Microsoft presenteert Surface Book i7 met langere accuduur

Microsoft heeft op zijn evenement de Surface Book i7 gepresenteerd, een krachtigere versie van zijn laptop met een langere accuduur. Het bedrijf heeft het uiterlijk zo goed als gelijk gehouden, maar intern is er wel een en ander veranderd om hitte af te voeren.

De accuduur is volgens Microsoft 30 procent langer en de Surface Book i7 zou zestien uur moeten meegaan. De nieuwe Surface Book draait op een Intel Core i7 van de Skylake-generatie, met een ingebouwde gpu die dubbel zo krachtig zou moeten zijn als die van de vorige generatie. In de laptop zit een Nvidia GeForce GTX 965M. De vorige Surface Book heeft maximaal een GTX 940M.

De Surface Book i7 komt in november uit in de Verenigde Staten en kost 2399 dollar. Het is onbekend of en wanneer Microsoft de nieuwe laptop uitbrengt in de Benelux. De vorige Surface Book heeft Microsoft nooit officieel uitgebracht in de Benelux, maar hij is via grijze import wel te koop.

Surface Book i7 2399 dollar 2799 dollar 3199 dollar
Cpu Core i7 Core i7 Core i7
Werkgeheugen 8GB 16GB 16GB
Gpu GTX 965M 2GB GTX 965M 2GB GTX 965M 2GB
Opslag 256GB 512GB 1TB

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Arnoud Wokke

Redacteur

26-10-2016 • 17:25

153 Linkedin

Reacties (153)

153
143
70
3
0
40
Wijzig sortering
Snap niet wat hier zo bijzonder aan is. Enorm duur (een stuk duurder dan een MacBook Pro, die volgens velen al overpriced is), en ook vrij dik.
Ik heb de macbook pro gehad en sinds kort de surfacebook i7

Het is een wereld van verschil. Native Windows 10 in microsoft hardware en het scherm kan van het toetsenbord.
Hij is inderdaad sneller en beter dan mn macbook pro, en de behuizing is super.
Neemt niet weg dat de macbook pro ook een prima laptop is.

Overigens is een macbook pro met dezelfde specs ook niet goedkoop. Zit in dezelfde prijsklasse.

Ik gebruik hem in combinatie met het microsoft doc en heb de surface book onderweg nog nooit hoeven op te laden als ik een dag bij een klant aan het werk ben.

dus al met al vind ik de surfacebook net iets completer en beter dan de macbook pro
Echt goed vergelijken met een Mac kunnen we morgen pas, als Apple prijs geeft wat zij voor de laptopjes in petto heeft. Maar inderdaad, kwa prijzen zal het elkaar niet veel schelen met deze specs.
Macbook Pro 15 met 16GB kost $1999 (apple.com, Amerikaanse prijs), deze Surface Book met 16GB kost $2799. Hoe kan je dat nou "dezelfde prijsklasse" noemen?
Hij kost $1999 ZONDER gpu en met 256GB opslag.
MET gpu/512GB kost hij $2499

Scheelt dus maar $200
Voor $1999 krijg je geen GPU, maar wel een Iris Pro, die niet veel onder doet t.o.v. een dedicated GPU.

De keuze voor Iris Pro ipv dedicated GPU is te rechtvaardigen:
- hogere efficiëntie
- minder elektronica in de behuizing
- meer ruimte voor accu
- niet iedereen speelt hardcore games op zijn laptop
Sterker nodig, ik heb om deze redenen liever de Iris Pro dan een dedicated GPU.

De keuze voor 8GB in een $2399 laptop is gewoon NIET te verdedigen, dat slaat werkelijk NERGENS op. Een extra 8GB module levert voordelen op voor nagenoeg iedereen (ook niet-gamers), zonder nadelen, en kost wat, een paar tientjes?

[Reactie gewijzigd door mohf op 26 oktober 2016 20:43]

- De Surface Book is ook gewoon met Intel graphics uitgerust als je de kracht van de dGPU niet nodig hebt.
- Minder elektronica, really?
- Deze Surface Book heeft 16 uur batterij, de door jou genoemde MacBook Pro komt niet verder dan 9.
- Is ook eigenlijk niet bedoelt voor gamers, maar voor professionals.

En de Iris Pro graphics komen niet in de buurt van deze dGPU. Deze is over de band genomen ruim 150% sneller. http://gpu.userbenchmark....100-Mobile/m24481vsm25925
Het verschil is kleiner, ongeveer 75%.
Macbook Pro 15 heeft Iris Pro (6200), geen Iris (6100)/
Inderdaad je hebt helemaal gelijk. Maar niet de 6200(Desktop) die daar staat.

Volgens de specs van Intel komt hij meer overeen met de 6100 dan de 6200.

Normale 6100: http://ark.intel.com/nl/p...r-4M-Cache-up-to-3_40-GHz

MacBook Pro: http://ark.intel.com/nl/p...r-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

"Echte" Pro 6200: http://ark.intel.com/nl/p...r-6M-Cache-up-to-3_80-GHz

De Pro 6200 heeft eDRAM, vandaar de hogere resultaten. Dit zit er bij de MacBook Pro niet op. Tevens heeft de MBP ondersteuning voor DX12 wat de Pro 6200 opvallend genoeg niet heeft. Daarnaast is het verbruik van een proc met een Pro 6200 bijna 2 keer zo hoog als die van de MBP.

Ik blijf erbij dat de vergelijking die ik aanhaal het beste is.

Edit: De Pro 6200 is voorbehouden aan desktop systemen. Waarschijnlijk heeft Apple, Intel overtuigd om de tag Pro mee te geven zodat ze daarmee kunnen pronken. Maar helaas...

[Reactie gewijzigd door Triogap op 27 oktober 2016 10:19]

Het ding is inderdaad niet bedoeld voor gamers, maar ook lang niet elke "professional" heeft een dGPU nodig. En als je die niet nodig hebt, is er helaas geen model zonder (dat goedkoper had kunnen zijn, of een grotere accu had kunnen hebben, of ruimte voor max 32GB RAM...).

Microsoft lijkt de laatste tijd veel aandacht te hebben voor VR (van VR headsets tot Paint3D), en ik denk dat dat een belangrijke reden voor ze is om alleen dGPU modellen uit te brengen, daarvoor is die extra performance nodig.
Dit zijn de nieuwe Surface Books die gemaakt zijn voor extra performance. Er zijn zeker lower end devices zonder dGPU, https://www.microsoftstor.../pdp/productID.5072642200. De dGPU die op deze pagina genoemd wordt is de GTX 940M niet de 965M uit de nieuwe modellen. Echter is er inderdaad geen versie met 16GB+ geheugen zonder dGPU. Daarnaast zit de dGPU niet in het tablet deel maar in de base. Dus die ruimte kan niet gebruikt worden voor werkgeheugen, wel voor accu.

Daarnaast loopt de vergelijking met de 15" MBP spaak, omdat deze gewoon een maat groter is. De vergelijking zou je moeten trekken met 13" MBP. Die is vergelijkbaar in grote en gewicht. Ook is de basis versie vergelijkbaar in prijs. Echter kan je die niet krijgen met dGPU. Wel goedkoper met 16GB geheugen.
Een paar tientjes? Ik denk dat als je 8GB erbij laat plaatsen op apple.com/microsoft.com dat zonder problemen meer dan €100 gaat kosten.
Sowieso moet je niet bij Apple/Microsoft wezen als voor prijs/performance gaat.
Apple verkoopt voor $1100 een 13" laptop met 4GB ram en 500GB HDD...

Ik ben het helemaal met je eens op het igpu/dgpu gedeelte. Heb zelf ook liever een 6700HQ met een Intel 580 ipv een 940/950/960. Helaas zit de 580 alleen op hele dikke Xeon's of op de Skull Canyon soc.
En verder doet de Iris van de Haswell serie het toch wel een stukje minder dan een dGPU.
Ik speel geen games, maar 16GB is voor mij toch wel de minimum. In mijn huidige Samsung 15 inch ultrabook (1.6kg, 15mm) kan ik gewoon zonder gezeik 2x 8GB prikken voor nog geen €80:

pricewatch: Crucial Mac Memory CT2C8G3S160BMCEU

Ik kan werkelijk niet begrijpen waarom Microsoft het zo nodig vond om €40 voor 1x8GB te besparen op een $2399 laptop. Als je het mij vraagt hebben ze dit express gedaan, zodat iedereen upgrade naar de $2799 variant.

Trouwens, de 6700HQ heeft een normale (langzame) iGPU, geen geen Iris Pro.

[Reactie gewijzigd door mohf op 26 oktober 2016 22:33]

Leuk, en probeer nu eens 8GB te plaatsen in de besproken high end systemen van Apple en MS ... juist ja, dat gaat niet. Zeker in ultraportables vind je vandaag amper nog toestellen waarop een SODIMM slot voorzien is.
Apple verkoopt al een jaar lang geen 15 inch Macbook met <16GB, dus je punt is alleen relevant op de <= 13 inch

Mijn 15 inch ultraportable is toevallig een uitzondering (NP900X4D), daar stonden zelfs aanwijzingen in hoe je extra RAM kon bijprikken.
Aan de bleeding edge van portability en performance is er geen plek voor slots die veel plek op nemen. Gesoldeerd geheugen is veel compacter.
In mijn huidige Dell kan ik gelukkig ook zelf mijn ram toevoegen. Anders was ik volgens mij €140 kwijt bij Dell voor 16GB.

En inderdaad.. Zo upgraden meer mensen naar het duurdere model. Dell verkoopt bijvoorbeeld ook nog laptops met een 1366x768 scherm voor rond de $1000. Een beetje belachelijk.

Dat is precies het probleem wat ik aankaartte. De mainstream CPU's hebben allemaal een meh iGPU. Goed genoeg voor wat games op 720p, maar daar houdt het ook wel snel mee op. De allerdikste iGPU van Intel de 580 zit bijvoorbeeld alleen op Xeons van $800+ en de i7-6785R die alleen in de Skull Canyon nuc zit:(.
Voor de prijs van met gpu, daar krijg ik een alienware laptop met een 99whr batterij, tobi eye-tracking, 4k scherm usb c, graphics amplifier, een gtx 1070, een Intel i7-6820HK (met Dynamic overclocking wat de cpu blijft overvolten/clocken zolang er genoeg headroom is) 16gb ram & 1 tb hdd en zo kan ik verder gaan.

Ik begrijp dat dit voor een hele andere markt is, maar als je deze laptops vergelijkt met andere laptops uit deze prijs klasse doen ze best heel erg onder.

Dezelfde alienware die een gtx 1070 in zijn chassis vasthoudt kan ook een 1080 hebben ( fully unlocked dat wil zeggen dat deze niet bijna even snel als de pc gtx 1080 is maar deze is even snel. Ze hebben niks eraf gehaald om te compenseren. )

En dat het chassis precies de helft dikker is.

Als ze het een paar mm dikker hadden gemaakt had er waarschijnlijk wel een 1060 in gekund.

Edit:Typo's

[Reactie gewijzigd door l99030607l op 27 oktober 2016 09:32]

Ik zeg bijna hetzelfde 5 comments hierboven. Je moet voor prijs/performance niet bij apple/microsoft zijn.
En mij leerde ze vroeger op school dat 2799- 2499 300 was.
Maar ja, in uw land tellen ze waarschijnlijk veel meer optimistisch dan in mijn land ;)
Haha ik zou zo voor Microsoft kunnen werken 8)7
Maar die heeft geen dedicated videokaart, als je dat bij Apple wilt zit je al snel in de buurt wat betreft de prijs.
echt niet. ik heb er 2930 euro voor betaald (3 jaar geleden)
Gaat wel om de i7 met retina scherm en 512 GB SSD
Ik heb zelf een MBP 15" met 1TB SSD en GPU die nu ongeveer een jaar oud is. Deze zat toch echt in dezelfde prijsklasse als de Surface Book.

Ik draai overigens primair Windows (via Bootcamp) op deze machine, heb OSX geprobeerd en was er gewoon minder productief mee. Heb voor sommige taken (development) nu eenmaal OSX nodig en dan kan ik of een OSX VM draaien (legaal want Apple hardware) óf booten naar OSX. Maar los van OSX is de hardware wat voor mij de prijs rechtvaardigd en vergeleken met de surfacebook is het Apple toetsenbord fijner en vooral het trackpad (wat een wereld van verschil).

Wat wel lastig is aan Windows op MBP is dat Apple bewust alles een beetje slechter laat werken dan onder OSX: de drivers zijn vaak slecht en worden niet vaak bijgewerkt. Maar goed daar ben je dan tweaker voor, heb in Trackpad++ een driver gevonden voor het trackpad wat mi nog beter werkt dan onder OSX incl. Pinch to Zoom, gestures, soepele scroll etc.

Waar OSX wel een stuk beter in is: high dpi/scaling maar dat resulteert dan altijd in scherpere weergave en dus niet in extra oppervlakte.

Ik zou deze surfacebook zeker overwegen mits het trackpad beter werkt.

Waarom dan geen andere Windows machine (even los van OSX)? Accuduur is er zeker eentje van, hieronder wordt ergens de alien pro aangehaald maar een gaming laptop gaat niet in de buurt komen van deze accuduur (of die van de MBP). Gewicht/lawaai spelen ook een rol en tenslotte en dat was voor mij het argument voor de MBP een jaar geleden: de snelheid van de flashdisk (NVMe) die een behoorlijk stuk sneller is dan de meeste SSD's.
Ik heb daar dagelijks plezier van, ook met het draaien van VM's etc.

Daar komen dan nog kleine dingetjes bij zoals een kleine voeding (de magsafe2 connector

Ideal zou zijn een optie om 32 GB memory te kunnen plaatsen (mijn Dell Precision van 4 geleden kon dat wel maar was een bakbeest met een baksteen als adapter).
De huidige Macbook Pro 15" met i7 er in kost minimaal 2799 euro. Dus dat is een stuk duurder dan deze Surface. De 13" Macbook pro met i7 kost 2209 euro, maar dan heb je dus geen discrete videochip er in zitten. We moeten even kijken wat Apple morgen presenteert, maar ik gok dat de prijzen niet veel anders zullen zijn dan de huidige met iets verbeterde hardware.
De huidige 15" MBP i7 begint vanaf 2249, de versie met discrete is idd 2799, wel altijd 16GB. Weet trouwens niet of de i7 in de Surface een dual-core of quad-core is. In de 15" MBP zit altijd een quad-core
Wat je zegt klopt niet. De goedkoopste MacPro met 15 inch scherm en i7 kost 2249 op de Apple site. Dit is dan de 256GB versie met 2.2GHz processor. Deze heeft echter een groter broertje met 512GB en een 2.5GHz i7 die kost inderdaad 2799;-)
Voor Microsoft blijft dit apparaat een showcase voor wat er mogelijk is met Windows 10 en OEM partners te laten zien wat er mogelijk is en hebben, in mijn ogen toch wel redelijk succesvol, een nieuw segment aangeboord met de 2-in-1 apparaten.
Het is een enorm goede tool voor creatives. Waar macbook pro's sowieso geen touchscreen hebben. Is dit een laptop die je kan omvormen tot een zeer goed teken tablet bijvoorbeeld. Daarnaast. De Surface book was duurder dan de Macbook pro 13. Maar goedkoper dan een Macbook pro 15. De Surface book heeft net zoals de Macbook pro 15 de optie voor een aparte GPU om de prestaties te verbeteren.
Kun een digitale pen gebruiken op de MacBook Pro? Nee.
Kun je het scherm van een MacBook Pro loskoppelen van het toetsenbord? Nee.

De een zal meer waarde hechten aan deze features dan de ander, maar dit maakt het wel erg bijzonder.
En als je dan daar geen waarde aan hecht kun je weer beter een dell xps 15 kopen dan een MacBook. Alleen als je het doet voor MacOS moet je zo'n ding kopen, alle andere redenen zijn niet houdbaar.
De 15inch MB Pro Retina met gelijkaardige specs: i7, 16gig RAM, 2gig GDDR5, 1TB flash storage...
Kost momenteel op de site van apple: €3399. Dus duurder dan de Surface.

De surface Book is inderdaad een duur toestel, maar het is dan ook bedoeld als een premium apparaat. Als een directe tegenstander van de MBP. Net zoals de Macbook pro een duur toestel is, zullen er ook voor de surface book mensen bereid zijn om dit aan zo'n prijs te kopen.

Net zoals ik bereid was om 1200euro voor mijn macbook air te betalen. Inderdaad een smak geld maar ik heb het mij nog geen seconde beklaagd! Moest ik terug overschakelen naar Windows dan neem ik de surface book zeker in overweging, maar ook de surface tablets. Ze bieden allemaal iets unieks en zijn daarom zo duur... ik zo het ook liever goedkoper zien maar helaas is het zo...
Ik prefereer een solide systeem boven een fancy dunne laptop. Ik zie liever meer robuuste hardware en kwalitatief hoogwaardige materialen dan dat alles perse platter moet, wat geen andere functie heeft dan puur uitstraling. Dus mij staat dit wel aan.

Afhankelijk van de verdere specs is dit inderdaad een MacBook Pro concurrent, dus dat deze ook op hetzelfde prijsniveau zit vind ik niet raar.
Solide is het systeem wel. Apparaat voelt echt super aan.
Wat echter ontbreekt om zakelijk interessant te zijn, is NBD.

Vreemd genoeg biedt Dell de Surface Pro wel weer aan met NBD.
Next Business Day. Ofwel korte doorlooptijd bij incidenten.
Thanks. Dat lijkt me inderdaad ook belangrijk.
Daar betaal je echter wel voor op jaarbasis. HP e.a. fabrikanten kunnen dat ook leveren.
Bij alienware zit het eerste jaar gratis in de prijs
"gratis" Als in: is doorberekend in de prijs voor het product, ze staan niet bekend om de goedkoopste.
Nee klopt maar met de componenten die ze gebruiken en de service die ze bieden vind ik het wel logisch.

Als je in de grote stad woont, en je laptop of pc is kapot staat er volgende dag een monteur voor je deur. Daar mogen andere fabrikanten ook wel een voorbeeld aan nemen ( voor de Premium producten )
Jij geeft daar de voorkeur aan, maar meningen verschillen..

Ik reis heel veel voor mijn werk en voor mij is gewicht en dikte van enorm belang, specs een stuk minder. Zo kan ik altijd met handbagage reizen en dat scheelt me veel tijd en gedoe (en kosten voor de bagage maar dat betaal ik zelf niet). Hoogwaardige materialen zijn sowieso al een gegeven bij laptops uit dit segment, ik heb de Surface Book wel eens in handen gehad en je kan er iemand mee de hersens inslaan waarbij ik geen enkele twijfel heb dat hij daarna nog gewoon werkt. (Niet geprobeerd overigens O-) )

Helaas zit ik wel vast aan wat mijn werk intern levert dus deze zit er voor mij niet in :'( Maar ik zou deze echt graag willen. Vooral de mogelijkheid om het scherm achterstevoren te zetten is in het vliegtuig super.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 26 oktober 2016 18:12]

Maar dat marktsegment is er toch al jaren. De thinkpad's van Lenovo, toughbooks van Panasonic en ook Dell en HP hebben laptops die een US military certified zijn.
Microsoft probeert nu een andere branche voor zich te winnen.
Ik prefereer een solide systeem boven een fancy dunne laptop. Ik zie liever meer robuuste hardware en kwalitatief hoogwaardige materialen
Degelijkheid kan geen kwaad; zeker niet voor zakelijk gebruik. Sowieso vind het allemaal gedoe in de marge. Dunner, smalle bezels, kleiner, lichter.. gedoe.
Mee eens, de kosten zijn zoveel meer dan de gangbare prijs, dat zo een apparaat veelal voor de consument gewoon niet interessant is.

Het ziet er mooi uit, maar voor die prijs mag je ook bijna niet anders verwachten.
Je moet niet vergeten dat dit een zeer high performance laptop is en TEGELIJKERTIJD een Surface Pro tablet die ontzettend dun en licht is gezien wat het apparaat kan. Een dergelijk apparaat bestaat niet in deze vorm, dus het is logisch dat er een pittig prijskaartje aan hangt.
Wellicht is het voor de consument niet interessant, maar aan de andere kant kopen normale consumenten ook en Macbook pro voor >€1500. Met een Surface Book kan je meer en het batterijleven en de performance zijn ook nog eens beter.
Het is maar matig als tablet te gebruiken hoor, erg lomp en zwaar naar mijn mening. Daarnaast vind ik Windows niet prettig werken met dergelijke resoluties.

Dus je hebt best flinke kracht in een kleine laptop maar weinig gebruiksgemak. Dit tegenover een enorm prijskaartje en dan snap ik goed dat consumenten voor een Macbook kiezen.
De Macbook is niet vergelijkbaar aangezien dat een traditionele laptop is. De Surface Book is een hybride die qua specificaties en afzetmarkt bijna als mobiele workstation gezien kan worden. Het is dan ook vrij logisch dat het tabletgedeelte dan niet zo compact is als tablets voor de consument, hardware voor een full-blown PC is een pak groter dan de compacte ARM SoC's. Dat ze dat in dit tablet formaat weten te drukken vind ik juist een enorme prestatie.
Het is een enorme prestatie, maar dat maakt het nog geen uitstekende tablet.
Dan is de MB Pro ook geen uitstekende laptop, er zijn immers veel lichtere en meer gebruiksvriendelijke laptops, zoals de MacBook en legio Windows laptops.

Zelfde logica. Klopt toch niks van?
Wat ik bedoel is dat die apparaten te lomp blijven voor een tablet. Dat het wonderbaarlijk is hoeveel men in een lompe tablet kan stoppen, maakt een tablet niet minder lomp.
Ja, en wat ik bedoel is dat de definitie van lomp nogal afhankelijk is van je perspectief. Vergelijk je de surface book met een gemiddelde consumer tablet? Ja, dan is hij lomp. Maar dat is net zoiets als een D-segmenter lomp noemen naast je Smart ForTwo. Het is gewoon geen goede vergelijking.
Ik heb een Surface Pro 3 en ik vind dat zeer zeker geen lompe tablet. Het werkt uitstekend op de bank of in de trein.
In vergelijking met wélk high end tablet dan? Als je boude uitspraken doet dan graag wel boter bij de vis.
Neem een iPad, veel anders is er tegenwoordig niet meer in high-end.
Buiten het feit dat zowel de Surface Book als de iPad tablets zijn, zijn er weinig overeenkomsten. Je kunt die twee domweg niet met elkaar vergelijken. Enige kandidaat? De iPad Pro. En zelfs die twee zijn niet 1:1 te vergelijken omdat de SB een volwaardige laptop met volwaardig OS is en de iPad een iPad met groter scherm en een stylus is. Desalniettemin...

Maar even wat feiten om te zien wat jij 'lomp' noemt.
Sizes are pretty close, with the Surface Book measuring 5 percent taller and 2 percent wider.

The Surface Book is much thicker, but keep in mind that this measurement includes its screen folded over on top of its keyboard. The iPad's thickness is for the tablet only.


In Clipboard mode (screen only), we measured our Surface Book review unit at 7.14 mm thick – or just 3 percent thicker than the iPad Pro.
De Surface Book is 5% hoger, 2% breder en 3% dikker dan de iPad Pro. Het gewicht is zelfs 5 gram lager dan de LTE variant van de iPad Pro en 5 gram zwaarder dan de WiFi variant. En het scherm is ook nog eens 5% groter (13,5" vs 12,9") dus dat doet alles eigenlijk weer geheel teniet.

Nou nou, poeh poeh, wat een lompe tablet zeg. Voor die paar procenten krijg je dus wél een volwaardige high-end laptop, storage en connectiviteit. Dat de fan dan aan slaat lijkt me acceptabel gezien de pure power die je er voor terug krijgt.
Niks 'hilarisch' aan.

[Reactie gewijzigd door musje83 op 27 oktober 2016 10:31]

De Surface Book is een laptop met een afneembaar scherm. Je kan hem misschien als tablet gebruiken, maar niemand koopt hem als tablet. Het ding is hier overigens nog steeds niet te koop.

De discussie ging overigens over de Surface Pro...

Ik vind die hybride apparaten maar niks, laat dat duidelijk zijn: teveel compromissen qua hardware en operating system, te complex en dus te duur en te kwetsbaar. Ik heb ook de indruk dat het apparaten zijn waar techneuten enthousiast over zijn, maar de grote massa lijkt niet echt voor deze apparaten te vallen...
Dus je hebt best flinke kracht in een kleine laptop maar weinig gebruiksgemak. Dit tegenover een enorm prijskaartje en dan snap ik goed dat consumenten voor een Macbook kiezen.
Weinig gebruiksgemak? Vergeleken met wat? Een Macbook? Een Windows computer en zeker een tablet biedt imo een veel betere gebruikservaring dan een OSX apparaat. Windows 8 was w.m.b. nog beter als het aankomt op touch, maar Windows 10 is een heel fijn OS die op een apparaat als een Surface Book zijn potentie volledig benut. Een Macbook met OSX kan daar niet tegenop.
Niet interessant voor de consument? Al maar goed dat zij dan ook niet de doelgroep zijn.
Niet alle laptops zijn voor consumenten. Voor werk krijg ik ook gewoon top of the line. Is wel zo fijn om gewoon geen omkijken te hebben naar de specs. Soms is betrouwbaarheid een must. Dan hoef je de kosten niet tegen de baten te wegen. Je koopt dat de laptop die het betrouwbaarst overkomt, en vaak hangt daar zo'n prijskaartje aan. consumentenlaptop zijn toch meestal een verzameling van de goedkoopste onderdelen die ze kunnen vinden.
Ik ben echt geen Microsoft adept en ik snap dat dit informatie is van Microsoft zelf, maar kijk hier eens: https://www.microsoft.com/surface/en-us/devices/surface-book (naar beneden scrollen naar "Compare Surface Book & MacBook Pro")
Ze vergelijken met de oude MacBook Pro uit 2013. De huidige (en oude ook) 13'' pro heeft Siri, dus wél voice control. Weegt op 30 gram na evenveel en heeft een stuk betere PPI dan de oude, namelijk 2560 bij 1600. De grap is dat ze zelfs het gewicht van de oude Pro met de sommige specs van de nieuwe mengen op de Surface site. Innovatief stukje de ander zwartmaken O+
Een stuk beter dan de 227 PPI die Microsoft noemt!?? Gek dat Apple zelf ook 227 PPI opgeeft. Tevens vermeldt Microsoft 4.1M pixels. Precies het product van 2560 en 1600.
Nee, beter dan de oude MacBook Pro bedoelt Chaosmarkk.

En iedereen weet dat je na een bepaald aantal pixels per inch geen verschil meer ziet, dus het is pure marketing (de mijn is groter).
Op een gegeven moment wordt het een beetje moeilijk om te volgen welk model hij precies bedoelt op dat moment.

Wat betreft die idiote ppi-race ben ik het volledig met je eens. Ik denk dat full HD al volstrekt zinloos is op 5 inch. Laat staan 1440p of 4k.

Ik ben benieuwd hoeveel mensen met een blinde test het verschil zien tussen een iPhone en een iPhone plus. Dus tussen 326 en 401 ppi.
En als ze het al kunnen zien, dan echt met grote moeite en met hun snufferd tegen de telefoon aan.

Met normaal gebruik is alles boven 300 ppi gewoon scherp. Resoluties ver daarboven vreten alleen maar power en accu.

[Reactie gewijzigd door STFU op 26 oktober 2016 18:33]

Absoluut.

Bij de iPhone plus is het alleen wel deels gemak aan Apple's kant, want met die specifieke resolutie en afmetingen hoeven ontwikkelaars in veel gevallen geen aparte assets te creëren. Ze kunnen bestaande afbeeldingen hergebruiken.

Ik denk dat het probleem is dat schermen met lagere resoluties zo slecht gaan verkopen, dat het voor veel producenten niet meer uitmaakt of ze 1920x1080 of 2560x1440 leveren. En dan moeten de high-end apparaten zich gaan differentiëren, en de makkelijkste en meest herkenbare manier is om de resoluties op te krikken.
Je gaat een model uit 2014 toch niet met 2016 vergelijken? Leg de specificaties morgen nog eens naast elkaar. Ik zeg niet dat de MacBook pro beter is maar je kan nu geen vergelijking maken.
Ik maak ook zelf de vergelijking niet.

Je moet trouwens wel bedenken dat de Surface Book van 2015 is. OK, het is niet helemaal eerlijk om dan een 2014 model van de concurrent als vergelijking te nemen, maar je kunt ook niet verwachten dat ze dan een 2016 model nemen.
Het scherm is een tablet. Dus die kan je los halen. Klik je hem aan het toetsenbord vast, dan kun je gebruik maken van extra accucapaciteit en een betere GPU. Best bijzonder dus.
Precies wat SpankmasterC zegt, komt nog bovenop dat er een kwaliteit 'digitizer' (pen) bij zit, en je als je 'em als tablet gebruikt heb je feitelijk nog steeds een volledige PC in je handen, tig keer krachtiger dan een doorsnee tablet van vandaag de dag.

En over de prijs, tja, het is wel Microsoft he, die deze devices (Surface Books) bewust bouwt voor het hoogste segment, en om de partners te laten zien wat ze zouden kunnen maken, vervolgens kun je ook kiezen om een van de 'convertibles' van een partner te kopen, wat vaak al een paar 100 euros scheelt, of je kijkt nog wat verder en komt uit op Chinese Win10 devices, die voor 500 euro vergelijkbare specs bieden, dan wel voor plastic devices en vrijwel geen support, maar als je enigste struikelblok de prijs is, kijk eens op de welbekende sites.
Ja want DELL XPS zijn gewoon bagger? Of de top segment van Asus (UX501VW)? Dan ben ik benieuwd op welke gronden zij slechter zijn volgens jouw roze-apple bril :)

[Reactie gewijzigd door FireBladeX op 26 oktober 2016 17:59]

Het feit dat het een MacBook pro en iPad Pro in 1 is, met betere specs dan zijn Apple tegen hangers. En met native Windows 10 waar een 1000 maal zoveel meer applicaties voor te krijgen zijn.
Wellicht. Maar wat maakt een i7 7500U de MacBook minder overpriced dan bijvoorbeeld een i7 4770HQ? Het werkt beide rap.

Feit is dat veel laptops met een overkill aan cpu lopen maar op GPU gebied snel achterlopen. De keuze om dan nu een 965M als opvolger voor een 940M te kiezen lijkt mij niet een waardige upgrade. Geef de optie er een 1060 in te doen, eventueel met kortere accuduur. Dat zou mij een blij mens maken.
Dude, dit is een feitelijk een tablet met gaming-grade hardware van 1 generatie terug (een GTX965 is in de meeste gevallen prima om op 1080p te gamen) - feitelijk hebben we het hier over een tablet en een gaming laptop in 1. Noem mij 1 ander product dat dat ook van zichzelf kan zeggen, of überhaupt daar aan kan tippen.

Trouwens, een i7 U is een dual core met hypertreading, een i7 HQ is een quad core met hypertreading - heel kort doort de bocht het verschil tussen een desktop i5 en i7. Dat kan dus best een flink verschil maken (alhoewel uiteraard afhankelijk van wat je er mee doet), zeker in combinatie met een gaming GPU.
Hmm, maar de GPU is een van de meest snel verouderende onderdelen. Een i7 920 met een leuke OC kan nog heel redelijk mee. Maar een GPU uit datzelfde jaar is allang obsolete. Bovendien is de 9m serie nog een stuk trager dan de dektop variant en is de 10m serie nagenoeg even snel. Dus vandaar dat ik het jammer vind dat er niet de nieuwste generatie in dit apparaat komt.

Dat klopt, maar slechts voor de beeldvorming ;)
Ik ben het er mee eens dat de GPU het snelst veroudert (de nieuwe Razer Blade 14 heeft ook nog steeds een 970M, en wordt daar, als pure gaming laptop, ook - terecht - voor afgefakkeld, én links en rechts ingehaal door de concurrentie), maar voor zover ik weet wordt dit ding ook niet als een gaming product in de markt gezet: voor rendering, video-bewerking en andere zwaardere grafische toepassingen lijkt me weinig mis met de gekozen GPU - bijkomend kan je er daarnaast ook nog eens heel behoorlijk op gamen (mijn vorige laptop had een 760M, en daar waren games als BF4, AC:Unity, GTA V in 1080p en - minimaal - hoge grafische settings prima op speelbaar [heb er nu een met een 1070: mind is blown!!!]).

Tuurlijk is de 1060 de betere kaart (by a country mile) en was het wellicht voor de brochure ook de meest voor de hand liggende keuze geweest, maar dat had ook de prijs waarschijnlijk ook flink opgedreven (of de winstmarge gedrukt). Een 1050 was wat dat betreft een betere keuze geweest, maar ik weet niet of daar al een laptop-variant van bestaat (het scheelt niet veel, maar desktop en laptop zijn niet 1-op-1 identiek).

Al met al denk ik dat voor wat het pretendeert te zijn, de 965M een meer dan capabele en gepaste GPU is voor een Surface.
Even voor de duidelijkheid de "M" suffix is gedropt dus er worden geen "laptop-varianten" meer door nvidia gemaakt. AMD heeft het nog wel.

Ze konden gewoon de 1050 of 1050ti erin hebben gezet, alleen denk ik dat de 1050(ti) te laat aangekondigd was waardoor ze met de 965m gingen.

Bij heel veel fabrikanten zijn de desktop en laptop kaarten niet helemaal identiek,

Maar alienware is erin geslaagd om de volledige kracht van de gtx 1080 los te laten en de warmte te kunnen bedwingen in het chassis. Alienware ( met hun 17 ) is dus dit jaar de eerste fabrikant met de eerste gtx 1080 die wel precies dezelfde scores tonen als de desktop kaart. ( Ook gebruiken ze op de 1070 precies dezelfde specs als de normale 1070 )

Dus het ligt eraan bij welke fabrikant je kijkt of je aangpaste kaarten ziet of niet
Het gaat inderdaad om dezelfde chips, en voor zover ik weet hebben de 1060 en 1080 identieke specs voor desktop en mobile, alleen hebben de mobiele versies lagere clock/boost speeds in laptops (wat idd. evt. kan worden opgevangen door efficiënte koeling).

In het geval van de 1070 is er echter wel degelijk verschil: om de een of andere reden heeft de laptop-variant meer shaders (2048 vs. 1920), wat wellicht is gedaan om het verschil in clock/boost speeds enigszins te compenseren.

Vandaar mijn (inderdaad wat te algemene) opmerking dat de chips niet 1-op-1 identiek zijn: dat geldt tot nog toe voor zover ik weet alleen voor de 1070. Maar het zou best kunnen dat dat ook bij de 1050 het geval zal zijn (afwachten, aangezien er volgens mij nog geen 1050 laptops in omloop zijn).
Klopt. Maar alienware heeft de aangepaste chips niet !!!!!!!

Ze hebben de laptops om de koeling heen gebouwd ( 17 inch ) en zijn de heatsinks helemaal van koper. Ook moest de powerconnector aangepast moest worden om zo 180 Watt te kunnen pushen.

De clocks en shaders zijn op de 17 ( 1070 ) inch modellen gelijk aan alle andere gtx 1070 en op de 1080 geld hetzelfde verhaal tegenover de desktop gtx 1080 kaarten.

Benchmark resultaten op de 17 inch zijn dan ook gelijk aan de desktop kaarten.

In combinatie met een 6820hk
inderdaad, heb mij ook laten vangen bij de vorige generatie. Quad cores zijn echt wel belangrijk.
Ik denk dat het voor een deel bij de marketing ligt. Veel mensen weten dat een i7 beter is dan een i5 (niet altijd waar, maar goed), terwijl heel weinig mensen GPU modellen kunnen vergelijken.
Dat is een flauwe vergelijking, de surface is vandaag nieuw gepresenteerd, terwijl de macbook pro morgen van nieuwe hardware voorzien wordt.
Dat weet je nu nog niet, Apple kennende zal ook de prijs wel weer omhoog gaan. De 12" macbook is ook te duur voor wat je krijgt.
Deze Surface Book is gewoon een nieuwe SKU van de al bestaande Surface Book van vorig jaar, met enkele hardware wijzigingen. Dit heet voor een reden niet "Surface Book 2", wat we volgend jaar te zien krijgen. Daarbij had ik het over Surface Book, niet deze Surface Book specifiek. Hoe je het draait of keert, de Surface Book heeft superieure hardware tegenover MacBook Pros.
Wat is dat toch met die fascinatie voor specs-vergelijken....
Op een MacBook en een Surface draaien twee totaal verschillende besturingssystemen waardoor het totaal geen zin heeft om specs te vergelijken.

Het is bekend dat MacOS efficiënter met de hardware omgaat dat Windows OS
Het is bekend dat MacOS efficiënter met de hardware omgaat dat Windows OS
Bij wie dan? Mijn ervaring is juist dat OS X wat zwaarder is, zeker qua geheugengebruik en 3D performance.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 26 oktober 2016 19:38]

Denk inderdaad dat dat een beetje een achterhaald statement is. Heb het ook vaak gehoord door de amac boys & girls. Ik gebruik beide OS-en en inderdaad het is totaal geen vergelijk een Surface vergelijken met een Macbook alleen al door de totaal verschillende OS-en. Wat ik wel merk is dat OSx snel blijft ook na verloop van tijd en bij Windows bemerk ik na 1 week na een frisse installatie al minimale lag wat gaanderweg dan steeds erger wordt todat ik het maar weer eens compleet opnieuw installeer. Maar iets wat ik absoluut niet kan hebben is vingers op mijn scherm maar dat is iets persoonlijks. Ben benieuwd hoe zon surface OSX draait als hackintosh.

[Reactie gewijzigd door InsanelyHack op 26 oktober 2016 20:31]

De uitdijende WinSXS folder is daar bij Windows niet weinig debet aan. Waarbij ik direct bij mijn grote bezwaar kom wat Windows betreft. Van de benodigde DLL's voor een bepaald software programma wordt steevast een kopie gemaakt en geplaatst in de voor die software aangemaakte folder in de WinSXS folder. Wat ik allesbehalve een galante oplossing vind. Het werkt op deze manier wel maar je krijgt hierdoor tig instanties van dezelfde DLL in tig folders binnen WinSXS.
Vandaag. Morgen kan het anders zijn.
Mooi systeem, helaas nog steeds geen 'kickstand' om het scherm los neer te zetten als je die als tablet gebruikt. Dat zou het echt 'af' maken.
Hopelijk komen ze nou ook eindelijk eens naar NL met een us-international toetsenbord.
Je kan hem toch gewoon dubbelplooien, dan heb je een kickstand.

[Reactie gewijzigd door aval0ne op 26 oktober 2016 17:34]

Klopt, maar dan heb je de hele unit bij je.
Het is soms fijn om je toetsenbord met allerlei aansluitingen te laten waar het is en alleen het scherm mee te nemen (als tablet).
En dan is de kickstand die de Surface Pro lijn heeft, wel zo fijn. :)
Zelf vind ik de kickstand juist verschrikkelijk. Even lekker met je laptop op schoot is er nauwelijks bij. Toevallig weet ken ik er een aantal die specifiek voor deze reden de Surface Book hebben laten importeren.
Ik ben het met je eens dat een Surface Book prettiger werkt op je schoot. Maar vergeet niet dat de kickstand er ook voor zorgt dat de tablet veel steviger staat op een vast oppervlak - een laptop-achtige met touchscreen zal altijd een beetje wiebelen wanneer je het scherm met je vingers bedient.
Op laptops vind ik een touchscreen maar zinloos. Vooral in Windows ben ik veel sneller, efficiënter en ergonomischer bezig met toetsenbord en touchpad. Touchscreen is alleen handig in tablet-mode.
Omdat je een persoonlijke ervaring deelt, deel ik de mijne. Ik heb sinds 2,5 jaar een Dell XPS 12 met touchscreen en wil niet meer zonder. Bij het scrollen van grotere word en excel docs is het superhandig om met je vinger te scrollen op het scherm.
Heb thuis een gewone monitor. Daar mis ik het meteen. Ideale combi is het combineren van de Dell met de monitor, dus dual screen. Wat ik dus meestal ook doe.
Gelukkig is er daarom veel afwisseling op de markt te krijgen. Stoor je niet aan vieze vingers op je scherm? Tenslotte bereik je hetzelfde met control en scrollen of met dezelfde beweging op je touchpad.
Ach, af en toe een doekje. Deed ik altijd al. Ik zit regelmatig met mijn vingers dingen aan te wijzen. Ik heb liever mat glas (geen plakstrip). Maar dat is een ander topic 😉
helaas nog steeds geen 'kickstand' om het scherm los neer te zetten als je die als tablet gebruikt. Dat zou het echt 'af' maken.
Wij hebben een tablet op een kookboekenstandaard in de keuken voor recepten (en voor de handige stopwatches in Windows).
3200 dollar.
Allemachtig =/

Daar koop je een high-end desktop, een laptop, en een tablet voor.

[Reactie gewijzigd door DoubleYouPee op 26 oktober 2016 19:16]

En voor de prijs van één high-end telefoon koop je ook een tas vol budget-toestellen, waarmee je ook kunt bellen, chatten, foto's maken en muziek luisteren (of een budget-toestel, een tablet en een basic laptop). En toch vliegen de Galaxy's, iPhones en dergelijke als warme broodjes over de toonbank.
Voor de prijs van een Ferrari of een V12 S-klasse of 7-serie koop je een middenklasse Ford, een high-end desktop, een laptop, een tablet, en een huis. En hou je waarschijnlijk nog genoeg over om de eerstkomende decennium elk jaar een verre reis te maken.

Zou het wellicht komen omdat er zo veel wensen als consumenten zijn? Dat een bepaald product niet jouw keuze is betekent niet dat anderen er wellicht wel bewust voor kiezen...

[Reactie gewijzigd door w00t00w op 26 oktober 2016 20:53]

Maar dis ook een apparaat dat die 3 vervangt in 1 toestel. Waarom zou ik een aparte high end laptop en tablet kopen bijvoorbeeld wanneer ik een surface book bij me heb? En waarom zou ik thuis de desktop nog aanzetten wanneer ik met de SB gewoon kan doorwerken?
Ik zeg high-end desktop. Dus niet met een 965M 2GB..
Xeon tablet al gezien ? Met 64GB ramm en 2TB SSD ?
Wat een prachtig apparaat zeg! Misschien toch maar eens gaan investeren hierin. Hoop dat hij naar Nederland komt!

Is er nog geen nieuwe generatie nVidia GPU's beschikbaar voor zulke apparaten?

[Reactie gewijzigd door Bose321 op 26 oktober 2016 17:27]

Een goede kameraad van mij heeft de vorige versie en hij is er over te spreken, hij had hiervoor een macbook en heeft bewust de switch gemaakt naar een Surface Book.
Een heel erg mooi apparaat, wat ik alleen erg storend vind is dat je niet altijd het scherm kan ontkoppelen zelfs bij erg licht draaiende programma's doet hij soms erg moeilijk.
Uiteraard zijn er ook heel erg veel pluspunten.
Dat is inderdaad hetgeen dat mij verbaast. Er zijn al meerdere notebooks met 1080 videokaarten. Ook zijn er al notebooks met Kaby Lake, dus ik snap het niet. In mijn veronderstelling (althans, zo lees ik reacties van Apple haters) is het juist een domme zet van Apple dat zij gebruik maken van "oude hardware", terwijl Microsoft met dit systeem exact hetzelfde lijkt te doen.

Wellicht kan iemand mij uitleggen wat ik hier niet aan begrijp, het is toch zo dat bijvoorbeeld de Razer Blade Pro wel Kaby Lake en een 1080 heeft?
Ik ben voor het eerst sinds jaren van begin tot einde echt geboeid tijdens een livestream. Holy, wat is MS bezig zeg!
Dan heb je die van vorig jaar gemist, die was ook al zeer goed. En naar mijn mening heeft MS op dit moment de betere voorstellingen tov Apple. De Intruductie van hun iPhone 7 en iOS10 vond ik zelf redelijk saai.
Ik ben het hélemaal met je eens!
Los van het feit dat deze al even op de ontwerptafel ligt, voor die prijzen mochten ze er weleen Nvidia GTX10x0 chip in hebben verwerkt.

Hoogstwaarschijnlijk al een 1000tal gpu's vooruitbesteld wetende dat Nvidia deze aan een lagere prijs van de hand zou doen om van hun voorraad af te geraken. Eventuele bulkkorting niet meegerekend.
Hopelijk onthullen ze ook de Surface Pro 5!
Dit is geen Surface Book 2, dit is gewoon een nieuwe variant van de al bestaande Surface Book. Een SP5 en SB2 worden pas begin volgend jaar verwacht met de launch van Windows 10 Creators Update.
Die geruchten gaan inderdaad ook rond. Ik ben bang dat dat betekent dat Microsoft de Surface Book voorlopig nog niet officieel gaat leveren. Dan kan je wel via bijvoorbeeld Informatique een uit de UK geïmporteerde versie kopen, maar die lui vragen er vrolijk 250 euro meer voor dan dat ze, inclusief verzendkosten, in de UK kosten...
Die is tweedehands. Hoeft niet slecht te zijn (heb mijn Surface Book zo ook gekocht op eBay), maar niet iedereen is er even comfortabel mee.
Waar zie jij dat dit 2ehands is? Ik zie er wel een linkje onder naar 2ehands versie, met een lagere prijs.
Als je een UK versie wenst kan je hem evengoed online in de MS UK store kopen. Die verzenden sowieso naar heel Europa. Mijn Band 2 komt er ook vandaan, ondanks dat die hier niet te koop is.
Ik heb liever een NL versie, maar de UK versie komt daar het dichtst bij. Aan een Duitse of Franse Surface Book heb je niets met zo'n qwertz of azerty toetsenbord.

En dat bedoelde ik ook juist. Je kan beter vanuit de UK bestellen dan via de genoemde 'grijze import'. Anders ben je een dief van je eigen portemonnee.
UK heeft ook een afwijkend keyboard indeling, geen US international. Ik blijf het irritant vinden dat ze dit ding niet in NL uitbrengen...ik had er allang een gekocht. Maar met die bedragen ga ik ze niet uit de VS bestellen.
Klopt, maar die afwijking is minimaal tov US - internationaal. En vanuit de UK betaal je nog geen importheffingen. Dat scheelt aanzienlijk op zulke bedragen. Dat er dan een pond in plaats van een euro teken op staat interesseert me niet zoveel.

Maar goed, laten we hopen dat we de Surface Book nu ook in Nederland kunnen kopen via de reguliere weg.
Ben blij om te zien dat er eindelijk een waardige concurrent is voor een apple macbook, hadden ze wel veel eerder mee mogen beginnen!
Vind het zelf wel een beetje name rip-off om het surface book te noemen, maarja Microsoft is vrij om het zo te noemen.
Nee joh, we noemen onze draagbare computers al jarenlang notebooks, natuurlijk hebben we dat ook geript van de macbook ... of was het toch andersom?
Denk dat ik hier toch wel voor zou gaan als ik een Windows laptop zou kopen. Gewoon alles uit de kolom van de fabrikant, geen crapware op je systeem en gewoon één aansprakelijke partij voor problemen. Daar bovenop nog een mooi ding met nette prestaties en als bonus (mij boeit het niet) de tablet modus.

Mijn vrouw gaat zo goed als zeker een nieuwe MacBook halen maar áls ze voor Windows gaat moet het deze worden :)

[Reactie gewijzigd door BikkelZ op 26 oktober 2016 18:03]

Waarom je vrouw voor een nieuwe macbook? :?

Al eens naar Surface Pro 4 gekeken?
Ze doet met name grafisch werk en fotobewerking, dus geen directe reden om Windows te gebruiken voor een bepaalde applicatie. Heeft al een iPhone en de rest van het huis is ook al Mac (soms met Parallels). Adobe licenties zijn platformonafhankelijk. Loopt vaak te vechten binnen Windows met triviale zaken. Heeft nu een VAIO Multi-Flip maar gebruikt touch of die pen nagenoeg nooit.
Agreed...Surface Pro 4 of als je ietsje meer neerlegt een Surface Book (2015 of deze nieuwe). Ik heb een Surface Book (na een mac te hebben gehad) en alles aan een macbook voelt oud aan: geen touch screen (of pen dus), surfacebook heeft bizar goed keyboard+trackpad, betere hardware...en apple komt vandaag uit met een touch strip?! Misschien moet je vrouw zich nog even achter de oren krabben voordat ze in een macbook investeert :)
Een vrouw is praktisch, geilt niet op specs en beseft dat een touchscreen niet netjes te houden is wellicht...
een praktisch iemand zou juist wel voor specs kiezen
Specs is een "ik wil de grootste hebben" voor techneuten. Vrouwen zoeken iets anders in een stuk technologie.
ja zoeken misschien meer iets wat er qua design mooi uitziet :P
Nee het alternatief is een productiever toetsenbord op een echte laptop.
Hoe is dat toetsenbord productiever dan dat van de Book?
Geen idee, de Book is hier niet eens te koop en de Macbook Pro pas vanaf morgen wellicht :).
Gtx965m ipv gtx1050, gemiste kans IMO

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee