LOL, wat?
Je hebt blijkbaar geen idee?
Wat was het eerste dat microsoft voor het web ging doen toen ze marktdominantie met IE6 voor elkaar hadden? Juist, niets. Die gingen zich alleen verder ingraven door eigen standaarden die alleen met hun eigen propietary software werkten door te pushen zodat het web zoveel mogelijk alleen met hun browser compatible zou zijn. Als er ergens een goed voorbeeld te noemen is van microsofts 'embrace, extend, extinguish' strategie dan is het de browser war. Het ligt er echt zoooo dik bovenop dat microsoft de markt voor zichzelf wilde schaken dat jouw uitspraken echt lachwekkend zijn. Microsoft had echt de grootste sc*eit aan zijn gebruikers. Hoelang hebben ze IE6 lopen pushen en hoeveel veiligheidsproblemen heeft dat wel niet met zich meegebracht voor hun gebruikers? Innovatie mn as*. Bedrijven met een monopolie innoveren niet.
Gelukkig is het nooit tot het eindspel gekomen omdat browsers als mozilla en opera microsofts coupe tegen wisten te houden.
Stukje geschiedenis.
Microsoft heeft IE gekocht van Mosaic (waar Netscape tevens op gebaseerd was), want windows had nou eenmaal een portaal naar het internet nodig. Tot IE4 heeft MS amper moeite in IE gestoken, want het was slechts "een portaal het internet op", wou men betere browsers, ging men maar ergens anders heen. Maar (best grote maar) Netscape was als concurrent een betaalde browser, en hier hadden de meeste mensen geen zin in. Voor IE5 heeft MS een paar extra man op de development gezet, want het internet ging ook vooruit en IE liep nogal achter. Maar dit ging voornamelijk om Trident, welke een belangrijke rol begon te spelen in de core van Windows zelf. Maar met release van IE5 werd IE wederom als waardeloze browser gezien en MS ontving bakken aan kritiek. MS heeft toen het IE development team enorm vergroot en is hier serieus mee bezig gegaan, hebben in no time een hele berg aan nog niet helemaal vastgestelde W3C standaarden IE ingestopt, want dat wou "men" en toen heeft MS IE6 gereleased. En waar loller1 op doelt is dat na release van IE6 de volgende HTML standaard nog niet vastgesteld was, en dat door enorm pushen van Mozilla, Sun en Opera bijna alle "standaarden" die IE6 aanhield gedropt werden, of zodanig aangepast dat het niet meer werkte. Boven op heeft MS met IE6 een puinhoop aan features aangedragen die _wederom_ door Mozilla, Sun en Opera geweigerd werden.
IE6 scored gewoon HTML5 test punten, probeer dat met concurerende browsers uit die tijd

Buiten dat zijn veel van de features die MS aanbracht bij de W3C uit eindelijk alsnog in HTML5 verwerkt. (Vaak wel een net andere werking/oplossing).
Tegen de tijd dat Opera en Netscape gratis browsers werden, was de toenmalige markt al redelijk verzadigd door gratis op IE gebaseerde browsers (MSN browser of de AOL browser) of IE zelf, want vrijwel iedereen had windows.