LG brengt volgend jaar lcd-tv's met quantum dots uit, zegt een topman van het bedrijf tegen Zuid-Koreaanse media. Tot nu toe richtte de fabrikant zich in het high-end segment alleen op oled-tv's. De Zuid-Koreaanse tv-maker zei al eerder met quantum dots aan de gang te gaan.
De televisies met quantum dots worden goedkoper dan de oled-modellen, zegt de topman tegen Korea Herald. Tot nu toe verkoopt LG zijn oled-tv's voor prijzen van tweeduizend euro of veel hoger dan dat. Met zijn quantum dot-modellen wil LG vermoedelijk vooral de tv's die in de prijsklasses daaronder zitten aantrekkelijker maken.
LG sprak bijna twee jaar geleden voor het eerst over tv's met deze technologie. Quantum dots zijn kleine kristallen van twee tot tien nanometer die kleuren kunnen weergeven op basis van hun grootte. Tv-fabrikanten kunnen een dunne film met de kristallen voor de backlight plaatsen waardoor de schermen een hogere kleurverzadiging krijgen.
Veel concurrenten maken inmiddels gebruik van quantum dots in hun tv's, waaronder marktleider Samsung en het Japanse Sony. LG zei verder dat het op techbeurs CES, dat in januari volgend jaar plaatsvindt in Las Vegas, een nieuw hardwareplatform voor oled-tv's zal laten zien. Dat gaat nog niet om een oprolbare tv, die moet pas rond 2020 uitkomen.
Update, 9:40: LG heeft al eens lcd-tv's met quantum dots op de markt gebracht in onder meer Australië. Het prijst die schermen aan onder namen als Prime 4K en ColorPrime.