Google heeft een reeks nieuwe features aangekondigd voor zijn foto- en videodienst Photos. Zo komt er een mogelijkheid om albums met andere personen te delen en deze gezamenlijk te vullen met foto's en video's. Daarnaast kan content vanuit de app gestreamd worden naar de Chromecast.
Volgens de internetgigant komen de gedeelde albums ergens later dit jaar naar Photos, maar het is nog onduidelijk wanneer dit precies zal zijn. Wel is uitgelegd wat de mogelijkheden zijn: bij de gedeelde albums is het mogelijk om andere mensen uit te nodigen en om notificaties te krijgen als er nieuwe foto's in worden geplaatst. Wie wordt uitgenodigd in een gedeeld album kan alle geüploade foto's gemakkelijk naar zijn eigen bibliotheek kopiëren, zo demonstreerde Google tijdens een evenement rondom nieuwe Nexus-apparaten.
Photos moet binnenkort ook kunnen communiceren met Chromecast, waardoor foto's en video's via de dienst getoond kunnen worden op een tv. Deze functionaliteit moet volgende week al worden uitgebracht voor Android-apparaten. Verder krijgen gebruikers de mogelijkheid om foto's en video's van tags te voorzien, wat het gemakkelijker moet maken om specifieke content terug te vinden met de zoekmachine. Tegelijkertijd gebruikt Google machine learning om foto's beter te 'begrijpen' en dus terug te kunnen vinden.
Google bracht zijn Photos-dienst enige tijd geleden uit. Het moet eerdere fotodiensten vervangen, zoals Picasa en Google+ Photos. Met de nieuwe dienst belooft Google ongelimiteerde uploads.