... dat ze maar niet kunnen geloven dat al dat "oliedomme gedrag van politici en rechters , hun gebrek aan inlevingsvermogen en begrip" , niets anders is dan gewoon criminaliteit en corruptie. Ze snappen donders goed dat er eigenlijk juridisch niets op ... tegen is.
Rechters zijn hier niet de schuldige, die interpreteren alleen de wet. Politici is een ander verhaal. Als een wet niet het gewenste effect heeft dan kan de politiek de wet aanpassen, ongeacht of dat redelijk is of niet, ongeacht of die aangepaste wet ingaat tegen alle rechtsbeginselen of niet.
Soms is het goed als een wet aangepast wordt, bijvoorbeeld omdat slimme advocaten en zakenmensen misbruik maken van een maas in de wet. Soms werkt het rechtsongelijkheid in de hand. Veelvuldiger is het als blijkt dat van een groep die ze extra wilden belasten een deel de dans ontspringt, met name als dat het gevolg is van een rechterlijke uitspraak die aantoont dat de wet niet deugd. Voorbeeld, de wet om scheefwoners met extra huurverhogingen op te zadelen (terwijl ze vaak nergens naar toe kunnen)
https://www.rijksoverheid...dicaties-belastingsdienst
Een ander mooi voorbeeld in deze is de wetgeving rond overtreding van de snelheidsbeperkingen.
Omdat de meetapparatuur van de politie af kan wijken (naar beneden en naar boven) heeft de rechter in op een gegeven moment bepaald dat er een correctie op de gemeten snelheid moest komen. Dit betekent dat je als de politie een snelheid van 54 meet de werkelijke snelheid tussen de 51 en 57 heeft gelegen (met een statistische foutmarge). Je krijgt dan een boete van 1km te hard. Het is mogelijk dat je dus inderdaad slechts 51 reed en dat de wettelijke correctie precies overeenkomt met de afwijking van de (jaarlijks geijkte) apparatuur. Het is ook mogelijk dat je 52 reed en de politie-apparatuur slechts 2km overdreef. Aan de andere kant is het dus ook mogelijk dat je inderdaad die 57km/u reed, dat de politieapparatuur 3km de andere kant op afweek (en zo dus 54 gemeten heeft) en dat je daarnaast de correctie krijgt. Dan ben je dus 6km gematst. Als de meetwaarde na correctie onder de 50 komt hoor je er niets van.
Toen kwamen op een gegeven moment de navigatiesystemen in zwang. De snelheidsmeters van auto's wijken vrijwel altijd af. (Vroeger was dit zo rond de 10%. Volgens de EU-norm moet een snelheidsmeter altijd meer aangeven dan de werkelijke snelheid maar minder dan 110% + 4km (dus bij een werkelijke 100km per uur mag hij maximaal 114 aangeven, bij 50 maximaal 59, bij 80 maximaal 92) maar autosnelheidsmeters worden nauwkeuriger)
Maar de snelheid die navigatiesystemen wijken niet af omdat deze niet gewoon de door hun gemeten waarde weergeven (ze zijn niet onderhavig aan de genoemde EU-norm). Het gevolg hiervan is dat automobilisten harder kunnen rijden zonder het risico te lopen een boete te krijgen en ook, gebruik makend van de eerder door de rechter bepaalde correctie harder kunnen rijden zonder een boete te krijgen.
Hierover was een paar jaar geleden grote verontwaardiging in de tweede kamer omdat er nu massaal te hard gereden kon worden zonder dat er boetes zouden worden uitgeschreven. Eigenlijk wilden die kamerleden om die reden gewoon navigatiesystemen gaan verbieden maar ze begrepen ook wel dat dat niet kon.
Nog een voorbeeld van dergelijke 'reparatie'wetgeving:
De uitkomst van het arrest is onwenselijk, blijkt uit een reactie van staatssecretaris Wiebes van Financiën. Hij verwacht, mede door alle media-aandacht voor dit arrest, dat aanzienlijk meer dan de nu ongeveer 9000 IB-ondernemers en resultaatgenieters met een onzelfstandige werkruimte aan huis, gebruik gaan maken van de mogelijkheid om het huurrecht aan te merken als ondernemingsvermogen. Met een derde nota van wijziging op het Belastingplan 2017 steekt hij hier een stokje voor.Zij zijn het slaafje van ieder groot en machtig bedrijf.
Klopt. Als het om een voordeeltje gaat voor een groot bedrijf dan volgt geen reparatiewetgeving. Sterker nog die probeert men met nog meer voordeeltjes te lokken ook al levert het nauwelijks werkgelegenheid of belastinginkomsten op.
En vooral van het systeem , opgezet door fascisten.
Verkeerde terminologie.
Met de zelfde logica was iedere wapenfabrikant allang ontmanteld.
Klopt maar daar gaat veel meer geld in om als in dit soort kastjes. Het zijn degenen die het meest verdienen die de wetgeving naar hun hand zetten.
[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 7 juli 2017 15:26]