HMD brengt nieuwe versie van Nokia 106-featurephone uit voor 18 dollar

HMD komt met en nieuwe versie van de Nokia 106. Een toestel onder die naam werd al in 2014 uitgebracht, toen door Microsoft. De telefoon draait op Nokia's Series 30+-besturingssysteem en heeft een 1,8"-scherm.

HMD Nokia 106

Het scherm, dat een resolutie van 160×120 pixels heeft, is geen touchscreen. Bediening gaat met fysieke knoppen. In de Nokia 106 zit een MediaTek 6261D-soc met onbekende specificaties, 4MB ram en 4MB opslagruimte. Er is ruimte voor tot tweeduizend contactpersonen en maximaal vijfhonderd sms'jes.

Het toestel weegt 70,2 gram en heeft een een 800mAh-accu, die opgeladen moet worden via micro-usb. Volgens HMD is de accu goed voor 15,7 uur gesprekstijd of 21 dagen stand-bytijd. De Nokia 106 ondersteunt alleen 2g-netwerken.

Verder heeft de telefoon een fm-radio en is Snake geïnstalleerd. Andere games Nitro Racing, Danger Dash en Tetris zijn tegen betaling beschikbaar. Volgens het persbericht van HMD komt de telefoon uit voor een prijs van gemiddeld achttien dollar. Omgerekend is dat ongeveer zestien euro. Of het toestel ook in de Benelux voor die prijs verschijnt, is nog niet duidelijk.

Er bestond al een Nokia 106 met grotendeels vergelijkbare specificaties. Dat was een toestel dat Microsoft in 2014 uitbracht. Twee jaar later werden de Nokia-merknaam en de afdeling die featurephones maakt, overgenomen door het nieuwe Finse bedrijf HMD.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

15-11-2018 • 08:20

80

Reacties (80)

80
75
41
4
0
24
Wijzig sortering
Hmmz alleen 2G wat binnen een aantal jaar obsolete zal zijn..... handige zet
Denk ook niet dat de dataverbinding bij zo'n telefoon nou echt heel belangrijk is. Dit is echt een "ik wil bereikbaar zijn" telefoon.
Er is momenteel 1 provider in NL die aangekondigd heeft te stoppen met 2G, de anderen gaan nog wel even door. Geen probleem dus.
Er van uit gaande dat je de grens niet over gaat klopt dat helemaal. Op dit moment is er een soort overgangsperiode lijkt het waarin elke provider maar wat lijkt te doen en zoekende is naar een optimale oplossing. 5G pilot, 4G roll-out, 3G opruimen of toch niet, 2G IoT netwerk, of opruimen, of uitbreiden, bellen via Wifi om gaten in de dekking op te vangen. De nieuwsberichten vliegen rond.
Haha. Smartphones van honderden euro's gaan langer mee, maar worden na 2 jaar vervangen. Deze kost een habbekrats en dan wordt er geklaagd dat die na een paar jaar obsolete is :+
Mensen die dit kopen, kopen niet om de paar jaar een nieuwe. Raar maar waar
Omdat je met deze niet kan bellen als 2G-netwerken uit de lucht gaan. Goed, in dit geval was het inderdaad wat overdreven omdat het alleen T-Mobile Nederland betreft, maar ik bedoel: je koopt een smartphone voor apps, internet, etc.; deze telefoon daarentegen koop je om mee te bellen en zo af en toe een sms'je te sturen, dus dan moet 2G wél beschikbaar zijn, anders heb je een baksteen waar je niks mee kunt (oké, er zit vast een rekenmachine op, maar toch...).
Is het bereik van 2G vanaf de zendmasten niet veel groter dan 3/4g? In landen met een mindere infrastructuur zal het wel meer nut hebben.
Dit lijkt me nou een geweldig alarmtelefoontje om mee te nemen op een meerdaagse hike.
Dan maar hopen dat de providers in de landen waar je meerdaags gaat hiken, niet ook het 2G netwerk uit gaan schakelen, zoals T-Mobile bijvoorbeeld in Nederland gaat doen :)
Tja schakel het uit , maar houdt en breid de andere netwerken uit. Het is geen achteruitgang. Maar vooruitgang
Behalve in dit geval, waar dit toestel alleen 2G netwerken ondersteunt :)
afhankelijk van welke provider ;) T-Mobile.

Vodafone/KPN in dit geval in NLD hebben wel de 2G en geen 3G binnenkort.

hier meer informotie: geek: Tweakers Podcast #33 - Intel-processors en het einde van 2g
Het zou langzaamaan mooi zijn als er 1 dekkend 2G netwerk zou zijn, de rest mag uit en hergebruikt worden.
Yep, dan weet je zeker dat je geen bereik hebt met tmobile :) Gelukkig kun je dan nog steeds 112 bellen met je tmobile abo via andere providers..
Yup, 2G is waar ik zit inmiddels uit de lucht. Ik had nog een oude Nokia, en een oud 2G abbo op een andere telefoon, beide onbruikbaar, maar ja ach, meteen maar overgestapt op een betere deal.
Als je een 'alarmoproep doet', zo diegene waar je geen SIM voor nodig hebt, gaat dat dan wel via het reguliere 2G-netwerk? Eerlijke vraag, ik ben benieuwd.
alarmoproep kan ook via 3 en 4g.
Ik zou zo'n telefoontje wel kunnen waarderen als het 4G of 5G zou zijn incl tethering via bluetooth/usb/ wifihotspot. Zou ik dan zo kopen. Altijd een goedkope "modem" bij je.
edit: Maar ik denk dat het uitgangspunt voor deze telefoon is dat je kan bellen/bereikbaar bent.

[Reactie gewijzigd door shades op 28 juli 2024 19:57]

Grappig dat dit de eerste reactie is. Ik verwachtte weer zo'n reactie van "maar waarom? voor 30 euro meer heb je al een smartphone" zoals dat geplaatst wordt bij de meeste artikelen over feature phones.
Toch nog 70 gram, er zijn lichtere opties. Ik heb er zelf eentje van 50 gram. Wat is 20 gram zou je dan zeggen maar doe 10 x 20 gram meer en je hebt al 200 gram extra wat je mee moet sjouwen.
Dat is wel een gekke redenering. "Doe 10000 keer 20 gram en je kan het niet meer normaal dragen". Je kant toch gewoon drie koekjes minder meenemen en je hebt die 20 gram weer bespaard? Uiteindelijk moet je bedenken wat je wil gaan meenemen en als je telefoon dan 20 gram meer is dan de vorige, maar bijvoorbeeld twee keer zo lang meegaat op de batterij... Tja.

Het is niet alsof je 10 telefoons meeneemt.
Ik loop zelf Marathon des Sables en geloof me dan telt elke gram. Dus als je zegt oh telefoon neem ik van 70 gram teriwjl je ze ook van 50 hebt, slaapzak neem je 400 gram terwijl er ook 300 is en zo ga je een tijdje door dan zit je uiteindelijk zo met een halve kilo of meer extra die je 250 km lang mee mag sleuren en dan gaat het wel tellen.

En die koekjes ga je toch nodig hebben, je hebt toch energie nodig dus je kunt dan moeilijk op eten gaan bezuinigen, dus een zwaardere telefoon meenemen en dat gewicht in eten weglaten dat zou niet zo slim zijn. En dat eten eet je op dus dat gewicht raak je vanzelf kwijt ;)

Ik heb mensen gezien die knippen tandenborstels door de helft om een paar gram te besparen, dat vind ik dan zelf weer wat overdreven :P maar als je zegt oh die 20 gram teveel maakt niet uit en je doet zo laks op al je andere 20 items die je meeneemt op je hike ga je een hoop extra gewicht meenemen :)
Ja maar de redenatie "doe laks op je telefoon, dan doe je laks om alles" is wel een beetje knullig. Je hebt zelf in de hand wat je meeneemt en als deze telefoon veel meer waarde levert voor 20 gram extra is dat mijn inziens een goede trade-off.

Daarnaast ging het over hiken, niet over 250 km marathons... ;)
Meerdags hiken, dan leg je toch ook wel aaridg wat km's af lijkt me :) Maar inderdaad het is een afweging die je moet maken maar als je met een telefoon van 50 gram hetzelfde kan als eentje van 70 dan lijkt me de keuze snel gemaakt.
De Marathon des Sables is wel een hele extreme situatie. Daar is elke gram ballast er inderdaad één te veel. Voor een meerdaagse trektocht let je ook wel op het gewicht, maar dan maak je toch af en toe de keuze om iets meer gewicht mee te nemen omdat het domweg een stuk handiger is. Het totaal moet niet in de kilo's lopen, maar of ik nu met 10 of 10.5 kilo rondliep maakte mij niet veel uit.
Ik heb er wel eens een gezien die 38 gram woog. Heel tof.
Het klopt wat je zegt alleen bij hiking ben je beperkt tot de ruimte die een rugzak biedt. Ik ben ook heel kieskeurig in wat ik meeneem en wat het weegt. Die telefoon alleen gaat het verschil niet maken.

Voor mij zou deze Nokia licht genoeg zijn al kan ik mij situaties indenken waar ook ik voor kleiner en lichter zou gaan. :)
Waarom zou je dan ook 10 van deze telefoons meenemen op je hike, eentje is toch genoeg ? :+
XD beste grap vandaag. Waarom zou je überhaupt er zoveel van meenemen. En laat je mede hikers er ook eentje mee te nemen. Hoef je niet 10x zelf mee te nemen
Dat hangt er helemaal van af wat je gaat doen.
Voelt lekker retro, dit berichtje.
Er is ruimte voor tot tweeduizend contactpersonen en maximaal vijfhonderd sms'jes
Ik denk dat dit op zijn hoogst een 'reserve'-telefoon gaat zijn. Als er dan 10 contacten in staan zal het veel zijn, maar goed.
De Nokia 106 ondersteunt alleen 2g-netwerken.
Straks niet meer te gebruiken bij T-mobile!
nieuws: T-Mobile stopt op 15 november 2020 met 2g
Verder heeft de telefoon een fm-radio en Snake staat is geïnstalleerd. Andere games Nitro Racing, Danger Dash en Tetris zijn tegen betaling beschikbaar.
Met die radio heeft het iets dat bvb. de iPhone niet heeft, maarreh, de markt voor "games op een dumbphone" zal toch echt minimaal zijn? Zoals gezegd, dit zal voor 90% van de gebruikers een reservetelefoon zijn, die gaan toch niet de moeite nemen om 'Danger Dash' te kopen om op 160x120 pixels te spelen als je Triple-AAA titels voor iOS en Android hebt?
Over retro of gewoonweg domme marketing gesproken: 'and everyday essentials such as built-in torchlight, FM Radio, MP3 and video player'. Kom op zeg...

MP3 dus geen Spotify :-), een essentiële video player voor films in 160*120? En oh ja, my everyday essential torchlight en 2mb. camera with LED flashlight. FM-radio OK, that's it. Wel een handige telefoon voor als mijn dochter gaat stappen en haar iPhone niet wil meenemen. Nothing more behalve een lage prijs wat voor heel veel mensen toch ook nog steeds belangrijk is.

Als het toestel nou eens waterdicht zou zijn....

[Reactie gewijzigd door Ootje70 op 28 juli 2024 19:57]

Ben het helemaal niet met je eens. Spotify kan me gestolen worden, internet heb ik ook niet in de jungle. Als ik een junglemarathon loop (doe ik soms) dan is 2G zat, en is het fijn om die MP3 en lamp functie te hebben. En savonds nog even een spelletje snake spelen is ook niet erg. Die camera vind ik niet nodig op zich, maar iets is beter dan niets misschien in sommige situaties. Daarnaast telt elke gram op zo'n moment, en moet hij tegen een stootje kunnen.

Ideaal.
Ging mij alleen over de marketing alsof het allemaal high-end functies betrof terwijl het eigenlijk minimal zou moeten zijn IMHO.
Als je een stevige dumbphone wilt hebben, dan is een CAT B30/B35 misschien iets voor je. Alhoewel die qua prijsklasse in een totaal ander segment zit (~100 EUR).

Ik vind deze Nokia 106 ook prima voor kinderen. Maar als je het kunt betalen is zo'n CAT misschien een stevigere oplossing.

[Reactie gewijzigd door Jerie op 28 juli 2024 19:57]

Ik denk dat ondanks dat deze niet waterdicht is hij beter tegen water kan dan sommige waterdichte smartphones.
Dat zou wel eens kunnen kloppen :-)
"Of het toestel ook in de Benelux voor die prijs verschijnt is nog niet duidelijk."
"De Nokia 106 ondersteunt alleen 2g-netwerken."

Denk jij, bij het lezen van je eigen verhaal en bovenstaande twee zinnen dat de west europese consument tot de doelgroep van dit toestel behoort?
Jazeker, mijn vader van 89! Die heeft geen features nodig, maar wil kunnen bellen en kent nog alle nummers uit z'n hoofd. Dan is 2g natuurlijk wel een dealbreaker... :-(
En gaat hij geld betalen voor die games? Dat was het punt even.
Dan loopt je vader wel achter want mijn opa van 87 is ondertussen helemaal verknocht aan zijn smartphone (hij heeft er zelfs al een paar gehad). Goed, hij is wel erg technisch onderlegd al heel zijn leven, dus dat maakt het wellicht ook makkelijker om met zijn tijd mee te gaan, maar toch.
Tja, niet iedereen is zo technisch onderlegd. Mijn moeder heeft nog een hele oude Nokia 1110. Probeer haar al jaren aan wat anders krijgen, maar dat wil ze niet. Ze weet net hoe ze moet bellen en SMS'en. Een contact toevoegen of bewerken moet ik vaak al mee helpen.
Aangezien het in Amerika wordt uitgegeven, denk ik dat het best ook wel in Europa op de markt zou kunnen komen.

Op zich is er een markt voor goedkope 'tweede' telefoons. Dat kan zakelijk: Gedeelde telefoons die aan buitendienst of standby-medewerkers worden meegegeven, of als "China"-telefoon of op beveiligde lokaties, waar ze liever niet hebben dat je foto's kan maken. Maar ook prive: om aan een kind of juist oudere te geven, maar zeker ook voor die momenten dat je niet per se je peperdure smartphone mee wilt sjouwen: bvb. wanneer je gaat sporten of stappen.

In de VS lijkt met name die laatste markt nu gezocht te worden met wat ik voor het gemak maar "companion devices" noem. Apparaten die het telefoonnummer delen van je hoofdtelefoon. Zo heeft Verizon Wireless de "Palm" gelanceerd. En natuurlijk is er ook de Apple Watch LTE.

Als Apple Watch bezitter lijkt die laatste me wel aantrekkelijk. Als ik een blokje om ga met de hond, dan hoef ik niet per se mijn hele smartphone (die maar steeds groter en groter lijken te worden) mee te slepen, maar op zich is het wel handig als ik bereikbaar blijf.

@Vistaus Goeie vragen, ik had domweg aangenomen dat deze voor de Amerikaanse markt was, gezien de prijsstelling in USD. Dat er markt is voor 'companion devices' blijf ik overigens wel bij.

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 28 juli 2024 19:57]

Maar wat heb je er in Amerika aan? De meeste providers zijn al gestopt met 2G en daarnaast stopt Verizon volgend jaar met 2G en staat nu al geen activaties op 2G meer toe en T-Mobile in 2020, dus dan heb je maar heel even 'plezier' aan deze telefoon, en dan met name op T-Mobile...

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 28 juli 2024 19:57]

Klopt,

Zelf zoek ik voor deze prijs wat in iedergeval me Google contacts kan gebruiken m
Jammer dat hij met alleen gsm wordt uitgebracht.. over 2 jaar kan je hem niet meer gebruiken als je op het T-Mobile netwerk zit.

Ten tweede, waarom micro usb? beter de ouderwetse pin oplader, werkt veel beter en is minder brak.
Jammer dat hij met alleen gsm wordt uitgebracht.. over 2 jaar kan je hem niet meer gebruiken als je op het T-Mobile netwerk zit.
Over 2 jaar al ja? En als je nou een telefoon koopt voor 2 tientjes, kun je er dan echt moeilijk over doen dat die "maar 2 jaar" mee gaat?....
Ten tweede, waarom micro usb? beter de ouderwetse pin oplader, werkt veel beter en is minder brak.
Omdat telefoon fabrikanten overeen gekomen zijn dat ze deze aansluiting standaardiseren. Beter niet weer opnieuw een berg nieuwe opladers moeten kopen.....
Omdat niet iedereen spullen weggooit omdat de technologie "obsolete" is geworden.

Soms hun je ouderweste dingen inderdaad beter vervangen, maar dat is alsof ik mijn moeder vertel dat ze haar oude allang niet meer ondersteunde smart TV de deur uit moet doen omdat die allang verouderd is en geen updates meer krijgt, terwijl de tv als TV z'n werk prima doet en Chromecast alles qua "smart" ermee heeft opgelost.

Gelukkig is T-Mobile voorlopig de enige die 2g in de prullenbak gooit, heb liever dat 3G verdwijnt en 2G blijft, punt is dat waar 2G altijd prima z'n basis taak kan uitvoeren 3G absoluut nutteloos wordt als 5G straks op de markt is naast 4G.

Terug naar mijn punt, het zou zonde zijn om een prima werkend toestel van slechts 2 jaar (die ook nog niet gebonden is aan stomme OS updates) weg te gooien omdat de technologie niet meer werkt bij 1 provider, dan zie ik nog liever dat de fabrikant dit toestel of meteen toekomstbestendig maakt door bv 3G/4G voor bellen toe te voegen of dat men gewoon niet zo'n telefoon voor maar 2 jaar koopt, in tegenstelling tot smartphones worden applicaties niet zwaarder op zo'n ding en zal het altijd even snel z'n basis taken kunnen uitvoeren.
Dan stap je toch over op een provider die er nog niet mee stopt?
Maar toch loopt HMD een beetje achter, want ze zeggen ook dat ze de telefoon gaan uitbrengen in de VS, maar daar heb je er evenmin wat aan want de meeste providers zijn al gestopt met 2G en daarnaast stopt Verizon volgend jaar met 2G en staat nu al geen activaties op 2G meer toe en T-Mobile in 2020, dus dan heb je maar heel even 'plezier' aan deze telefoon, en dan met name op T-Mobile...
De Pin lader is niet conform de vereiste voor een "universele" adapter. Althans, niet als ze de pin vast aan de adapter zetten. Als dit dan met een usb zou zijn wel. Maar waarom die moeite doen als je gewoon micro usb kan pakken?

Daarnaast handig om aan je powerbank te hangen, met een 3000MaH powerbank ben je zo toch al maanden standby!
Ik vind van wel, ik gebruik nog een Nokia 6310i als nood toestel en die werkt dus alleen op het 2G netwerk en voor wat het doet is het super. Dat aan de Nokia die ik nog heb een eind aankomt was te verwachten (komt uit 2002) Als je nu een soort toestel koopt en het ondersteunt alleen 2G vind ik dat wel erg mager, eigenlijk zou zo een toestel minimaal 4G moeten ondersteunen want 3G gaat bij Vodafone en KPN over een tijdje er al uit.

@Mizgala28
Ben het met jou eens omtrent dat 3g eerder weg mag dan 2g, heb 3g altijd een tussenweg beschouwt en 2g juist als een sterke basis voor bellen en sms'en.
Gezien de 2g ondersteuning zou dat er wel beter bij passen :+
We moeten wel beseffen dat deze telefoon voor €16 geen flitsende functies kan krijgen en we er niet veel van moeten verwachten. Een accu van 15,7 uur gesprekstijd of 21 dagen standby lijkt me interessant, maar zullen we voor een korreltje zout moeten nemen.

Het lijkt me een goede reserve telefoon, voor bijvoorbeeld noodgevallen, voor het krijgen van Tan codes, Twee stappen verificatie en (Ik weet niet of het waar is) bepaalde mensen vinden het fijn dat de telefoon moeilijker traceerbaar is, omdat het eenmaal geen GPS of WiFi heeft en het is denk ik helemaal niet te hacken, omdat het geen verbinding met het internet kan maken dus dat kan ook een pluspunt zijn.
Met 2G kan je nogsteeds verbinding maken met internet. (Zie GPRS).
Daarbij kan een provider je altijd volgen omdat zij een functie in het netwerk hebben zitten waarmee ze kunnen zien waar een gebruiker zich ongeveer bevind.
Ik kan me herinneren dat Nokia’s dat vroeger konden gebruiken als makkelijk manier van positie bepaling zonder GPS te gebruiken. Dus zelfs de telefoon kan dat genruiken om een locatie door te sturen.
Daarbij is 2G minst veilig protocol om over te communiceren dacht ik. (Minder goede encryptie).
Zowel providers als toestellen gebruiken de signaalsterkte van de zendmasten om te bepalen waar ze zich bevinden. Het geeft een schatting maar is zeker geen exacte wetenschap.
Jammer dat het toestel enkel 2G ondersteunt, zie bijvoorbeeld T-Mobile welke per 15 november 2020 stopt met het aanbieden van 2G in Nederland.

T-Mobile adviseert mensen met een toestel dat alleen 2g ondersteunt, over te stappen op een nieuwe telefoon. Beter niet de Nokia 106 :P

[Reactie gewijzigd door thafusion op 28 juli 2024 19:57]

Nu moet je wel beseffen dat T-Mobile in deze een buitenbeentje is. De meeste telco's zetten 3G uit, en laten 2G bestaan omdat er best nog wel veel IoT/M2M devices 2G gebruiken. Ik snap eerlijk gezegd de overweging niet van T-Mobile om 3G in stand te houden. T.o.v. 4G voegt dat niets toe, 2G voegt nog wel iets toe (last resort voice, netwerk support voor goedkope M2M devices).

Het enige wat ik kan bedenken is dat ze waardeloos/duur contract met het 3G RAN leverancier hebben en dat ze daar zo snel mogelijk van af willen.
Het lijkt T-mobile vooral om het spectrum te gaan. Het zou mij niet verbazen als ze *ook* 3G willen gaan uitschakelen, maar op dit moment vinden dat nog onvoldoende telefoons op het netwerk VoLTE ondersteunen om dat al aan te gaan kondigen.

(Ze hebben natuurlijk gewoon statistieken van alle verbonden devices en wat die wel/niet zouden kunnen).
Het bericht hiervoor:

07:01 .Geek - Tweakers Podcast #33 - Intel-processors en het einde van 2g

En dan dit:
De Nokia 106 ondersteunt alleen 2g-netwerken.


Typisch.
Exact. Daarom gooi 3g er uit, elke telefoon tegenwoordig support 4g. En vele ondersteunen enkel 2g.
Als we 3G droppen kan je in een groot deel van Nederland niks meer. Er bestaat ook nog zoiets als dekking.

Ik woon een paar minuten boven Rotterdam en er is al erbarmelijk bereik met zowel Vodafone als KPN...
Er is meer dan een consument met slecht bereik.

Veel alarm systemen en such zitten op 2g.
De 3g masten kunnen dan omgezet worden in 4g masten, als ik me niet vergis.
Het punt zit hem in de frequenties.

Nu vind ik het wel vreemd dat je geen 4G ontvangst hebt me KPN/Vodafone, want deze bied 4G aan op de 800mhz band, welke veel makkelijker binnenkomt in gebouwen.

T-Mobile (Waar veel lof over hun 4g netwerk bestaat) zit dan enkel in de 1800 en 2600 mhz band.
Maar, deze banden worden ook gebruikt door KPN/Vodafone voor 4G.

Ik vermoed dan ook dat KPN/Vodafone minder masten in je buurt heeft staan, of dat deze masten nog niet van de "nieuwste" zendapparatuur zijn voorzien.

Benieuwd waar de masten bij jou in de buurt staan?
West nederland - Klik!

Oost Nederland - Klik!
T-mobile gebruikt ook zijn 900-band voor 4G.
Buiten masten omzetten van 3G naar 4G, alle telefoons moeten dan ook gecertificeerd zijn voor 4g bellen. Ik heb nu de oneplus 6t, heerlijke telefoon maar op het netwerk van tele2 niet gecertificeerd voor VoLTE. Als ik ga bellen schakeld mijn telefoon terug naar 3g H+ etc. De hardware ondersteund het prima maar de fabrikant wijst naar tele2, en tele2 naar de fabrikant. Beide zijn ze bereid om "samen" te werken maar actie komt er niet.

Ookal zijn wij tweakers niet de meerderheid van Nederland zullen er toch heel veel zijn met nieuwe telefoons die net VoLTE gecertificeerd zijn.

Of de providers moeten het proces makkelijker maken of we zullen toch nog even vast zitten aan 3g }:O
Vanaf ik ergens kom dat weinig/geen bevolking heeft heb ik 3G soms zelfs 2G.

[Reactie gewijzigd door Single_Core op 28 juli 2024 19:57]

Handig als reserve telefoon bij backpacken.
Lijkt wel erg op een Nokia 3210.

Klik!
Ik vraag me af wat de meerwaarde en nieuwswaarde van dit toestel is t.o.v. van de bestaande Nokia 105?
Die heeft op het eerste gezicht dezelfde specificaties (1,8", 4MB, 2G, 800mAh, 73g, micro-USB,...) vanaf 19,90 euro.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.