Voor jou altijd. We zijn het meestal oneens, maar de discussies verlopen altijd plezierig!
Dank! En likewise.

Ja best apart hoe vaak we het oneens zijn... Ik zweer dat ik het niet expres doe.

En dat terwijl ik zo leuk ben om een biertje mee te drinken... Als ik alcohol zou drinken.

Blij dat zulke lycos achtige hosting er niet meer zijn

Het zal je verbazen...

Bravenet bijvoorbeeld bestaat ook nog steeds.
En er zijn bijvoorbeeld veel gratis blog- en forumhosts te vinden. Dat het geen "kijk mij eens met m'n frontpage site!!1!" shit meer is: d'accord, het probleem is nu gewoon verschoven naar een nieuwe generatie aan troep.

Maar facebook profileert zelf, stuurt zelf de advertenties. Zijn hebben dus een belang bij de inhoud specifieke inhoud van de site en ze sturen daarop, jij krijgt dingen te zien die passen bij jouw interesses. Facebook neemt dus controle op wat je te zien krijgt. En daarmee zijn de niet meer "dom" en kunnen die beperkte aansprakelijkheid wat mij betreft niet meer voor zich claimen (uiteraard is dat aan de rechter).
En toch heeft dat te maken met je likes en pagina's die je volgt, en je vrienden. Die kies je zelf uit.
Stel een of andere mafklapper schrijft echt een enorm racistisch betoog op een pagina. Dan zou jij dat niet te zien krijgen tenzij je die pagina al liked, het gesponsorde content is (dat zou mogelijk wel een probleem zijn voor FB trouwens

), het een vriend van je is die dit op die pagina publiceert óf in sommige gevallen als een van jou vrienden er op reageert of het liked.
Het is niet zo dat als Pietje de Nazi waar je geen vrienden meer bent iets op z'n eigen timeline smijt, dat jij dit dan zomaar te zien krijgt. Zo werkt dat natuurlijk niet.
Het is dus niet zo dat FB per definitie jou aanstuurt om "haatberichten" te zien, het is een algemeen algoritme dat op basis van wat jij ZELF hebt aangegeven dat je leuk vindt berichten op bepaalde pagina's laat zien; en uiteraard berichten van je vrienden laat zien. Ze sturen er dus niet bewust op aan om dit te tonen, om maar advertenties te pushen. Die advertenties verschijnen overal, dus ja: soms kan het voorkomen dat zo'n advertentie bij content staat die (mogelijk) illegaal blijkt te zijn. Daar kom je niet omheen, maar naar mijn mening is dat absoluut niet hetzelfde als "ja, Facebook heeft je daar naartoe gestuurd". Het blijft een systeem dat op basis van jou input werkt... En FB kan er niets aan doen als er soms mafklappers tussen zitten die het platform misbruiken met bizarre content; en kan er al helemaal niets aan doen als het een twijfelgeval is waar uitsluitend een rechter iets mee kan.
... Maar ik denk zomaar dat we, geheel in traditie, het hier inderdaad nooit eens over zullen worden.

Dat zou onwenselijk zijn als facebook "dom" zou zijn, maar juist prima als ze zich als een "intelligent" platform gedragen. Zij bepalen wat jij ziet en mogen daarbij het zekere voor het onzekere nemen.
Zoals hierboven gezegd is dat niet helemaal waar.
Als toevoeging daar op: als ik nu op Facebook zoek naar "Rednecks against blackies" (ik moest ff iets belachelijks verzinnen, sorry

) en die pagina open, en die staat bomvol shit als "Scientific proof why black people are the untermensch" (wat ze volgens Amerikaanse wet overigens prima mogen zeggen

): dan heb ik daar toch echt zelf naar gezocht, en is het niet Facebook die me er naar toe stuurt. En toch kunnen er advertenties bij verschijnen. Wie weet veranderen de ads op die pagina dan opeens naar ads voor een dubbelloops jachtgeweer, maar dat is weer een ander verhaal. Opnieuw heeft FB me absoluut niet gestuurd...
En zo voort.
[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 12 juli 2017 03:06]