'Nederlanders kochten afgelopen jaar 369.000 refurbished iPhones'

De Nederlandse leveranciers van refurbished producten Forza Refurbished, leapp en Renewd hebben in de afgelopen twaalf maanden 369.000 refurbished iPhones verkocht. De Nederlandse markt voor refurbished smartphones bestaat voor 95 procent uit iPhones.

De verkoop van de 369.000 refurbished iPhones bezorgde de winkels een omzet van 103 miljoen euro waaruit af te leiden is dat de gemiddelde verkoopprijs van een gereviseerd iPhone 279 euro bedroeg. De winkels verkochten daarnaast 64.000 refurbished laptops en 62.000 gereviseerde tablets. Forza Refurbished, leapp en Renewd verwachten dit jaar een gezamenlijke omzet van 159 miljoen euro met de verkoop van refurbished producten binnen te halen.

De winkels maakten de cijfers vrijdag bekend, schrijft Techniek Nederland. Die organisatie introduceerde in maart van dit jaar het Keurmerk Refurbished en de genoemde leveranciers dragen dat keurmerk. Winkels die in aanmerking willen komen voor het keurmerk moeten aan bepaalde eisen wat betreft testen en garantie voldoen. Sinds een maand dragen ook de leveranciers IUSED en Swoop het keurmerk, waarmee het aantal winkels met het Keurmerk Refurbished op vijf is gekomen.

Productfoto's iPhone 8 (Plus)

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

19-07-2019 • 10:18

217

Reacties (217)

217
212
127
12
0
61
Wijzig sortering
waaruit af te leiden is dat de gemiddelde verkoopprijs van een gereviseerd iPhone 279 euro bedroeg.
Ik kan me niet voorstellen dat deze prijs klopt. Een tijdje geleden heeft de Consumentenbond ook aandacht besteed aan refurbished telefoons waarbij de conclusie voornamelijk was dat:
Alle toestellen waren van een lagere kwaliteit dan een gloednieuwe iPhone. De mate waarin verschilt behoorlijk. Van ‘zo goed als nieuw’ tot ‘miskoop’, zelfs tussen 2 bij dezelfde aanbieder gekochte toestellen.
De prijs varieerde sterk maar de prijs lag 0% tot 18% lager dan de laagste nieuwwaarde op dat moment. Het lijkt me dus dat de gemiddelde prijs van 279 euro niet helemaal klopt.

Tevens was destijds de gemiddelde capaciteit van de geteste accus 87% waarbij 80%, dacht ik, de grens was om er een nieuwe in te stoppen. Je moet dus ook al vrij snel na je koop investeren in een nieuwe accu met de daarbij bijkomende kosten.

Linkje naar bron:
1 en 2

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 23 juli 2024 10:25]

Het leuke is dat het TUV refurbished kenmerk een wassen neus is.
De toestellen hebben op dag van inspectie alleen maar officiële Apple onderdelen.

Dag later gaan de nep onderdelen erin.
Ik heb zelf gewerkt bij een Apple Service provider die de toestellen nakijkt/controleert en waar nodig onderdelen vervangt.
Ene kant van de tafel deden we alles officieel met Apple licentie onderdelen.
Andere kant als toestel niet goed werkte werden er nieuwe maar neppe onderdelen ingedaan omdat anders de marge op verkoop te weinig wordt.

TUV keurmerk is een grote leugen en ik ben blij dat Apple alle toestellen dicht lijmt/soldeert.
Zo wordt die overrated refubished markt tenminste steeds minder en worden consumenten niet meer belazerd.
Soms is refurbished of reparatie bij een derde partij duurder dan bij Apple zelf.
Apple wil niet dat een bedrijf als Swoop, Leapp, Forza, Renewd en iUsed originele onderdelen in refurbished toestellen verwerkt. De originele onderdelen zijn vanwege restricties nauwelijks te krijgen voor deze bedrijven. Er zijn eveneens wel kwaliteit verschillen, bijvoorbeeld een scherm, waaruit bij sommige bedrijven te kiezen valt.

"Ik heb zelf meegemaakt dat ik een refurbished toestel kocht en het scherm krom stond en bovendien niet normaal werkte. De batterij was zo goed als op. Dit toestel heb ik terug gestuurd."

Het is niet eenvoudig om een goed refurbished toestel te vinden die met de juiste onderdelen opgelapt wordt.
Toestellen van Renewd worden gewoon refurbished door Microfix, aangezien dat een Apple service provider is worden er enkel originele onderdelen gebruikt. Om die reden is Renewd ook gemiddeld duurder dan de andere refurbished partijen.
Er ontbreekt dan nog echt één woord.
Het leuke is dat het TUV refurbished kenmerk een wassen neus is.
De toestellen hebben op dag van inspectie alleen maar officiële Apple onderdelen.

Dag later gaan de nep onderdelen erin.
Beetje een raar verhaal :?
Ik concludeer daaruit niet dat het keurmerk een wassen neus is, maar dat het bedrijf waar je gewerkt hebt op z'n minst - netjes gesproken - ethisch discutabel te werk ging.
ik lees net even terug dat over het keurmerk nergens wordt gerept over officiële apple onderdelen.
Geloof mij meerdere refurbished bedrijven hebben wel eens een slechte partij.

Alleen de originele manufactor zou in mijn ogen Refurbished aan mogen bieden, dit zijn toestellen die naar de norm van nieuwe telefoons worden uitgebracht.
Refurbished is gewoon overrated fancy benaming geworden voor gebruikt spul, de cpu heeft toch al 2 jaar gewerkt, hoe lang heeft het display aangestaan, is de spat waterdichtheid nog in tact?
werkt face id zit er een oled of lcd op ter vervanging etc.

Als je een nieuwe telefoon koopt is de software ondersteuning 5 jaar, een oudere refurbished telefoon is 2 jaar of zelfs nog minder.
Stel een iPhone X maar 400€ kost dan zou ik het nog wel overwegen maar ze adverteren met de prijzen van (wat die ooit 2 jaar of langer geleden kost)en nu verkopen voor 749 bijv bij leapp. de XR kost nu 788 en die is nieuw!
Lekker boeiend alsof dat de nieuw prijs meetelt voor een hogere tweedehands waarde |:(
Zo kan ik ook een 10 jaar oude S klasse van 120.000 voor 32.000 te koop zetten.

Ook dat je een iMac koopt en zonder toetsenbord en muis krijgt.
wtf ik koop toch ook geen auto zonder stuur of banden |:(

circulaire economie, ja telefoons worden door manufactors hergebruikt, en als iets circulair is moet het altijd hergebruikt kunnen worden.
Maar iets wat nieuw is werkt op zijn best en naar mate de tijd vordert neemt de kwaliteit door gebruik af.
Dat is met alles zo in het leven.
Daarnaast kost in een circulaire economie sommige elementen meer tijd en geld om het uit elkaar halen dan nieuw produceren.
We worden allemaal maar aangepraat dat we slecht zijn voor de natuur en het milieu, terwijl wat kan de consument eraan doen, de fabrieken stampen maar door om die steeds hogere winst en marges te halen om de consument maar uit te melken.

[Reactie gewijzigd door mrooie op 23 juli 2024 10:25]

Vergeet niet dat de doelgroep voor refurbished iPhones een andere doelgroep is dan die van reguliere Apple producten. De mensen die refurbished producten kopen besteden over het algemeen sowieso een stuk minder geld aan hun telefoon. Zo is de iPhone 6 en 6s (in mijn ervaring) ongeveer het populairste model maar wordt de 5s, SE en zelfs de 5c nog volop gekocht. De gemiddelde prijs van deze telefoons ligt onder de €200,- en de prijs van een 5s ligt zelfs rond de €100,-
Ref 5S - 7 ligt tussen de €129,- en €329,- 16-128GB zgan. Dit zijn ook de meest gekochte Ref. iPhones.

Ref. aankopen is ideaal als je een kleiner budget hebt,je waarde hecht aan Recycle eo je niet telkens vast wilt zitten aan abonnement + toestel betalingen.

Tijd voor een 2019 test, ipv 2017. nu lijken de eisen hoger te liggen dan toen de tijd. ben benieuwd of dat echt is verbetert

[Reactie gewijzigd door Hackus op 23 juli 2024 10:25]

Dat was in 2017. Dat was voor het keurmerk. Grote kans dat niet alle toestellen ook daadwerkelijk refurbished waren.

Daarnaast valt er met regelmaat wel iets op te merken aan de kwaliteit van de testen van de Consumentenbond. Ik heb wel een paar keer een miskoop gedaan op basis van een testuitslag van de Consumentenbond. Zoek bijvoorbeeld maar naar warmtepompdrogers van een bekend merk. Die kwamen heel goed uit de test.
De gelinkte website meld:
Stefan Vrijdag , Expert Elektronica
Gepubliceerd op: 27 februari 2018
Het lijkt me sterk dat de markt ze in een jaar+ tijd zo sterk is zijn veranderd.

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 23 juli 2024 10:25]

in de link naar de PDF waarin prijzen vergeleken worden staat een peildatum van november 2017. Ik denk dat je er goed aan doet om niet blind te gaan op de consumentenbond maar om zeker ook zelf onderzoek te doen.

Ik denk zelf dat een betrekkelijk nieuwe markt in een jaar een behoorlijke ontwikkeling kan laten zien. De business case van een refurbished telefoon zal niet altijd gebaseerd zijn op de aanschafprijs, maar kan ook gebaseerd zijn op het gegeven dat er (bijna) geen nieuwe grondstoffen gebruikt hoeven te worden voor jouw telefoon die best nog een paar jaar mee kan. Zeker bij iPhones die, over het algemeen, lang ondersteund worden door Apple.

En nee, ik ben geen iPhone fan.

[Reactie gewijzigd door dabronsg op 23 juli 2024 10:25]

Lijkt me ook vrij sterk ja, zeker gezien de flinterdunne marges. Ik ken(de) een aantal grotere refurbish partijen die failliet zijn gegaan. Dan denk je toch, maar ze verkopen genoeg dure telefoons. Ja, maar de inkoopprijs ligt al vrij hoog, en dan moet er ook nog 'onderhoud' aan worden uitgevoerd.

Het is niet voor niets dat ze over de kop zijn gegaan.
Ik ben ook een paar keer voor een refurbished apparaat gaan kijken. Laatst nog voor een iPad. Maar nagenoeg alle refurbished modellen waren gewoon duurder(!) in verhouding dan nieuw.

Zeker als er nieuw net een nieuwe model uitgekomen is zoals recent met de iPad mini dalen de prijzen van refurbished niet, zodat deze nog duurder zijn in verhouding. Duurt vrij lang voor men de prijs daling van de oude meuk oppikt.
Ik ben bekend met deze markt en kan bevestigen dat het klopt, € 280 als gemiddelde verkoopprijs.
Er lijkt me meer dan genoeg interesse voor Apple producten in het algemeen. Door op tweakers te kijken denk je soms dat dit heel anders is. Leuk om eens met feiten geconfronteerd te worden op Tweakers.
Ik vind dit best opmerkelijk, de prijzen bij deze doorverkopers zijn veel hoger dan op marktplaats en het lijkt bijna beter om een nieuw toestel te kopen in plaats van een verouderd toestel bij een van deze winkels.
Refurbished is iets anders dan iets van doorverkopers en tweedehands op marktplaats.
Refurbished is uiterlijk en functioneel niet van nieuw te onderscheiden en je krijgt er garantie op.

Doorverkopers verkopen niet-refurbished toestellen als refurbished. Dat verpest de markt daarom willen ze ook een keurmerk.


Nieuw toestel? Heb je de nieuwprijzen van een iPhone gezien en vergeleken met de prijs die in het artikel staat?
Krijg toestellen met deze herkomst regelmatig binnen voor service, deze zijn wel degelijk te onderscheiden van nieuw. De bovengenoemde partijen gebruiken doorgaans gewoon imitatie spul om een toestel te 'refurbishen' waardoor de garantie ook alleen via hun kan lopen. Niet dat dit een probleem is maar de failure rate is wel hoger bij imitatie spul en de kwaliteit van deze spullen verschillen enorm met elkaar.

Het is daarom een mooie term voor 2e hands verkoop, als je een echte refurbished iPhone wilt kopen kan je dat beter bij Apple doen.

[Reactie gewijzigd door joon op 23 juli 2024 10:25]

Precies zo denk ik er ook over. Als je een echte goede refurbished iDevice (iPhone, iPad, enz.) wilt dan zou ik dit altijd doen via Apple.com/nl certified refurbished zelf. Ik heb zo ook enkele jaren terug voor een prima prijs een iPad Air 2 aangeschaft die nog steeds perfect werkt en niet van nieuw te onderscheiden was.

Ik heb weinig vertrouwen in refurbished van derden, dan koop ik nog liever van een Tweaker (met goede reviews) een iDevice via vraag & aanbod zoals ik ook in het verleden heb gedaan met mijn iPhones al is dat uiteraard geheel zonder garantie. Marktplaats ga ik sowieso uit de weg voor 2e hands iDevices.
Ik heb een goeie ervaring met een refurbished iphone door Apple zelf. Eentje gekocht via Apple.com in de VS, heeft een jaar internationale garantie. FaceID werkte al niet toen ik de iphone uit het doosje haalde. In België gewoon naar een officiële Apple reseller geweest (Switch) na de chat met Apple support die een remote hardware diagnose gedaan had. Bij Switch hebben ze die opgestuurd en ik heb een nieuwe gekregen in de plaats.
Dubbele meevaller door de wisselkoers van de dollar en een splinternieuwe iphone gekregen ipv een andere refurbished/hersteld exemplaar.
Best wel knap.
Zover ik weet weet verkoopt Apple in Nld helaas geen refurbished iPhones en Macbooks. JAmmer want er is volgens mij wel een enorme markt voor.
Niet alleen volgens jou, volgens dit artikel een markt van 369.000 toestellen per jaar.
Apple frustreert dan ook actief de reparatiemarkt, oem schermen zijn bv niet te koop hierdoor, en goede refurbished schermen zijn dan ook bijna altijd namaak op de lcd zelf na.
Zoals ik hierboven al zei, Apple zou wmb megaboetes moeten krijgen ivm het frustreren van de reparatie markt.
En die nono's in de Apple store kunnen en mogen niks doen en zullen je keihard voorliegen over mogelijkheden tot repareren!
Ja, ik ben er ook ingetrapt. Garantie alleen via dat bedrijf en zogenaamd alleen apple onderdelen. Bij apple zelf kreeg ik de telefoon onmiddellijk ongerepareerd terug vanwege niet originele onderdelen.

Het ging hier om de telefoon van mijn dochter (die verslijt er een tweetal per jaar, vandaar refurbished). Nu toch maar een nieuwei phone 7 gekocht met Apple Care.

Ben wel klaar met dat zogenaamde refurbished. Omdat alleen zij de garantie en reparatie mogen afhandelen is alle schade altijd jouw schuld.
Misschien tijd om je dochter zelf haar telefoons te laten betalen? 2 per jaar is wel fors.
Ze betaald inderdaad mee. En dat doet best zeer want ze is afhankelijk van zakgeld (te jong).
Ze kunnen naampjes verzinnen wat ze willen, tweedehands blijft tweedehands. Of het nu refurbished, remanufactured of wat dan ook is, het is geen nieuwe uit de fabriek, spul is gebruikt.
Niemand ontkent dat toch?
dat is natuurlijk onzin, er zijn wel degelijk definities...

voor referb verwijs ik je naar mijn bovenstaande post

bij remanufacture gaat het zelfs nog een stuk verder, herfabrikage betekent gewoon dat iets uit elkaar is gehaald en dat de 'goede' onderdelen worden herbruikt in verder nieuwe toestellen, dat is dus nog een stuk verder dan refurb, maar de grens zal lastig te defineren zijn tussen de 2.
De enige partij die daadwerkelijk iPhones en tablets heeft refurbished in de terminologie die veel Tweakers verwachten, is Apple zelf. De rest heeft ook helemaal geen toegang tot de onderdelen-collectie van Apple. Er zijn voor zover ik weet ook geen partijen buiten Apple zelf die de Apple-apparatuur daadwerkelijk refurbishen. Dat is ook een stuk duurder dan enkel een doekje er overheen halen, waardoor de businesscase al veel minder interessant is.
Vertel. Ik ben nog nergens een wettelijke definitie tegen gekomen van "refurbished", elke aanbieder van dat soort toestellen geeft daar zijn of haar eigen draai aan. Zoals Jasper Janssen hier al aan geeft, er zijn heel veel definities. Onder de streep koop je gewoon tweedehands/gebruikt, punt.
Er zijn inderdaad definities. Heel veel zelfs. Allemaal verschillend.
Ze kunnen naampjes verzinnen wat ze willen, tweedehands blijft tweedehands. Of het nu refurbished, remanufactured of wat dan ook is, het is geen nieuwe uit de fabriek, spul is gebruikt.
Als je de definities niet kent is dat makkelijk roepen wat je nu doet.Verder praat niemand over nieuw uit fabriek
Het is niet netjes om een toestel waar niets aan gedaan is als 'refurbished' te verkopen. Noem het dan gewoon tweedehands, daar is niets mis mee en geeft de koper de keuze.
Maar wat de refurbished-markt verpest ... zijn de klojo's die slordig gemonteerde toestellen verkopen met goedkope nep-onderdelen er in. De consument heeft geen idee meer waar hij z'n centen op stukslaat, en daar helpt een door diezelfde klojo's bedacht 'keurmerk' niet bij.
Het businessmodel leunt ook alleen maar op het concept de consument laten denken dat het halve ding gereviseerd is, terwijl er net een doekje overheen is gehaald. Als ze het echt tweedehands zouden noemen zouden mensen de prijzen die ze er nu voor neerleggen ook niet meer betalen, en wordt het financieel niet meer interessant. Ze verkopen nu gewoon een brok gevoelswaarde, terwijl er geen technisch verschil is met tweedehands.
Ik begrijp wat je bedoelt, maar mijn punt is juist dat er helaas vaak genoeg wel een technisch verschil is tussen tweedehands en refurbished –– maar dan niet in het voordeel van refurbished.
Maar als je een werkende inruil hebt zonder slechte accu, dan wordt daar niks aan vervangen, namelijk elke seconde inspanning van een Nederlands uurloon derft de winst. Daadwerkelijk gerepareerde telefoons zijn inderdaad vaak opgelapt met slechtere onderdelen.

Ik heb mijn zus kunnen behoeden voor een aankoop bij Leapp en eentje voor haar gezocht uit de V&A. Los van de accu is er ook amper slijtage en als je dan een visueel goed exemplaar zoekt, heb je een prima toestel.
Anoniem: 420148 @gjmi19 juli 2019 10:38
Hmm, refurbished is niet altijd zo goed als nieuw qua uiterlijk. Bij Leapp kun je een device krijgen met een dikke deuk in de achterkant, of een scherm met wat krasjes. Bij Leapp op de site kun je bijvoorbeeld de iPhone 6s krijgen in de vormen "Als nieuw", "Zichtbaar gebruikt" en "Licht gebruikt"
Dat zeg ik, ze verkopen niet-refurbished als refurbished. Met een dikke deuk is absoluut niet refurbished. Daarom willen ze een keurmerk.
Anoniem: 420148 @gjmi19 juli 2019 10:59
Er is geen officiële definitie van refurbished, dus wat je zegt klopt niet. Als het product verder degelijk werkt en bruikbaar is, en garantie heeft, waarom zou deze dan niet refurbished kunnen zijn?

Het Keurmerk is overigens een initiatief van een bedrijf dat zelf niet door eerdere tests heenkwam, en daarom maar een keurmerk is gestart. Wij van WC Eend...
Het Keurmerk is overigens een initiatief van een bedrijf dat zelf niet door eerdere tests heenkwam, en daarom maar een keurmerk is gestart. Wij van WC Eend...
welk bedrijf en welk keurmerk,

maar refurbished met deuken en krassen kom op dat is gewoon 2e hands ...

De letterlijke betekenis van referbishment is = renoveratie.

Als je een gebouw renoveert dan sloop je het doorgaans tot het kale skelet en bouw je het vervolgens weer op met nieuwe middelen. hele ramen en kozijnen worden vervangen, nieuwe lijdingen worden aangelegd, binnen muren worden waar nodig opnieuw gebouwd en het geheel ziet er uiteindelijk als nieuw uit.

bij een telefoon mag je dan op zijn minst verwachten dat, de behuizing wordt vervangen, eventueel de speakers worden schoongemaakt of vervangen, dat het scherm minimaal wordt gepolijst en gecoat OF wordt vervangen. en natuurlijk ook de batterij.

Als je minder doet dan dat is het geen referb maar gewoon 2e hands
Refurbished producten, zoals een refurbished tablet of smartphone, zijn net zoals tweedehands toestellen al eens eerder gebruikt. ... 'Refurbished' is een Engelse term en betekent in het Nederlands 'gerenoveerd' of 'gereviseerd'. De revisie van materialen is letterlijk het 'nakijken en zo nodig herstellen'.

De vraag is dat wat onder "zo nodig" valt, en wat mij betreft is dat dus afhankelijk van wat de klant wil.
Wil de klant "Zo goed als nieuw"? Prima, dan is de prijs wat hoger.

Heeft de klant een wat lager budget, dan kan die kiezen voor een toestel die wat meer gebruikssporen heeft, maar ook gewoon even goed werkt, en dezelfde garantievoorwaarden heeft als het "zo goed als nieuwe" toestel.
Maar tweedehands heeft een vieze smaak, vandaar dat al die bedrijven zijn overgestapt op het woord refurbished, wat veel meer impliceert dan daadwerkelijk gedaan wordt. Dat keurmerk verwacht ik dan ook weinig van, dat initiatief komt juist van partijen die zelf tweedehands met refurbished verwarren.
Het feit dat je geen keurmerk hebt wil niet zeggen dat je niet net zo goed of beter levert. Maar keurmerken bestaan natuurlijk met een reden.

Misschien is het bedrijf een keurmerk gestart als onderdeel van een intern verbeterproject?
Als de voorwaarden voor het keurmerk goed zijn en ze zich er zelf ok aan houden is er niks mis.
WC Eend reinigt uiteindelijk ook gewoon een toilet.
Ik kan nog een andere reden voor het opzetten van een keurmerk bedenken. Misschien willen de bedrijven een hogere betrouwbaarheid uitstralen, of hebben ze dat in het verleden onvoldoende gedaan. Even los van interne verbetertrajecten zie ik zo'n keurmerk vooral als communicatie naar potentiële klanten dat er een controle op kwaliteit is.
Nou ja, het woord zelf betekend gewoon "gerenoveerd", al vindt ik "opgeknapt" de wat minder dramatische keuze :) . Als het gewoon wordt doorverkocht (getest, met garantie of niet) zonder verdere reparaties is dat niet refurbished maar gewoon tweedehands naar mijn inzicht. Wat en hoe er iets is opgeknapt maakt natuurlijk niet uit voor het wel of niet opgeknapt zijn. Dat maakt het echter wel een nietszeggende term op zichzelf 8)7.
https://en.wikipedia.org/wiki/Refurbishment_(electronics)

Tja, wat definieer je als officieel? Het is geen wettelijk iets zoveel ik weet. Maar wel een duidelijke definitie die fabrikanten gebruiken en veel winkeliers misbruiken door ons te laten geloven dat het tweedehands toestel dat ze verkopen daadwerkelijk refurbished is, terwijl het een opgepoetste geresette tweedehands is. Refurbished betekend dat ie ook goed getest is op volledige en juiste werking, geen oude accu etc.

[Reactie gewijzigd door gjmi op 23 juli 2024 10:25]

En daar betaal je dus ook minder voor?
Als je een refurbished als nieuw wilt hebben betaal je minder dan een nieuwe e als je er eentje koopt met zichtbare krassen/beschadigingen staat dit aangegeven (bij de reseller waar ik vaker koop wel tenminste), zelf een iPhone 7 gekocht 1 jaar terug en tot nu toe geen problemen mee gehad, dit was een met zichtbare gebruikerskrasjes (die er niet op zaten ding was als nieuw) betaalde onder de streep 150,- minder dan dat ik een nieuwe kocht.

[Reactie gewijzigd door Marnixjee op 23 juli 2024 10:25]

En vergelijk je aankoop eens met een particuliere iPhone 7, dan kan je soms wel 2 toestellen kopen voor de prijs die je via dit soort bedrijfjes betaald.
Dat het niet een officiële of wettelijke norm is, wil nog niet zeggen dat alles wat sommige aanbieders ‘refurbished’ noemen ook gelijk maar geaccepteerd wordt door het publiek.

Als je bij Apple zelf iets besteld wat refurbished is, is het uiterlijk niet van nieuw te onderscheiden.

Ik heb voor mijn vader een refurbished iPhone 6 besteld (alweer 2,5 jaar geleden, toen het nog een courante smart phone was) en die was echt als nieuw. Nooit problemen mee gehad tot op de dag van vandaag.
Mijn ervaring met Leapp is ook matig. Apple muis gekocht "als nieuw" maar de batterijen missen en zat vol krassen. Nog kunnen polijsten maar met de prijs van polijstmiddel en batterijen had ik net zo goed een nieuwe kunnen kopen.
Refurb is ook niet de heilige graal. Nu al 2 keer een iPhone 6s refurb gehad, en beide hadden binnen de kortste keren een slechte batterij. (bij 20% ineens uitvallers). Al lijkt dit meer een algemener iPhone 6(s) probleem, maar goed.
Was er voor de 6(s) ook niet een terugroepactie geweest vanuit Apple?

Wij bestellen nu via Forza en de prijs/kwaliteit verhouding is net zo goed als een nieuwe iPhone gezien de reacties van de collega's.

- Softwarematig nog geen enkel issue gehad.
- Iedereen moet een hoesje gebruiken dus krassen op de behuizing (die pas na goed kijken te zien zijn) maken niks uit.
- Krassen op de schermen heb ik bijna nog niet gezien, en men moet er toch een screenprotector op doen.
- 2 jaar garantie is 2 jaar garantie, of het toestel nu nieuw is of niet maakt dan niet uit.
Dit is een bekend issue, Apple heeft een speciale regeling in het leven geroepen om deze accu’s te vervangen.
Zouden veel mensen ook weten wat refurbished is? Vind het namelijk heel opmerkelijk dat we een Engelse term gebruiken voor zowel de verkoop als het keurmerk. Gerenoveerd, klinkt waarschijnlijk teveel als hersteld/gerepareerd en daarmee als "kapot geweest". Dat dit niet perse zo hoeft te zijn, maakt wellicht ook niet uit.
Dat is de definitie van 'refurbished' en zo zou het ook moeten zijn... maar in de praktijk blijkt dit helaas niet zo te zijn, heb hier met leveranciers al hele leuke discussies over gehad (geen kleine jongens overigens, die zouden beter moeten weten) en ze beweren vrijwel allemaal unaniem dat refurbished niet meer dan '2e hands' betekent. Deze discussies zijn ontstaan nadat we een aantal "refurbished" toestellen hadden besteld die allen met een slechte accu werden geleverd en de leveranciers om die reden geen garantie gaven op de toestellen... discussie uiteindelijk wel gewonnen, want als je refurbished toestellen verkoopt en daarbij de tekst zet 'technisch 100%' dan is dat inclusief de accu... niet exclusief.

Dus ja, een keurmerk voor refurbished toestellen is wat mij betreft heel erg welkom... en duidelijke regels omtrent de garantie van refurbished toestellen. Zoals het nu wordt gedaan daar vele shops/leveranciers is het altijd een gok.
Maar dat keurmerk komt juist van de cowboys zelf, die zich weer betrouwbaarder willen laten lijken dan de telefoonboer om de hoek. Als we de technische definitie zouden hanteren, zou enkel Apple zelf het keurmerk kunnen krijgen.
Ik kan niet vaak genoeg waarschuwen voor refurbished. Door Apple refurbished of door een lokale reparateur met eergevoel, meestal helemaal prima. Maar er wordt zo ontzettend slordig gewerkt door verschillende partijen op de refurbished-markt, dat het soms klinkklare oplichting is.
Er worden goedkope nep-onderdelen gebruikt, schroefjes niet terug geplaatst of op de verkeerde plek, isolatiemiddelen ontbreken, etcetera. En dat geldt helaas niet alleen voor een enkele beunhaas, maar zeker ook voor bijvoorbeeld Forza en Mediamarkt.
Betere keus is altijd een goed werkende, geteste tweedehands met een nieuwe, originele batterij.
Ik snap die prijzen ook nooit, als ik toch al zo veel geld ga uitgeven voor iets dan kan die 50 euro extra voor een nieuwe er ook nog wel af. Heb je ook minder gedonder met garantie want daar doen ze bij dat soort bedrijven nog wel een moeilijk over.
Deze bedrijven maken ook kosten die doorberekend moeten worden. Een iPhone uit elkaar schroeven en weer netjes maken kost arbeid en eventueel onderdelen. Daarnaast heb je nog overhead die bestaat uit huur, electra etc etc.

Voor een refurbished toestel worden geen extra grondstoffen uit de grond gehaald. Als je laat meewegen dat hierdoor minder schade aan de omgeving / het milieu wordt toegebracht dan heb je opeens een business case.
Anoniem: 143912 @dabronsg19 juli 2019 12:53
Voor een refurbished toestel worden geen extra grondstoffen uit de grond gehaald. Als je laat meewegen dat hierdoor minder schade aan de omgeving / het milieu wordt toegebracht dan heb je opeens een business case.
Nou zo kan ik deze redenering ook wel doorzetten bij aanschaf nieuwe iphone. Door je oude iphone te verkopen heb je de schade aan milieu weer 'gecompenseerd' want dan hoeft de koper van je oude iphone geen toestellen meer te kopen die schade toebrengt aan de milieu. Een beetje CO2 en groene stroom compensatie idee.

En het gaat erom dat er toch veel mensen zijn die veel geld willen betalen voor een refurbished. Je kunt alles refurbishen en die kosten zijn er. Een Acer laptop van 5 jaar geleden kun je ook refubishen en voor hoge prijs te koop zetten wat goed te verdedigen is maar je vindt alleen geen koper.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 143912 op 23 juli 2024 10:25]

Er wordt ook niet van je verwacht om de prijzen te snappen. Het verschil tussen nieuw en refurbished kan al snel oplopen tot meer dan 100 euro op bijvoorbeeld een iPhone 8 Plus. En natuurlijk zijn er partijen waar er slechts 50 euro verschil tussen de beide zit. Dan is kiezen voor nieuw natuurlijk bijna vanzelfsprekend.
Of je nou 800 euro uitgeeft of 700, ga gewoon voor een nieuwe. Bij bedragen als 150-250 euro snap ik het nog wel.
Bekijk het zakelijk: Je voorziet 7 personen van een telefoon, Of 7 personen van een telefoon en hebt een reservertoestel op de plank liggen voor wanneer iemand er een laat vallen of je opeens een nieuwe collega erbij krijgt.

Wel heel makkelijk gezegd om €100 extra uit te geven zonder te beargumenten waarom je dat zou moeten doen. Geen enkel toestel is na een maand nieuw te noemen dus waarom zou je voor die eerste maand om een nieuw toestel te hebben die €100 extra uitgeven?

Prive koop ik nieuw omdat ik in mijn prijsklasse en wensenlijst niet snel refurbished toestellen tegenkom.
Zakelijk wil je juist niet het risico nemen van refurbs. Je wilt dan gewoon garantie hebben. En niet garantie van Leapp, maar gewoon van Apple.
Waarom? Als ik 100 toestellen nodig heb en daar dus 100 keer 100 euro mee kan besparen scheelt dat gewoon tienduizend euro.. voor dat geld kun je gewoon 5 reserve toestellen Op de plank leggen en nog 7500 euri aan iets anders uitgeven.. (zoals ze in de zorg zeggen handen aan het bed)
Het is natuurlijk wel van belang dat je een goeie refurbisher hebt die alleen maar a kwaliteit levert (bijvoorbeeld gegarandeerd nieuwe accu etc)
Met veel refurbishers kun je hier goede afspraken over maken, sommige komen zelfs op locatie om reparaties uit te voeren. (Beter dan Apple dus)
We hebben 2 jaar garantie. Dat hoeft van ons niet perse van Apple te zijn hoor.
Als kleiner bedrijf heb je soms liever met kleinere partners te maken dan met Microsoft, VMware, Apple, etc,etc. Wij zijn voor hun geen grote klant, voor een bedrijf als Forza zijn we in verhouding wat groter.

We hebben geen ervaring met Leapp, als die geen goede garantie leveren dan snap ik je statement wel. Maar Apple is niet de enige die goede garantie kan leveren.
Zakelijk, inderdaad groot gelijk. Ik had het over prive.
Op Marktplaats heb je totaal geen garantie dus ik snap best dat mensen liever een refurbished toestel kopen bij een van deze aanbieders.
Wat voor garantie? Hoe lang? Apple Care.

Als je maar 3-6 maanden garantie hebt. Dan betaal ik toch liever 100-200 minder..
Uit ervaring weet ik dat je bij Forza gewoon 2 jaar garantie hebt.
Anoniem: 100047 @Flapwaaier19 juli 2019 10:47
Ik heb regelmatig besteld bij Forza en ik merk dat de kwaliteit van de producten toch achteruit zijn gegaan. In het begin waren de iPhones top en nauwelijks te onderscheiden van een nieuwe, de laatste tijd toch een stukje minder. De laatste 6S die ik bestelde had een batterij die na intensief ermee te werken ineens geen vermogen meer gaf en de afwerking was ook niet al te geweldig. Ik heb de batterij laten vervangen bij CARD services in Zwolle en het werkt weer zoals gewoonlijk. Ook de iPhone daarvoor was niet wat ik gewend van hun was. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik Forza niet gebeld heb.
Mijn 6s die ik nieuw had gekocht, had dit snelle drainen (en uitvallen) ook op een gegeven moment. Zoals heel veel iphones. Dus ik denk niet dat het bij jouw telefoon kwam doordat je die bij Forza hebt gekocht, maar doordat het een iphone 6s was.

(De batterij kon je toen door apple voor ik meen 39 euro laten vervangen. Sindsdien niets meer aan de hand)

[Reactie gewijzigd door Nullifiel op 23 juli 2024 10:25]

Anoniem: 100047 @Nullifiel19 juli 2019 14:07
Ik weet eerlijk gezegd niet meer wat het kostte, maar de iPhone doet het nu gelukkig prima. Toen ik de iPhone van Forza kreeg had deze een batterijconditie van 87 procent. Forza hanteert een batterijconditie van 84 procent als versleten. Als dit al een issue was (weet ik nu ook voor het eerst :? ), waarom niet gelijk vervangen? De telefoon ligt toch al uit elkaar en een originele batterij zal niet meer dan €15 aan inkoop kosten. Ik heb er eigenlijk een vieze smaak van gekregen.
Er gaat standaard helemaal niks uit elkaar.
Anoniem: 100047 @MsG19 juli 2019 17:06
Echt wel. De iPhone wordt standaard van binnen en buiten gereinigd.
Voor dit issue heeft Apple een specifieke regeling in het leven geroepen. Het is namelijk een 6S issue.
Anoniem: 100047 @_Dune_19 juli 2019 14:07
Hmm, ja, dat lees ik net.
Dat is een afweging die de consument zelf moet maken. Feit is dat je op Marktplaats van het grootste gedeelte van de consumenten helemaal geen garantie krijgt en als het toestel dan kapot is je gewoon dikke vette pech hebt. Als je wilt weten wat voor garantie de genoemde verkopers bieden moet je even op hun sites kijken.

Zelfs al zou het bij een refurbished toestel maar 3 maanden zijn dan is het vaak nog de moeite waard omdat de eerste gebreken zich meestal snel tonen (bijvoorbeeld een slechte accu).

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 23 juli 2024 10:25]

Anoniem: 143912 @EnigmaNL19 juli 2019 13:06
Zelfs al zou het bij een refurbished toestel maar 3 maanden zijn dan is het vaak nog de moeite waard omdat de eerste gebreken zich meestal snel tonen (bijvoorbeeld een slechte accu).
voor 3 maanden garantie is het de moeite waard als het voor weinig is ander kun je net zo goed op marktplaats kopen en bij defect naar een lokale veelal Turkse telefoon vendor gaan op de markt en voor weinig laten fixen.
Het verschil is dat je bij de winkels die de refurbished telefoons verkopen vaak garantie bieden over de hardware van de apparaten. Zo heb je meer zekerheid dan wanneer je het koopt van iemand anders van bijvoorbeeld marktplaats.
Dat, voornamelijk ook als je gaat kijken naar 'vervangende' onderdelen van het toestel. Dit kun je bij de lokale winkel om de hoek laten doen voor soms een flink bedrag minder dan Apple vraagt voor reparaties, maar dan heb je mogelijk geen Touch ID meer of een minder functionerend scherm.

Daarnaast kan Marktplaats goedkoper zijn, maar ook bedrijven kopen soms refurbished toestellen. Zo'n winkel waar je ook meteen een BTW factuur mee krijgt is dan makkelijker geregeld.

De vraag is echter of het de moeite waard is om voor zo'n bedrag een 'oud' toestel te kopen (bijvoorbeeld iPhone 6) of voor een paar euro minder dan een nieuw toestel een recent toestel te kopen. Dit is een afweging wat ieder voor zich moet nemen. Ikzelf zou het niet doen omdat ik het verschil vaak te klein vind, maar voor sommige kan dit net het verschil maken.
Klopt, de prijzen van refurbished iPhones zijn hoger dan op marktplaats. Maar geldt dat niet voor alle producten? Beetje (heel) domme opmerking. Bedrijven bieden naast garantie vaak ook een klantenservice (personeelskosten), webshop (marketing kosten) en hebben additionele kosten (overhead) om het bedrijf te runnen. Dit is appels met peren vergelijken, ook al heb je het over hetzelfde eindproduct.
Veel mensen kijken dan ook niet verder dan hun neus lang is, en vinden particuliere tweedehands aankopen eng. Ik koop tien keer liever een tweedehands iPhone van een particuliere Tweaker dan voor bijna de nieuwprijs van leapp. Denk dat de gemiddelde inruiltelefoon daar er ook nog eens minder uitziet.
Grote verschil is dat het is gecontroleerd en wordt verkocht mét garantie.
Snap niet zo goed hoe ze aan zoveel toestellen voor de refurbished markt komen.
Bedrijfstelefoons. Zelfde verhaal als met laptops, er komt een enorme stroom aan telefoons uit de enterprise markt, bijna elk bedrijf heeft iPhones en die gaan er na twee jaar standaard uit. Opkopers pikken die er in batches per honderden of duizenden op.

Bij particulieren schuiven ze doorgaans door naar kinderen/ouders/etc.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 23 juli 2024 10:25]

Dan vind ik alsnog 369.000 absurd veel. Veel bedrijven hebben BYOD, veel bedrijven lijden te telefoons zoveel dat ze echt niet als refurbished door kunnen, en particulieren die ruilen nauwelijks in.
De meeste grote bedrijven hebben gewoon bedrijfstelefoons en dat zijn bijna altijd iPhones, refurb verkoopcijfers van ~369.000 per jaar (alle merken) in NL verbaast me helemaal niks, als je bedenkt dat er zo’n 3.5 miljoen toestellen per jaar nieuw worden verkocht.

Ik denk dat je gigantisch onderschat hoeveel mensen een telefoon (iPhone) van de zaak hebben. Bij mijn werkgever managen ze een vloot van bijna 10.000 iPhones bijvoorbeeld.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 23 juli 2024 01:08]

KPN doet tegenwoordig standaard Samsung S en iPhones alleen met speciale toestemming.
Iedere telefoon kan als refurbished door, ongeacht hoeveel hij te lijden heeft gehad. Als Apple een telefoon refurbed wordt alleen het moederbord hergebruikt, en tenzij zo’n ding doormidden is gevouwen blijft die gewoon prima bruikbaar. In de tweedehands markt is het mobo ook ruwweg de helft waard van een compleet toestel.

Ieder beetje wat ze *niet* hoeven te vervangen is natuurlijk meegenomen, maar ze zullen de berekeningen baseren op alles vervangen.
Jij hebt het over klassieke refurbishment. Refurbishment in dit soort artikelen gaat over tweedehands verkoop. Daar wordt inwendig weinig aan gesleuteld. Deze oud-bedrijfspartijen gaan ook niet meer via Apple terug de fabrieken in. Dat gebeurt alleen bij telefoons die je vanuit garantie inruilt bij Apple zelf.
Dat komt mede omdat de meeste iPhone gebruikers die geld hebben vrijwel elk jaar een nieuw toestel kopen.

Hoeveel gezinnen zie je bij jou in de buurt waar vader een iPhone XS Max heeft, de moeder een iPhone XR en het 6 jaar oude zoontje/dochtertje de oude iPhone 8 van een van de ouders. Mensen die geen kinderen hebben ruilen de iPhones in of verkopen ze door om bij de dragen aan de aankoop van het nieuwste model, en wanneer ze wel kinderen hebben komt die extra telefoon een jaartje later vrij.

iPhones zijn ook bij de userbase te duur om weg te geven of weg te gooien, daarom is er een circulaire industrie die oude iPhones refurbished en herverkoopt, het is een combinatie van de kwaliteit van het toestel en de aanschafprijs van de productlijn waardoor doorverkopen waardevol is.
Ik heb de hele hype van refurbished nooit echt gesnapt. Je betaald net iets onder de nieuwprijs voor een eigenlijk tweedehands toestel.
Je betaald net iets onder de nieuwprijs voor een eigenlijk tweedehands toestel.
Je heb dan nooit goed rondgekeken, je kan oudere toestellen voor ver onder de nieuwprijs krijgen. Dit is interessant wanneer je een defect toestel wil vervangen door hetzelfde model zonder de gok voor 2e hands te wagen.

@MaxTheKing Dat verschil zou ik ook waarschijnlijk nieuw kopen, maar vorig jaar voor iemand een iPhone 6 besteld voor €230 (ik gebruik zelf ook nog een iPhone 6).

@MadMarky Ik zeg niet dat het een goede deal is (het was voor mijn situatie), maar dat het significant goedkoper kan zijn dan nieuw kopen. In mijn geval was het ter vervanging van een defecte iPhone 6 waaraan de gebruiker meer dan genoeg heeft.

[Reactie gewijzigd door Cergorach op 23 juli 2024 10:25]

Ik heb vorig jaar voor de leuk een iPhone 6S Plus gekocht voor 150 Euro...230 Euro voor een stukje antiek gaat mij ietwat te ver. De 6 is immers toch eigenlijk een 5S terwijl de 6S een gigantische vooruitgang is.

Refurbished is te snappen, maar voor zulke prijzen vraag ik me dan toch altijd af hoe de gedachtegang loopt van zulke mensen.
Het probleem is dat als je iets 2e hands koopt je niet kan zien wat ermee is gebeurd zonder daar een hele hoop tijd in te steken en risico te nemen. Als je refurbished koopt heb je garantie en kan je terecht bij de verkoper (mits het een betrouwbaar bedrijf is).

Dit is een van de redenen waarom ik amper 2e hands elektronica koop, het risico is te groot en het kost teveel tijd, tijd=geld en daarmee is voor mij nieuwkopen vaak goedkoper dan 2e hands. Refurbished is daar soms een gulden middeweg in goedkoper zonder (veel) risico of extra tijd.

In het geval van de iPhone 6, paste dit in het budget (van degene die het gebruikt), verving hetzelfde device dus geen extra nieuwe dingen zoals hoesjes, opladers, headsets, etc. Als ik toen een 6S voor een beetje meer had kunnen krijgen, sure, maar die optie was er niet en op eentje wachten was ook geen optie (oude toestel defect).

Daarnaast zou ik momenteel zelf een refurbished iPhone 6S overwegen omdat daar nog een headset jack in zit, zit ook in mijn iPad Air zit (inc het nieuwe model) en geen verplicht FaceId. En onderweg gebruik ik vaak mijn headset zowel op mijn iPhone en iPad, zit niet te wachten op een extra setje headsets die ik niet om mijn nek heb hangen.
Je beseft wel dat je toen een vier jaar oud toestel hebt gekocht, waar je alsnog €230 voor hebt betaald? Waarom is dit precies een goede deal?
Een iPhone 6 dateert alweer uit 2014, zeker op de smartphonemarkt staat de tijd niet stil.
Bij Apple krijg je toch 5 jaar updates?
Ja precies. De iPhone 6 krijgt vanaf september 2019 (iOS 13) geen (beveiligings-)updates meer. Ik zou niemand aanraden om hem na die datum nog te gebruiken, en er dus zeker geen nu aan te schaffen.
Ja precies. De iPhone 6 krijgt vanaf september 2019 (iOS 13) geen (beveiligings-)updates meer. Ik zou niemand aanraden om hem na die datum nog te gebruiken, en er dus zeker geen nu aan te schaffen.
Nu is het alweer een tijdje geleden, maar volgens mij krijgt iOS 12 nog security updates.
iOS 12 krijgt updates tot de release van iOS 13, in september.
Software misschien wel maar je hardware is en blijft van 2014 natuurlijk.
Bij Apple krijg je toch 5 jaar updates?
De 5 jaar updates is echt een mooi iets bij Apple, maar let op: er wordt gekeken naar het moment dat het toestel op de markt kwam + als een device hardwarematig niet mee lijkt te kunnen, dan valt het toestel er opeens buiten.

Maar refurbished is meer dan alleen maar software. Bij Apple heb ik als ruil toestel ivm. een Apple care garantieclaim een vervangende IPhone 6 ontvangen. Dit was een remanufactured toestel, niet van nieuw te onderscheiden en de prestaties zijn nu in de praktijk ook na langere tijd niet te onderscheiden van een nieuw toestel.

Mijn IPhone 6s is echter onder Apple care door een foutje bij Apple vervangen door een refurbished toestel. Dus via de procedure: geen garantie meer en je wilt toch voordelig je toestel vervangen. De betaling die van mijn creditcard werd afgeboekt is uiteindelijk teruggestort toen Apple er ook achter kwam dat ik gewoon garantie had via Apple care. Het toestel is echter niet nogmaals geruild voor een nieuwe of een remanufactured model. Gezien mijn eerdere ervaring met een vervangend toestel van Apple heb ik daar ook geen werk van gemaakt. Maar het refurbisched toestel bleek een vervelende battery drain te hebben en al snel allerlei mankementen te hebben. Die heb ik dus weer ingeleverd.

Mijn N=1 ervaring zegt natuurlijk niet zoveel, maar als Apple zelf al geen goed functionerend refurbisched toestel kan leveren.......hoe is dat dan bij andere zaken.

Ik ben er zeker van dat bij een aantal zaken de toestellen zo weer de schappen in gaan, mits deze niet op het lijstje gestolen toestellen staat en er goed uit ziet. Bij de betere shops worden ze wel doorgemeten etc., maar als de accu nog voldoende werkt (zeg 80%) dan vervangen ze deze echt niet overal altijd. Dan kan je zomaar een 2 of 3 jaar oude accu kopen. Idem met de behuizing. En wordt er wel actief op vochtschade onderzocht?

Doe mij maar een IPhone uit een goede aanbieding, iets nieuwer maar nieuw.
Ik geef je volkomen gelijk. Tweedehands of refurbished is beide niet nieuw.

Daarnaast wordt de milieuwinst nogal overschat. De iPhone batterij en behuizing gaan niet echt langer mee dan die van de concurrent. Die zul je toch moeten vervangen om een toestel "net zo goed als nieuw" te kunnen aanbieden.
Je beseft wel dat je toen een vier jaar oud toestel hebt gekocht, waar je alsnog €230 voor hebt betaald? Waarom is dit precies een goede deal?
Of het kopen van zo’n oud model handig is, is een andere vraag..

Maar wat hij bedoelt is, dat een refurbished iPhone 6 pakweg een derde goedkoper kan zijn, terwijl je toch garantie krijgt en het ding er weer uit ziet als nieuw. (Ligt er aan wat je precies kiest uiteraard)

Een iPhone 8 van € 600 nieuw kun je ook refurb voor € 150 minder kopen pricewatch: Apple iPhone 8 64GB Zwart
Maar dan kom je wel weer op het eerder gemaakte punt. De iPhone 6 koop je nieuw voor 299, dus voor 70 euro meer heb je dus een nieuwe. Dat verschil is dus ook in mijn optiek te weinig. Soms krijg je er ook nog eens minder accessoires bijgeleverd ook, weet niet of dat hier het geval is maar soms leveren ze alleen een lader mee.

Je zou het natuurijk wel vanuit een ecologisch perspectief kunnen zien aangezien je aan het "recyclen" ben.
Tja, of 25% meer of minder voor een iPhone 8 genoeg verschil is, blijft een persoonlijke beslissing.

Ik neem zelf liever een nieuwe, die ik net zo lang gebruik en desnoods laat repareren tot het echt op is. Dan heb ik een deel van de tijd de nieuwste hardware maar ik doe niet mee aan de rat race en haal alles uit de investering en milieudruk die zo’n ding geeft.

Vorige iPhone 5 ging 6 jaar mee. Vorig jaar een XR gekocht, hoop ik weer minstens 4, 5 jaar mee te doen.
Mijn iPhone 7 draait nog als een zonnetje. Ik ga op termijn de batterij vervangen maar daar blijft het bij. Social media apps en email doen het fantastisch, zie geen reden om weer 1200+ uit te geven puur voor een betere camera. Aan de Apps gaat de standaard gebruiker het in ieder geval niet merken.
Een iPhone 6 dateert alweer uit 2014, zeker op de smartphonemarkt staat de tijd niet stil.
Heel lang heeft dat gegolden, maar wat we de laatste jaren zien is geen innovatie op functionaliteit maar meer een soort specificatie wedloop. Grotere resoluties, camera's met meer lenzen en mogelijkheden, meer processorkracht en grotere afmetingen. Behalve misschien de camera is geen van die veranderingen echt functioneel voor doorsnee smartphonegebruik. Bedenk hierbij dat het gros van de mensen al die power van moderne high end smartphones niet gebruiken. Die kopen die dingen alleen maar omdat ieder ander dat ook doet. Zelf onder mijn technische collega's zie ik personen die blind varen op de mening van anderen, zonder dat ze zichzelf eens de vraag stellen wat ze nu echt nodig hebben.

Dat die camera's steeds meer mogelijkheden van fysieke camera's kunnen emuleren is op zich natuurlijk fascinerend. Maar zet die functionaliteiten nu een af tegen doorsnee gebruik. Doorsnee gebruik is met een toestel van vier jaar terug ook al prima. Even afgezien van de enkele procenten kopers die de huidige multilens camera's echt op hun staart trappen, zijn de genoemde veranderingen best controversieel. Veel mensen willen juist een kleinere smartphone en de grote resoluties vreten batterijvermogen.

Dit bericht zie ik dus als een wal die het schip keert. Consumenten geven een signaal af dat fabrikanten met hun huidige modellen niet in een behoefte voorzien. Daaronder kunnen zich trouwens ook heel wat ex-android gebruikers bevinden.
Je heb dan nooit goed rondgekeken, je kan oudere toestellen voor ver onder de nieuwprijs krijgen.
Aha, heb zelf even een kijkje genomen naar een refurbished iPhone 8 Plus, scheelt inderdaad toch 200 euro tussen refurbished en nieuw, maar betaal dan persoonlijk toch liever die 200 euro meer voor een gloednieuw toestel.
iPhone 7 voor € 249 via Amazon (FR of DE). Nieuwe voor- en achterzijde en batterij. Ik zie geen reden om voor die prijs nog een nieuwe te bestellen.
Ik vindt 230 euro voor een telefoon met zeer gedateerde hardware (16gb model ook of?) en een korte software support (tot eind dit jaar) veel geld, en absoluut geen goede deal. Er zijn nieuwe telefoons te koop met een betere camera, hoger resolutie scherm, betere accuduur, langere softwaresupport, en meer (en uitbreidbaar) opslag te koop voor dat geld. Moet je alleen voorbij iOS kijken.
Soms wordt een toestel niet gekocht vanwege de hardware maar voor de software.
Zelf heb ik in het verleden nog enkele android toestellen gehad, heb op beide geen major update gehad, was bij asus tablet en samsung telefoon.
Precies. Ik heb laatst een IPhone 8 gekocht bij fixjeiphone, de enige waar ik vertrouwen in heb, puur om te zien of IOS iets voor me is icm grootte van het scherm en het direct beschikbaar hebben van volte en vowifi.

Scheelt toch wat centen.
De gok van tweedehands? Er is geen verschil met tweedehands en een iPhone van dit soort bedrijven. Enkel dat je nog garantie hebt, maar daardoor zie je juist dat mensen een paar keer terug moeten met hun leapp toestellen. Dan koop ik liever van een particulier die er heel zuinig mee is omgesprongen.
Hangt ook een beetje van het product af. Ik koop al jaren refurbished thinkpads. Veel mensen in mijn kring hebben er ook één. Als je ziet dat je nieuwe soms 1500+ betaald en voor een modelletje van 2 á 3 jaar oud ineens nog maar 300 ~ 500 (geld net zo voor Elitebooks en de zakelijke modellen van Dell) . Je hebt dan wel een premium laptop die tegen een stootje kan en beter is dan die goedkope meuk die je bij de mediamarkt nieuw voor 500 euro zou kunnen kopen. Een batterij die op 60% van de originele capaciteit zit is dan vaak nog goed te doen en het voordeel van de zakelijke modellen is dat ze vaak een vervangbare batterij hebben (of in ieder geval een behuizing die redelijk makkelijk uit elkaar wil).

Telefoons vind ik persoonlijk wat riskanter omdat je de batterij zelf al vaak niet kunt vervangen (zonder risico te lopen de hele telefoon te slopen).
Ik heb een paar jaar geleden ook een gebruikte zakelijke Dell laptop gekocht. Ik had voor een prikkie een goede en degelijke laptop die voor de meeste gebruikers prima zou voldoen. Dat is zeker de moeite waard, maar om nu nog een iPhone 6 of 7 te kopen die niet extreem veel goedkoper is lijkt me toch een minder goede deal.
€175 voor een iPhone 6s Plus 64GB incl. nieuwe batterij en 6 mnd garantie. Klein krasje achterop.
Nieuwprijs nu €435
Weet niet wat jij onder 'net onder' verstaat?


link toegevoegd

[Reactie gewijzigd door Euronitwit op 23 juli 2024 10:25]

Je bedoelt dat de nieuwprijs €311 of €379 is, afhankelijk van het gewenste model?
Refurbished is alsnog flink goedkoper, maar ga het niet zitten vergelijken met de nieuwprijzen van een dure aanbieder.
Da's 32GB, geen 64
Wel met 64GB vergelijken en je eerste link was geen 6s plus

Die €435 is wel de goedkoopste met een nieuw toestel wat ik zo gauw vond.
In mijn optiek is het nou niet echt een hype. Toch vinden veel mensen het fijn om spullen aan te schaffen/te gebruiken die er al zijn in plaats een weer een schip uit China te laten komen met apparatuur die uiteindelijk ook weer op de afvalhoop komt.

[Reactie gewijzigd door Artcore op 23 juli 2024 10:25]

Kiezen tussen 1200 euro voor de laatste iphone die niet in je broekzak past, of een iphone se voor nog geen 200 euro en die nog steeds prima voldoet.
Dat er een toestelletje minder de (zee-/afval)container in gaat is bijzaak.
Doel je nu op de nieuwste iphones die inderdaad uit China komen?
Het is eco-friendly ipv op het stort komt die toch toch in roulatie.
Vanuit duurzaamheids gedachte is dit fantastisch hee!
Dit laat wel zien dat het vertrouwen in refurbished items stijgt voor de Nederlander. En daarbij dat iPhones nog prima een tijd meekunnen (met een nieuwe accu).
Of dat de prijzen in het algemeen te hoog zijn voor die consumenten en ze daardoor moeten kiezen voor een refurbished model.
Ik denk zelf ook dat dit de grootste reden is.
Met name vanwege de zin 'De Nederlandse markt voor refurbished smartphones bestaat voor 95 procent uit iPhones'

Dat staat natuurlijk totaal niet in verhouding met andere merken.
Lijkt mij omdat dit komt dat een grote groep mensen een iPhone / iOS prettig in gebruik vinden, maar niet de hoofdprijs willen betalen die Apple vraagt voor hun producten.
Ik ga niet de discussie aan of dit wel of niet de prijs waard is, maar feit is dat Apple geen alternatief biedt voor een lager budget.

Heb je bijvoorbeeld graag een Android toestel, or specifiek een Samsung toestel, dan heb je keuze genoeg van een goedkoop instapmodel t/m het vlaggenschip met alle toeters en bellen.

Voor veel mensen volstaat een smartphone voor bellen, whatsapp en af en toe eens iets opzoeken op internet.
Daar heb je helemaal geen high-end telefoon voor nodig.
Vroeger had je nog wel eens interessante abonnement waarbij je een toestel 'gratis' of wel echt goedkoop kreeg.
Maar jah, die bestaan niet meer. Ik denk wel dat een veel grotere groep mensen tegenwoordig wel doorheeft dat die abonnementen met telefoon helemaal niet gunstig zijn en bewust zoeken naar een goedkoper los toestel.
Een andere factor is dat je vooral bij apple een bepaald ecosysteem terecht komt. Als je een macbook, ipad en iphone hebt, werkt dit allemaal redelijk vlekkeloos samen. Vervang je hierin een component, dan zal de onderlinge integratie moeizamer zijn.
Je aankopen in de app-store en je apple-id kan je niet meenemen naar een apparaat van een andere fabrikant.
Inderdaad, grappige is nu ik een moeder heb die behoorlijk op leeftijd is, met ditto kennissen kring, deze allemaal ook met refurbisched iPhones/iPads rond lopen, en maar weinig Androids.

Ik vermoed ook dat een hele grote groep van deze ouderen onder die kopers zitten, die langzaam ook verplicht worden met dit soort devices te gaan werken, maar nieuwe toestellen te duur zijn, en te veel overkill voor hun gebruik ook.

Kan zo in mijn directe omgeving al 10 ouderen opnoemen die afgelopen 2 jaar pas "online" zijn gegaan en allemaal refurbisched iPhones/iPads die ze van hun kinderen hebben gehad of zelf hebben gekocht.
Ik kan me zo bedenken dit echt een vergeten marktsegment is door de Techbedrijven, want ik merk het zelf nu mijn Moeder echt op leeftijd is, en nooit echt met computers heeft willen werken, nu toch is verplicht er een te gaan gebruiken.
Ik vermoed geen vergeten marktsegment, maar een bewust genegeerde.

Als Apple morgen een simpele maar goed functionerende iPhone op de markt brengt met een prijs tussen de 150-250 euro, kon dat wel eens de best verkochte smartphone ooit worden.

Nu zal Apple dat waarschijnlijk nooit doen, want 1 van hun key selling points is altijd exclusiviteit geweest.
Exclusiviteit voor een exclusieve prijs.

Door een goedkoop product op de markt te zetten ondermijnen ze hun eigen markt. Bovendien moeten ze dan besparen op kwaliteit, wat hun andere grootste selling point is.
Al zou dat niet hoeven als ze de hardware grotendeels gelijk houden aan de oude modellen.

In kleinere geldt dit ook voor de ipad, al denk ik dat die markt sterk geslonken is. De ipad 20xx is sowieso netjes geprijsd.
En ja.... aan die modellen wordt qua hardware ook weinig aan vernieuwd
En daar is niks mis mee, want het is een uitstekend product.
Zuch... enige wat ik op jou gedachte gang kan zeggen... Ooit komt er een dag dat je wellicht deze opmerking zal herinneren zal je afvragen hoe kortzichtig en dom je als kind over kwam, en je diep schamen voor de uitingen van toen.
Als dat het enige is dat je kan bedenken omdat gevestigde sociale waarden dat van jou verwachten ga je vooral je gang maar het getuigt van een gebrek aan creativiteit.
Los van 'fijn gebruik' vrees ik dat velen het hebben van een iPhone nog steeds een soort statussymbool is. Een deel van deze refurbished telefoons zal vast ook verkocht worden aan mensen die nooit eerder een iPhone hadden, maar er wel een willen (om welke reden ook).
Denk ook dat systeemupdates voor langere tijd een rol spelen...

[Reactie gewijzigd door Javaantje_75 op 23 juli 2024 10:25]

Of dat ze voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten, of boven hun stand (willen) leven
En die abonnementen zijn de snelste manier om ongemerkt -tot het misgaat- boven je stand te leven.

Je krijgt er een bkr-registratie en vaste lasten over 2 jaar twv 940 euro bij...

Dan toch beter een tweedehandsje, of goedkoper model, met lagere verplichtingen.

[Reactie gewijzigd door finsdefis op 23 juli 2024 10:25]

Je krijgt alleen een bkr-notitie als je een telefoonafbetaling erbij doet. Een normaal abonnement wordt niet geregistreerd hoor.

En tja, ik doe het ook netjes per maand. Het totaalbedrag is gelijk, dus waarom zou ik het dan in 1x aftikken. Dat kan altijd nog :) (inkomen is hoog genoeg verder).
Bij dit abonnement wat door xfj genoemd wordt zit een telefoonafbetaling om op het bedrag van 39 euro te komen. In totaal betaal je dan 24 x 32 euro voor de telefoon en de rest (24 x 7) voor het abonnement.

Ik weet niet hoe duur jouw telefoon was, maar als je na 1 mei 2017 het abo hebt afgesloten en meer dan 250 euro verspreid betaalt voor het toestel dan heb je een registratie bij het BKR hierdoor.

Dan is het niet gek dat steeds meer mensen kiezen voor degelijke tweedehands opties of juist gaan voor andersoortige deals.
Je krijgt alleen een bkr-notitie als je een telefoonafbetaling erbij doet. Een normaal abonnement wordt niet geregistreerd hoor.
En als je op het voorbeeld van xfj doorklikt kan je zien dat hier €27 per maand terugbetaling per maand geschied. Dat betekend dus registratie. Verkeerd voorbeeld ?!
Dat is beetje het probleem van mensen die ergens tussen en rond de 20-30 zijn..
Ff een abonnementjes hier en abbo daar. Voor je t weet zit je rond de 15 abbo’s. En is t niet eventjes die 35€ meer.
Ik vind dat als je t niet in 1x kan betalen, dat je ervoor moet sparen.
(Hypotheek daar gelaten)... Maargoed dat is mijn menig. Zie collega’s soms erg makkelijk met bouw depots, abbo IPad, lease bakje omgaan. En dan ook nog een kleine thuis. Ik maak me soms echt zorgen om, maarja iedereen zijn eigen ding.
Uiteraard is alles afhankelijk van je totale inkomsten en uitgaven, maar kiezen voor een refurbished toestel met waarschijnlijk een sim-only abonnement lijkt me eerder prijsbewust.
Ieder jaar een abonnement met “gratis” toestel zou ik eerder omschrijven als boven de stand leven.
Ik ken zeer rijke mensen die alleen maar refurbished iphones gebruiken,
Inderdaad met sim only,
Besparen is de beste manier om rijk te worden
Ha, en ik ken weer genoeg rijke mensen die op goedkope thumbphones (nokia 3310) of op el cheapo Androids zitten. De eerste zijn voor veel van deze mensen interessant omdat ze een lekkere batterijduur en whatsapp hebben. Zoals je zegt besparen is beste manier om rijk te worden.
2e hands kopen is doorgaans nou juist niet boven je stand leven...
Doe mij een refurbished tesla..
Of toch liever niet : youtube/Richrebuilds ;)
Hoezo, Delores rijdt toch prima? op wat kleine mankementjes na. Maar dat heeft iedere auto wel wanneer deze wat ouder wordt.
Klopt, maar die aankoop van een 2e hands Tesla rechtstreeks bij Tesla zelf was niet het allergrootste success, in elk geval op zijn minst niet het logistieke deel.

Om dan weer wat meer on-topic te komen. Het begrip refurbished wordt helaas niet overal op dezelfde manier uitgelegd wat nog wel eens tot teleurstelling kan zorgen.
Van de week nog een review zitten kijken op youtube over een "premium refurbished PS4" van Gamestop (VS). Dat apparaat zag er wat mij betreft uit als iets wat je bij de kringloop haalt.
Een telefoon van 1000 euro kunnen kopen is niet boven je stand leven. Zelfs met minimum loon is dat gewoon te sparen. Laat een jaar de drank / peuken / uit eten staan, of ga een keer niet op vakantie, en je bent er. Als je rijkdom afleest aan wat voor telefoon iemand heeft ben je echt achterlijk.

Of het slim is om voor een 1000 euro telefoon te sparen terwijl je minimum verdient is een 2e, maar in Nederland heeft iedereen de kans om het te doen. En als je weinig geeft om een BKR registratie, dan is sparen niet eens noodzakelijk.
Dan leef ik toch liever en eet lekker buiten de deur ipv met een foon op zak te lopen die op een gegeven moment ook weer vervangen moet worden. Van de iPhone ben ik al genezen, hoewel het goede en duurzame toestellen zijn.
Als je er voor moet gaan sparen of dingen laten zoals uit eten gaan enzo... oftewel, je levert dingen in om de telefoon aan te kunnen schaffen, dan is die telefoon van 1000 euro of meer per definitie boven je stand leven. Zeker als er alternatieven zijn die net zo goed werken en een veel prettiger budget hebben.
Als je het zo bekijkt dan is het kopen van een tussenwoning van €250.000,-- ook boven je stand leven als je ervoor moet sparen. De een zal nou eenmaal veel waarde hechten aan iedere maand uit eten gaan en de ander hecht veel waarde aan ieder jaar een dure telefoon kopen. Ikzelf zou het wel weten maar het is en blijft nog steeds ieders eigen keuze. Het is naar mijn inziens vrij logisch dat je niet alles wat je wilt kan doen op een normaal inkomen. Zolang je geen basisbehoeften laat schieten moet je gewoon zelf kunnen beslissen wat je met de rest van je geld doet.
Nee... het kopen van een woning is echt héééél wat anders. En er werd gesproken over iemand met minimumloon die dit prima zou kunnen betalen etc etc door dingen niet te doen en te sparen etc. Dat is simpelweg niet zulk best advies.
De prijzen van refurbished liggen soms nauwelijks lager dan nieuwprijzen. Zo verkocht kruidvat al eens een iPad 2 uit de middeleeuwen voor nagenoeg de prijs van een nieuwe iPad (https://www.telegraaf.nl/...-kruidvat-zijn-waardeloos). Mijns inziens geeft het woord refurbished onterecht een gevoel van een nieuw product. Terwijl het 9 van de 10 keer niets anders is dan een tweedehandsje met een stofdoekje er over.

[Reactie gewijzigd door MsG op 23 juli 2024 10:25]

Apple betekent voor veel jongeren "Status".
Ik werk op de Hogeschool van Amsterdam en als je ziet dat de meeste studenten met een Apple laptop, iPhone en vaak ook Airpods rondlopen dan vraag je je toch af waar je het geld vandaan halen.
Maar voor status hebben ze blijkbaar veel over en refurbished kan dan net wat veiliger voelen dan 2e-hands.
Elke maand de volle studiefinanciering aftikken tegen een rente van 0%. Is een vorm van vooruitbetaald inkomen.
Als een taststok loper met een uitkering is een refurbished iPhone het enige merk dat out-of-the-box met een braille leesregel werkt en voice over heeft. Refurbished inderdaad, want een nieuwe is veek te duur. Goede ervaring mee, maar de accu kan het stiefkindje zijn in deze handel.
Consumenten moeten helemaal niks. Ja zuurstof ademen.

Het toont maar weer aan hoe materialistisch de maatschappij is geworden maar ook hoe veel status momenteel een mobieltje verschaft.
Doen die shops er dan nieuwe accu in, betwijfel het zwaar...
Ik heb een refurb Macbook Pro gekocht, model 2012, eind 2016 gekocht.. de batterij was toen nog origineel maar eind 2017 zat ie op 75% oorspronkelijke capaciteit. Toen gewoon binnen garantie laten vervangen voor een hagelnieuwe.
Waarom zouden ze dat ook doen als de accu nog goed genoeg kan zijn? Afhankelijk van de leeftijd van het device is het niet nodig. Ik doe nu drie jaar met dezelfde telefoon en ja, de accu is iets minder geworden, maar ik kom er nog prima de dag mee door.

Onnodig uit voorzorg de accu vervangen levert alleen maar meer afval op.

Zolang ze er maar eerlijk over zijn, zodat je weet wat je koopt.

[Reactie gewijzigd door Ultimus XI op 23 juli 2024 10:25]

Maar dat is het ding natuurlijk. Nu gaat hij nog mee, maar hoe zit dat over twee jaar? Als de accu niet vervangen is lijkt het toch wel "goedkoop is duurkoop".
Het ligt eraan wat je onder duurkoop verstaat. Ik sta er anders in en denk eerder aan de schade die onnodig vervangen aan de planeet aanricht dan het relatief kleine beetje 'schade' aan mijn portemonnee als ik daarna de accu moet (laten) vervangen. Het is maar net hoe belangrijk je geld vindt t.o.v. andere zaken.

Ik benoem ook wel bewust 'onnodig'. Uiteraard zou ik ook niet zomaar een toestel van 3-4+ jaar oud kopen met de originele accu er nog in, tenzij ik na rondvraag of onderzoek online zie dat die het nog prima doen na lange tijd.

[Reactie gewijzigd door Ultimus XI op 23 juli 2024 10:25]

Het probleem zit het wat mij betreft in het feit dat je geen idee hebt hoe zo'n accu gebruikt is en dus niet kunt zeggen hoelang hij mee zal gaan tenzij hij nieuw is. M.a.w., je weet eigenlijk niet wat je koopt. En een accu vervangen kost al snel wat? 100 Euro? Dat is behoorlijk deel van de aankoopwaarde waarvan je niet weet of het die waarde daadwerkelijk heeft.
Bij iPhones waar dit artikel over gaat kun je wel de battery health zien. Dat is dan wel na aanschaf, maar dat zou een goede indicatie zijn.

Ideaal zou zijn als de winkels een minimum health zouden hanteren of de health van tevoren meedelen.
Voor de kosten hieven ze dat niet te laten. Als ze de telefoon toch al open hebben dan is een nieuw accuutje van 10-20 euro niet de kosten.
Open hebben liggen? Volgens mij overschat je de handelingen bij refurbished. Om hem te poetsen hoeft er niks open.
Het is vooral een gevolg van de enorme vloot aan bedrijfstelefoons die na twee jaar de markt op komen, en dat zijn voornamelijk iPhones. Je ziet hetzelfde met laptops, de refurbished markt voor HP en Lenovo modellen is enorm.
En Dell latitudes natuurlijk.
Daar zit 'm misschien ook wel de crux: apple zelf levert aan deze leveranciers toch helemaal geen nieuwe accu's?
Klopt, alleen bij Apple zelf of gecertificeerde reparatie centra.
veel mensen vinden de iphone te duur en zoeken een alternatief zolang het maar herkenbaar is als een iphone. klanten kiezen bijvoorbeeld voor een refurbished toestel of een ouder type (nieuw) die goedkoper is bijvoorbeeld een iphone 7 ipv 8 of x ipv xr etc.
Hier 2e keer refurbished gekocht via Forza, beviel prima.

Na half jaar issue met opladen en audio, onder garantie hersteld (duurde incl opsturen 4werkdagen).

Als de service zo blijft als ervaren heb, koop ik niet snel een nieuwe; hebt garantie, goedkoper dan nieuw, functioneel merk ik geen verschil, en iets met groen/milieu blabla(?), en geen marktplaats geneuzel

[Reactie gewijzigd door himlims_ op 23 juli 2024 10:25]

Had je die via refurbished.nl gekocht? Daar had ik dit van mij gehaald, maar kreeg deze van Forza geleverd.

Werkt verder uitstekend.
Refurbished stond ooit voor nieuw scherm nieuwe buitenkant en nieuwe accu. Alleen oude.printplaat en die slijten zo goed als niet.
Prima te doen dus als ze nog zo de werk gaan.
Ooit een refurbished bij apple gehad toen ze bij batterij vervangen per ongeluk een belangrijke connectie afbraken.
Niet van nieuw te onderscheiden
Helaas is de term compleet verkracht door beunhazen die het woord tweedehands hebben vervangen door refurbished, wat betrouwbaarder klinkt.

Maar volgens mij kreeg je enkel toegang tot refurbished bij Apple als je vanuit de garantie een 'nieuw' toestel zou krijgen. Weet niet of Apple standaard ook refurbished verkocht. Dat kannibaliseert natuurlijk met hun verkoop van nieuwe exemplaren.
Heeft er wellicht ook mee te maken dat de enige kleine iPhone (SE) niet meer nieuw te krijgen is. Als je dan toch een kleine telefoon wilt, is refurbished een redelijk alternatief.
Goeie ontwikkeling, qua milieu veel duurzamer dan volledig nieuwe telefoon kopen en zo kunnen mensen met een laag inkomen toch de iPhone ervaring krijgen. Hoewel ik persoonlijk liever android gebruikt is het natuurlijk voor iedereen anders. Zou mooi zijn als deze ontwikkeling zich ook door zou zetten vooral flagships van Android merken, maar in tegenstelling tot android moeten die dan wel concurreren met nieuwe midrange phones.

Ik gebruik zelf oneplus, en heb nu mijn derde oneplus. Eerst de oneplus one, de oneplus 3 gehad en nu de 6t. Mijn oude oneplus phones doen het eigenlijk nog prima en daarbij heb ik alleen de batterij vervangen en nu zijn mijn zus en moeder tevreden met deze telefoons. Zou ook echt zonde geweest zijn als ze in een stoffig laadje in de vergetelheid verdwenen waren. Het is niet heel duurzaam van mij om iedere twee jaar nieuwe telefoon te kopen. Maar als ik zorg dat mijn oude een nieuwe koop voorkomt dan kan ik het nog gedeeltelijk richting mijzelf rechtvaardigen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.