Alleen TCL, bekend van het merk Alcatel op smartphones, zal toestellen onder de naam BlackBerry uitbrengen in de Europa. In sommige andere landen laat BlackBerry de mogelijkheid open dat andere fabrikanten toestellen uitbrengen, maar in Europa is TCL de enige leverancier.
Daardoor zullen er in de toekomst alleen BlackBerry's verschijnen als de recente DTEK50 en DTEK60, zo blijkt uit een aankondiging van beide bedrijven. Beide DTEK-telefoons zijn gebaseerd op eerdere modellen die TCL onder de vlag van Alcatel uitbracht. De BlackBerry-telefoons van TCL zullen de software van de Canadese voormalige smartphonefabrikant hebben.
De exclusieve overeenkomst van TCL en BlackBerry geldt in alle landen, behalve India, Sri Lanka, Nepal, Bangladesh en Indonesië. Daar kunnen andere fabrikanten ook met de software en het merk van BlackBerry aan de slag. TCL doet niet alleen het ontwerp en de fabricage, maar handelt ook de garantie af en zorgt voor een klantenservice voor de BlackBerry-telefoons.
Ondanks dat TCL nu de enige leverancier zal zijn, komt BlackBerry komend jaar nog met een enkel nieuw model met fysiek toetsenbord. Daarvan kwamen onlangs al foto's van online. Daarmee eindigt de hardwaretak van BlackBerry.
DTEK50