Dishonored wordt uitgebracht als tabletop-rpg

Modiphius Entertainment werkt aan een papieren versie van Dishonored. De uitgever hoopt de tabletop-rpg deze zomer op de markt te brengen. De makers werkten samen met Harvey Smith, creative director van de oorspronkelijke games.

Modiphius, een bedrijf dat gespecialiseerd is in tabletop-rpg's, werkt voor de Dishonored Roleplaying Game samen met uitgever Bethesda en ontwikkelaar Arkane Studios. Het kreeg vooral hulp van Harvey Smith, die te boek staat als de co-creative director van de studio en grotendeels verantwoordelijk is voor de gameplay van de serie. Samen met Smith werd een schrijversteam samengesteld dat verhalen bedacht heeft die zich afspelen in het universum van de serie. Dat wil zeggen dat spelers terugkeren naar het Empire of the Isles en Dunwall. Of er ook bekende personages in de rpg terugkeren, is niet bekend.

Modiphius baseerde de rpg op het eigen 2d20 System, dat het voor de nieuwe game iets aangepast heeft. De nieuwe regels werden verzonnen door Nathan Dowdell, die ook de regels opstelde voor Modiphius' rpg's Conan: Adventures in an Age Undreamed Of en Star Trek Adventures. Dowdell probeert in de rpg de vreemde krachten uit de Void naar voren te laten komen, net als de Chaos-eigenschappen, en heeft daarvoor het nieuwe Momentum-systeem bedacht. De rpg verschijnt als boek van driehonderd pagina's. Spelers kunnen in de game rollen aannemen als assassin, criminal, explorer en loyalist. Naast het boek verschijnen er ook dobbelstenen, kaarten en andere accessoires.

Dishonored Roleplaying Game

Door Paul Hulsebosch

Redacteur

24-01-2020 • 14:07

12

Lees meer

Reacties (12)

12
12
7
2
0
5
Wijzig sortering
De kracht van tabletop games zit 'm in de fantasie en vrijheid die je kwijt kunt in de kaders. Die ligt hoger dan in open world MMOs (een vergelijking met een theme park MMO hoeven we al niet eens te maken). Toch ligt die kracht niet iedereen omdat je er je eigen creativiteit in kwijt moet.

Mijn eerste RPG/fantasy ervaring was met een tabletop spel. Het was geweldig. Een heus avontuur. Maar dan hebben we het ook over het tijdperk voor de jaren 90.

Hoe populair en winstgevend zijn tabletop games (nog)? Hoe populair is het om zo'n game virtueel via streaming te spelen? In welke talen komt deze game uit?
D&D is de afgelopen jaren énorm in populariteit gestegen. Dit komt volgens mij door verschillende factoren, zoals de hoofdkarakters die D&D spelen in Stranger Things of de Big Bang Theory en een aantal populaire streams, zoals bijvoorbeeld Critical Role.
De boeken met alle regels kosten een stuk minder dan ca. 15 jaar geleden, maar met een setje D&D-boeken kom je nog steeds al snel op €100 zie ik. Zo'n regelboek is een kwestie van schrijven, artwork en heel, heel veel playtests. Daarna een tripje naar een drukkerij en een gesprek met een uitgever, die regelt distributie en marketing wel. Maar uiteindelijk is de ontwikkeling niet heel erg kapitaalintensief, je kan het in je vrije tijd doen (twee van mijn vrienden zijn er al een tijd mee bezig, hebben alleen geen haast...).

Via streaming...Het kan, maar dan wordt het al snel een normale RPG. Via videoconferencing zou je nog een beetje het tabletop-idee kunnen behouden, maar eerlijk gezegd vonden ik en de groep waar ik mee speelde het veel leuker om gewoon lekker los te zijn met de regels en wat flink wat bier erbij. Krijg je kippen in battle armour en konijnen als WC-papier. Dat soort dingen. Dat zijn ook de succesfactoren; de partymembers en de DM. We hebben er eens een serieuze speler bij gehad en die werd eigenlijk alleen maar pissig :Y)
Nice!

De setting en lore van de Dishonored-franchise zijn razend interessant, vind ik dan. Ik ga er vanuit dat dit gewoon een andere smaak van 'D&D' is? Want daarover heb ik gelezen dat er inmiddels heel veel edities van zijn.

Dus ben wel benieuwd hoe dit eruit gaat zien..
Andersom, D&D is een smaak (setting) pen & paper roll playing game. Ja het is één van de bekendste, maar zeker niet de enige bekende. Pathfinder, World of Darkness, GURPS, etc doen het net zo goed.

en ja, D&D zit ondertussen op "editie" 5.

On topic, ik ben zeer benieuwd of ze deze setting netjes in de pen & paper style kunnen gieten. Eentje om in de gaten te houden...

[Reactie gewijzigd door Coriolis op 23 juli 2024 05:55]

Hoe werkt zo'n RPG als dishonered dan?
ter info: ik ken alleen de term D&D en weet er heel weinig van.
De Game Master leid het spel. Die beschrijft de wereld, en de gebeurtenissen, zoals de huidge kamer waar de spelers zich in bevinden. De spelers op hun beurt vertellen de Game Master wat ze willen doen. Willen ze een deur openen, dan zegt de Game Master bijvoorbeeld dat deze niet meegeeft wanneer ze de klink over halen. Waarschijnlijk zit deze op slot, is de conclusie van de spelers dan. Misschien heeft een van de spelers een lockpick bij zich, en die geeft aan deze te willen gebruiken. De Game Master zal dan vragen om deze speler een 'lockpick skillcheck' te laten rollen. Dat zal 'n bepaalde score zijn, die de speler zal moeten rollen met 'n bepaalde dobbelsteen. De speler heeft op z'n character sheet een score staan die aangeeft wat zijn skill daar in is. Dat vertaalt zich naar een bonus, die hij bij zijn resultaat kan optellen. Het slot zal 'n bepaalde moeilijkheidsgraad hebben. Bijvoorbeeld om dit moeilijke slot te openen, moet je een 15 of hoger rollen, met een d20. Gelukkig mag de speler met z'n lockpick skill +5 optellen, dus hoeft hij maar een 10 te rollen en is het 50/50 of het slot open gaat of hij z'n lockpick breekt.

Op zo'n manier worden er allerlei situaties en uitdagingen uitgespeeld, van combat tot sociale interacties.
Als speler heb je op papier heb je een character met statistieken (kracht, snelheid, intelligentie e.d.) met daarbij ieder z'n specialiteiten. Tegenover de spelers zit een Game Master die als een soort verhalen verteller de 'tegenstander' is en probeert een zo mooi mogelijk verhaal probeert neer te zetten. Ik denk dat de wereld van Dishonored zich daar uitstekend voor leent!
Basically wat @sonny_s zegt. Wat ik uit de tekst opmaak is dat zowel speler en spelleider vaak "2d20" (twee twintigzijdige dobbelstenen) zullen werpen om bijvoorbeeld een aanval te maken of in het geval van Dishonored te kijken hoe goed je voor je vijanden verstopt bent.
Alhoewel er andere bekende zijn is D&D toch wel veruit de meest bekende! Pathfinder komt zelfs geheel voort uit D&D 3.5
Bijzonder dit, heel leuk, Dishonored 1 en 2 spellen waren erg goede spellen, heb er veel van genoten, hoop dat deel 3 komt, en net zo goed woord, heb Dishonored: Death of the Outsider net gekocht, en kost nu maar €7,49 op Steam, zeker een aanrader als je die nog niet gespeeld heb of gekocht heb, speelt af na Dishonored 2.
Ik heb naast de standaard fantasy rpg's ook de Dresden Files RPG gespeeld en ben momenteel bezig met Star Wars. Beide zijn veel leuker als je de lore al kent. Dat werkt verrassend goed. Het maakt het makkelijker om creatief te zijn als je de kaders van de spelwereld begrijpt. Dus als het systeem goed uitgewerkt wordt (en dat zal wel) dan wordt Dishonored vast ook leuk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.