Software-update: BleachBit 2.1 bèta

BleachBit is een programma waarmee rommel op de computer kan worden opgeruimd. Het is daarmee vergelijkbaar met CCleaner van Piriform, maar er zijn ook enkele belangrijke verschillen. Ten eerste is BleachBit opensource en verder is er naast een Windows-uitvoering ook een versie voor Linux. Het programma kan worden gebruikt in meer dan zestig talen, waaronder het Nederlands. Door toevoeging van winapp2.ini, dat het overigens automatisch zelf ophaalt, kan het programma de sporen van ruim 1.700 programma's opruimen. Naast gewoon verwijderen is er ook de optie om de ruimte die de bestanden in gebruik namen diverse keren te overschrijven, zodat terughalen onmogelijk wordt. Andrew Ziem heeft bètaversie 2.1 uitgebracht en de changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

Tests

These tests are for both Windows and Linux.

  • Click Help - System Information, and there should be a line that starts Git revision.
  • Open your operating system's file browser, and copy some files (that you don't need) to the clipboard. In BleachBit, click File - Shred Paths from Clipboard.
  • Test the following cleaners that had major changes: Adobe Flash, Google Chrome, Chromium, Opera, Firefox, Waterfox.
  • Clean non-default profiles in Firefox
  • Use the command line option --wipe-free-space.
Windows
  • Clean SmartFTP.
  • Click File - Shred Files, and select many files at once (see #348).
  • Make a symlink to a folder with files. Delete the symlink, leaving the folder not needed. Use BleachBit to clean the recycle bin. Verify the files are not deleted.
  • Shred a file on a remote system, such as NAS (see #338).
  • Test installation as an upgrade from BleachBit 2.0 and as a fresh installation.
  • Test both installer options: install for all users, and install for just the current user.
  • Test uninstallation in both cases: all users and current user.
  • Disable automatic updates for winapp2.ini. Replace the winapp2.ini that is automatically downloaded with the unmodified version from winapp2.com. Start BleachBit and close it, and verify there are no errors. New cleaners may be detected.
Linux
  • Run a deep scan. (Preview is sufficient.) Verify there are no errors.
  • Clean memory on a system with a swap partition greater than 16 GiB.
  • Run BleachBit without X, such as in cron.
  • Test new distributions: Fedora 28 and Ubuntu 18.04 and 18.10.

BleachBit

Versienummer 2.1 bèta
Releasestatus Beta
Besturingssystemen Windows 7, Linux, Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 10
Website BleachBit
Download https://download.bleachbit.org/beta/2.1/
Bestandsgrootte 8,53MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

11-02-2019 • 16:35

11

Bron: BleachBit

Update-historie

Reacties (11)

11
11
7
2
0
3
Wijzig sortering
Ik gebruik het al een hele tijd onder Linux Mint en stel vast dat het toch niet zo goed z'n werk doet als dat zou moeten. De cache van een aantal browsers leegmaken lukt vaak niet; een herstart van Opera bijvoorbeeld laat nog de volledige geschiedenis zien zelfs na het draaien van Bleachbit. Tijdens het cleaning proces zie je de cachefiles van Opera wel voorbijflitsen, maar vaak zijn die dus helemaal niet weg. En zelfs met de optie "overschrijven" gaat het cleanen (te) snel, terwijl dat overschrijven toch juist voor wat vertraging zou moeten zorgen bij grote (500+ Mb) bestanden. En ook de prullenmand wordt de ene keer wel, en de andere keer niet leeggemaakt terwijl ik die optie toch altijd aan heb staan. Een programma met nukken dus.

Maar goed, misschien is dat in deze nieuwe versie opgelost.
Beter laat dan nooit. ;)

Sluit je wel de browser(s) voordat je Bleachbit laat lopen? Tevens raad ik deze opties eigenlijk af en gewoon de browser cleaner zelf te gebruiken. Het probleem is dat een browser op Linux verschillende (stukken) caches kan hebben (op de schijf en bv. in RAM-geheugen), waarna deze tussendoor worden gesyncd. Dit wordt gedaan om te kunnen herstellen bij crashes. Het kan dus goed zijn dat je die geschiedenis inderdaad weer ziet staan.

Heb overigens dezelfde problemen met Bleachbit. Zo gaat het niet altijd super met bestanden die gelocked zijn of moet ik het programma 2x laten lopen.

Overigens raad ik aan om de optie winapp2_ini in te schakelen op zowel Linux en/of Windows. Misschien kan de deze link in vervolg gebruik worden in OP: https://www.bleachbit.org/documentation/winapp2_ini

[Reactie gewijzigd door HollowGamer op 25 juli 2024 01:46]

Na alle commotie rondom CCleaner ben ik ook maar overgestapt, werkt prima inderdaad
Best geinig programma, ruimt netjes zooi op uit je home folder.
Ik gebruikte System Ninja door het gezeik met CCleaner. Nu is dat ook van dezelfde maker, maar werkt nog wel prima zonder de problemen die CCleaner heeft. Maar ik ga vanaf nu Bleachbit gebruiken. Mooi opensource alternatief. :)
Voor het eerst aan het kijken. Is er een optie om "wipe free disk space" uit te zetten? Alleen opruimen is prima, wipen hoeft wmb niet.
Persoonlijk vind ik Privazer toch het fijnste programma.
Heb jaren geleden CCleaner gehad, maar kreeg er toch problemen door, tot een systemcrash toe.
Met Privazer heb ik nooit problemen gehad. Dus blijf ik daarbij.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.