Microsoft heeft zijn Spartan-browser in de nieuwe build voor Windows 10 omgedoopt tot Edge en nieuwe functionaliteit toegevoegd. In deze build zit bovendien een functie om aan Cortana een hele mail te dicteren en die te versturen zonder een e-mailprogramma te hoeven openen.
Waar de browser tot aan de vorige build nog Spartan heette, is de naam en het logo van Microsoft Edge nu te vinden in build 10158, zegt Microsoft. Mensen die Project Spartan al gebruikten en daarin favorieten hadden staan, moeten die backuppen voor ze een update uitvoeren. Omdat Edge een nieuwe app-id heeft, neemt het die favorieten niet automatisch mee.
Edge heeft vanaf nu een Home-knop, een mogelijkheid om favorieten en geschiedenis te importeren uit andere browsers en de mogelijkheid om wachtwoorden op bepaalde sites automatisch in te vullen. Bovendien is er een donker thema voor de browser aanwezig.
Naast Edge zitten nog een aantal andere functionele wijzigingen in de build. Zo kunnen gebruikers aan Cortana, mits die is ingesteld op English (US), een mail dicteren door de ontvanger, de onderwerpregel en de inhoud van het bericht achter elkaar in te spreken of te typen. Daardoor kunnen gebruikers mails versturen zonder het mailprogramma te openen.
In de taakbalk zullen apps die een melding hebben in oranje oplichten, zoals dat in voorgaande versies van Windows ook al zo was. De voortgangsbalk van een applicatie in de taakbalk is groen en verschuift nu horizontaal, in plaats van verticaal als in vorige builds.
Build 10158 zal een van de laatste builds van Windows 10 zijn voordat de definitieve versie uitkomt. Dat gebeurt over ongeveer een maand, op 29 juli. Veel gebruikers van Windows 7 en 8.1 zullen de update dan automatisch en kosteloos ontvangen, mits ze zich hebben ingeschreven.