Ik ben niet degene die moeite heb dat te begrijpen; Ik ben degene die juist (ook middernacht) gebeld wordt op het moment dat het fout gaat door die gebruikers die inmiddels al op low 720p zitten en zich dán pas stellen "maar ik ben toch ook niet gek". De meeste mensen eisen namelijk (zeker als goede vrienden) niet "zomaar" jouw tijd op als ze enig idee hebben dat je dondersgoed weet waarom je iets doet op het moment dat je dat doet. Daarom tref ik steevast oude systemen aan van gebruikers die het zich botweg niet kunnen veroorloven op dat moment een voltallig nieuwe rig af te tikken. De mensen die daar het geld voor hadden hadden een nieuwe rig gekocht en de mensen die de tijd hebben kunnen het zichzelf leren; welkom bij de echte wereld, waar de mééste mensen pas hun (eigen) computer gebruiken buiten hen werkuren en elke gemiste seconde die daadwerkelijk resulteert in gemiste gametijd t.o.v. low 1080 gaat tellen: we hebben het dan eigenlijk over nogal dezelfde dingen. ookal kan de eindgebruiker het niet zondermeer op voorhanden verwoorden, ERVAREN ze in de praktijk wél de nadelen. moeilijk?
Simpel feit: de gemiddelde end-consumer's gpu tikt eerder 90c aan op het koelblok nog vóór mijn eigen ondanks oc. iets met kop en zand.
want je noemt hier de norm; moet ik de steamstats er nog bijtrekken?
Je gaat er compleet aan voorbij dat de gemiddelde (zonder dat denigrerend te bedoelen) tweaker-incompatibele gebruiker de twijfel niet maar al te snel bij zij of haarzelf stelt, echter leert de ervaring dat enkel de ervaringen van mensen zoals ons ze daar in bij kunnen sturen áls hun aanname ook maar enigszins onterecht blijkt.
Leuk dat in de praktijk niet het meerendeel volgens jouw stelling de pasta niet zou vervangen (om nog enkel bewust niet in te gaan op hoe ondetecteerbaar die AANNAME is), maar dan moet je ook al aannemen dat een 30+% prestatievermindering binnen 3 tot 4 jaar aan een gebruiker ongemerkt zouden gaan; die hebben de gpu niet nodig en dienen we onze kennis niet op te baseren.
De meeste users (in de consumer-level market) hebben nou eenmaal lang geen 2080ti en zullen dus niet zondermeer alles max-1080p knallen en zullen dús hun instellingen baseren op huidige performance, en die schaal verloopt bínnen 3 jaar, dat zijn keiharde feiten.
Ik héb nou eenmaal zelden te dealen met hardware die zo recent is, en hardware met een gemiddelde leeftijd van 2-3j, laat staan meer, kunnen het onderhoud zondermeer goed gebruiken (het achterwege laten is bovendien meer discutabel, net-zo conform het hoofdonderwerp.)
Ondanks dat een aardig aandeel van de users (bijvoorbeeld) een 970ti of 290x zou vervangen aan de hand van leeftijd, terwijl ze spelen op "maar"1080p, zou ík de persoon zijn die juist identificeert dat het oplappen van pasta en thermal-pads genoeg zou moeten zijn; jij beweert botweg dat dat nooit en te nimmer gebeurt buiten de tweakers zelve, maar dat is dus geen waarheid; áls de mensen in kwestie die tweaker maar durven aan te schieten. Net-zogoed is dat géén argumentatie om, ook maar indiriect, te stellen dat de gebruikers er geen nadeel aan kúnnen ondervinden: dan had ik mijn praktijkervaringen nimmer opgedaan.
En dan alsnog; het aantal mensen dat misleid zou worden tot het aanschaf van een nieuwe gpu ipv het onderhouden/herstellen van een huidige middels een tweaker is hét aantal mensen dat hier voordeel uit zou behalen; beiden getuigen niet van een lakendheid aan aantal mensen. Kijk maar als schoolvoorbeeld maar naar het jaarlijkse aantal mobiele telefoonverkopen t.o.v. het aantal mensen op onze aardkleaut; dat staat ook geenszins in verhouding en dus impliceert het ene verband simpelweg niet het andere.
[Reactie gewijzigd door Annihlator op 24 juli 2024 18:57]