Nu dan even iets minder gechargeerd
- Peter Molyneux had grote plannen die vaak in de uitwerking iets minder goed uit de verf kwamen. Maar het is ook de man achter vrij briljante games.
- EA: ook daar zitten goede franchises en vrij degelijke games tussen, ook veel rommel, maar niet alles. Verder, ja als er één publisher is die het nooit echt zal leren dan is het EA wel. Alles wat ze goed doen heeft maar één reden en dat is dat ze je de volgende keer weer lekker kunnen naaien. Battlefront 2 is het ultieme voorbeeld natuurlijk, dat gebeurt nu zelfs 'as we speak'.
- Ubisoft is zich keihard aan het revancheren sinds AC Unity. Origins landt overal bijzonder goed, en ze hebben andere bij launch gefaalde games weer uit het slop getrokken, en met succes. Verder is er één ding bij Ubisoft consistent en dat is de DLC en support na release. Die is gewoon goed, zelfs zeer goed te noemen. Kijk je nu bijv naar The Division, Ghost Recon Wildlands en zo dan is er weinig op aan te merken. Season Passes zijn doorgaans kwa prijs/content ook wel redelijk 'eerlijk'.
- Paradox.... tja, dan heb je duidelijk Stellaris 2.0 nog niet gezien. Daar staat gewoon met een gratis ! update een geheel nieuwe 4X space sim die zich kan meten met Civilization qua speelbaarheid zowel in SP als MP. Verder is er ook weinig op aan te merken want een geraamte bij een launchgame heb ik daar nog niet kunnen ontdekken als je dat afzet tegen wat anderen presteren. Er staat keer op keer gewoon een heel degelijke base game die barst van de features en gameplay. Dat er constant aan de mechanics gesleuteld wordt, akkoord, maar Stellaris is nu juist een perfect voorbeeld van een game die dat ook echt nodig heeft (gehad). En ook zichtbaar allerlei community feedback tot zich heeft genomen die het nu maken wat het is.
- Hello Games: ik zei het bij de release al en ik zeg het nu weer - heel veel van de hype en daarop volgende teleurstelling bij deze game is gebaseerd op een zwaar uit het verband getrokken interview waarin er ook heel onhandige dingen geformuleerd zijn. Maar iedereen met twee hersencellen en een klein beetje kennis van online gaming kon weten wat dit voor game ging zijn. Geheel procedural generated en toch een geheel instanced MMO? Droom lekker verder... Dat ging natuurlijk nooit zo zijn. Mensen dachten te kunnen multiplayeren maar dat is nooit echt in die woorden onderschreven. Had Sean het beter moeten uitleggen, absoluut. Heeft hij fouten gemaakt: Ja. Maar we zijn er zelf ook bij, en als je NMS bekijkt zonder die bagage dan ligt er eigenlijk gewoon een heel geinige exploratie/sandbox game met aardig wat toffe uurtjes gameplay. Zeker nu, overigens, want de afgelopen updates waren grote verbeteringen, ook in het ondersteunen van 'maak je eigen verhaal'. Je hoeft niet meer eindeloos door te reizen om een 'doel' te hebben.
Dus wat voor les? Ik ben er zelf ook niet vies van om tegen devs/publishers aan te schoppen als iets niet klopt, maar volgens mij leef je nog in de game-wereld van drie tot vijf jaar geleden. Er is wel degelijk vanalles veranderd en ook zeker ten positieve.
[Reactie gewijzigd door Vayra op 24 juli 2024 02:26]