BlackBerry kan weer succesvol zijn als het zich tevreden stelt met een positie als nichespeler, zo luidt een van de adviezen van een interne werkgroep. Mede om die reden zou de smartphonefabrikant diverse bedrijfsonderdelen moeten afstoten.
Bert Nordberg, voorzitter van de raad van bestuur van BlackBerry en nauw betrokken bij het werk van de adviesgroep, noemde onlangs in een interview drie markten waarop het bedrijf traditiegetrouw een sterke positie heeft: de zakelijke markt, de benodigde hardware en beveiligde communicatie. Nordberg gaf echter ook aan dat BlackBerry zou kunnen overleven als het een nichespeler wordt, zo schrijft The Wall Street Journal.
BlackBerry heeft traditioneel een grotere ambitie en heeft lang ook de consumentenmarkt bediend, maar het beconcurreren van Apple en Samsung is volgens Nordberg 'zwaar'. Als het bedrijf een nichespeler wil worden, dan moet het daar welbewust voor kiezen. Ook moeten bepaalde bedrijfsonderdelen worden afgeschoten, maar Nordberg noemde die nog niet bij naam. Een hernieuwde focus op de zakelijke markt, en dan vooral het lucratieve enterprise-niveau, ligt daarbij voor de hand.
BlackBerry besloot vorige maand een werkgroep in te stellen om diverse 'strategische opties' te bekijken nadat het Canadese bedrijf financieel in de problemen was gekomen. Met het instellen van de commissie zet het bedrijf de deur open voor een mogelijke overname, al lijkt het steeds waarschijnlijker dat BlackBerry enkele bedrijfsonderdelen zal verkopen. Zo gaan er geruchten dat het zijn berichtendienst BBM wil afstoten.