Prachtige reactie, vooral het laatste stuk. Dan maakt het hele 'onbeperkte' internet ook niks uit. Dus dan zou ik alsnog Tele2 nemen met onbeperkt bellen met 2/5/10 GB aan data. Want het maakt toch niet uit. Voor mij gaat de kwaliteit van het netwerk boven. Dus zal ik het alsnog de keuze niet begrijpen.
Wat ik niet vermeld heb, maar wat voor mij ook meespeelde zal ik hieronder (op een wat rommelige wijze) uiteen zetten. De rode draad is telkens weer dat ik nu niet meer na hoef te denken wanneer ik mijn telefoon pak, over wat ik ermee doe en dat ik er nooit langer dan een maand aan vast zit.
Wil ik een SSH-sessie langdurige open laten staan? Dat is bij RobinMobile meestal geen probleem.
Een andere beruchte zijn de kaartupdates van TomTom. Die komen altijd binnen op een ongepast moment, dus ik heb nu de vrijheid om "gewoon" 600 MB weg te blazen door mijn telefoon die in pakweg 1,5 uur te laten downloaden zodra ik op mijn plaats van bestemming ben aankomen.
Een familielid van mij zit bijj RobinMobile op een abonnement van 20 euro per maand, omdat zij vrachtwagenchauffeur is en met een zekere regelmaat ergens staat te wachten. Op die momenten kijkt zij TV via het mobiele netwerk, of doet ze allerlei andere dingen die tweakers via de vaste verbinding doen, via haar telefoon. Zij jaagt er elke maand makkelijk 18 GB doorheen en wederom geldt er voor haar: "Dan hoef ik er ook niet meer over na te denken".
Verder ben ik in het verleden bedonderd door een telefoonmaatschappij die wel mijn nummer een jaar lang vast hield, maar op de plaats waar ik woonde destijds een gebrekkige dekking had. En men kon er steeds niets aan doen omdat er volgens de dekkingskaart wel voldoende dekking was. De praktijk was echter anders. Daarna ben ik een paar jaar overgestapt op pre-paid met het idee "Dit nooit weer" en ik zal mezelf dus ook nooit meer voor langer dan een maand vast laten zetten door een telecomprovider.
Een prettige bijkomstigheid is dat als je er min of meer direct vanaf kan, zoals met pre-paid, dat er bij de klantenservice ineens vanalles mogelijk is. Ik ben werkelijk nergens anders zo goed behandeld en vriendelijk te woord gestaan, als bij de klantenservice van de diverse pre-paid providers die ik ben afgelopen. Ik deed dat "gewoon omdat het kon" en omdat er regelmatig acties waren in de geest van "stap nu over en krijg voor 10 euro beltegoed voor 10 euro en wij betalen de aansluitkosten".
Mijn pre-paid heb ik toen gebruikt met voortdurend het idee "rustig aan doen" in het achterhoofd.
Toen mijn pre-paid kosten richting de 15 euro per maand gingen ben ik overgestapt op RobinMobile met het idee "En nu ga ik het ook gewoon gebruiken ook" en het bevalt me geweldig omdat ik niet meer na hoef te denken over het verbruik en als ergens ontevreden over ben, ben ik er met een maand vanaf. Dat ik dan geen enorme snelheden krijg, zal mij een worst wezen, want wat ik op internet wil doen, werkt gewoon.
Het onbegrip van uw kant, komt waarschijnlijk voort uit het feit dat u geen idee heeft hoe vreselijk onbenullig en armoedig ik het vind om continu na te moeten denken over data en gebruikslimieten en (binnen/buiten) bundel verbruik. Ik vind dat net zo'n stomme bezigheid als "in het donker moeten zoeken naar een lichtknopje".
De apparatuur moet mijn problemen oplossen en niet veroorzaken! En het moet ook nog eens spotgoedkoop, want anders vind ik het het geld niet waard. Ik vind 20 euro of meer per maand, namelijk veel te duur voor een mobiele verbinding in dit tijdperk.
Met Pre-paid kan ik binnen een minuut er weer een tientje beltegoed bij hebben staan door 1 sms te versturen of door te bellen naar een gratis nummer en dan ging het gewoon direct van mijn bankrekening of creditcard af.
Ik wist dan ook dat ik niet voor ieder wissewasje mijn telefoon moest pakken. Het gevolg was dus dat ik die relatief dure mobiele telefoon, nauwelijks gebruikte.
Dat vond ik zonde, maar ik hoefde ook niet over limieten na te denken.
Als ik immers tegen een limiet aan liep, was het in minder dan een minuut weer verholpen.
Als ik een extra, of nieuwe databundel nodig had, kon ik die ook in minder dan een minuut aanvragen en gebruiken.
Ik ging over naar RobinMobile, omdat het daar gewoon 15 euro per maand kost en dan zijn alle zorgen m.b.t. verbruik weg. Het gevolg daarvan is dat ik mijn telefoon nu eindelijk gewoon kan gebruiken en mijn vaste telefoonlijn eruit heb gegooid.