WinFuture: achterkant Samsung Galaxy S21 lijkt van kunststof, S21+ is van glas

De achterkant van de Samsung Galaxy S21 is vermoedelijk van kunststof, terwijl Samsung de S21+ voorziet van glas aan de achterkant. Dat claimt de Duitse site WinFuture op basis van eigen informatie. De site heeft een volledige lijst van specs online gezet.

WinFuture houdt nog een slag om de arm over de kunststof achterkant van de S21, maar over het materiaal van de S21+ weet de site wel zeker dat het glas wordt. Een keuze voor kunststof zou passen in een trend in de smartphonemarkt, waarbij steeds meer modellen in plaats van een glazen achterkant een achterklep van kunststof hebben.

Aan de voorkant zit een plat scherm met Gorilla Glass Victus eroverheen, aldus de site. De oledschermen van de telefoons komen tot 1300 candela per vierkante meter, een iets hogere helderheid dan de S20-modellen. De resolutie is wel lager met 2400x1080 pixels, tegenover 3200x1440 pixels van de S20-telefoons.

De telefoons komen met dezelfde camera-set-up, met een primaire 12-megapixelcamera met pixels van 1,8 micron groot, goed voor een sensorgrootte van rond 39 vierkante millimeter. De camera met 'telelens' heeft een ongeveer even grote sensor van rond 39 vierkante millimeter, maar heeft met 64 megapixels een veel hogere resolutie. Het is een grotere sensor dan in de S20 en S20+ zit. Het zoomen gebeurt door te croppen op die grote sensor met veel pixels. De camera met ultragroothoeklens is dezelfde als in de S20, aldus WinFuture.

De Europese versie krijgt een Exynos 2100-soc, met één processorkern op 2,9GHz, drie op 2,8GHz en vier op 2,4GHz. Samsung doet daar 8GB aan geheugen bij en 128GB of 256GB aan opslag. De telefoons moeten eind januari uitkomen. De prijzen liggen iets lager dan die van de S20-serie: de S21 kost 849 euro, de S21+ moet 1049 euro kosten.

Samsung Galaxy S21 en S21+, bron: WinFuture
Op schaal: de S21 en S21+. Bron: WinFuture
Samsung Galaxy S21-line-up*
Model Samsung Galaxy S21 Samsung Galaxy S21+ Samsung Galaxy S21 Ultra
Behuizing 151,7x71,2x7,9mm, 171g 161,4x75,6x7,8mm, 202g 165,1x75,6x8,9mm, 228g
Scherm 6,2", Full-HD+, LTPS, 120Hz, 14,4x6,5cm, 92,8cm², 20:9, 2400x1080px 6,7", Full-HD+, LTPS, 120Hz, 15,5x7,0cm, 108,4cm², 20:9, 2400x1080px 6,8", WQHD+, LTPO, 1-120Hz (adaptive refresh rate), 15,8x7,1cm, 112cm², 20:9, 3200x1440px
OS One UI 3.1, gebaseerd op Android 11 One UI 3.1, gebaseerd op Android 11 One UI 3.1, gebaseerd op Android 11
Soc Qualcomm Snapdragon 888 (VS) of Samsung Exynos 2100 (EU) Qualcomm Snapdragon 888 (VS) of Samsung Exynos 2100 (EU) Qualcomm Snapdragon 888 (VS) of Samsung Exynos 2100 (EU)
Geheugen en opslag 8GB, 128/256GB 8GB, 128/256GB 12GB, 128/256/512GB
Accucapaciteit 4000mAh 4800mAh 5000mAh
Camera's

Groothoek: 12 megapixel (13mm, 24mm²-sensor, f/2.2-lens)

Primair: 12 megapixel (AF, OIS, 26mm, 39mm²-sensor, f/1.8-lens)

Telefoto: 64 megapixel (AF, OIS, 28mm, 39mm²-sensor, f/2.0-lens)

Groothoek: 12 megapixel (13mm, 24mm²-sensor, f/2.2-lens)

Primair: 12 megapixel (AF, OIS, 26mm, 39mm²-sensor, f/1.8-lens)

Telefoto: 64 megapixel (AF, OIS, 28mm, 39mm²-sensor, f/2.0-lens)

Groothoek: 12 megapixel (AF, 13mm, 24mm²-sensor, f/2.4-lens)

Primair: 108 megapixel (AF, OIS, 24mm, 69mm²-sensor, f/1.8-lens)

Telefoto ('3x zoom'): 10 megapixel (AF, OIS, 72mm, 15mm²-sensor, f/2.4-lens)

Telefoto ('10x zoom'): 10 megapixel (AF, OIS, 240mm, 15mm²-sensor, f/4.9-lens)

Connectiviteit 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.1
Release en prijs Januari 2021, 849 euro Januari 2021, 1049 euro Januari 2021, 1399 euro

* Op basis van geruchten

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

28-12-2020 • 06:46

120

Reacties (120)

120
115
48
2
0
53
Wijzig sortering
Dan lijkt kunststof me een betere keuze dan glas. En gaan we misschien met de kunststoffen achterkant terug naar verwisselbare accu's? One can dream.

Ik weet dat de meeste mensen er een cover of hoesje omheen doen, maar glas kan versplinteren en is zwaarder. Zonder hoesje glijdt het sneller uit je handen en een barst in glas is gewoon lelijker dan een deuk of kras.
Waterdicht en een te openen achterkant?
Twee dingen die de komende vele jaren niet verenigbaar zijn.
De Galaxy S5 was ook waterdicht met een losse achterkant meen ik me te herinneren. Het kon en het kan zeker wel.
Volgens mij zijn er heel veel gevallen waarbij "waterschade" opgetreden is in die waterdichte telefoon.
Hij is volgens de specs IP67, maar is ie dat ook nog nadat de achterkant 10x verwijdert en terug geplaats is?
De reden waarom Samsung van dat concept afgestapt is, is dat het niet controleerbaar is en men toch garantie moet geven. Hoe kun je iets waterdicht verklaren in de specificaties als gebruikers zelf het apparaat open en (niet goed) dicht kunnen maken. Een klein vuiltje op de pakking en deze is niet meer waterdicht.
Hier een lange gebruiker van een S5 (zit nu nog steeds met de S7edge).

Ik heb hem minimaal 2 jaar lang gebruikt met 2 accu's zodat ik altijd snel kon switchen als de batterij bijna leeg was, en dat deed ik dus heel erg vaak. Aan het einde van gebruik ook nog behoorlijk vaak in watersituaties gebruikt (dus ook echt onder water) en nooit problemen met waterdichtheid gehad. Dit was zelfs met een klein hapje uit de rand van de achterkant, omdat de rubberen seal niet aan de rand van de telefoon zat.

Ik was niet "overdreven" voorzichtig met de telefoon dus het kan zeker wel, en mis die functie tegenwoordig ook echt wel, een (of meer) extra accu op zak kunnen hebben was/is echt fijn voor bepaalde situaties.

edit: dat ding was echt robuuster dan je denkt... een klein "vuiltje" deed hem echt niks, tenzij je misschien een dikke zandkorrel precies op de rubberen seal had zitten, maar dat check je dan wel even voordat je echt het water in gaat.

[Reactie gewijzigd door bskibinski op 25 juli 2024 14:48]

Ik ben geen fan van plastic, voelt mij te goedkoop aan voor een telefoon van 1000 euro. Ja, zelfs het ‘premium’ plastic. Is een smaakdingetje denk ik.

Het zou nog helpen als Samsung enigszins de moeite zou doen om te verhullen dat het om plastic gaat. Maar de kleuren die gekozen worden (roze, paars, gebroken wit) maken pijnlijk duidelijk dat de doelgroep van de normale Galaxy niet langer de koper van een flagship is.

Die worden op alle mogelijke manieren naar een Ultra gedwongen. Met materiaalkeuze, werkgeheugen, scherm en dus zelfs kleur.
Geef mij maar weer een stevige en dikke kunststof behuizing voor telefoons. Nu verstop je die kwetsbare krengen toch in een hoesje, dus wat is uberhaupt dan nog het nut van een "premium uiterlijk"? Je gaat toch geen onnodig risico lopen om zo'n 1000 euro smartphone uit je klauwen kapot te laten vallen?

Geef mij maar de premium kwaliteit van de Lumia 920, stuitert gerust zonder hoesje op een betonnen vloer en altijd inzetbaar als bieropener. Goede bouwkwaliteit is ook een premium.
The good old Lumia lijn. Destijds hele fijne phonetjes. Had MS dat hele platform maar eens echt goed doordacht, dan had het echt een concurrent van Apple kunnen worden (zeg ik als iPhone gebruiker)
Ik vind de A71 met wat stroever plastic toch meer premium aanvoelen dan mijn LG G7 met spekgladde glazen achterkant en inmiddels ook met barsten erin 😅. Ik was constant bamg dat dat ding zou breken (na een zoveelste val op een betonnen trap gebeurde dat ook), en plastic voelt niet zo fragiel aan als glas, dus heeft dan weer mij echt een veel steviger en meer premium gevoel. Ook mijn vrienden waren verbaasd over hoe goed de nieuwere soorten plastic aanvoelen tov glas. Ik juich het alleen maar toe, 1 fragiele, gladde kant (het scherm) is wel genoeg. Overigens lijkt me dat matte glas ook wel fijn, jammer dat je dat zo weinig ziet. Glas is wel minder gevoelig voor krassen dan plastic of kunststof.

Metalen zijn ook wel prettig, maar dan moet je weer draadloos laden inleveren. En sommige worden ook snel lelijk.

[Reactie gewijzigd door m1999 op 25 juli 2024 14:48]

Blijft wel het feit staan dat Samsung glas voorbehoudt aan de duurdere modellen.

Alle argumenten die er hierbij worden bedacht, gelden dus niet voor Samsung. Voor mij heeft Samsung afgedaan. Er wordt gewoon heel duidelijk beknibbeld op het kleinere model.

Maar kennelijk ben ik wel de enige hier met de mening dat glas en plastic een heel andere league is. Ik heb nog nooit enig krasje of barstje in mijn glazen toestellen gehad, dat speelt mee in mijn overweging.
Mijn glazen achterkant was na een paar maanden ook al onder lichte butsen omdat er iets in mijn hoesje was gekomen, ondanks regelmatig schoonmaken/stofvrij maken (maar bij plastic heb je dat wel sneller, daar mee eens). En ook wel krassen ondanks een hoesje. En nu ook barsten erin, ondanks een hoesje. Gebruikte mijn plastic toestellen de helft van de tijd zonder een hoesje, en die hebben wel iets meer krassen en kleine butsen, maar die zijn tenminste nog nooit kapot gegaan. Ik zie wel regelmatig mensen met kapotte glazen achterkanten. 1 ongelukkige val en het is zo gebeurd helaas, en dan maakt een hoesje niet altijd het verschil. Daarom is plastic of kunststof voor veel mensen zo veel prettiger: dat kan niet barsten.

En wel altijd gemeen dat ze dingen eraf halen op het kleinere model, daarom worden die ook regelmatig minder goed verkocht terwijl de markt voor kleinere modellen er wel is, maar mensen nog steeds wel het beste willen hebben
Wat is de definitie van premium? Voor mij staat het synoniem voor kwaliteit, niet ogenschijnlijke kwaliteit. Hoe kwaliteitsvol is iets dat een vingerafdrukmagneet is en veelal breekt bij een goede val? Mijn vorige telefoon was een Pocophone F1 en ik was zeer te spreken over de kwaliteit van het kunststof. Geen kraakjes, voelde aangenaam aan, zag er goed uit, overleeft een val... Wat wil je nog meer? Ik heb de indruk dat voor veel mensen "premium" het gevoel of uitzicht is van iets kwaliteitsvol, maar het niet is...en we betalen er gewoon de hoofdprijs voor.
Wat is de definitie van premium? Voor mij staat het synoniem voor kwaliteit, niet ogenschijnlijke kwaliteit.
Tja, premium heeft volgens mij meer te maken met prijs.

De automerken die zichzelf (en elkaar) premium: Mercedes, BMW, Audi, Porsche, Jaguar, Mini, Aston Martin, Bentley, Landrover ... hebben toch allemaal fors hogere storings- en reparatiepercentages als merken zoals Daihatsu, Honda, Suzuki, Toyota (is gezakt), Mazda, Lexus, Nissan (fors gezakt), Hyundai, Subaru, Mitsubishi, ook Ford, Skoda, scoren beter en zelfs Renault, Peugeot, Fiat, Rover (ook Opel haalt de top 3 met de door Suzuki gemaakte Agila, terwijl het merk zelf benedengemiddeld scoort)

Ook Volvo is zichzelf met introductie van de XC90 een paar jaar terug premium gaan noemen, en de legendarische betrouwbaarheid van het vroegere Volvo is daarmee compleet verdwenen, vooral met de hybride modellen zijn er problemen. Ze staan in het tweede lijstje op de 3-na slechtste plaats, en bij reliabilityindex op 23 (van 40), vermoedelijk nog vanwege de oudere modellen.

https://www.reliabilityindex.com/manufacturer
https://www.manners.nl/automerken-veel-problemen/

Op reliabilityindex kun je ook een lijstje van de 100 beste modellen zien, ze hebben ooit ook eens een lijstje met slechtste modellen gepresenteerd. Daar stond overigens bovenaan een Porsche (ik dacht de 996) waaraan bijna niets kapot ging, maar als er iets kapot ging, dan kostte het gelijk kapitalen.

En ook qua smartphones en computerhardware, is premium niet altijd synoniem met storingsvrij of probleemloos. Apple werd rond 2008 net zo hard geraakt door de nVidia-soldeer-problemen, en dan hebben we battery-gate, antenna-gate enzovoorts. (al wordt het wel eens opgeblazen bij Apple).
Premium is inderdaad meer dan wat rationaliteit, premium zit ook heel erg in de gevoelswaarde van een product. Daarom kan Apple ook veel meer vragen voor een product dan de Windows/Android concurrent en geven hun klanten die meerprijs er graag voor uit.

Feit blijft: het gaat hier om een kostenbesparing voor Samsung. Er zijn inmiddels 6 generaties aan Galaxy S toestellen met glazen achterkant uitgegeven. De reden om hier nu van af te stappen is niet dat glas te veel krast, dat glas niet aangenaam aanvoelt en niet dat het geen val overleeft. Het is een kostenbesparing én een mogelijkheid om mensen te upsellen naar een Ultra (of Plus).

Als Samsung het had gedaan vanwege de voordelen die jij noemt, dan had men het voor alle toestellen doorgevoerd. Het feit dat dit niet gebeurt zegt IMHO alles. En de bijzondere kleurkeuze (die meer in lijn is met wat Honor doet) komt daar nog bij. Prima voor een middenklasser, niet voor een flagship. Maar wel met flagship prijs. (En dan hebben we het nog niet gehad over de tiny batterij, minder werkgeheugen en een lagere resolutie.)

Overigens ben ik zelf altijd zeer content geweest met de glazen achterkanten. Het geeft wat gewicht en voelt voor mij veel prettiger aan dan plastic. Heb ook nog nooit 1 barstje of krasje gehad, maar ga dan ook netjes om met mijn telefoons. Ik kan me ook nog de plastic achterkant herinneren van de Galaxy S2. En dat bepaalt toch voor een groot deel de gevoelswaarde voor mij.

Overigens vind ik aluminium/metaal nog net iets prettiger.
Glas is hartstikke goedkoop, hoor. Het verschil in kosten met plastic bedraagt misschien een aantal (maximaal tientallen) centen, geen euro's. Aluminium is iets duurder, maar is nog steeds een hartstikke goedkoop materiaal (en, ja, daar zit de complete fabricage en afwerking bij in), denk een euro of 2 voor een telefoon. Hout is denk ik nog wat duurder dan aluminium.

Echt dure materialen worden niet gebruikt voor telefoonbehuizingen. Het gaat allemaal meer om trends en marketingmensen die bepaalde ideeën hebben bij wat populair is of moet worden, niet om een substantieel kostenverschil.
Glas wat je tegenwoordig ook tegenkomt op toestellen van 200 euro, idd premium :Y) doe mij maar vervangbare covers zoals de Nokia era
Ik ben geen fan van plastic, voelt mij te goedkoop aan voor een telefoon van 1000 euro. Ja, zelfs het ‘premium’ plastic. Is een smaakdingetje denk ik.
...
Die worden op alle mogelijke manieren naar een Ultra gedwongen. Met materiaalkeuze, werkgeheugen, scherm en dus zelfs kleur.
Ik denk vaak dat dit soort redeneringen leiden tot wat in mijn ogen slechtere telefoons zijn. Reviewers gaan maar door over specs die je in een hoesje verstopt of die er nauwelijks toe doen. Eerst steeds dunner en elke milimeter was 'puntenaftrek', we hebben de fetish met megapixels in camera's gehad, dan die absurde 4K schermen of dat 8K video-opnemen. De allrgrootste body/screen ratio. En al geruimte tijd is 'glas' het 'premium' criterium. En we volgen allemaal de reviewers die weer andere reviewers volgen. Zit weinig lef bij om eens op echte bruikbaarheid te recenseren.

Overal zie je gebroken telefoons. Gekromd glas kost ook nog eens 2x zoveel om te vervangen. 99% doet er sowieso een hoesje overheen, want telefoons zijn glad als smeltend ijs. Waarom? Wat zijn 'echte' criteria in mijn ogen? Snelheid. Batterij. Support (in jaren). Degelijkheid. Bloatware. Vender lock-in. En natuurlijk ook het scherm en de camera's en de software, e.d.

Geef mij maar een lekkere rubberen achterkant, een bumper om de rand en standaard een harde screen protector erop geplakt. En allen vervangbaar. Dát noem ik 'premium' - want het is een 'all in' oplossing waar ik niet zelf nog allerlei compromissen aan toe moet voegen.
Geef mij maar een plastic scherm met vervangbare screenprotectors die speciaal voor de telefoon gemaakt zijn en precies passen. Die kunnen dan van glas zijn. Dan heb je een lekker gevoel maar is het geen enkel probleem als het glas breekt, dan trek je de glazen protector eraf en doe je er een nieuwe op.

De Moto Force-serie had zoiets, die was echt onbreekbaar, werd door recensenten van betonnen trappen afgegooid. Ik vind het echt heel jammer dat die geen succes is geworden.
Even eerlijk heb jij je telefoon in een hoesje? Een eerlijke vraag
Ik heb mijn telefoon in een pouch, een zakje dus. Als ik hem in mijn handen heb, is ie kaal.
Het is niet zomaar "een" hoesje, maar een wel zeer functionele hoes met display.
Je kan de tijd uitlezen, muziek bedienen, kijken wie je belt, notifications lezen, etc.
Het detecteert zelf of je de hoes open of dicht klapt.

Ik ben wel blij met de kunststof achterkant, want bij mij gaat die hoes er zeker komen, als ik een S21 zou gaan halen.
Ben zelf meestal al tevreden over de A-serie, de hoes is niet zo geavanceerd als de S-serie.
Maar als ik gebeld word of ik een notification krijg licht het op, ook detecteert het zelf of de hoes open of dicht is.
Een glazen achterkant hoeft voor mij dan ook niet.
Dat Clearview hoesje waar je het over hebt, heb ik ook om m'n S20 zitten. Zonder hoesje vind ik de telefoon nog altijd mooier, maar dat doorkijkschermpje verzacht dat "leed" enigzins inderdaad. Zeer functioneel zou ik het echter niet willen noemen, maar dat woord zullen de marketing boys ongetwijfeld in de mond genomen hebben. Beter zou het zijn als zo'n hoesje niet nodig zou zijn. Een terugkeer naar een plastic achterkant is m.i. daarom een goede eerste stap.
Er zijn meerdere versies, maar de 2 die functioneel zijn is de Clearview en LedView.
Ik zou zelf de Ledview hebben gekozen, want de clearview is inderdaad alleen maar een doorkijkschermpje.
Ledview is wel wat duurder dan de Clearview.

Gezien overige hoesjes alleen maar bedekken en niets doen, vind ik het wel functioneler dan zo'n dumb cover.
Alleen doet mijn 2018 toestel het nog goed, misschien in 2021 kijken naar de S21 met Ledview cover.
Ah ok. Dat is andere koek dan. Misschien had ik er destijds overheen gekeken, maar in webshop van Samsung zag ik alleen die Clearview staan en nog een bumper. Het is sowieso de eerste keer dat ik er een hoesje bij heb gekocht. Door schade en schande wijs geworden....Maar ik hoop dat in de nabije toekomst hoesjes niet meer nodig zijn, net zoals in het oude Nokia tijdperk.
Of nog beter, zoals bij de Note 3 dat je de achterkant eraf haald en vervangt met die van het hoesje. Jammer dat ze met dat briljante idee weer gestopt zijn. Polycarbonaat is sterker en lichter en minder kras gevoelig. Zeker met het leer patroon vond ik het een erg mooie uitstraling hebben.

Ik zou het geweldig vinden als de achterkant weer vervangen kan worden met een (klap)hoesje naar keuze.
De telefoons die ik heb gehad die kapot gingen was het vaak dat het glas barste doordat het chassis te veel vervormd. Het stalen chassis van de iPhone 11 Pro maakt dat mijn meest duurbare telefoon ooit.
De huidige S20 modellen hebben 12 Gb werkgeheugen (op de S20 4G na)... Waarom gaan ze nu dan terug naar 8 Gb? En de resolutie gaat ook omlaag naar Full HD terwijl hij al sinds de Galaxy S6 op qHD zat... (En ja, ik kan het verschil zien als ik bijvoorbeeld naar de tekst van iconen of de klok kijk).

Ik was van plan de S21+ te gaan nemen maar ze maken het toestel niet echt aantrekkelijk zo.... Wel fijn dat het scherm gewoon plat is en dat ze er een flinke accu in stoppen.
Ik denk voor zowel de prijs naar beneden te halen, want een gerucht is dat de kleine s21 €850 gaat worden (met 5g want zonder heb je niet). Maar een lagere resolutie bespaart je ook een hoop batterij gezien ze deze amper kunnen laten groeien (behalve s21+).

Natuurlijk wil ik Samsung niet verdedigen, want het is heel stom dat je geen betere pixel dichtheid krijgt in je scherm dan in een telefoon van €200 euro.

En die 8gb is ook heel vreemd. Lijkt wel alsof ze terug willen naar vroeger, maar 1 goed toestel (komend jaar de s21 Ultra) en de andere 2 modellen als beter betaalbare varianten. Misschien dat de opties met extra opslag 12gb ram krijgen.

Ze maken het deze keer wel meer de moeite waard om voor de Ultra te gaan gezien deze nu meer scheelt met de andere modellen vergelen de s20 modellen dit jaar. Nu nog zien wat we echt krijgen en wat ze kosten.
Ja, ik ben ook benieuwd. De Ultra lijkt mij geen optie omdat ik die te groot vind (ik wil een minder breed toestel dan de Note 10+) en omdat die gebogen schermranden heeft. Ik wil graag weer een plat scherm. Maar dan geven ze dat model weer wel een qHD resolutie met een variabele refreshrate en 12gb ram..... Zucht.
Ook maar eens kijken wat OnePlus gaat doen I guess...
Ja precies, ze proberen nu wel verschillende opties te bieden, en de s21+ zie ik echt als een alternatief op de Ultra, maar dan moet je weer specificaties inleveren voor een plat scherm, erg jammer maarja, ze kunnen moeilijk 6 modellen maken, sowieso handig om te kijken wat anderen doen
Ook nog ja. Hoewel ik hoop heb dat je die gewoon mag bestellen zonder meerprijs. Dat deden ze met de AKG koptelefoon voor de Note 20 (ultra) in Amerika ook. Zit niet in de doos, wordt gratis toegezonden op aanvraag. Beter voor het milieu als de klant hem niet nodig heeft, maar je naait je klanten niet als ze hem wel nodig hebben : )
Beter voor het milieu? Al die extra zendingen? Ik dacht het niet.
Ik neem aan dat er wel echt miljoenen minder opladers geproduceerd hoeven te worden. Die extra pakketjes die rondgebracht worden in postauto's die toch al rondrijden zullen toch minder impact hebben dan die extra chargers op de afvalberg hoop ik... Zeker als ze ze wel in recyclebaar kartoon verpakken.
Ik ben ook aan het afwegen om mijn S9 te vervangen voor een S21+. De plus vanwege de geruchten dat deze een glazen achterzijde heeft. 8 GB i.p.v. 12 GB is inderdaad jammer, maar verwacht dat je dit in de praktijk niet echt zult merken.

Ik wacht wel eerst de reviews af en ga in een winkel kijken naar een fysiek exemplaar (als het weer mag natuurlijk) voordat ik definitief besluit.
Niet echt zult merken ? Merken is een groot woord maar het zal gewoon zo zijn dat je minder apps kunt bufferen.
Zeker straks met een hogere Android versie kan dat parten gaan spelen of met steeds grotere apps.
Nog niet mischien dat ik minder RAM ga nemen als dat ik nu al heb, ze zoeken het maar uit.
Mensen die niet de wereld willen uitgeven doen er vaak goed aan een topper van de vorige generatie te kopen !
Ben je vaak voor de helft klaar en vaak heb je dan meer features.
De S9 heeft er maar 4, dus vanaf dat punt ga je er wel op vooruit. Aan die 4 GB heb ik nu ook nog genoeg.

Ben het wel met je eens dat Samsung wel behoorlijk aan het beknibbelen is nu ;)

[Reactie gewijzigd door Gismo1979 op 25 juli 2024 14:48]

Wat je niet hebt mis je niet.
Ik heb 12GB en gebruik gemiddelsd 9.x GB .. Ik buffer dus flink veel en daardoor kan ik makkelijk tussen apps switchen.
Samsung heeft (net als Asus) nu ook dat je apps kan 'pinnen' en die sluiten dus nooit tenzij jij dat zelf doet. Dus die zijn 24/7 in het buffer met prio en dat zorgt voor razendsnel switchen tussen je favoriete apps.
12GB is dan erg fijn.

Kijk, je betaald een premium en dan moet je ook de volle pond krijgen, simpel zat.
Ik koop ook niet een 911 met 200pk omdat het voldoende is en je toch niet harder dan 100/130 kmh mag.
Naar de fout toe corrigeren noemen ze dat.
Straks wil je er 3 en mischien zelfs 4 jaar mee doen en dan zal je zien dat die paar GB Ram een rol gaan spelen.
Ik merk soms wel beperkingen met 4GB op mijn telefoon, maar dan draai ik ook een stuk of 10 apps tegelijk en dat vindt dat ding niet zo leuk... Maar dan nog hebben de meeste mensen echt geen 12GB nodig. 6 of 8 is wel echt genoeg, daarboven is voor 90% (als het niet meer is) van de mensen het gewoon een leuk getal. Ik draai zelf ook niet meerdere zware programma's tegelijk, daarom red ik het met 4GB. Veel mensen doen dat niet. En ja, wat je niet hebt, mis je niet, maar op andere apparatrn zoals mijn laptop draai ik wel alles tegelijk, en daar tik ik de 10GB aan, maar ook dan mis ik het niet als ik terugga naar mijn telefoon en open heb staan. Ik vind het zelf ook onoverzichtelijk om constant alles te hebben draaien, en daarin ben ik niet de enige. Gebruikers zoals jij hebben het nodig, maar voor heel veel mensen is het eigenlijk veel te veel.
Het gaat nergens over. Stappen achteruit qua RAM geheugen, materialen, geen lader maar ook geen SD card slot, dit laatste lijken velen nog niet door te hebben en heb je dus voor meer storage weer een upsell en wordt hij weer kostbaar.
Tevens voor de S20 een kleine accu, want 4000mah is niets voor een 120hz display die GEEN variabele refreshrate heeft.
Klopt, maar toegegeven, de geruchten zijn nu dat je voor 50 euro extra de 256 gb versie hebt. Dat vind ik heel redelijk, Apple wil voor de "volgende stap" 120 euro hebben...

Maar de prijs voor de Galaxy is dan wel weer erg hoog gezien de inruilwaarde en de termijn van de ondersteuning. Maar het geeft wel aan dat Apple overcharged voor de geheugenmodule : )
Wat je nu ziet gebeuren is een smartphone markt die volwassen is geworden, waar nauwelijks nog wat te verbeteren valt en je ziet dat fabrikanten (ook Apple) nu andere methodes zoeken om hun winstmarge dit jaar weer wat hoger te krijgen dan vorig jaar.
Heel duidelijk zichtbaar, en het is aan de consument of ze daar intrappen of niet.
Er zullen namelijk bepaalde merken in dit gat springen en juist meer gaan bieden.
Op het Apple vlak dus niet maar met Android is er meer dan alleen Samsung, Xiaomi, en Oneplus.
De modellen zijn dit jaar goedkoper. Je krijgt minder opslag voor minder geld en dezelfde hoeveelheid opslag voor hetzelfde bedrag als dit jaar. Maar inderdaad wel zoals je zegt waarschijnlijk zonder oplader, geheugenkaartslot, lagere resolutie scherm en blijkbaar minder werkgeheugen.
Kortom, je gaat achteruit en dus niet goedkoper.
Oftewel, de 'vanaf' prijs is lager maar als je hetzelfde wilt dan ben je duurder uit en sommige dingen kunnen niet eens meer (SDcard).
Wederom iets voor trouwe Samsung fans om het schip te verlaten. Na lang door te gaan met de audio jack is nu de lader aan de beurt maar de Sdcard slot zal voor flink wat mensen een ding zijn.
Maar eens kijken waar de andere merken dit jaar mee komen.
Kunststof, lagere resolutie... geld besparen voor Samsung. Daarentegen is de adviesprijs wel iets lager.
De lage 'vanaf' prijs hebben we in Nederland uitgevonden. Iedereen weet dat je straks gewoon Meer kwijt bent wil jij datgene behouden wat je had of een echte stap voorwaarts doen (wat je meestal wilt bij een nieuw toestel).
Die prijs van de Ultra doet me toch tandenknarsen... Al zal ik waarschijnlijk toch naar de Ultra grijpen als opvolger van mn S9+ (en als fotograaf). Ik sla altijd 2 generaties over. Toen leek 350euro per jaar aan een telefoon nog "ok", nu zitten we al aan 466euro per jaar... 8)7

Gelukkig koop ik em op de zaak, toch 1 voordeel :)

Begint al wel een leuke collectie te worden: S3, S6, S9+, S21U?

Ivm de achterkant... stop em toch in een otterbox. Al was de achterkant van karton, maakt me niks uit. Zie die toch niet gedurende al die jaren!

[Reactie gewijzigd door Nees op 25 juli 2024 14:48]

S2...S4 ( gezakrold op Amsterdam CS..🙄) S6....S8....S10.....dus S21 zal wel moeten.
Ook altijd in hoesje...voelt fijner en veiliger..
Enige waar ik me mentaal op voor moet bereiden is geen 3.5 mm..
Ga je ook maar voorbereiden op geen lader en ook geen SD card slot meer.
Samsung is niet meer het bedrijf wat het was, ik als 'trouwe' fan sla nu voor de 4e keer achter elkaar Samsung over.
Wat heeft je die 4 keren daartoe bewogen dan? (oprechte interesse, gewoon benieuwd naar de onderbouwing)
Ok, je vroeg erom dus ga maar even zitten en zet maar een bakje ....

Ik ben een poweruser en ik wil dus alles. Houd niet van compromissen en vond dus eigenlijk altijd dat wat ik wilde (of zo goed als) bij Samsung.
Ik wil dus max storage (niet dat 128GB gedoe, wilde het liefst SDcard slot, dual sim, Audio jack, dikke camera setup, dual speakers, moderne soc en natuurlijk een flinke accu.
Ik upgrade iedere 2 jaar normaal gesproken en kwam van mijn Note 8 (Hong Kong model, met SD835 en 256GB) en ging kijken naar de Note 10+
Nou, dat werd hem niet vanwege die waardeloze Exynos soc, geen audio jack, relatief kleine accu, en ook nog eens de extreem hoge prijs.
Prijs ansich vind ik niet erg mits ik dan ook alles krijg maar dat was hier niet het geval.
Kortom, skip de N10+. Moge duidelijk zijn dan de gewone N10 helemaal niet binnen beeld kwam.
Toen keek ik naar de S20Ultra, waarbij ik de audio jack best wilde vergeten (mits de rest top is) want die kom je niet meer tegen in het premium segment.
Ik ben geen early adopter want ik wil geen proefkonijn zijn en dat is altijd een goede beslissing geweest want de S20U was ruk:
Waardeloze autofocus en dus een camera setup waar je weinig aan hebt, onzin 100x zoom die pure marketing is. Exynos 990 die enorm tegenviel en bovendien nogal dorstig was en de relatief kleine accu snel leeg had en dat alles voor de hoofdprijs, nee dank u.

Ondertussen een ROG2 gekocht voor 2/3 van wat ik normaal kwijt was aan Flagship en ik dus wellicht na 1 jaar zou upgraden naar iets anders.
Tja, geen wireless chargen vond ik jammer, en geen IP rating was ook niet ideaal maar de rest klopte helemaal. 512GB storage en zelfs voor mij voldoende, snelste Soc op dat moment, mega 6000mah accu, de beste speakers die er waren en eigenlijk heel goed dus.
Camera sectie was wel een compromis maar ging uit van 1 jaar gebruik dus ik heb me er met ietwat moeite er overheen gezet. Achteraf bleek de camera best okay tot soms echt goed met Google Cam en dus bruikbaar. Audio jack was terug en dus weer een plusje maar vooral de extreme accu maakt extreem veel goed, niet normaal hoe fijn dat is om zonder battery anxiety te zitten, iets wat voor mij nu veel zwaarder weegt dan Ip rating, Wireless chargen en SD slot bij elkaar. Tevens erg fijn een dualsim slot dat ik niet hoef op te offeren (of Sim of Sdcard).

Anyways, erg tevreden met de ROG2 maar toch is het niet de droom phone want er zijn compromissen, design is wat gedateerd met de top en bottom bezels, op camera techniek is er echt wel winst te boeken , veel snellere oplaad modi, en ik heb geen 5G. Dit laatste boeit me nu helemaal niks maar vanaf 2022 is dat wel meer een ding en er is dus ruimte voor verbetering.
Tevens vind ik het Always On Display van Samsung veel beter (veel uitgebreider) en Samsung heeft toch altijd de mooiste displays en algehele design.
Kortom, ik zit nog prima maar ik kijk wel met een flink schuin oog naar de markt, en had gehoopt op stappen bij Samsung.

Komen ze uit met de Note 21Ultra die prima is qua design, camera sectie weer goed maar minder goed dan gehoopt, maar ze gebruiken voor de EU weer die waardeloze Exynos 990 (ruim een half jaar oud !) met wederom een te kleine accu in mijn ogen. Ik was direct weer genezen want wederom was er voor mij weinig winst te behalen. Met name die Soc vond ik kwalijk en ga me niet 2 jaar lopen ergeren.
Ook typisch Samsung, eerst met die lage storage versies komen en de high storage versie komt soms pas 5 maanden later als hij uberhaupt al komt in de EU en vaak in 1 kleur.
256GB is voor mij de ondergrens maar eigenlijk wil ik een 512GB versie en die was nergens te vinden dus wederom snel de keuze gemaakt om lekker te wachten.

Nu dat de S21U voor de deur staat, sta ik op basis van wat ik weet, weer negatief tov Samsung.
Geen lader ! Ja ik weet het, je hebt er al 6 maar ik wil gewoon de perfecte lader die erbij hoort en ik heb genoeg ervaring om te weten dat niet alle laders hem optimaal zullen laden.
Heb hier laders van 35 tot 100W liggen en toch gaat mijn ROG2 niet in de ultra fastmode laden, maar met de Asus lader van 30W (!!) gaat hij dat wel.
Voor dat geld moet zoiets erbij zitten.
128GB storage voor een Ultra, slaat nergens op en dus automatisch een upsell voor de 512GB variant waarvan ik weet dat hij er zoals altijd NIET geleverd zal worden tot vele maanden later. Ik ben geen early adopter, maar als het Juni is kijk ik alweer naar de next gens.
Overigens vind ik 1500+ echt te veel dus is het wachten tot Juni voor een betere prijs.
Ik moet de prestaties van de 2100 ook afwachten, ik heb zelf niet zoveel vertrouwen in Exynos en ja ik ken de benchmarks die erg positief zijn maar ik wil realllife use zien in reviews.
Op basis van de extreme prijs (voor mijn storage wens, want zonder SD card kan je niet zelf uitbreiden !) zal ik ook deze waarschijnlijk overslaan.
Ik hekel een beetje de steeds meer Apple achtige standpunten van Samsung, steeds meer weglaten en wel meer durven vragen (delete Audio jack, delete SDcard, delete lader, delete fysieke dual sim ?)

We gaan het zien.
Ben het helemaal met je eens. De snapdragon note 20 ultra vind ik overigens wel een sterke telefoon, de reguliere note 20 is echt lachwekkend. 1000 euro voor een 1080p 60hz scherm. Heh.

Ik heb nu een asus zenfone 6 sinds release (mei 2019). Gaat nog wel even mee, maar ik weet echt niet wat voor telefoon ik hierna wil. Alles heeft consessies, en dat is helemaal triest als de prijs over de 1000 euro heen gaat.

Ik wil een telefoon met:
Het liefst geen notch / cameragat.
IP68.
Heel dikke accu / sterke accuduur.
Adaptive refreshrate 120hz oled scherm met DC dimming.
Vlak scherm.
Draadloos laden.
Minimaal een dikke voldoende qua camera.
Geen chinese software skin, voorkeur is stock(ish) android.
Recent, dus met de komende jaren updates en een sterke recente snapdragon soc.
Stereo speakers.

Nou ik moet die telefoon nog tegenkomen. Vooral dat de meeste nieuwe telefoons geen adaptive refreshrate hebben vind ik zwak. Schijnt dat de s21 ultra het wel krijgt de andere 2 niet. Hoe dan. Zit je weer met een zwakke accuduur.
Probleem met die Snapdragon N20U is dat hij hier niet te koop is, immers wij zitten in die Exynos markt.
En wat erg kwalijk is is de 128GB storage die hij heeft ! De helft van de 256GB die je hier hebt.
Ja, sdcard slot maar nu ik 512GB internal storage heb kan ik je vertellen dat niets boven internal storage gaat qua snelheid.
We weten allemaal dat diverse video en foto features je niet eens kan gebruiken met ext storage. Dus die sla je dan toch intern op en kan je weer gaan lopen 'moven' met die data.
Daarbij heb je niks aan SD card mbt apps en 128Gb is echt niet veel want als je hem de eerste keer aan zet heb je slechts iets meer dan 105GB over en met de huidige apps (en toekomstige !) gaat het hard.
256GB+ Sdcard is voor mij de ondergrens of 512GB intern of meer.

Asus UI vind ik zelf een prettige skin en mis eigenlijk OneUI niet echt. Alhoewel OneUi mij altijd wel beviel.

En ja je hebt gelijk, veel consessies en Samsung maakt rare keuzes.
Samsung van nu is NIET de Samsung van pak hem beet 2015.
Eens. High-end toesteld zonder notch/gat is haast niet vinden. Sony komt in de buurt, maar helaas geen 120hz scherm. Volgend jaar misschien.
Sony ... Heb je weer allerlei beperkingen en een knaken accu.
Hoe duur was ie op 6 augustus?
Ik zie niet in hoe dat nu relevant is.
Dure chinees, met nieuwe snapdragon 888 met nieuwe hardware, overweeg ik onder andere door je verhaal. Hoe langer je wacht hoe mooier het wordt.
De lader boeit mij niet echt. Heb daar genoeg van thuis. Kwestie van zuinig zijn op je spullen...heb zelfs nog het laadstekkertje van mijn S6..

Geen memory cardslot boeit mij ook niet echt...Heb het nooit gebruikt..De enige keer dat ik erom vroeg was bij de S6 . Maar eindstand toch niet gebruikt bij de S8 omdat die meer dan genoeg space had. Ik haal altijd alle onnodiv grote bestanden van mijn foon ( veelal 1080p60 materiaal ) alleen denk ik wel dat ik bij de S21 voor een 256 gb model ga aangezien ik wellicht de overstap naar 4K moet maken.

Mensen maken nu heisa voor niets om t ontbreken van lader...S21 is vele malen goedkoper bij introductie dan S20...S10...S9...S8 bij introductie was MET lader.

Over de memorycardslot heb ik niet veel te zeggen....bij nader inzien nooit echt behoefte gehad.
Inderdaad, Samsung heeft het al eens eerder geprobeerd die weg te laten met de S6 maar is er weer snel van teruggekomen. Hoop dat ze er nu ook weer van terugkomen.
Nee, Samsung van nu is niet meer de Samsung van 2015. Men vaart een andere koers nu en de klant boeit minder.
Men heeft nu de Apple achtige "take it or leave it' attitude en dat zet zich nog wel even voort.
Nee beste man..
Ik heb slecht nieuws voor je...

Ik weet dat ik niet de norm ben qua gebruik van een S-foon maar wat ik zeker weet is dat de 'norm' eerder bij mij in de buurt komt en bij lange na niet bij jou.

Voor het geval je het nog niet in de gaten hebt....de majority van S-users zijn absoluut GEEN powerusers like you.
Ja..ik weet dat wij op tweakers.net zitten en dat wij het maximale opzoeken maar wat dat betreft ben ik ook een realist en moet ik met regelmaat types zoals jou erop wijzen dat 'jullie' tot 10 max 15% van de doelgroep behoren.
Dat betekent dus dat het grootste deel van de rest never nooit eraan denkt om gebruik te maken van het micro sd cardslot omdat ze tevreden zijn met de opslag. Ja..ik weet dat het moeilijk is dat te accepteren maar het is gewoon een feit.

Je hebt het over de 'perfecte foon' maar ook hier heb ik slecht nieuws voor je.
Er bestaat niet iets als een perfecte foon. Iedereen heeft daar een eigen interpretatie voor. Het gaat erom dat je een keuze maakt dat zoveel mogelijk in de buurt van je verwachtingspatroon komt en voor de rest is het consessies doen ( zoals jijzelf in je betoog hebt aangegeven ). Ik ben bereid consessies te doen ( ontbreken van 3.5 mm ) maar voor de rest komt de S21, voor mij althans, goed in de buurt van mijn verwachtingspatroon.
Dat andere foon-makers grotere accu's, een sd-card slot of 3.5 mm plaatsen is meer omdat ze in een oververzadigde markt zitten waar ze het op moeten nemen tegen de dominantie van ( voornamelijk ) Samsung en Huawei en dus een manier zoeken om op te vallen. De vraag is eerder...wat hebben zij niet waardoor je uiteindelijk toch met een schuin oog blijft kijken naar wat Samsung te bieden heeft.

Ja...ik weet hoe het zit met de laders uit 2015 en dat laders in 2020/2021 vele malen sneller zijn. Mij ging het erom dat ik aantoonde dat met een beetje zuinigheid je laders heel lang mee kunnen gaan. Ik heb de lader van mijn S8 en S10 ook nog..niet dat ik ze echt gebruik ( Ik laad wireless of via mijn laptop ) maar ik vind het niet erg om mijn S6 lader te gebruiken. Volgens mij is het ook niet echt goed voor de accu om zsm op te laden....heb daarom ook het snelladen uitgeschakeld...niet nodig.
Naast dat kost een lader tussen de 20 en 30 euro los....je kunt erop vertrouwen dat als Samsung een lader erbij doet ze rustig 50 euro bij de totaalprijs erbij doen. Samsung introductieprijzen zijn altijd x49 of x99 euro..Wij als consument zijn dus eerder meer geld kwijt.
Toen leek 350euro per jaar aan een telefoon nog "ok", nu zitten we al aan 466euro per jaar... 8)7
Gewoon ff wachten.

Niet gelijk in januari 2021 kopen, maar ff geduld hebben.

In april 2021 kost hij je nog geen € 250 per jaar.😉

Toch echt een voordeel van Samsung smartphone. 🤣🤣😂

[Reactie gewijzigd door Haga op 25 juli 2024 14:48]

Mwoa de s20 ultra is nu 300 euro goedkoper dan bij release, valt mee.

Wat tegenwoordig echt helpt is met aan abonnement afsluiten. Gisteren een vriendin aan een s20 fe 4g geholpen. Ze had altijd +- 300 euro telefoons, kwam nu van een samsung a9 2018. Nu nieuw 2 jarig abo bij mobiel.nl, die hebben ook nog een 100 euro cashback op samsung telefoons, plus nog een 60 euro korting via ING. Die heeft gisteren een s20 fe 4g besteld voor 213.69 euro inclusief 5.69 euro thuiskopieheffing, terwijl het in de pricewatch minimaal 559 euro is. Kijk dat is een ontzettend goede deal.

[Reactie gewijzigd door Ruw ER op 25 juli 2024 14:48]

Alleen heeft ze nu wel een 2-jarig abonnement en dat is niet altijd interessant op de langere termijn...
Want ?
Als je een 2 jarige abo hebt met een prima data plan voor een prima prijs wat is dat niet gunstig ?
Op zich is het niet verkeerd maar je voor 2 jaar verbinden aan een abonnement biedt je minder mogelijkheden om gebruik te maken van veranderingen in abonnementen. Je weet niet wat de prijs is na 1 jaar en dat zou wel eens meer kunnen opleveren (met nieuwe kortingen voor je nieuwe abo) dan de korting die je nu op het toestel krijgt. Meer niet hoor :)

[Reactie gewijzigd door Ootje70 op 25 juli 2024 14:48]

Soms is het abbo dat je erbij neemt duurder op 2 jaar dan het abbo dat je effectief zou gebruiken.
Maw smijt je geld weg om een goedkopere telefoon te hebben.

Dat moet je altijd afwegen, wat is mn totale koste abbo+tel na 2 jaar.

Als de telefoon apart kopen + het abbo dat voldoende is voor je na 2 jaar goedkoper uitkomt, dan is het slimmer de telefoon alleen aan te schaffen aan volle prijs. En eerlijk, dat is het meestal ook als die berekening maakt. (in belgie toch)
Natuurlijk is dat zo maar mensen die slim genoeg zijn om een telefoon goedkoop te kunnen scoren via een Abo kunnen ook zie wat dat Abo kun kost.
Vroeger was dat soms best wazig maar tegenwoordig is dat van tevoren echt goed in te zien en weet je precies wat die 2 jaar je gaan kosten (zaken buiten bundels buiten beschouwing gelaten).
Zelf via mobiel.nl met een 1 jarig abbo bij T-mobile voor 290 gekocht. Ook met Cashback. Volgens mij een hele scherpe deal.
Ja ze geven ze echt goedkoop weg nu. Las dat Samsung voor het eerst in 9 jaar geen 300 miljoen telefoons verkoopt. Misschien willen ze door scherp te prijzen en acties te doen toch nog wat extra verkopen.
Ik weet nog dat er rond de release van de s20 ultra ook nog best goede deals te vinden waren. Had zelf een s20 ultra in februari voor 890 euro besteld icm een kpn 2 jaar abo. Uiteindelijk toch geannuleerd en mijn s10+ gehouden.(die ik bij release met 250 euro korting had besteld)
Voor Samsung vind ik eigenlijk altijd wel een dikke korting.

[Reactie gewijzigd door Valinor op 25 juli 2024 14:48]

Dat voordeel is de laatste jaren flink minder geworden. Mijn S8 was iets meer dan een jaar na release te krijgen voor 400 (heb er uiteindelijk 440 voor betaald omdat ik een mooier kleurtje wilde).

De S10 en S20 vallen lang niet zo hard meer omlaag. 100-200 euro in het begin en dan een hele tijd niks. En de S9 was vreemd genoeg na de S10 uitkwam meteen nergens meer te krijgen. Samsung begint dezelfde tactiek van Apple te hanteren. Apple schijnt resellers keihard aan te pakken als ze met de prijs gaan stunten zonder toestemming, slechts af en toe bij bijv. BTW dagen mag het.
Nu de vraag, waarom de meest high end model pakken?
Lijkt mij dat een midrange meer dan goed genoeg is voor alledaagse werkzaamheden.

Qua camera, tja, de "echte" fotograaf zal er wel een DSLR/Mirrorless bij pakken voor een goeie foto. Maar ik snap opzich het belang van een goeie cam op een tele.
Zelf als je het op de zaak koopt is het geen goede deal.
Er valt namelijk veel weg: geen micro sd kaart meer,geen oortjes of lader meer. Plastiek achterkant en resolutie word gedowngrade met 25% van 1444px naar 1080px.
De S20 is nagenoeg exact dezelfde telefoon (cpu vershil ga je nooit voelen,tenzij je echt gaat benchmarken maar dat is niet al dat geld verchil waard)) Je hebt dus netto een stuk minder dan de s20, terwijl de s20 in prijs gevallen is.

Ik vind de argument dat je het op de zaak koopt trouwens erg ondoordacht. Het is niet omdat je het kan aftrekken van de belastingen dat het een goede deal is... Stel je koopt een toestel die 300 euro duurder is omdat je het toch kan aftrekken van de belasting, in Belgie betalen we 29,58% venoodschapsbelasting(20% voor kmo's) dat zou dus 68 euro aftrekbaar maken, maar dus toch nog altijd 232 euro in de vuilbak smijten die je anders als loon had kunnen uitbetalen... Netto verlies je dus altijd geld, zelfs als je het via je zaak betaald. Ik zou zeker eens met je boekhouder spreken, want je hebt duidelijk een verkeerd beeld van wat aftrekbaarheid betekend voor je eigen privé vermogen.
Ik ben net van de s9+ naar de s20 fe 5g gegaan, dus ook van glas naar kunststof. Ik vind het er prima uitzien en in tegenstelling tot de s9+ glibbert deze nu niet zo uit mijn vingers. Ik gebruik liever mijn telefoon zonder iets extra er omheen maar de s9+ moest het eigenlijk wel bij omdat dat glas zo vreselijk glad is (en heb ik dus uiteindelijk maar zo'n dunne cover gebruikt die op de achterkant klikt). Nu op de s20 fe geen probleem, houdt prima vast. Ik vind het dus juist een verbetering.

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 25 juli 2024 14:48]

Het liefst maak ik ook geen gebruik van een hoesje. De stap van kunststof met grip naar glad glas of een ander materiaal is imo een achteruitgang.

Zelf gebruik ik nu een, simpele, dbrand skin op de achterzijde van mijn S10e die zonder een echte spiegel is 8)7 Voordeel is dat het je toestel niet dikker/lomper maakt dan dat ze vaak al zijn.
Ik heb jaren de Samsung Galaxy S3 gehad. Deze telefoon had ook een plastic achterkant welke je er zo af kon halen. Dit was ideaal om de batterij makkelijk te vervangen ook.

p.s. Wat een ontzettend lelijke telefoon trouwens als dit echt het toestel gaat worden.

[Reactie gewijzigd door Ricktachtig op 25 juli 2024 14:48]

Smaken verschillen. Ik vond de S20 juist zo lelijk. Saai grijs, baby blauw, baby roze... :P Voor mij telt dit zeker mee. Ik heb nu nog steeds de S8 met orchid grey en die vind ik nog steeds prachtig. Mooi reflectiepatroon in grijs maar met een paarse tint er doorheen.

Hier vind ik de camera module mooier afgewerkt en dat paars heeft ook wel wat (en andere kleuren zijn er ook)

Niettemin vind ik de Note 20 Ultra look nog het mooiste, vooral in die bronzen kleur. Jammer dat ze daar niet meer mee doorgaan.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 25 juli 2024 14:48]

Is uiteraard ook smaak. Heb zelf ook nog steeds de S8. Ben al een tijdje in de markt voor een nieuwe telefoon aangezien de accu niet heel fijn meer werkt en de telefoon niet meer op speaker kan. Hou de S21 en iPhone 12 goed in de gaten. Dit design is voor mij een beetje teleurstellend. We zullen het volgend jaar zien wat het gaat worden.
Sorry maar een telefoon van kunststof in die prijsklasse... Voor mij moet een premium telefoon ook minimaal een glazen of metalen behuizing hebben. Zelfs smartphones van €150 euro hebben dat. Op de één of andere manier voelt kunststof op een smartphone zo goedkoop aan.
Welke van 150 euro dan? In dat segment is het toch echt wel zeldzaam hoor.

De OnePlus Nord N10/N100, Xiaomi Pocophone X3 NFC,Redmi serie, Galaxy A- en M- serie, allemaal plastic achterkanten. Vaak ook plastic frames (zelfs bij de duurste OnePlus Nord nog)

De glazen achterkant vind ik zelf het minste bezwaar want ik heb er toch meestal een siliconen hoesje omheen. Ik mis wel weer het edge scherm bijvoorbeeld. Dat vond ik altijd mooi en fijn in de hand liggen. Maar iedereen zijn prioriteiten verschillen natuurlijk.
Zolang de achterkant matte is en niet glossy is het voor mij geen groot probleem of het nu glas of kunststof is.
Waarom kunnen niet alle toestellen met beide kunststof en glazen opties komen? Beide hebben hun voor- en nadelen. Gezien meningen verdeeld zijn hierover. Ik zie liever een plastic achterkant en gg victus aan de voorkant ipv gg6 aan beide zeiden. Dat is bij samsung ook maar de vraag wat voor glas er aan de achterkant zit.

Toen ik de s10+ kocht kon ik kiezen tussen glas en keramiek
Echt jammer dat het geheugen omlaag gaat van 12 (In de S20 5G) naar 8gb. Met DeX heb je dat echt nodig. Dan maar weer een jaartje overslaan.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 25 juli 2024 14:48]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.