Sony annuleert aanwezigheid op PAX East-gamebeurs vanwege coronavirus

Sony zal niet aanwezig zijn op de gamebeurs PAX East vanwege zorgen over het coronavirus SARS-CoV-2. De beurs begint volgende week in de Amerikaanse stad Boston. Sony trekt zich terug om de gezondheid van medewerkers te beschermen.

Vorige week zei Sony nog aanwezig te zijn op de beurs, maar in een update van de blogpost zegt Sony dat het bedrijf zich terugtrekt. "We hadden het gevoel dat dit de veiligste optie was, omdat de situatie elke dag verandert", aldus het bedrijf. "We zijn teleurgesteld dat we onze aanwezigheid moeten annuleren, maar de gezondheid en veiligheid van onze medewerkers wereldwijd is onze grootste zorg."

Sony zou aanwezig zijn met een booth waar bezoekers onder meer The Last Of Us II en Final Fantasy VII Remake hadden kunnen spelen. De beurs trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers. Sony annuleerde eerder zijn aanwezigheid op telecombeurs Mobile World Congress. Die beurs zou volgende week plaatsvinden in Barcelona, maar is vanwege zorgen over SARS-CoV-2 helemaal afgelast.

Pax East

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

19-02-2020 • 20:44

39

Reacties (39)

Sorteer op:

Weergave:

Als medewerkers uit Azie moeten komen kan ik het op zich nog wel begrijpen. Maar dat lijkt me niet met een US georiënteerde gamebeurs. Als ze bang zijn om besmettingen waar veel mensen bij elkaar komen, kunnen ze net zo goed ook al hun kantoren/fabrieken sluiten om hun medewerkers te beschermen. Komt in dit geval een beetje raar over.

Het is ook nog extra vreemd om het eerst op Feb 13 leuk te gaan lopen aankondigen toen op dat moment het virus al hot nieuws was. Heb eerder zon vermoeden dat het een andere reden heeft en het virus gebruiken als slap excuus.
Als medewerkers uit Azie moeten komen kan ik het op zich nog wel begrijpen. Maar dat lijkt me niet met een US georiënteerde gamebeurs. Als ze bang zijn om besmettingen waar veel mensen bij elkaar komen, kunnen ze net zo goed ook al hun kantoren/fabrieken sluiten om hun medewerkers te beschermen. Komt in dit geval een beetje raar over.

Het is ook nog extra vreemd om het eerst op Feb 13 leuk te gaan lopen aankondigen toen op dat moment het virus al hot nieuws was. Heb eerder zon vermoeden dat het een andere reden heeft en het virus gebruiken als slap excuus.
Grootschalige "wereldwijd bezochte" evenementen brengen zeker grotere risico's met zich mee.
Het is niet alsof Barcelona atm bekend staat als ground zero voor het corona virus maar ook daar is er besloten om gewoon het risico niet te lopen (MWC).

Stel dat er 1 iemand toevallig ziek blijkt te zijn; Dan heb je meteen een gigantische meute te pakken die hierna weer de hele wereld over vliegt om naar huis te gaan.

Dat het laat besloten is ben ik met je eens maar neem van mij aan dat (Japanse) multinationals over het algemeen niet uitblinken in snelheid wbt. beslissingen maken (ik werk er zelf voor 1).

[Reactie gewijzigd door rkatz op 26 juli 2024 19:34]

Het verspreidt zich toch via speeksel / lichaamscontact? Dan zouden ze iedereen een mondkapje geven en handschoentjes en klaar?
Een besmette deurhendel is genoeg.
Het virus kan zich ook verspreiden door dat het overleeft op oppervlakten die niet menselijk zijn. Een grote int. beurs met vele tienduizenden bezoekers per dag die overal ter wereld vandaan komen is een risico voor verspreiding.
Oh? Dus het zou in theorie ook op AliExpress producten kunnen zitten die luchtdicht verpakt zijn en na december verzonden zijn?
Het virus overleeft volgens de laatste berichten +/- 1 uur buiten het menselijke lichaam.
Nee, het is al wel aangetoond dat het virus op niet-organische oppervlakken slechts korte tijd kan overleven en dat het op organische oppervlakken, anders dan het menselijk lichaam afhankelijk is van allerlei factoren

Volgens sommige Chinese media kan het tot wel 24 uur overleven buiten een lichaam.
Probleem is dat er nog steeds heel veel onbekend is over het virus, de besmettelijkheid, het herkennen en bestrijden, aantal werkelijke slachtoffers etc etc etc
Tegen dat die pakjes er zijn is het virus al dood.

Geen idee van de exacte tijd, maar de tijd dat het overleeft op een niet menselijk oppervlak is zeer beperkt. Maar een door zweet besmette deurhendel van een wc waar honderden mensen passeren, zou niet zo'n strak plan zijn.
Gezellig die beurs! Iedereen een mondkapje en handschoenen? Dan kunnen ze beter de gehele beurs afgelasten.
Was er niet al een oud middel tegen gevonden?

https://nos.nl/l/2323641
Dat er een middel beschikbaar is, betekent niet dat het overal beschikbaar is.
Het is een goedkoop middel, dus ook in China zou dit in elke regio beschikbaar gemaakt kunnen worden.

Ik heb alleen het gevoel dat dit weer zo een nieuwshype is die helemaal nergens op slaat. De symptomen lijken verdacht veel op een griep. Een paar procent overlijdt aan de ziekte en waarschijnlijk zijn dit de ouderen en/of zieken die toevallig ook aan een normale griep kunnen overlijden. Het enige echte gevaarlijke aan deze nieuwe variant van de griep is dat het heftiger reageert op de longen. Daarbij werken de ontstekingsremmende medicijnen als chloroquine goed op. De tijd zal het leren maar op dit moment als je je een beetje verdiept zie je al gauw dat het minder gevaarlijk is dan het publiek wordt voorgeschoteld.
Goed, misschien dat de verspreiding nog gestopt kan worden, of dat de verspreiding ongeveer gelijk zal zijn aan een griepuitbraak. Een paar procent dood betekent alsnog echt verschrikkelijk veel mensen. Geschat wordt nu 2%, terwijl aan de normale griep 0,1% van de zieken overlijden. Dat is toch twintig keer zo veel, en het lijkt me dan ook niet overbodig dat er acties worden ondernomen om verdere verspreiding te voorkomen.

Je hoeft niet bang thuis te gaan zitten, maar het bagatelliseren van de ernstigheid van dit virus is op zijn minst voorbarig.
Het houd de ziekte niet tegen maar je kan er wel mee behandeld worden als je ziek bent.
Het is nog geen vaccin heb beschermd mensen dus nog niet tegen infectie.
Nee. Dat middel kan symptomen verlichten. Het is geen oplossing.
Was er niet al een oud middel tegen gevonden?

https://nos.nl/l/2323641
Dat HIV middel? Ja, dat was trouwens net zo succesvol tegen SARS, en dat is ook de reden dat ze het snel mochten uitproberen voor Corona-Ng.

Dat “net zo succesvol” houdt niet heel veel in, overigens. Soms lijkt het wat te doen, soms niet, en waarom weet niemand. Daarom zijn ze nog verder aan het testen, om hopelijk iets meer substantieels te kunnen zeggen. Voordeel is wel dat het al een volledig goedgekeurd en gelicenseerd medicijn is. Dat scheelt een heleboel tijd en moeite (voor je het überhaupt op mensen mag uitproberen)
Voorkomen is beter dan genezen.
Het zijn toch uiteindelijke dappere beslissingen die beurs-genoteerde bedrijven nemen. Je gaat, lijkt mij, in waarde zakken en menselijkheid staat in dit geval hoger in het vaandel - ook al hebben we gevoelens van schone schijn.
Of andere kant mensen hebben respect voor wijze beslissingen van een bedrijf. Daarnaast als ze een kort streaming event houden zoals Nintendo kunnen als nog een goede indruk maken.
Absoluut met je eens en daarbij, ik snap de irrelevantie-score ook niet helemaal. Er zijn mensen die investeren en denken echt zakelijk, zakelijk, zakelijk - dat is de realiteit, als iemand dat anders ziet, dan ben je naïef. De humanitair zal respect hebben voor de wijze beslissing, de slimme investeerder/aandeelhouder zal dankbaar zijn voor de wijze beslissing, en van die laatste zullen er absoluut meer zijn.
Ziek top personeel kost je al helemaal veel waarde, ik denk eerder dat het daar iets mee te maken heeft...
Ik denk dat meespeelt dat het corana virus nog een veel groter topic is voor het buurtland van China, Japan. Terwijl er in het westen nog een beetje lacherig wordt over gedaan, omdat het nog zover weg is.
Dit had ik al zien aankomen, verbaasde me dat er niet al eerder bedrijven hadden aangegeven dat ze hier niet naar toe zouden gaan..
Kleine note: Er staat Final fantasy VIII ( 8 ) Remake ipv VII (7)

[Reactie gewijzigd door Cobesz op 26 juli 2024 19:34]

Kleine tweak nodig hier, 2019-nCov is de oude naam. Werd formeel herdoopt door de WHO "SARS-CoV-2, nadat het even de naam COVID-19 had)

https://en.wikipedia.org/...ry_syndrome_coronavirus_2
Is covid19 niet de ziekte en sars-sov-2 het virus? Volgens mij hebben ze qua namen bedenken afgekeken bij de dames en heren die namen bedenken voor USB-standaarden :+
Je hebt gelijk... https://en.wikipedia.org/wiki/Coronavirus_disease_2019

Overigens heeft de naamgeving wel logica... anders dan de USB-standaarden :+
Geheel volgens USB-Standaarden wordt echter de naam per week anders :X
Verder typisch dat de naam van de pagina dan gewoon Coronavirus gebruikt.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 26 juli 2024 19:34]

Geheel volgens USB-Standaarden wordt echter de naam per week anders :X
Verder typisch dat de naam van de pagina dan gewoon Coronavirus gebruikt.
COVID-19 is een afkorting van "Coronavirus disease 2019" dus dat is gewoon consistent met de officiele naamgeving.
Omdat het zo heet in de volksmond... het is de term waar men dus het meest op zal zoeken.
Het gaat uiteraard om het percentage slachtoffers onder de mensen die besmet zijn geraakt... dan krijg je heel andere cijfers. Ik kan zo snel geen heel recente cijfers vinden... maar vorige week waren er ruim 42.000 bekende besmettingen en daar zijn er ruim 1000 van overleden... en dan heb je het over 3%... zijn toch weer heel andere cijfers dan jouw kort door de bocht redenering... maakt het toch wel weer een flink stukje dodelijker dan 'een griepje'. Mensen overlijden van een normaal griepje ook niet zomaar, een gewoon gezond mens in ieder geval niet... en de mensen die van corona overlijden zijn mensen die voordat ze besmet raakten in principe prima gezond waren.

Om het voor jou in een ander perspectief te zetten; we hebben 7,5 miljard mensen op aarde waarvan er naar schatting jaarlijks een kleine 10 miljoen overlijden aan kanker... dat is "maar" 0,13%... moeten we ons daar ook maar niet meer druk om maken? Of naar schatting 9 miljoen mensen op de 7,5 miljard per jaar die overlijden van hongersnood... ook geen probleem?

Oftewel, volgens mij is jouw perspectief nogal verdraaid op wat er gebeurd omtrent Corona, je begrijpt de ernst van dit virus totaal niet.

[Reactie gewijzigd door MicGlou op 26 juli 2024 19:34]

Auteurarnoudwokke Redacteur Tweakers @Ch3vr0n19 februari 2020 20:58
Dank, ik heb het aangepast :)
Ik speel al sinds eind jaren 90 games maar ik heb nooit aandacht besteed aan conferenties, trailers, demos of marketing. Dus mij maakt het niet uit.

Wat wél interessant is om te kijken wat dit virus gaat doen met de productie van de PS5.
Ik denk dat dit virus ook de reden is dat zowel Sony als Microsoft momenteel geen nieuwe console aankondigen. Je wilt niet dat je evenement een epicentrum van een uitbraak wordt.
Als Sony nou een speelbare demo voor de games The Last Of Us II en Final Fantasy VIII Remake online zet, dan zullen de beursbezoekers die van plan waren om te gaan worden gecompenseerd. Daarnaast maak je andere gamers ook blij.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.