dat ze hierin meegaan.
Dat is wel fijn om te horen. Heb sinds een maand de X3 neo in gebruik.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.