OEM's klaar voor release Pentium 4

Bij CNET is te lezen dat de grote computermakers hun aanbiedingen al in de schappen hebben staan voor de release van de Pentium 4 1,4GHz en 1,5GHz, die komende maandag zal plaatsvinden.

Zo heeft Dell de P4 verwerkt in de nieuwe Dimension 8100, die bovendien een zwarte design-kast meekrijgt. Prijzen van Dell zijn nog niet bekend. Compaq gebruikt de 1,4GHz en 1,5GHz versie in de nieuwe Presario 7000T lijn, waarvan de prijzen beginnen bij $1900. Ook Gateway biedt systemen met beide processoren aan, dit keer vanaf $1999. IBM implanteert Intel's nieuwe speeltjes in de NetVista reeks en de single-processor workstations.

De OEM's hebben de processor dus wel opgepakt, maar gezien een aantal nadelen is het nog afwachten hoe het allemaal gaat verkopen; zo worden de P4's zoals bekend op dit moment alleen met Rambus geheugen geleverd:

Analysts have in general predicted that these types of applications will benefit. On the other hand, people may not see huge improvements when it comes to standard applications such as word processing.

In addition, Pentium 4 systems won't be cheap and initially will work only with Rambus memory, an expensive technology that inspires arguments almost as heated as the Intel-AMD debates. A review of current consumer computers from Hewlett-Packard, Gateway and Compaq shows that Athlon computers are often less expensive or come with bigger hard drives or faster chips than equivalent Pentium III systems, let alone those with Pentium 4s.[break]Bovendien heeft de P4 de neiging om onderdak te zoeken in een ouderwets grote kast, net nu kleine PC's steeds meer de mode worden. Veel klanten kopen een A-merk PC voor het design, en dat heeft vaak ook te maken met de grootte van de kast.[/break]Pentium 4 boxes will also be big because of the insulation required. The chip consumes an average of 50 watts of power when in operation, according to Intel. This is less than the 60 watts some of the first Athlon chips consumed but more than standard Pentium IIIs consume.

"I don't agree with the strategy of offering these large, large chassis," said Technology Business Research analyst Brooks Gray. Despite the Pentium 4's need for a bigger box, Gray said the trend is toward smaller PCs, either in the office or at home.

Door Arjan van Leeuwen

17-11-2000 • 22:27

17 Linkedin

Bron: CNET.com

Reacties (17)

17
16
4
4
0
8
Wijzig sortering
Intel heeft de geld en macht. De grote OEM stappen niet zo super snel in nieuwe stuff van intel (hoeveel OEMS heb je die daadwerkelijk p3 met Rambus levert? een paar terwijl er tientallen zijn). Ruwe geld speeld hier ongetwijfeld een rol. Plus als intel van Rambus af is gaat intel denk ik agressief AMD aanvallen. Ik denk toch dat ze AMD wel erg op hun markt toelaten (zelfs ik heb een AMD;-)
Allemaal voordelen voor ons. Vorige week nog een duron 650 gehaald draait nu op 1008 dat maar voor F205 ongelofelijk. Als je een jaar terug zei ik kan 1Ghz voor F205 krijgen werkt je vierkant uitgelachten
De grote OEM stappen niet zo super snel in nieuwe stuff van intel (hoeveel OEMS heb je die daadwerkelijk p3 met Rambus levert?
Hoebedoelu? Dell, Compaq, Gateway en IBM hebben vanaf maandag hun systemen klaar staan. En dan praten we meteen over een paar hele grote OEM's. Of bedoel jij Vobis?
hij heeft het over een p3 met rambus...
Op
shrimpwars.be/news_comments.php?nid=443
zitten een stel van onze vlaamse zuiderburen, die o.a. fanatieke online-Quakers zijn, al te smachten naar a.s. maandag. Shrimpwars is al een paar dagen in het bezit van een 1.4 Ghz P4 en hebben 'm inmiddels uitvoerig getest, zeggen ze. Maandag, als de P4 officieel in de verkoop gaat, vervalt de zwijgplicht en hopen de gamers op goed nieuws voor de benchmarks van hun favoriete spelletjes. Grappig is het om te lezen hoe ook de Vlaamse taal inmiddels met anglicismen (of zijn het amerikanismen?), gamers- en turbotaal verrijkt is :).

Een paar reacties aldaar:
1. Rulez 23:44, 15 November, 2000
Kickass!!! :)
By the way, zit er ook een wedstrijd aan vast? ;-)

2. Seifer 01:38, 16 November, 2000
Neen, Rulez ge moogt er geen meenemen! Tsss, die profiteurs hier he! ;-) Kiddin'!
Zeg, Rulez, bedankt om nen SW Hardware-aanhanger te zijn he! Als we ooit iets terug kunnen doen: name it! En neen, ne P4 zit er nie in! ;-)

4. killhead 08:55, 16 November, 2000
Ik wist nie de gij hier ook nen nieuwsaccount op had :) handig ;)

7. Pesticide 10:56, 16 November, 2000
Mag ik al verklappen dat ie suckt ? ;p

8. DoubleD 17:28, 16 November, 2000
nice :)
kick em arses! :)
is er echt gene P4 te winnen? :p

9. Shock 19:25, 16 November, 2000
euhm, mijn peeceeke deze zomer gaat toch nen kickass P4 + gieg zijn zenne .... *KWIJL*

10. Seifer 20:17, 16 November, 2000
Shock, de P4 zal pas vanaf 1.4 Ghz verschijnen!
Dus, zal wa meer zijn dan 1 Ghz zenneuh!

12. JMke 18:15, 17 November, 2000
Intel set to introduce Pentium 4 Monday - WSJ
NEW YORK, Nov 17 (Reuters) - Chipmaker Intel Corp. (NasdaqNM:INTC - news) will introduce its long-awaited Pentium 4 chip on Monday, the Wall Street Journal reported in its electronic edition Friday.


The Pentium 4, operating at 1.4 gigahertz, will cost about $625, and the 1.5 gigahertz version will cost about $795, according to personal-computer makers, the paper said.

AMD's 1.2 gigahertz Athlon chip costs $612, it added.

// schone sponsers hebben jullie dat ge diene al vasthebt voordat em uit is ;)
Zouden zij dan 1 van die 5 eerste P4's gekocht hebben :)? Nou maar hopen dat ze weten hoe ze een CPU moeten reviewen en hem niet gefrituurd hebben ;)!
jah!!! zal wel net zo zijn als de pIII
eerst duur EN INSTABIEL dan stabieler en goedkoper en dan maar weer een nieuw moederbord maken met ipv slot ,1 fcpga zeer but, waarom veranderen ze zoveel, mijn oude p200 mmx kan ik niks meer mee niet upgraden nix!!!
maar jah een amd is veel goedkoper en sneller op somige gebieden, daarom geen p4, pentium's is gewoon but het gaat me niet om amd maar gewoon, een amd voor de helft v.d. prijg een betere processor, en dan maar allen blijven veranderen van edo naar sg, sg enz. nou mzzl gijs-jan,
Sorry maar de verleiding is groot om hier een reply te doen.

Kijk intel probeert ten minste iets. Memory is jaren lang een bottle neck geweest bij een systeem. AMD kijkt liever de kat uit de boom. Ik vind het gewoon top van intel dat ze Rambus pushen om die bottle neck te overbruggen. Dat is niet gelukt hebben ze dat ook toegegeven. Wat doet amd? zit zit, zoals jij het zou zeggen, op hun butt. ik wil niks zeggen maar SocketA heeft heel veel over eenkomst met Fc-pga. Fc-pga was eerder dan SocketA. Verklaar nader waarom fc-pga but is en SocketA niet?.

AMD is nu beter. Dat zeg ik er gerust bij. Vergeet echter niet dat Rambus intel in een houtgreep heeft. Met de geld die ze hebben kunnen ze denk ik wel Rambus opkopen of afkopen. Intel komt 1e kwartaal met DDR chipset toch intresant, want ze mogen niks anders dan rambus only mobo's produceren tot 2003
Ik wil niet lullig zijn maar als je bij tomshardware gaat kijken loopt zijn "good old BX@133" beter dan een 820 met Rambus. En jij wilt beweren dat geheugen een bottleneck is ?????
Ach... voor mij was die verleiding om te reageren iets groter...
"people may not see huge improvements when it comes to standard applications such as word processing."

Alsof dat de laatste jaren het geval was. kan ook op een 486.
Gewoon zorgen dat je die maffe paperclip gedisabled hebt voor je het programma op start. }>
Wat is nu het echte voordeel van de P4 buiten de verse start met een nieuwe architectuur, die weer een paar jaar meekan?
De 64 bits processors staan eraan te komen, dus deze kan lang zolang niet mee als de P-pro architectuur. Ik krijg hierbij een echt Cyrix-gevoel: "ja maar hij is eigenlijk veel sneller dan de concurrentie" (waarmee dan?).

Als de Itanium eenmaal uitkomt wordt dit de 'Celeron' van de komende jaren: een hoge kloksnelheid met weinig prestaties.

We moeten nog even echte goede en eerlijke vergelijkingen afwachten, maar dit lijkt klok voor klok toch een achteruitgang te zijn in prestatie door de lange pipelines. Dat was bij vorige generatiewissels wel anders!

Ik vind hem lomp groot, energieverslindend heet en veel te duur. Als ik zo naar het formaat en al dat blinkend goud kijk lijkt het me een mooie warmhoud-onderzetter voor een glaasje thee. Voor de Sjeik van Brunei }>


<font color=#786562>* ]eep denkt: staat wel sjiek voor een sjeik.</font>
Wat nou AMD zit en zit!!

Wat dacht je van de 760 chipset's DDR weet je wel!!!
is dat niet een stap in de betere memory performance.....

Intel dacht teveel, en AMD heeft het afgelopen jaar gewoon een betere product geleverd aan de consument :*)

Intel is gewoon te duur voor zijn prestatie's en laten we het dan maar niet over de pentium 4 hebben. :( :(
Tssk lekker simpel gedacht, klok voor klok een achteruitgang. Als een PIII op 1.5GHz kon, nou dan...
Niet dus; PIII design kon niet verder; P4 design begint bij 1.4GHz maar kan wel weer even verder.
Ppro design geleverd van 180 tot 1000MHz.
P4 design van 1.4 tot ??? GHz.
The chip consumes an average of 50 watts of power when in operation
Zo'n P4 spaart je dus wel weer kosten voor je centrale verwarming uit, dat maakt 'm natuurlijk op de lange termijn economisch best interessant: de kachel kan lager als je maar zorgt dat je P4 lekker op temperatuur is - }:O d'r op en klaar is kees!

AMD kan er ook wat van hoor, dat weet ik, maar je zou toch eigenlijk verwachten dat 't stroomverbruik van moderne processoren een beetje omlaag zou gaan zo ondertussen!


* 786562 Reinaert
Kan iemand mij uitleggen wat OEM's zijn ?
Other Equipment Manufacturer. Ofwel fabrikanten die ander merk producten tot hun product maken zoals een Sky, Laser, Aldi enz die her en der producten inkopen en samenstellen tot een PC.

Maar ook wat Trust doet heet OEM, je koopt een product en laat je eigen merk/logo op stempelen.
OEM = Original Equipment Manufacturer

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee