Googles zusterbedrijf Verily werkt aan een medische smartwatch met een e-paperscherm, hetzelfde soort scherm als in de horloges van het Amerikaanse Pebble zit. Het bedrijf wil de horloges niet verkopen aan consumenten, maar inzetten bij medisch onderzoek.
Het gaat om een rond horloge met een scherm van elektronische inkt, zoals fabrikanten van e-readers die ook gebruiken, meldt MIT Technology Review. Verily heeft gekozen voor zo'n scherm vanwege de lange accuduur die mogelijk is. Het is de bedoeling dat proefpersonen in onderzoeken die horloges langdurig dragen en als hij snel leeg raakt zou dat het verzamelen van onderzoeksresultaten wellicht in de weg staan.
Het prototype dat de auteur heeft gezien had een bronskleurige behuizing met het uiterlijk van een analoog horloge. Op het scherm stond alleen de tijd. De eigenaar, een medewerker van Verily met wie de auteur een interview had over een ander onderwerp, omschreef het horloge als 'hart- en activiteitsmonitor'.
Het horloge kan hartfilmpjes maken met de buitenste ring van het horloge. Ook leek het horloge net als de Apple Watch een hartslagmeter met twee groene leds te hebben. Ook bleken er vier metalen contactjes aanwezig. Die zijn mogelijk voor het laden van het horloge, of bijvoorbeeld om zweet te meten. Het horloge heeft geen knoppen.
Verily zou het horloge willen gebruiken voor zijn Baseline-studie, waarbij het constant medische data wil vergaren van een groep van tien- tot twintigduizend mensen over langere tijd om zo te kijken of er manieren zijn om aan de hand van gemeten data te kunnen voorspellen wie er wel of niet ziek wordt.
Het bedrijf, net als Google onderdeel van Alphabet en een spin-off van Googles X-divisie voor experimentele projecten, bevestigt het bestaan van het horloge, maar zegt er vooralsnog verder niets over kwijt te willen. Verily is niet de enige die werkt aan een dergelijk horloge. Philips kondigde onlangs de Health Watch aan, eveneens met scherm van elektronische inkt.