Google presenteert Nexus 5X en Nexus 6P

Google heeft op een eigen evenement de Nexus 5X en Nexus 6P gepresenteerd. LG maakt de kleinere 5X met 5,2"-scherm, terwijl Huawei de 6P met 5,7"-scherm voor zijn rekening neemt. Beide Nexus-toestellen komen in oktober uit.

LG Nexus 5X 32GB ZwartDe door LG gemaakte Nexus 5X moet de Nexus 5 uit 2013 opvolgen. Ten opzichte van dat toestel heeft hij een iets groter scherm. De ips-lcd heeft een diagonaal van 5,2" en heeft een resolutie van 1920x1080 pixels. De accu is met 2700mAh een goede 17 procent groter dan de 2300mAh-accu uit de vorige Nexus 5.

De soc is een Snapdragon 808, een hexacore met twee Cortex A57-kernen op 2GHz en vier zuinigere Cortex A53-cores. De gpu is een Adreno 418. LG paste de 808 eerder toe in zijn G4 eerder dit jaar. De Nexus 5x heeft 2GB aan lpddr3-geheugen. De 808 ondersteunt het nieuwere en zuinigere lpdd4-geheugen niet.

De 5x heeft een 12,3-megapixelcamera met pixels die een grootte hebben van 1,55 micrometer. Dat is groter dan bij veel andere toestellen. Scherpstellen gaat door middel van laserautofocus. Het toestel heeft usb-c, maar draadloos laden zoals op de vorige drie Nexus-toestellen zit, ontbreekt. Wel zit er een vingerafdrukscanner achterop. Er komen varianten in 16GB en 32GB.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Huawei Nexus 6P 128GB ZwartDe Nexus 6P is van Huawei en heeft een 5,7" oled-scherm met een resolutie van 2560x1440 pixels. Het is de eerste grotendeels van metaal gemaakte Nexus-telefoon. Wel is er een kunstof rand aan de bovenzijde van de achterkant zichtbaar, waarin onder meer de camera huist. Daaronder is de vingerafdrukscanner te vinden, die gebruikt wordt voor ontgrendeling en Android Pay. Google noemt de vingerafdrukscanner Nexus Imprint en de hardware zou net als die van de iPhone relatief geïsoleerd zijn, wat de veiligheid moet vergroten.

Het toestel draait op een Snapdragon 810, met vier Cortex A57-kernen en vier Cortex A53-processorkernen, met een Adreno 430-gpu en 3GB aan lpddr4-geheugen. De opslag is 32GB, 64GB of 128GB. Het toestel heeft geen uitbreidbaar geheugen. Tot slot gebruikt de 6P usb-type-c. De 6P, die geldt als opvolger van de Nexus 6 van vorig jaar, heeft dezelfde 12,3-megapixelcamera als de 5X, eveneens met laser-autofocus en zonder optische beeldstabilisatie.

Google maakt de toestellen in oktober beschikbaar in de Verenigde Staten. De Nexus 5X kost in de VS 379 dollar; de 6P moet daar voor 499 dollar van de hand gaan. Enkele weken later moeten de toestellen naar andere landen komen. Informatie over Nederlandse prijzen is nog niet bekend.

Google Nexus 6PGoogle Nexus 6PGoogle Nexus 6PGoogle Nexus 6P

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Nexus 5X Nexus 6P
Fabrikant LG Huawei
Besturingssysteem Android 6.0 Android 6.0
Scherm 5,2", 1920 x 1080 pixels, 424 ppi 5,7", 2560 x 1440 pixels, 518 ppi
Soc Qualcomm Snapdragon 808, hexacore, 1,8 GHz Qualcomm Snapdragon 810 V2.1, 2GHz, octacore
Ram 2 GB 3 GB
Hoeveelheid ram 16/32 GB 32/64/128 GB
Camera 12,3 megapixel, 5 megapixel (front) 12,3megapixel, 8 megapixel (front)
Accu 2700 mAh 3450 mAh
Connectiviteit Lte cat.6, wifi 802.11 a/b/c/d 2x2 mimo, dualband (2,4GHz, 5GHz), bluetooth 4,2, nfc, gps Lte cat.6, wifi 802.11 a/b/c/d 2x2 mimo, dualband (2,4GHz, 5GHz), bluetooth 4,2, nfc, gps
Afmetingen 147 x 72,6 x 7,9 mm 159,3 x 77,8 x 7,3
Gewicht 136 g 178 g
Prijs 379 dollar (16GB) (europrijzen onbekend) 499 dollar (32GB), 549 dollar (64GB) 649 dollar (128GB) (europrijzen onbekend)

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

29-09-2015 • 18:32

220

Reacties (220)

220
216
173
10
0
0
Wijzig sortering
Dit heb ik toe te voegen aan de presentatie die Dave Burke VP, Engineering gaf.
Ik ben nu even alles rechttrekken qua info wat er is verteld. Even geduld (A)

In de informatie hieronder staan enkele feiten en citaties van Dave over de Nexus 5X en 6P met de functies er om heen.

Update (Rumoer van de prijs in Nederland)
En met betrekking tot de prijs:
De 16GB-versie zal in Nederland €479 kosten en de 32GB-versie kost € 529. Ongeveer 75 euro duurder in NL t.o.v. de 1e release)
Nexus 6P
  • Nexus 6P vond Dave de beste. Citatie:“Loving it”
  • Aluminium behuizing
  • Edges and sculpted back van 7,3mm
  • 3 kleuren (Ijswit, zwart & aluminium)
  • 5,7 inch. Maximize the screen Citatie van Dave: (meer als een 5,5 inch smartphone))
  • 64-bits processor (Maar Android is 32-bits.... dus ik neem aan dat Android 6.0 wel 64-bits wordt?)
  • 3500mAh batterij.
  • USB-C fastcharging Citatie Dave: "Goed om tot de helft en tot heel te laden en herladen (beter dan iPhone)"
  • Frontspeakers Waren ze erg blij mee
  • Beste camera dat ooit in een Nexus device is geplaatst
  • CMOS battery sensor?
  • Camera betreft:
  • - Stunning images (in de slechte lichtsituaties de beste foto's maken)
  • - 8mp camera Citatie van Dave: (best selfies))
  • - Nexus imprint (fingerprint, accuraat en snel )
  • Citatie Dave: One-touch -> Wake up and access (Wordt ook gebruikt voor autorisatie van Android Pay)
  • Latest 6.0 Marchmallow update en all Nexus devices will get update
LG 5X
  • Citatie van Dave: Top of the line performances (portable packages?)
  • 5,2” inch (ratio verhoogd)
  • Battery capaciteit verhoogd
  • Display & 64-bits –Comment weggehaald
  • 1.55um camera sensor
  • Nexus Imprint Citatie van Dave: Quick and secure access
  • USB-C
  • Carbon black, qort white and…
Camera:
  • Camera (slechte lightning perfect voor en outdoor)
  • 1.55um @ 12.MP Voorbeeld: Nexus 6 iPhone 6+ (1.22um) en Nexus 6P dus 1.55um
  • Citatie van Dave: Voornamelijk is deze camera bedoeld voor camcorders
  • Laser detect auto focus (enable van focus)
  • HDR (modus die auto aan gaat in slechte licht condities)
  • Citatie van Dave:Amazing camera
  • 120 frames per second – 240 frames per second
  • 4K resolutie at normal rate
  • Smart & burst mode
Android Sensor Hub (processor) – (CPU <-> Sensor Hub)
  • Sensor fusion (wat je aan t doen bent en dat checkt ie)
  • Checkt ook wanneer je de telefoon oppakt en raakt aan met full mode
Fingerprint 5x en 6p (Nexus imprint)
  • Unlocking the phone
  • New fingerprint support
  • App eco system
  • Amazing performance (couple of seconds)
  • Citatie van Dave: 600ms for unlocking and never fails
  • Citatie van Dave: [i]Super convient with Android (unlocking and pay)[i]
Battery Life
  • Device Sync Activity door algoritme aanpassingen.
  • Citatie van Dave: "30% beter dan de vorige batterij in Nexus 5 en 6."

[Reactie gewijzigd door CyberDonky op 23 juli 2024 22:44]

Ook interessant om te vermelden:

In tegenstelling tot de Nexus 6P (dual front facing speakers) heeft de Nexus 5X single-front facing speakers.
http://www.google.com/nexus/5x/

En de specs van de Nexus 6P
http://www.google.com/nexus/6p/

Nog steeds beter dan speaker(s) op de achterkant :)
"Nog steeds beter dan speaker(s) op de achterkant :)"

Phandroid meldt in hun hands-on van de Nexus 6P dat de speaker van de 5X erg tegenviel, dus dat is nog afwachten.

Al met al ben ik zeer verrast door de Nexus 6P, ik had er vrij weinig van verwacht, gezien hij door Huawei werd gemaakt, en ik was erg tevreden met mijn Nexus 5 van LG. Het is alleen nog even wachten hoe de SD810 zich gaat gedragen, gezien de oververhitting problemen nog steeds aanwezig zouden zijn bij de v2.1
De 16GB-versie zal in Nederland €479 kosten. De 32GB-versie kost € 529.
5X of 6P?
Ben benieuwd hoe ze het tegen de Moto X Play en Style gaan doen.
€479 voor de 16GB 5X, op de play store kan je dit zien. (kijk helemaal onderaan op deze pagina: https://store.google.com/magazine/android_6_platform_story)
Is op de 5X ook uitbreidbaar geheugen mogelijk?
Nee. En van beide toestellen is de batterij niet vervangbaar. Zie oa cnet.

Die batterij is voor mij een deal breaker. Ze hebben wel Quick charge, maar daar heb je op de skipiste of op een zeilboot helemaal niks aan. En om nou uren rond te lopen met je telefoon aan een battery pack. ..
Op de skipiste moet je skiien ;)

Verder heeft volgens mij geen enkele recente telefoon meer een verwijderbare batterij, niet dat dat het goedpraat natuurlijk, maar je kunt het dus ook niet echt meer als minpunt rekenen.
De LG G4 nog wel.

Op de skipiste maak ik soms een foto of filmpje of check de pistekaart op mijn telefoon of bel even om af te spreken voor de après ski ;) Daarbij zie ik het gebeuren dat je binnenkort je skipas op nfc zet 8-)

Belangrijker is voor mij zeilen. Als je een paar dagen zonder stroom op zee zit is het heel handig als je toch je telefoon kunt blijven gebruiken voor navigatie. De bemanning met niet verwisselbare accu's is dan gewoon de pineut, ik heb nog nooit een battery pack gezien op zee.

Ik vind het iig wel een minpunt. Omgekeerd: als er maar één telefoon is die een bepaalde nieuwe feature heeft reken je dat toch ook als pluspunt? Voor mij en vele anderen is het een minpunt als je de batterij niet kunt verwisselen. Ik denk dat de volgende flagship die dat wel kan er een leuk stukje extra omzet mee gaat pakken.

[Reactie gewijzigd door PizzaMan79 op 23 juli 2024 22:44]

5x heeft de 808, welke beter is dan de 810 (overhittend kreng dat het is)
de 6p heeft echter wel mooi amoled scherm...

Ik wacht wel tot de volgende reeks met amoled en 820 :+
wat een lekker onderbouwd verhaal...
Google doet heel veel moeite om overal te laten zien dat het de 810v2.1 betreft , die nog wel warm wordt maar niet meer overdreven warm. Lees dit anders even.
https://www.androidpit.co...ores-really-better-than-6
5X, 6P komt geen 16GB-versie van, die 32GB-variant gaat € 649 kosten.
Ik denk de 5X, omdat deze in 16GB en 32GB uitkomt.
De 6P komt in 32GB, GB en 128GB.

Even afwachten nog, maar ik vind deze prijs vooralsnog teveel (de 5X was een potentiële opvolger voor mijn N4).
Grappig dat je de Moto X Play & Style noemt. Dat vind ik (persoonlijk) ook wel de concurrenten.

[Reactie gewijzigd door Soepergrover op 23 juli 2024 22:44]

Die prijzen zijn best bizar, als je bedenkt dat de 5X in de VS al te krijgen is vanaf 379 dollar. Dat zou dan omgerekend naar euro's en inclusief alle belastingen en dingen uitkomen op MAX 400 euro, maar Google zit er gewoon 79 euro boven :?
Ik denk dat oneplus two 64gb beter alternatief is. Kost €399 en heeft voldoende geheugen.
Maar geen snelle android updates. En zo heeft iedereen zijn redenen om een bepaald toestel te kiezen, prijs is lang niet het belangrijkste.

[Reactie gewijzigd door aval0ne op 23 juli 2024 22:44]

Snelle android updates zijn zo 2012.
Ten eerste zie je dat je meer een bèta tester bent voor Google want tot nu toe kwam iedere major update met de nodige problemen en eer de problemen verholpen zijn zie je dat men op merk telefoons ook al een update heeft.

Kijk naar Lollipop, duurde echt niet mega lang op de bekende merken en ondertussen waren al flink wat bugs uit het systeem.

Kortom, leuk verhaal maar in de praktijk nauwelijks echt een aanwinst.
In praktijk net wel heel belangrijk gezien de catastrofale bugs die in Android de laatste tijd ontdekt zijn (stagefright anyone?).
Noem eens 1 incident op waarbij stagefright is misbruikt ....
Precies ja, storm in een glas water.

Natuurlijk is een snelle update belangerijk, en gelukkig zien Merken dat ook steeds vaker. Het is allang niet meer zo dat het nu een jaar duurt voor een belangerijke update, dat gaat veel sneller.
Als ik nu naar de updates bij bijv. Samsung kijk dan is dat heel wat beter als een 3 jaar geleden.

Enne, ik heb een nexus 7 tablet, en het duurde MEGA lang eer die een fatsoenlijke Lollipop update kreeg nadat de eerste update voor problemen zorgde.
Kortom, Nexus is niet per definitie een snelle werkende update.
Tenminste dat is mijn ervaring.
Maar die daalt niet zo veel qua prijs verwacht ik. Ik verwacht dat de nexus binnen aanzienlijke tijd verminderd qua prijs.
Anoniem: 668306 @adsa30 september 2015 13:14
De moto x style is eerder de cocurrent want de oneplus two heeft geen quick charge geen nfc en heeft veel problemen met de home button. de nexus 6p is wel veel te duur in europa maar in Amerika is de prijs nog redelijk.
Mee eens. Net vandaag de invite gekregen en de 64 GB versie gekocht.

Ik wilde graag nog even de OP2 vergelijken met de 5X en dat lukt nog net met de introductie door Google.

Ik hoef niet lang na te denken of het de 5X of de OP2 moest worden.
Ik vind de 5X echt te duur tov de Oneplus 2. 16 of 32 GB niet uitbreidbaar geheugen is te weinig. Geen ois. Plastic behuizing.

Een snel dalende prijs van de 5X neemt nog steeds niet de voor mij onoverkomelijke nadelen weg.
Ik vond het ook allemaal heel leuk, tot ik de prijs in Euro's hier boven las. Toch maar een ander toestel halen denk ik.
Ik twijfelde tussen Moto X play en N5X. De N5X was het perfecte toestel voor mij, tot ik de N5X prijs las.
De Moto Play X is spatwaterdicht, expandable storage, grotere batterij snelle Android updates. Hij mist de fingerprint sensor, de high end camera, en hij is iets te groot.

Erg spijtige prijsstelling van de N5X, in $ is hij erg scherp geprijsd, in € prijst Google zichzelf uit de markt. Helaas...
• 64-bits processor (Maar Android is 32-bits.... dus ik neem aan dat Android 6.0 wel 64-bits wordt?)
Android is 64-bit capable sinds 5.0 officieel, en 4.4 officieus (custom builds).
Zelfde geld voor de Nexus 9, heeft ook een 64-bit processor
We zien in de Asus Zenfone 2 ook een 64-bits processor
Even off-topic: je bedoelt waarschijnlijk citaat, want citatie is een wetenschappelijke bronvermelding.
De nexus 5 kan interessant zijn, maar als hij duurder is dan de S6, zal het nog een hard sell kunnen worden.
S6 staat momenteel €485 in de pricewatch en dat is dus een verwaarloosbaar prijsverschil.

Bij de S6 krijg je dan 3GB RAM, 32GB geheugen, QHD scherm (op 5.1", dus veel meer PPI), kleiner fysiek toestel (wel belangrijk voor mij persoonlijk), draadloos laden, iets luxere afwerking.

De 5X geeft dan weer een iets betere camera in lage lichtomstandigheden, grotere accu, USB-C met quick charging en als belangrijkste troef (weeral persoonlijk), no nonsense stock android 6.0 met snelle updates.

Dusja, de concurrentie zal zwaar zijn. De prijs van de 5X mocht maximaal rond de €400 hangen om echt competitief te zijn.
S6 een iets betere camera ???? Wat zegt u ??

Het is de beste camera op dit moment van alle smartphones op de markt. Tests hebben dit meerdere malen uitgewezen. Zie oa de meest recente test van de s6 vs g4 vs Iphone6splus.
De S6 heeft zich inmiddels wel bewezen.

De nexus toestellen hebben NOOIT weten indruk te maken met hun camera, het zal me verbazen als dat nu wel zo is. De Google camera app is ook alles behalve geweldig en heel erg basic.

Laten we eerst maar eens goede reviews afwachten ipv dingen te roepen op basis van Previews en Speclists.
Ik zou niet verbaast zijn als de nexus 5x een betere camera heeft als de Galaxy S6.

Het is dezelfde Sony IMX377 sensor die je onder andere ook in de Iphone 6s en GoPro 4 vindt. Deze sensor is gewoon beter dan wat Samsung op dit moment heeft. Al zijn de verschillen klein.

Dat Nexus toestellen nooit indruk wisten te maken met hun camera is ook een verouderd statement. Er was niet veel mis met de Nexus 6 camera. Al was die van m'n Nexus 4 zeker niet best.

De Camera APP is ook nogal een non argument sinds je een dozijn verschillende camera apps kunt vinden in de store.
Eerst zien dan geloven .. De reviews zijn er nog niet
Feit: tot nu toe waren de camera's niet bijzonder, ook die op de Nexus 6 niet.

De apps zullen er zijn maar men kijkt naar wat er out of the box presteerd.
Allerlei apps aanhalen is niet valide, dan zou je namelijk ook kunnen praten over custom ROM's die voor allerlei toestellen te krijgen zijn als de discussie oplaait over een cleane Android.

Besides, de software bepaald een hoop en laat merken zoals Samsung hier heel veel ervaring in hebben. En juist die software maakt een hoop verschil.
De diverse apps worden gemaakt voor de doorsnee Android phone en zullen nooit de camera optimaal benutten zoals de 'schil' software camera app dat vaak wel doet.

Nogmaals, laten we ons berusten op feiten en Samsung heeft zich de afgelopen jaren wel bewezen op camera gebied. De nexus Toestellen absoluut niet.
Wat wil je hiermee zeggen ?
Laten we de gewone reviews eens afwachten voor de gebruikers versie en niet een pre release versie.

Er is ook zoiets als bediening en het daadwerkelijk in staat zijn om mooi foto's te maken ipv alleen maar te kijken naar image quality.

Enne 1 bron is geen bron.
Het is DXOmark.

Dat is 1 van de grootste bronnen in de fotografie branche. Is niet de eerste waaiboom site.

Bediening?!
Het blijft een smartphone. dat blijft verschrikkelijk. Maar een goed alternatief is gewoon veel groter/zwaarder en heb je niet altijf bij je.

Hoe snel die werkt met autofocus en de sluiter vertraging. Daar ben ik wel nieuwsgierig naar. En dat is afwachten
Mensen maken foto's op een smartphone en gaan die niet voorleggen aan TNO mbt kwalitieit, lichtinval en weet ik wat.
Ze moeten makkelijk en vooral SNEL een goede mooie foto maken.
Het liefst onder alle gebruikelijke omstandigheden wanneer het moment erom vraagt en ze willen zo min mogelijk doen.
Deze ervaring hangt niet alleen af van de beeldkwaliteit.

Sterker nog, de meeste camera's die werden afgekraakt hadden issues met de flitser, niet of moeilijk focussen, trage bediening, ontberen van populaire software trucjes (bijv. HDR, slomo, etc.) en ga zo maar door.
And guess what.

De nieuwe Nexus heeft de laatste snufjes met Laser autofocus.
Daarnaast kan de nieuw 6 inch 240 fps schieten op 1080p.
En dat is gewoon bloed snel.

Dus weer geen reden om bij voorbaat te zeggen dat die gaat falen.
Ja, laser auto focus. Hebben we al vaker gezien hoor ..
We hebben ook gezien dat juist dat ene toestel (Was LG volgens mij) last had van focus issues, duurde erg lang (mischien wel te precies en dus niet snel tevreden en dan blijven pingelen ?)

Nogmaals, laten we maar eens echte reviews zien en dan verder kijken. De praktijk is iets anders (doorgaans) dan de spec sheet met populaire kreten.
Samsung is echt niet een geweldige software bakker.
Ze maken er regelmatig een potje van. Bloated OS daardoor trager,
Tweakers die daardoor vaak uitwijken naar Cyanogen Mod.

Daarnaast is Samsung gewoon drama wat betreft hun standaard kleur profiel in telefoons. Het is veelste verzadigt. Mensen vinden dat misschien mooi maar het is totaal niet natuurlijk. Daarnaast is het lastig te corrigeren als het Jpeg's zijn

Gelukkig kan je tegenwoordig steeds vaker RaW opnames maken met telefoons. Zodat je dat allemaal wel op de PC kan corrigeren.

Nou je zegt dat de Nexus zich totaal niet hebben bewezen daar heb je wel een punt. De Nexus 5,6 waren niet slecht. Maar alles wat daarvoor zat was gewoon verschrikkelijk.

Echter weten we zeker dat de sensor in dit toestel bij de absolute top hoort. En kunnen we dus niet zomaar aannemen van hey het is een Nexus dus het zal wel weer drama zijn.
De Apple 6s Plus (met extra IOS die de iPhone 6S niet heeft) komt nog niet eens in de buurt van de Galaxy S6. Laat staan dat de iPhone 6S dat wel komt.

Bron (Apple fanboy site theVerge) check de comments voor iets objectievere mening:
http://www.theverge.com/2...iphone-6s-galaxy-s6-lg-g4
Overigens is de S6 nog 75 euro goedkoper. Tot 1 november geeft Samsung 75 euro cashback. Samsung meeste bang voor bucks op het moment (tenzij je voor iets Chinees als Xiaomi wil gaan).
Anoniem: 668306 @zap830 september 2015 13:16
lg g4 is eerder de concurrent van de 6p, de g4 is stukken goedkoper en heeft bijna dezelfde specs
Word de prijs niet hoger vanwege invoerrechten, belasting etc, net zoals met de Moto X?
Prijzen staan op pdashop van coolblue en lijken mij vrij betrouwbaar ook daarmee.

479 voor de 16 gb en 529 voor de 32 gb van de 5x.

De 6p zit op 649 voor 32 gb (vooralsnog geen andere optie)
Anoniem: 623473 @IJS-T29 september 2015 23:36
Supervervelend :(
Even afgezien van de BTW die je moet optellen wordt er dus veel meer gevraagd in de EU dan in de VS en alleen dat al is voor mij een reden om het niet te kopen!
Dan vrees ik dat jij niet veel tech-producten zal kopen. De prijs in de EU is veelal hoger en daar zijn verschillende redenen voor. Producten worden niet zomaar ergens verkocht: er is marketing, ondersteuning, support, garantie. Dat vraag personeel, kantoren, opslagruimte, .. ook als het door een lokale vertegenwoordiger of verdeler wordt gedaan. .Het bedrijf moet ook rekening houden met wisselkoersschommelingen en bouwt een marge in. De Euro staat beduidend zwakker dan goed een jaar geleden, dat feestje is momenteel voorbij. De producten moeten ook naar Europa worden verscheept - en hoe goedkoop dat momenteel ook is, het kost nog altijd geld. En dan vergeet je nog dat de vermelde US prijzen waarschijnlijk exclusief lokale verkoopsbelastingen zijn.
Een groot gedeelte van je verhaal klopt niet. Je stelt dat producten niet zomaar verkocht worden, maar dat er ook markeeting, ondersteuning, support en garantie geregeld moet worden. Dit klopt natuurlijk, maar waarom zou dit in de Verenigde Staten goedkoper zijn dan in Europa? Vergeet niet dat je al deze onderdelen óók in de VS hebt maar dat het product daar toch goedkoper aangeboden wordt. Het aanbieden van localisatie (vertalingen, support in taal van koper) kost inderdaad wat, maar ik kan je uit ervaring vertellen dat het meeste in Europa door Google gewoon in het Engels gedaan wordt.

Hetzelfde geldt voor shipping. De meeste smartphones die in Europa verkocht worden gaan gewoon direct vanuit Azië op de boot naar Europa of de Verenigde Staten. Qua kosten zal daar geen heel groot verschil in zitten. Dan heb je tot slot nog het probleem dat mensen vaak noemen dat Europa uit allemaal losse landen bestaat, maar dat is in Amerika niet eens heel erg anders met de manier waarop staten daar ingericht zijn.

Met je laatste punt sla je echter de spijker op z'n kop: de Amerikaanse prijzen zijn geadvertised zonder belasting. In Europa is dit niet toegestaan en wordt belasting standaard in de prijs vermeld bij verkoop en adverteren. Zou het toestel in Europa met 21% belasting betaald worden dan krijg je dus een verkoopprijs van ongeveer 458,50$. Met de huidige dollar koers kan je dit omrekenen naar naar ongeveer 407 euro, maar begin dit jaar zat de dollar koers nog veel lager, zo rond de 0,90-0,95. Dit betekend dat het toestel rond die tijd omgerekend ongeveer 435 euro zou moeten hebben gekost.

Al met al kost de Nexus 5X dus toch behoorlijk wat meer dan wat er aan de andere kant van de Atlantische Oceaan voor wordt betaald. Het is niet ongewoon dat er rekening gehouden wordt met een wisselkoers die kan veranderen in de komende tijd maar dat mag (in mijn ogen) geen prijsverschil van ongeveer 70 euro na BTW veroorzaken. Waarom is het in de VS dan goedkoper dan hier? Daar kunnen we enkel naar gissen, maar ik vermoed dat het iets te maken zal hebben met de koopkracht in Amerika tegenover de koopkracht hier in Europa. Waarschijnlijk zal de gemiddelde Nederlander bereid zijn meer uit te geven aan een smartphone dan de gemiddelde Amerikaan.

Misschien een leuke tip voor kopers van de 5X (en de 6P): Het toestel wordt in de UK verkocht voor £339. Dat is omgerekend 456 euro en voor dat geld kan je 'm waarschijnlijk wel importeren uit de UK via bijvoorbeeld Amazon.co.uk, waar je vaak gratis shipping hebt naar Nederland toe. £449 voor de 6P = 604 euro.

[Reactie gewijzigd door Mmore op 23 juli 2024 22:44]

Dom geen wireless charging.
Vind het geen vooruitgang de nieuwe nexus 5x. Spijtig ik zal mijn oude 5 nog wat uitmelken.
Dat is voor mij ook wel redelijk een dealbreaker. Wellicht is dat met covers nog te repareren maar ik had liever gezien dat ze het een en ander bespaarde op de camera (WHY een camborder sensor. De selfie 'revolutie' gebruikt hem niet en als je echt goede foto's wilt koop je een goede compact of dslr).
Als we objectief kijken, is er eigenlijk geen enkele te verantwoorden reden aanwezig om je Nexus 5 te vervangen voor een 5X. Waarom niet?

U vraagt, wij draaien:
- Men blijft met 2GB Ram zitten, dit was in 2013 genoeg, nu zit ik iedere dag aan het randje
- Men blijft met 16GB of 32GB zitten, waarvan ongeveer 12 beschikbaar. Ik moet eerlijk bekennen dat ik altijd ruimtegebrek heb met het 16GB model...
- Men heeft geen beter scherm, nu is dat niet heel erg qua resolutie, maar verder heb je ook niks "nieuws" qua technologie, het is gewoon een Nexus 5 scherm met 0,2" erbij geplakt.
- Men hoeft zeker niet te upgraden voor de SoC, zeker is deze iets sneller, maar niet zo verbazingwekkend veel. Qua "GPU" had de SD800 al genoeg power en qua CPU zijn we er ook niet bijzonder op vooruit gegaan, mede dankzij nog steeds 2GB DDR3 RAM heb je in de praktijk minimale vooruitgang
- Men KAN upgraden voor de camera, maar wees eerlijk: zo verschrikkelijk slecht was (en is) de camera van de N5 niet en voor extreem mooie plaatjes pak je toch je DSLR erbij. In ieder geval geen 479 euro waard
- Men levert draadloos laden in, wat echt belachelijk is. Niet dat ik het gek vaak gebruik, maar kom op zeg. Net nu Apple en Samsung weer doen alsof ze het wiel opnieuw hebben uitgevonden met Qi terwijl dit al in de Nexus 4 uit 2012! zat gaan ze het er weer uit knikkeren...
- Men betaald dus een goede 20,05% meer voor een telefoon die eigenlijk niet eens zoveel beter is dan de 2 jaar oude versie.

Conclusie, ik zit nog een jaar met mijn Nexus 5 uit eind 2013. Want dit is werkelijk lachwekkend te noemen en op zijn minst bespottelijk. Werkelijk waar, men presteerd het dus blijkbaar om een telefoon met minder te verkopen voor meer, succes, maar mijn centjes blijven fijn in de sok zitten :+
Ik keek ook met smart uit naar de X5 om mijn Nexus 4 te vervangen. De 6P had ik al een beetje op voorhand afgeschreven. Maar ze hebben de X5 groter gemaakt, en de 6P is een smaller geworden. De 6P is een stuk langer, maar dat vind ik niet echt een probleem. Dus misschien is de 6P wel de echte Nexus 5 opvolger

Het formaat is goed te zien op deze twee foto's:
5X en 6P even breed - http://cdn.arstechnica.ne...ds/2015/09/Nexus-6P-2.jpg
Maar een stuk smaller dan de Nexus 6 - http://cdn.arstechnica.ne...ds/2015/09/Nexus-6P-9.jpg

Plus jouw bezwaren lijkt de (letterlijk) uitstekende camera mij ook vervelend; dan wiebelt de telefoon als je 'm op tafel bediend. Van mij had de hele telefoon wel dikker gemogen in ruil voor meer batterijduur. Volgens mij heeft een dunne telefoon alleen toegevoegde esthetisch waarde. Ook hier heeft de 6P het beter opgelost plus die 3GB ram, dikke vette 3450 mAh batterij, top camera en top scherm.

Alleen kan ik het Snapdragon 810 oververhittingsprobleem niet zo goed op waarde schatten. Is dit gewoon softwarematig op te lossen? Hoe erg is het als dit niet het geval is?
Het probleem is dat de 6P twee keer zo duur is...
Anoniem: 699782 @Kuusj30 september 2015 08:30
Ben het helemaal met je eens!

Zat met smart op deze telefoon te wachten, en wou het gaan kopen. Maar toen ik deze specs las kon ik me geen enkele reden bedenken om een uitgave van €469 te verantwoorden. Ik ben zelfs bang dat ik er alleen maar ongelukkiger van wordt want de verbeteringen zijn in de praktijk niet noemenswaardig of merkbaar, een vingerscanner is een leuke gadget maar in de praktijk zeer irritant en geen draadloos opladen! Dus per saldo zelfs een achteruitgang! 8)7
Na het lezen van deze specs dacht ik precies hetzelfde!
Mijn nexus 5 blijft het nog wel prima een jaartje doen.

Mijn N5 werkt nog steeds heerlijk vlot en doet het nog prima. O+ De 5X nodigt mij niet uit om de huidige nexus 5 te gaan vervangen. Zowel kijkend naar specs als design. :/
Alleen zijn de Europese prijzen voor de 5X ronduit schandalig.. 479 euro voor 16gb en 529 euro voor 32GB.... Dat fabrikanten nog 16GB toestellen zonder micro sd verkocht krijgt snap ik nog altijd niet...
Waar heb je die prijzen vandaan? Ze zijn namelijk niet bekend gemaakt.

Waarschijnlijk heb je nu pre-orderprijzen te pakken: tot nu toe is het altijd dollar-euro 1:1 geweest ;)
Ten tijden van de voorgaande Nexus modellen stond de euro echter een stuk hoger vergeleken met de dollar.
Euro staat echter nog steeds een stukje hoger dan de dollar. Toen de Euro hoger stond werden we behoorlijk genaaid nu nog meer.
Op het moment dat ik dit tik $1 = € 0,89
Nexus 5X 16GB $379 = € 336.79 als je daar dan nog 21% btw opgooid 407,52
Echter men vraagt €479 Te duur en volgens mij bij voorbaat een flop als ze deze prijs vasthouden €399 zou psychologisch de goede prijs zijn.

[Reactie gewijzigd door zap8 op 23 juli 2024 22:44]

In de VS komt er nog sales tax bij de uiteindelijke verkoopprijs, waarvan de hoogte afhankelijk is van in welke staat je hem afschaft.
Had de salestax al meegenomen en er 21% Nlds belastingtarief bovenop gegooid. Kom dan op 407,52. Verscil met Nexus 6P is overigens nog groter in EU vgl met VS
Ik heb mijn Nexus 5 destijds op day-1 voor 399 euro gekregen.
Ze kunnen geen bron noemen. Het waarheidsgehalte zullen we dus moeten afwachten.
Prijzen staan immer op coolblue

5X 16gb: 479 euro
5X 32gb: 529 euro
6P 32gb: 649 euro
Ridicuul als je bedenkt dat je over smartphones en laptops geen importkosten hoeft te betalen. Plus mocht je telefoon in de US besteld zijn, en tot de 90% van de pakketjes behoren die dagelijks niet gecheckt worden, dan hoef je niet eens BTW te betalen.

www.dutycalculator.com

Edit: Typo

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 22438 op 23 juli 2024 22:44]

Ja maar werkt de 4G hier dan wel?
Zover ik weet worden er niet meerdere types gemaakt en ondersteunen de snapdragons alle frequenties.
Van de Nexus 5 waren er meerdere versies met verschillende 4g ondersteuning, dus dat zou zomaar nog een keer kunnen gebeuren
Maar dat had te maken met het feit dat toen de socs nog niet alles in één chip konden verwerken. Nu kan dat wel zover ik dat weet.

Wel heb ik gelezen dat voorlopig softwarematig band 12 voor LTE in de Amerikaanse modellen wordt uitgeschakeld omdat de Nexus nog niet gecertificeerd is voor VoLTE. Dit is op verzoek van TMobile USA omdat ze in bepaalde gebieden alleen maar die 12 band hebben en ik geloof dat als de telefoon dan die band gebruikt, dan werkt de roaming niet goed en dan zouden mensen niet kunnen bellen.

Raar verhaal, maar dat zal op den duur opgelost worden omdat Google bezig is met die certificering.

Hier in Portugal zijn overigens nog steeds geen prijzen bekend. Als ik naar de google store ga, krijg ik te zien dat de telefoons binnenkort beschikbaar komen, maar geen prijzen. Zal wel nog duurder worden dan in Nederland ivm met onze fijne 23% BTW.
Die prijzen hadden ze vanmiddag al, klopten als een bus ;)
Als een zwerende vinger.... Een bus klopt niet
Anoniem: 656193 @Ginz30 september 2015 08:33
Een bus sluit. Dat sluit als een bus. :P
Prijzen staan al online op google store
Deze prijzen staan al vermeld in € op de website van de Google Store.
Dat fabrikanten nog 16GB toestellen zonder micro sd verkocht krijgten snap ik nog altijd niet...
Omdat mensen niet naar de specs kijken maar naar de wow-factor... En wat is er nu mooier dan te pronken met het allernieuwste model, nog zonder krassen en vlekken? Net als een smartwatch is een smartphone een eigentijds sieraad met wat nuttige functies. Na enige tijd gaat de aantrekkingskracht omlaag en na een jaar wordt er een vervanger gezocht.
Anoniem: 583079 @torp29 september 2015 20:34
En omdat de meeste mensen, ondanks wat je denkt, wel degelijk met 16GB uit de voeten kunnen..
Echt niet .... Dat is een relatief kleine groep. Je ziet steeds meer de discussies, de micro Sd cards verkopen als een malle en in mijn omgeving kocht NIEMAND een 16Gb iphone 6 om maar een voorbeeld te noemen.

Met andere woorden, steeds minder mensen kunnen met 16gb uit de voeten. Zeker als je na het aanzetten van een kale telefoon nog maar net 10Gb over hebt en er dan nog niks op staat.
Ik denk dat jouw omgeving niet noodzakelijk representatief is.
Ik heb zelf een 16GB iPhone6. Daarop heb ik (van de 11.6 GB beschikbaar), nog 3.1 Gbyte over na een jaar gebruik - weliswaar bijgestaan door een 50Gbyte iCloud abonnement dat ik gisteren activeerde omdat mijn iCloud 5Gbyte quota was bereikt. Ik heb niettemin een klein jaar (>1200) foto's op het toestel staan (ok het grote formaat staat automatisch op iCloud), mail van 2 jaar ver, 150-tal lokaal gecachte liedjes, een paar tientallen apps met hun data enzovoort.
Mijn dochter heeft een iPhone5s met 16Gbyte - hij was inderdaad na een kleine twee jaar vol, even wat foto's opgeschoond en ze was weer aan de gang.
Mijn vrouw krijgt haar iPhone 5C met 8Gbyte blijkbaar niet vol...

Het is zeker niet zo dat je met een 16Gbyte smartphone niet uit de voeten kunt: voor vele mensen volstaat het, en daarom wordt het ook nog relatief veel verkocht, wellicht is het in sommige gevallen zelfs het meest verkochte model - iemand moet daar cijfers over hebben.

Natuurlijk is het jammer als een instapmodel niet 32GB of zelfs 64GB biedt, maar fabrikanten proberen aan prijsdifferentiatie te doen en meer geld te vragen voor die hogere capaciteiten...zodat ze voor "iedereen" een passend prijspunt hebben...
Ik heb nu en Nexus 4. Heb zo`n 6GB in gebruik. Snap eigenlijk wat voor dingen je allemaal op je telefoon zet als je 16GB niet genoeg vind. Foto`s, muziek en film gaan toch allemaal de cloud in?
Als je je hele muziekcollectie, een handvol films, en de TomTom-app meeneemt op vakantie dan heb je al snel meer dan 16GB nodig.

Maar er zijn ook zat mensen die hooguit Spotify gebruiken.
Ja handig dat spotify op vakantie, gelukkig is data roaming ERG GOEDKOOP in het buitenland .......
Je snapt hem al, je zult dus lokaal moeten opslaan en dan zijn GB's nodig.

Enne afgezien van muziek, weleens een hele rits SHQ foto's gemaakt of HD of zelfs 4K films ? Geloof me, 16GB (op papier, want je bent de eerste 5 a 6 al kwijt aan OS en standaard apps) kan je tegenwoordig steeds minder mee.

Als je al die onzin niet nodig hebt kan je ook af met een Iphone 4 of een Samsung S2. Werken ook nog prima voor whatsapp, een sms sturen en het bellen !
Ha, de TomTom-app, je bent meteen 4 GB kwijt. Bijzonder leuk als je in het buitenland per ongeluk op updaten drukt. :O
Helaas moet ik je gelijk geven. De prijs voor de 32gb zal sowieso wel te hoog liggen.
Jammer, na mijn Nexus 4 en Nexus 5 zal er dus geen nieuwe Nexus volgen.

De G4 heeft betere specs voor die prijsklasse. Alleen jammer dat hij curved is en (naar mijn mening) zo lelijk is.
Heb je hem wel eens vast gehad? Die curve is echt minimaal en er is ook maar 1x iemand geweest die het opviel voor ik hetzelf gezegd had. Verder valt over smaak niet te twisten maar ik vind het een geweldig toestel. Het design vind ik ook prima, van voren lekker anoniem en van achter weer heel uniek met het leer, ben je meer van anoniem dan is er zeker ook wel een goed plastic achterkantje voor je te vinden.
LG G4 vind ik nog wel een mooi toestel, maar die skin over android, daar moet ik echt van kotsen!
Jammer van het draadloos opladen van de 5x wat is weg gelaten. Dit was iets wat ik persoonlijk wel terug verwachte. De 5 is mij de afgelopen jaren goed bevallen. Zijn er dan zo weinig mensen die draadloos laden?
Inderdaad jammer en dat heeft volledig te maken met de metalen behuizing die momenteel gebruikt word (inductie is hierdoor niet mogenlijk).
Een leuk alternatief was dan geweest om contact punten te gebruiken zoals Sony dat bij diverse modellen heeft.
2 contact punten waarmee je hem met behulp van een dock oplaad.

Is toch net iets eenvoudiger dan telkens de kabel erin duwen.
En net zo snel, en veel sneller dan draadloos opladen...
Had niet alleen de P6 een metalen behuizing?
De 5X heeft geen metalen behuizing. De 6P wel.
Ik gebruik zelf niks anders. Ik moet een keer mijn USB-connector gaan vervangen, maar dit heb ik nog steeds niet gedaan omdat ik elke dag gewoon draadloos oplaad (zowel thuis als op het werk). Dit vind ik dan ook een jammere tegenvaller voor de opvolger van een geweldige telefoon.
Persoonlijk, deed ik het nooit het nooit.
Als ik mijn telefoon niet gebruik tijdens het opladen maakt het niet uit.
En als ik hem wel gebruik, tijdens het opladen(wat nogal wat mensen 's avonds doen) dan is het verrekt onhandig.
Ook hier in huis zowel een Nexus 7 (2013) als een Nexus 5 en het draadloos laden is simpelweg een fantastische feature.

Ik kan echter niet zeggen dat het me verbaasd, de laatste jaren werd het me pijnlijk duidelijk dat draadloos laden het niet zou gaan halen. Er komen simpelweg te weinig toestellen uit die de standaard ondersteunen.
Grootste vraag is nu wat ze in NL gaan kosten.
Anoniem: 452997 @Purehz29 september 2015 18:38
Wordt wel duur hier... € 649 voor de Nexus 6P. Nexus 5X € 479 geloof ik.
Bron
Ik vindt het ook niet echt bijzondere upgrades moet ik zeggen.. betere camera, andere behuizing, usb-c, vingerafdruk lezer (maatja, die is al door zoveel fabrikanten geïntroduceerd). Processor is niet echt nieuw want de 808 en 810 worden al een tijd gebruikt volgens mij.

Waar zit hem nu de echte vernieuwing in? Wat maakt het zo bijzonder? dat was toch het idee achter de Nexus series, tonen wat er mogelijk is?

Die vingerafdruk lezer achterop is toch gewoon onhandig? als je hem in een carkit hebt dan moet je dus een pincode o.i.d. gaan gebruiken om te unlocken ipv je vinger. Als hij op je bureau ligt moet je hem oppakken om te unlocken of je pincode o.i.d. gebruiken.

Al met al wordt ik er niet echt warm van. Tenzij ik iets over het hoofd zie...

[Reactie gewijzigd door ronaldmathies op 23 juli 2024 22:44]

Nexus is DOOD !

Je geeft het zelf al aan. Geen vernieuwing, Geen flagship killer, geen koopje.
Kortom wat is dan nog de reden om zoiets te kopen ?
Die Android updates geloven we wel, die komen bij moderne andere toestellen toch wel en dan zijn er al bugs uit.

En ja de fingerscanner achterop slaat nergens op, alles behalve practisch.
Google blijft de Nexus lijn uitbrengen als een soort prestige project maar het heeft allang de charme niet meer, laat staan de kwaliteit en vooral value for money.
Zo zonde, dan vind ik ze direct al niet meer aantrekkelijk. De nexus 4 toen was zo gewild wegens de prijs/kwaliteit verhouding. De 5 had dit ook nog, maar dat is onderhand toch echt verdwenen.
Dan zijn de matige accuduur, matige camera en weinig geheugen toch in een keer wat erger
Nexus 6 was ook zoiets bij lancering. Net als de Galaxy Nexus. Maar adviesprijzen kunnen zakken en in het geval van Nexus-telefoons kan dit een behoorlijk verschil maken als je enkele maanden wilt wachten.
Meestal dollar = euro.
Reken daar maar niet op, europese prijzen schijnen erg te verschillen volgens verschillende bronnen
Dat was voor Draghi miljarden aan euro's bij ging printen, nu is dollar = euro + 10%

Die P6 zal wel ergens beginnen bij € 550,- ofzo.
5X 16GB: € 479
5X 32GB: € 529

6P 32GB: € 649

Worden geleverd vanaf 9 november... Succes met wachten ;)
Wat een overkill prijzen. Dan wacht ik wel mooi tot de G4 onder de 400 euro zakt. Veel meer waar voor je geld.
Waarom heeft iedereen het over 479 euro voor de 5x, als de vrouw tijdens de presentatie het over 379 dollar had..
omdat in USA men normaal de prijs zonder btw laat zien
Die tussen de 0-12% ligt, grofweg
De Moto X Style kost bijvoorbeeld $399 in de US, maar kost €499 in Nederland.
Ik vrees dat hetzelfde gaat gebeuren met de 5X.
Dit betreft het 16GB model, de prijs van 499 euro geeft je in Europa 32GB.
Helaas geen draadloos opladen. Dat is echt ideaal op mijn huidige Nexus 5.
Hier een Nexus 4 gebruiker die ook dagelijks oplaad met qi. Heb er zelf destijds een speciale lader van panasonic voor laten komen uit Japan. 1 die je telefoon opzoekt en zelf naar het ideale laadpunt toe beweegt :)
> 1 die je telefoon opzoekt en zelf naar het ideale laadpunt toe beweegt

Wat bedoel je?
Deze destijds alleen via ebay te verkrijgen.
Filmpje
Leuk om te zien, wist niet dat die bestond !
Idem, ik heb een aantal draadloze opladers aangeschaft voor thuis en op mijn werk. Best wel een tegenvaller dat dit er niet meer in zit.
Het lijkt mij een waardige opvolger van mijn huidige Nexus 5, gelukkig Full HD, strakke prijs (om en na bij) en een snellere processor. De iets grotere batterij is ook welkom en hopelijk performed de camera beter!
Jammer die 2GB ram geheugen.....
De LG G4 heeft 3GB ram, en is anno 2015 de standaard voor wat betere smartphones ;). Android loopt gewoon veel beter op 3GB ram...
Correctie: De huidige versie van Android loopt beter op 3gb ram. Dat wil niet zeggen dat de nieuwe marshmallow beter op 3gb werkt. Ik mag aannemen dat Google niet zo dom is om een telefoon op de markt te brengen die incapabel is om het eigen besturingssysteem te draaien.

Ik zie dit als een storm in een glas water eerlijk gezegd. Zullen we eerst maar eens de reviews afwachten??
Correctie: elke versie van Android loopt beter op 3gb ram ten opzichte van 2gb ram.

Je impliceert in je bericht dat 3gb ram niet per definitie beter werkt dan 2gb ram. Maar dit is wel zo, meer geheugen is altijd: betere performance. Mocht de reden niet duidelijk zijn waarom dit zo is raad ik je een basis-cursus elektrotechniek aan. ^^
zou je mij uit kunnen leggen waarom dat meer geheugen gelijk staat aan meer performance? Als er meer geheugen beschikbaar is wil dat nog niet zeggen dat daar ook gebruik van gemaakt wordt / gaat worden. Dus nee, meer geheugen is niet per definitie betere performance....

maar goed mijn kennis van (mobiele) besturingssystemen is dan ook te weinig om daar iets over te zeggen. Wat ik wel kan zeggen is dat ik het persoonlijk van de zotte vind dat 2gb door menig persoon als slecht ervaren wordt terwijl de nexus 5 (huidige generatie) daar perfect mee kan werken.
Je hoeft geen kennis te hebben van mobiele OSen om de relatie te zien, het is onderwater gewoon een Linux kernel en des te meer geheugen die ter beschikking heeft, des te meer er gebruikt wordt voor (disk)caching. RAM is nog altijd veel sneller dan de persistent storage in devices, maw meer (disk IO) acties in RAM == sneller. Zelfs met dingen als PAE om meer dan 4GB aan te spreken met een 32bit kernel (er zullen vast wel een paar toepassingen zijn waar PAE trucjes vertragen als je alles binnen de 32bit boundaries kan houden en zeer geheugen intensief bezig bent).

Of de Dalvik/ART VMs er gebruik van maken? Vast. Op zin minst treden er minder low memory events op, waarop applicaties kunnen triggeren om iets te doen (kost cpu tijd).
Hoeveel geheugen heeft de Apple Iphone6S?
Begrijpend lezen wordt echt niet meer gegeven op de basisschool zie ik.

Correctie: elke versie van Android loopt beter op 3gb ram ten opzichte van 2gb ram.

Is het zo duidelijker?
Het is grappig om te zien dat je begrijpend lezen aanhaalt maar het vervolgens zelf ook niet doet/kunt.

Hij vraagt dus hoeveel (werk)geheugen er in de iPhone 6S zit. Qua relevantie met het artikel valt er natuurlijk iets over te zeggen, maar dit even terzijde.

Om z'n vraag te beantwoorden:

Volgens http://www.theverge.com/2...eardown-ram-confirmed-2gb beschikt de iPhone 6S over 2GB RAM (zie ook http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6s-7242.php ).

[Reactie gewijzigd door born4trance op 23 juli 2024 22:44]

Ik denk wat hij bedoeld is dat de iPhone minder geheugen intensief is waardoor 2GB bij de iPhone veel effectiever is dan 2GB bij een Android toestel. En ik heb het gevoel dat dit inderdaad zo is. Er zijn zoveel berichten dat Android in zijn kale vorm veel geheugen al in beslag neemt waardoor het al veel sneller noodzakelijk was om er 2 GB in te stoppen.
De andere vraag is natuurlijk hoeveel een GB kost. En dan zijn getallen als 10 Euro per GB heel normaal in de pricewatch.
Incapabel lijkt me niet.

Maar 2 GB ram is gewoon niet toekomstbestendig. Budgettoestellen als de Moto G krijgen al 2 GB ram. En Google roept al sinds 4.0 dat ze het OS leaner en efficienter maken. En wat zien we: het tegenovergestelde.
Moto G 8GB heeft nog gewoon 1GB RAM hoor.
Om er Ubuntu straks mooi op te kunnen laten draaien :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.